Strona 53 z 543
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Member
    mabr

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-02 zobacz kalendarz
    też miałam przez jakieś 2 tyg zaparcia, ale odkąd jem płatki śniadaniowe na mleku i czasem popiję wodą gazowaną to mnie przeczyści z kolei mam ciągle wzdęcia i nie mogę się tego pozbyć... widać już u was brzuszek? koleżanka jest na takim samym etapie ciąży (12tydzień) i u niej się juz zaokrąglił, a u mnie na razie nic nie widać..;/ chociaż czuję jak dotykam ręką, że mam powiększoną macicę, chociaż czasem się zastanawiam czy to nie pełny pęcherz, bo non stop latam do łazienki

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez ewelina110389 Zobacz posta
    A propo zaparc ja nigdy nie mialamz tym problemu ale wiem A dlaczego nie mam? Moje rady: rano na czczo wypic szklanke a nawet poltora wody z sokiem z polowki cytryny(mozna dodac troche miodu) . Ja juz ze dwa lata tak pije i idzie wszystko jak po masle :-) Siemie lniane tez pilam codziennie ale poki co nie moge go przelknac. Duzooo wody trzeba pic przez caly dzien oprocz tego troche ruchu chocby z godzina spaceru . Mozna tez namoczyc suszone sliwkina noc i rano na czczo wypic ten "kompot" ze sliwkami . Duzooo warzyw i owocow i jak najmniej soli .
    Oooo i widzisz, teraz mi się przypomniało i tej wodzie z cytrynką i miodem. Faktycznie kiedyś słyszałam od koleżanki, że w ciąży tak sobie poradziła a teraz jak potrzeba było to mi zupełnie to z głowy uciekło. O 'kompocie' ze śliwkami to mi Mama dziś powiedziała, więc też spróbuję. Co do ruchu, to niestety 8 godzin za biurkiem a jak wracam do domu często padam na dziób, bo w końcu mogę się położyć. ale wiem, że muszę nad tym popracować.
    Któraś z dziewczyn pisała, żeby jak najmniej soli używać. No ja nie lubię słono, więc tu na pewno problemu nie ma. Jeszcze nad uzupełnianiem wody muszę trochę popracować, bo ciągłe sikanie ostatnio zniechęciło mnie i znowu zaczęłam mniej pić.
    Baaardzo dziękuję za pomoc

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez brosandi Zobacz posta
    Cześć Wam! Jej, jak nas dużo i to tak szybko
    Ja, wg moich wyliczeń mam termin na 28 czerwca. U lekarza jeszcze nie bylam - idę za tydzień, a na innym forum dostałam OPR, że lekceważę cobie ciążę. Też tak uważacie? Czy 8 tydzień to za późno na pierwszą wizytę? To moja druga ciąża, pierwszą straciliśmy w maju, właśnie w 8tc i dlatego wolę czekać na usg i też dlatego nikomu nie powiedzieliśmy jeszcze. Z objawów - brak apetytu, mdli mnie delikatnie ale nie wymiotuję no i bolą mnie piersi, ale tak spokojnie, jak dotknę czuję, że są nabrzmiałe. Często biegam do toalety, zarówno na 1 jak i na 2 No i dużo piję - non stop wody, wody, wody

A, zapomniałam dodać - w styczniu skończę 27 lat, jestem z okolic Torunia
    Borsandi, nie przejmuj się tym co mówią. Jeśli dbasz o siebie, tak jakbyś była w ciąży to co niby Ci USG by dało, ze twierdzą, że lekceważysz ciążę?? Bez sensu. Widzisz, jak byś nie zrobiła to źle. Podziwiam Twoją cierpliwość, bo ja faktycznie poleciałam od razu do ginekologa, tak byłam podekscytowana, ale też Cię rozumiem. Tylko widzisz, ja poleciałam prywatnie na 1 wizytę, zapłaciłam 150zł z USG a tam widać było tylko pęcherzyk bo za wcześnie. Pani doktor kazała podjechać za 2 tygodnie bez rejestracji i wejść pomiędzy pacjentkami, żeby podejrzeć na USG czy jest zarodek, serduszko itd. Dodam, że do Pani doktor mam ok 35km w okropnistych korkach bo wyjechać z tamtą stronę z Krakowa po 16 graniczy z cudem, no a Pani podejrzała i skosiła kolejne 100zł:/ Myślę więc, że lepiej byłoby iść trochę później, czyli własnie w 8 tygodniu a z między czasie dbać o siebie już jakbym była w ciąży. No ale emocje zrobiły swoje. Teraz szukam lekarza na NFZ, bo mnie też nie stać na takie wyskoki co miesiąc albo i częściej i robienie wszystkich badań płatnie. Jak ktoś ma to niech chodzi, a jak ktoś chce Ci zasponsorować wizytę prywatnie to chętnie przyjmiesz, no nie?
    Nie przejmuj się. Już teraz trzeba się uzbroić w cierpliwość do wszystkich mądrości świata. Bo przecież inni wiedzą lepiej co dla nas dobre...

Member
    mabr

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-02 zobacz kalendarz
    ja też właśnie czytałam na wielu poradnikach, ze 8 tydzień to najlepszy okres na pierwszą wizytę u lekarza. No ja byłam wcześniej, bo niecierpliwość robi jednak swoje

Junior Member
    brosandi

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-28 zobacz kalendarz
    Kiedy byłam na spotkaniu z dietetykiem dot. odżywiania się w ciąży. Kobietka powiedziała co do kapusty - jeść i obserwować, każdy jest inny. Jedni będą mieli wzdęcia, inni nie, podobnie podczas karmienia - może zaszkodzić, nie musi. Nie wytrzymałabym powstrzymać się od zjedzenia gołabków Przypomniało mi się za to, że mam zamrożoną fasolkę po bretońsku, więc mam chyba obiad na dziś

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Ja na slone tez ochoty nie mam ale slodkie to jest moj grzech ktory popelniam kazdego dnia bo uwielbiam slodycze w ciazy to sie nasililo...staram sie zjesc owoc zamiast ciastka ale slabo to mi wychodzi :-D JESLI chodzi o brzuch to nie mam jeszcze...raczej sie powiekszyl jak przestalam robic brzuszki WIEc to nie od ciazy :-). Ale znalazlam fajne cwiczenia na brzuch itp.w ciazy na yt i zaraz go odpalam poki syn spi :-)

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez ewelina110389 Zobacz posta
    Ja na slone tez ochoty nie mam ale slodkie to jest moj grzech ktory popelniam kazdego dnia bo uwielbiam slodycze w ciazy to sie nasililo...staram sie zjesc owoc zamiast ciastka ale slabo to mi wychodzi :-D JESLI chodzi o brzuch to nie mam jeszcze...raczej sie powiekszyl jak przestalam robic brzuszki WIEc to nie od ciazy :-). Ale znalazlam fajne cwiczenia na brzuch itp.w ciazy na yt i zaraz go odpalam poki syn spi :-)
    Ja naszczęście na słodkie rzadko kiedy mam ochotę. Wolę konkretniejsze jedzenie Wczoraj siedząc przy kawce z gośćmi stwierdziłam, że skuszę się na czekoladkę z bombonierki. Zjadłam jedną malusią a przy drugiej czułam jak mnie za uszami drze i aż mnie wzdrygało.
    Brzuszek niestety rośnie ale nie ciążowy. Chyba od ciągłego jedzenia pieczywa jak mnie mdliło na widok wszystkiego innego, zrobiła mi się taka niefajna oponka:/
    Ewelinko, może podeślesz linka do filmiku z ćwiczeniami?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    oczywiście jadłam kapustę kiszoną prosto z beczki i fasolkę po bretońsku i nic mi nie jest, żadne wzdęcia nie doszły dziś zjadłam szpinak z makaronem i nabrałam ochotę na twarożek z bułeczką lub chlebkiem.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    https://www.google.pl/url?sa=t&sourc...AvfluAUJBDfWyA nie wiem czy mi sie dobrze wkleilo bo mu telefon szwankuje...ta babka ma jeszcze kilka innych filmikow . W ciazy to glownie boczki mozna cwizyc . Ja do kawy to bym zjadla cala tabliczke czekolady. W czw.mam lekarza moze mi glukoza wyjdzie wysoko i sie skonczy to grzeszenie :-)

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    I to racja ze na kazdego xo innego dziala ja po kapuscie i fasolce mialabym megaaaa wzdecia . Szkoda ze nie jestescie z Wroclawia bo bym Wam polecila dobrego lekarza na nfz wszystko co potrzebne w ciazy ma za darmo ale tyle co chodzilam do roznych ginekologow to masakra...bolesnie badali nie potrafili odp.na pytania podstawowe ...ciezko znalesc kogos godnego zaufania zwlaszcza na nfz

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów