Strona 62 z 543
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Cytat Zamieszczone przez Famirabelka Zobacz posta
    Tylko co powiem w UP? Że lekarz się pomylił? Myślę że nie mam o co walczyć, bo już jest pozamiatane. I tyle. Mam zaświadczenie że jestem w ciąży od 14 więc po prostu takie jest życie. Czekam na usg i badanie prenatalne 5.12 więc musi być dobrze.
    Jeszcze raz od kiedy masz wymówienie i jaki okres wypowiedzenia ? Z tego co pamiętam to gdy dostalas wymówienie to Byłaś już w ciąży a więc nawet nie musisz walczyć z nikim pracodawca musi cię przywrócić jak złożysz taki wniosek ..
    W UP możesz powiedzieć że nie Byłaś świadoma swoich praw co jest prawdą ... możesz tego nie robić ale na zwolniemiu masz 100% wynagrodzenia i potem na macierzyńskim też wyższe świadczenie ...

2. dzieckozakupy.pl
    Wracając do tematu wizyt u stomatologa w ciazy (wlasnie jestem po) zarowno ginekolog jak i dentysta upewnili mnie, ze nawet w 1 trymestrze warto wyleczyc zeby, gdyz nieleczone moga przysporzyć więcej kłopotów, niż samo leczenie. Lekarstwa używane w gabinetach działają miejscowo i nie trafiają do krwioobiegu. Problem dotyczy znieczulen, zaleca sie te bez adrenaliny. Ja przetrwałam bez znieczulenia, bo mam b.delikatnego lekarza i cieszę się, że mam to za sobą.
    A co do aktywności fizycznej- od lat uprawiam jogę i zamierzam robić to do końca ciąży. Chodzę na ogólną, nie dla ciężarówek, także niektóre ćwiczenia zastępuje innymi. W 2 trymestrze, gdy miną mdłości, zaczynam aqaaerobik.
    Ostatnio edytowane przez Gosia z gór ; 21-11-16 o 15:59

Senior Member Awatar kasiuszka26
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-07 zobacz kalendarz
    Evimikko a papiery na macierzyński to w zusie składać tak?

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Witam dziewczyny
    Jak samopoczucie tych milczących?
    Ja już świra dostaje z tym leżeniem
    Książki pochłaniam, seriale, masakra, dobrze, że dzisiaj koleżanka z pracy wpadła z Naszym ulubionym ciachem, plotki ploteczki zrobiły mi miły upływ czasu
    [/url

[/url]

Cytat Zamieszczone przez kasiuszka26 Zobacz posta
    Evimikko a papiery na macierzyński to w zusie składać tak?
    W MOPSiE ...potrzebny wniosek + akt urodzenia ... i trzeba pamiętać aby zmieścić się w trzech miesiącach od porodu bo tylko wtedy dostaniesz wyrównanie . Tutaj szczegóły z Rzeszowa ...warto dopytac w Mopsie od który podlegasz https://www.mops.katowice.pl/node/1449

Junior Member
    Hania87

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-05 zobacz kalendarz

Usg

Cześć Dziewczyny!

Byłam wczoraj na USG genetycznym/prenatalnym czy jak to się nazywa :P Coś wspaniałego, widzieliśmy z mężem nasze maleństwo, male rączki, nóżki, paluszki, twarz, nosek... niewiarygodny widok <3 Dzidzia sobie tam w srodku pływa, porusza rączkami, nóżkami, podskakuję - wzruszające bardzo. Na obecną chwilę wszystko wygląda dobrze, maleństwo jest zdrowe i rozwija się prawidłowo. Cóż za ulga, stresowaliśmy się oboje przed tym badaniem.

Samo badanie dla mnie było trudne trochę - bo wiadomo, pełny pęcherz miałam, a lekarz przyciskał i wduszał te gałkę w mój przuch żeby lepiej zobaczyć. Byliśmy z mężem w szoku, ze tak można w ten brzuch dusić... na ekranie było widac ze Dzidzia nawet jakby odpychała się rączką od miejsca w którym uciskał Poza tym Maleństwo odwracało sie w różne strony i zasypiało co chwilę i lekarz trzęsł mi brzuchem i pukał zeby się obruciło bo nic nie widział.... Myślałam że popuszcze za chwile haha. Potem poszłam zrobić siku i próbowaliśmy z pustym pęcherzem. Całe badanie trwało godzinę. Coś wspaniałego tyle emocji, widzieliśmy wszystko i słyszeliśmy serduszko.

Ja czuję się coraz lepiej mdłości ustępują, apetyt wraca więc jest dobrze. Ale lenia mam dalej totalnie nic mi się nie chce, nie mogę ogarnąć mieszkania, ani ugotować czegoś ciekawego, mam napady nieodpartej chęci snu tu i teraz nie ważne gdzie jestem. To niepodobne do mnie. Nie wiem skąd wziąc energie i wrócić jakoś do funkcjonowania????
    Moj ruch to narazie tylko spacery. Planuje zacząć konkretne ćwiczenia po 1 trymestrze czyli jakośc 13 - 14 tydzień.
    A no i jeszcze jedno powiedzieliśmy w końcu rodzinie Niektórzy już się spodziewali. Teraz sukcesywnie powiadamy znajomych.

Pozdrawiam ciepło wszystkie Mamusie! Dajcie znać jak Wasze samopoczucie i wrażenie po badaniach

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez EVIMIKKO Zobacz posta
    Jeszcze raz od kiedy masz wymówienie i jaki okres wypowiedzenia ? Z tego co pamiętam to gdy dostalas wymówienie to Byłaś już w ciąży a więc nawet nie musisz walczyć z nikim pracodawca musi cię przywrócić jak złożysz taki wniosek ..
    W UP możesz powiedzieć że nie Byłaś świadoma swoich praw co jest prawdą ... możesz tego nie robić ale na zwolniemiu masz 100% wynagrodzenia i potem na macierzyńskim też wyższe świadczenie ...
    Koniec umowy miałam 12 września. Ciąża liczy mi się od ostatniej miesiączki czyli 14 września. No właśnie nie byłam w ciąży wtedy kiedy miałam koniec umowy. Po prostu pechowa różnica dwóch dni. Teraz czekam na prenatalne i pierwsze usg - mam mieć 5.12 i powiem wam że zaczynam się bardzo denerwować i stresować, ale to przez chyba gadanie, bo każdy mnie straszy że nie mam pewności czy wszystko jest ok. Męczy mnie siedzenie - najchętniej cały czas bym chodziła... dziwne. W UP też pan powiedział że szkoda tych dwóch dni, bo miałabym lepszą sytuację. Wczoraj byłam w MOPSIE, dopytać czy należy mi się jakaś pomoc z tytułu bezrobocia. Dostałam tylko kartkę do wypełnienia dla męża o zarobkach bo bez tego nic mi nie powiedzą. Należy się prawdopodobnie mi zasiłek okresowy, ale jest on zależny od wielkości dochodu na osobę.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 22-11-16 o 07:00
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Cześć dziewczyny

Ja od wczoraj mam delikatne plamienie ale na razie nie dzwonie do swojej gin bo nie chce wyjść na panikarę a podobnie miałam z synem w pierwszej ciąży i nic się nie działo wiec liczę ze tak jest i tym razem .

Hania87 super ze z maluchem wszystko dobrze. To faktycznie cudowne uczucie widzieć ta mala fasolkę jak slodko sie porusza. Ja mam następną wizytę 13.12 a usg prenatalne 15.12 wiec juz się nie moge doczekać.

Ja od niedzieli srednio sie czuje. Jestem mega zmęczona i ciągle bym spała.
    Dodatkowo mdli mnie wieczorami tak ze jakas masakra.

Pisałyście o imionach. Ja czuje ze będzie dziewczynka ale imienia jeszcze nie mamy. Poczekam na potwierdzenie kto tam w środku mieszka i dopiero będę się zastanawiać z mężem. Cos czuje ze dużo do powiedzenia będzie miał też mój syn

Miłego dnia laski

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Evimikko jesteś z Rzeszowa? Moje okolice
    Hania zazdroszczę wizyty, ja za tydzien
    A ten pełny pęcherz to specjalnie? Wydawało mi sie, ze gdzieś czytałam o pustym pecherzu, ale moze ja za duzo czytam ;p

Któraś ostatnio tez mowila o Mamaiginekolog zapomniałam napisac, ze ja obserwuje i strasznie lubię i polecam kto nie Zna

Famirabelka ..no tak nie łapiesz się ...

Kozaczek niestety nie jestem z Rzeszowa ... z Warszawy ... ale mam dużo fajnych koleżanek z twoich okolic jeszcze ze studiów

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów