Strona 538 z 543
Pokaż wyniki od 5,371 do 5,380 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Member
    kwiatek2982

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-16 zobacz kalendarz
    Dziewczyny proszę Was o pomoc, opinie w poniższej kwestii. Chodzi o karmienie.
    Chce karmić Kacpra tylko piersią. I wszystko było ok, po powrocie ze szpitala ładnie ruszyła mi laktacja. Na drugiej wizycie położnej czyli po tygodniu od jej ostatniego ważenia przybrał 250g. Dziś po następnym tygodniu przybrał 130g. Położna kazała mi go dokarmiać.
    Od wczoraj był jakiś inny w ciągu dnia częściej chciał jeść. Noc przespał ładnie bo spał gdzieś od 23 do około 5 nad ranem. Dziś w ciągu dnia też w miarę normalnie dopiero tak koło 14 zaczął się domagać cyca co około 20 minut tzn jadł 15-25 minut drzemka 20 minut i znowu wołał jedzenia. Nie jest jakiś apatyczny, marudny, próbuje podnosić główkę – nic nie wskazuje że coś jest nie tak. Jedynie co to męczy go jak kupę robi, ale to chyba norma.
    Dziś po wizycie położnej dokarmiliśmy go bojąc się że jest głodny i że ja nie daję rady. Jak zjadł około 18.30 to od 19 nam śpi a mamy teraz dwunastą.
    Przedzwoniłam do jednej znajomej która mi dużo dała do myślenia (wykarmiła dwójkę dzieci). Ona karmiła swoją córę jak tamta chciała czyli co pół godziny, nie dokarmiała jej, całkowicie była dla niej.
    Teraz nie wiem co robić czy próbować karmić tylko naturalnie czy go dokarmiać.
    Dużo różnych myśli mi teraz przychodzi i nie wiem co myśleć, robić.
    W końcu jakoś przez lata matki karmiły swoje dzieci – nie porównywały ich do jakichś tabelek (dziś też doczytałam że te siatki centylowe robili wzorując się na dzieciach karmionych sztucznie).

ewelina -będę się zabezpieczać bo laktacja raczej nie uchroni mnie przed kolejną ciążą
    reni, monikap, megianto - – trzymajcie się – będzie dobrze
    mrówka – gratuluje urodzenia synka

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Kwatek ja bym nie dokarmiala. 130g w tydzien to na piersi ladnie. Dziecko na piersi w ciagu mc powinno przybrać miedzy 500-800g wiec u Was spokojnie tak będzie. Jak zaczniesz dokarmiać to stracisz pokarm. Mnie wlasnie tak zalatwila pediatra przy Kacprze. Wmowila mi ze co ze mnie za matka, ze nie umiem dziecka wykarmić bo mało przybrał na wadze. I zaczelam dokarmiać. To bylo totalnie błędne koło. Dostał mm, spał jak zabity, ja musiałam mleko odciągać bo mnie piersi bolały i potem dawalam mu je z butelki. Do piersi byl przystawiany coraz rzadziej. Kazała mi go dokarmiać od 6 tygodnia a z laktacja walczyliśmy do 4mc. Uważam, że nie masz się czym martwić i powinnaś karmić tylko swoim mleczkiem jesli na tym Ci zalezy. Wiem co mowie, bo sama przez to przechodziłam. Z jednej strony chcesz karmić a z drugiej masz wyrzuty sumienia ze głodzisz własne dziecko. Nie daj sobie tego wmówić. Mój Kubuś ma takie dni ze wisi na cycku co chwila dosłownie i to po 40-50min. A kolejnego dnia zje w 7-10min i spi po 3h. Wiec to normalne ze dzieci czasem domagają się piersi częściej. Jesteś dla Kacperka cudowną mamą i nie daj sobie wmówić ze nie masz mleka. Ta polozna jest jakas chora...

Kwiatek moim zdaniem jeżeli maluszek nie płacze I jest spokojny to jest najedzony tak mi się wydaje. Obawiam się, że jak zacznie jeść z butli to może zrezygnować z piersi z której trzeba ciągnąć a z butli samo leci. Fakt dzieci po mm śpią długo bo ono nie jest tak szybko trawione jak to naturalne. Tu mósisz już sama zdecydować czy dasz mm czy będziesz go karmic nawet I co 20 minut. Daj sobie jeszcze dzień dwa zobaczysz czy będzie jadł czesto, czy będzie spokojny.

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Mrówka - to ja mam na odwrót , żal mi że w ciąży nie będe bo stan błogosławiony lubie :P ale za to już trzecie dziecko to by było chyba dla mnie za dużo.

Kwiatek- Ja uważam że dokamiać nie powinnaś, karm piersią dziecko będzie w swoim tempie na wadze przybierać. Kiedyś nie było jakiś tabelek itp. i jakoś nasze pokolenie przetrwało i urosło bez tego :P Poza tym on może płakać bo potrzebuje bliskości a nie że chce od razu jeść. Mamy jeszcze malutkie dzieci których rytm jest nie uregulowany to może co chwile wołać plus dochodzą do tego upały- gdzie chce mu się pić więc nie ma co się dziwić. Ja też nie wiem nigdy do końca czy mój Kubuś chce jeść czy jest marudny bo śpiący czy jak... Niczym się nie martw karm sobie bez stresu w końcu Karmienie piersią jest na żądanie

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    No właśnie te położne to teraz potrafią takie kity wciskać młodym mamm że masakra...a mamy biedne w stresie nie wiedzą co robić. Trzeba siebie słuchać a nie ich i będzie dobrze

Member
    monikapp

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Reni, trzymam kciuki zeby sie rozkrecilo!
    U mnie nadal cisza. Pozamykane wszystko... nie zalapiemy sie na czerwiec

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    monikapp
    Jedne zaczęły już w maju to my zakończymy na lipcu

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    miła12

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Kwiatek zgadzam sie w 100% z ponizszymi wpisami-u nas jest dokałdnie tak jak u Ciebie, dzien do dnia nie podobny.....do tego upały, czasem malutka wisi na mnie co 30 min i tak cały dzień, do tego drzemki po 15-30 min....czasem tak jak szisiaj karmimy sie porzadnie po 20 min i spi potem 2-3 godz, położńa była fajna babka starsza taka, i mówiła że wszystko to jest w porzadku jak dziecko je i sika i robi kupke, ja dokarmiałam przez pare dni po szpitalu bo brakowało mi mleko, teraz juz nie i tego sie trzymam, nie mam nic do mm, jak bedzie potrzeba że mała bedzie głodna to trudno dam mm, nie będe jej głodzic, ale póki jej wystarcza to karmie piersią,

dodatkowo nasza malutka w dzien cały czas chce byc blisko mamy lub taty lub babci, w sensie nie dam rady jej położyc do łozeczka.....połozna tez mówiła ze tak moze byc ze malutkie dzieci sie boja byc same, bo były z mama cały czas przez tyle miesiecy i to jest "uciazliwe" ale całkowicie normalne- trzymaj sie i nie daj sie moim zdaniem podejmujesz dobre decyzje karpmiac małego z piersi

trzymam kciuki za nierozpakowane dziewczyny-jak tam dzisiaj ruszyło cos?????

Member
    kwiatek2982

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-16 zobacz kalendarz
    Dzięki dziewczyny - macie rację. Będę próbowała go nie dokarmiac. Dziś to je różnie po 20-40 minut a potem różnie śpi. Pewnie to mm też mu trochę pomieszalo i do tego po nim nie sikal. Po piersi nie ma tego problemu.

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny. Co do karmienia: u mnie czasem mam wrażenie że już wogóle nie mam pokarmu. Ale wczoraj doczytałam o kryzysie laktacyjnym w trzecim tygodniu i zrobiło mi się lepiej - bo to akura się pieknie wpisuje u mnie (akurat mała dziś kończy 3 tydzien) i dzięki temu jakoś nie przepłakałam pół nocy. Staram się jeść wszystko w małych ilościach - inaczej zwariuję i bardziej słuchać siebie i swojego rozsądku. Ja również walczę o to by nie podać dziecku butelki i nie dokarmiać.

A położne potrafią niedoświadczonym mamom dać niezle źródło informacji. I stresu. My dziś zaliczyliśmy pierwszą wizytę u pediatry. Mała waży już 3,8 kg więc przybrała na wadze. Pani dr wykryła szmery w sercu - ale to podobno większość noworodków tak ma? Mam nadzieje że jest tak jak mówi - bo ja zawału prawie dostałam już. No i podajemy diclofor małej, a według pani dr na espumisan jest jeszcze za wcześnie. Witamina D obowiązkowo.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów