Strona 5 z 543
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar aguska696
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-04-23 zobacz kalendarz
    Ja miałam termin na 14.04 ale nic nie wskazywało na zbliżający się poród. Tydzień później dostałam skierowanie na patologie ciąży z powodu zmniejszajacej się ilości wód. Zgłosiłam się ale niestety nie mieli miejsc wiec miałam przyjść na drugi dzień;/ co prawda już w poczekalni coś zaczęło się ze mną dziać... dostałam lekkich skurczy a w toalecie wypadł mi czop. I tak się wszystko potoczyło ze jeszcze tego samego dnia wieczorem znalazłam się na porodowce

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member
    Sonka91

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-06 zobacz kalendarz
    Ja najbardziej chyba się boję, że będe miala poród pośladkowy np. i też nacinania się boję... Ale to częste podobno więc chyba muszę się oswoić :P Bardzo chciałabym rodzić naturalnie, mam nadzieję, że się uda. Uważam, że cesarki są w Polsce mega przereklamowane. Cesarka to dla mnie zdecydowanie ostateczność. Na pewno sama, dobrowolnie się na nią nie zgodzę, dopiero jak lekarz dla mi takie zalecenie. Ale wolałabym tego uniknąć.

Hej dziewczyny
    Mam 25lat i jestem pierwszy raz w ciąży Od paru lat miałam dużo problemów pcos leczyłam sie kilka lat... różnymi metodami. Gdy wyniki badań od jakiś pół roku były dobre postanowiliśmy z narzeczonym, że spróbujemy i za pierwszym razem się udało Szok! Jesteśmy strasznie szczęśliwi !!! Mieszkamy w Uk. I to co mnie zszokowało tutaj, to że tak naprawdę ciąża trwa 6miesiecy haha do 12tc nie traktują Cie że jesteś w ciąży! a moim zdaniem to jeden z najważniejszych momentów ciąży 1trymestr.

Member Awatar NPK
    Mieszka w
    Nowa Sól
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-13 zobacz kalendarz
    Data
    13.06.2017
    Hej dziewuszki

Jestem Noemi, mam 25 lat, mieszkam w Nowej Soli.
    Przedwczoraj wieczorem i wczoraj rano robiłam test i pokazała się bladziutka kreseczka Nie mam jeszcze oficjalnego potwierdzenia (na betę pojadę w poniedziałek), ale boli mnie podbrzusze, a wczoraj z irytacji prawie rozniosłam klienta, więc Julek / Tosia na pewno już we mnie kiełkuje
    Staraliśmy się, i tu was zaskoczę, bo sama jestem w szoku, od miesiąca. Udało się za pierwszym podejściem, ale gin mi mówił, że zaraz po odstawieniu tabletek jest największa szansa. Tak samo jak duża szansa jest na bliźnięta
    Z moim wyliczeń wynika, że urodzę 10 czerwca.

edit, bo się przyłożyłam do przeczytania całości
    Aguska, też mam 180 cm, ale aktualnie ważę 78 kg (przy ślubie w marcu zeszłego roku miałam 70 :/) i wydaje mi się, że dobiję do setki... Moja mama ze mną przytyła prawie 40 kg...
    A co do porodu, to pewnie kilka z Was się obrazi, ale cesarkę na życzenie uważam za największą głupotę, jaką może kobieta popełnić. Raz, że ja będę dłużej do siebie dochodziła, a dwa, że dzieciak na 90% będzie miał alergię na wszystko. Obie moje szwagierki rodziły przez cc i dwóch smyków jednej ma uczulenie nawet na trawę (świeżą, nie pyłki) i kukurydzę... Co do syna drugiej jeszcze nic nie wiadomo, bo dopiero pół roku ma. Ja się rodziłam przez cc, ale tylko dlatego, że miałam pępowinę wokół szyi. I tu, ok, jak najbardziej, chcę, żeby moje dziecko żyło, niech mnie pokroją całą, ale dla własnej wygody, nigdy w życiu. Zresztą, co to za wygoda, jak cię potem trzy miesiące rwie i nawet się dzieckiem zająć nie możesz.

I z innej beczki - co byście chciały - dziewczynkę czy chłopca?
    Ostatnio edytowane przez NPK ; 30-09-16 o 12:17

Hejo Kamila91 i NPK witamy w naszym gronie Kaila jeśli czytałaś poprzednie posty widziałaś pewnie co pisaliśmy na temat ciąży i połogu za granica jak i o dzieciach... niebo a ziemia w polsce na jeden i drugi temat NPK cesarka na życzenie to dla mnie jakieś wariactwo ! po cholerę zachodzić w ciążę przeżywać wszystko z dzidziusiem w łonie a na koniec dać się pokroić dla własnej wygody... jeśli pępowina w około szyi albo coś zagrażające zdrowiu lub życiu dziecka czy matki to ok... siostra miała cesarkę ale to w 32 tyg bo komplikacje ciążowe i teraz chodzi już 3 miesiąc i stęka że ja blizna ciągnie że boli itd... jak pisałam wcześniej porodu się nie boję ale stracha mam włąśnie jeśli dziecko będzie ułożone pośladkowo albo pępowine w około szyi albo będą musieli np szczypcami wyciągać... :/ no i co jeszcze ? aha a czy wolałabym chłopca czy dziewczynkę ? Sama nie wiem, chyba mi wszystko jedno oczywiście byle zdrowe, ale nie powiem, że skoro mam córeczkę to do pary przydałby się chłopczyk hehe z tym że moja mała mówi że ona chce mieć siostrzyczkę bo będzie się z nią bawić lalkami wózkami itd hehe i nie przegadasz jej że braciszek też ok ale ona jeszcze nie wie, że jestem w ciąży bo by zaraz w przedszkolu wyklepał haha więc czekam na wizytę lekarską i wtedy jej powiemy

No zobaczymy jak to u mnie będzie umówiłam się na pierwsza wizytę we wtorek o potwierdzeniu ciąży oczywiście z pielęgniarką. Co ciekawe tu w uk ciążą zajmuje się od początku do końca pielęgniarka lekarz ginekolog zajmuje się tylko ciężkimi przypadkami...yh... Chłopczyk czy dziewczynka dla mnie nie ma znaczenia chce żeby było zdrowe i mogło cieszyć się życiem. Z tego co pamiętam ja i moja siostra byłyśmy owinięte pępowiną i mama nie miała cc. A było to trochę czasu temu. Myślę, że nie powinnyśmy przekładać swojej wygody na rzecz dziecka. Jeśli można mówić tu o wygodzie...Ponoć gdy dziecko rodzi sie "naturalnymi metodami" dla maluszka jest najlepsze nie chorują tak jak dzieci urodzone przez cc. Związane jest to z tym, iż metodami naturalnymi maja styczność z bakteriami i uodparniają się na nie a przez cc wszystko jest sterylne. Tak czytam i czytam ale to kwestia indywidualna każdej mamy.

Powiedzcie jakie kosmetyki używacie/ używałyście w ciąży żeby zadbać o swoją skórę? i od kiedy? Czy sprawdzacie skład tych produktów?
    Ostatnio edytowane przez Kamila91 ; 30-09-16 o 14:40

Junior Member
    Sonka91

O mnie
    Witam Kamila, fajnie, że ktoś z mojego rocznika
    Zdziwię Cię, w Norwegii ciążę prowadzi lekarz rodzinny a jeśli się chce to można wybrać położoną. Więc to jest w ogóle absurd. Ja do lekarz idę w poniedziałek i ciekawa jestem jak to będzie wyglądało
    Jeśli o płeć chodzi to zawsze chciałam córkę a teraz jak już jestem w ciąży to powiem szczerze, że jakoś mi to obojętne jest. Może trochę bardziej jednak dziewczynkę, ale jak będzie chłopak to nie będę płakać :P

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Też mi miło lekarz rodziny ciekawe... źle napisałam wcześniej z położną a nie pielęgniarką;p Ja mam we wtorek też jestem ciekawa bardzo chciałambym usg i zobaczyć kropeczkę choć pewnie tu to za wcześnie....Planujemy jechać do pl chciałabym iść do mojego gin i na usg porozmawiać z lekarzem do którego mam zaufanie. Po prostu się upewnić... a jeśli nam się nie uda to koniecznie do polskiego gin w uk tylko tu ciężej będzie z wybraniem odpowiedniego.

Junior Member
    Sonka91

O mnie
    Ja mieszkam w tak malutkim mieście, że nie mam nawet wyboru Ale tak jak Ty planuję iść w Polsce do gina w grudniu jak będziemy na Święta.
    No właśnie dla mnie to dziwne, że lekarz rodzinny prowadzi ciążę, ale tak niestety jest. USG jest tylko połówkowe od 18 do 22 msca trzeba zrobić i jedynie wtedy dostaje się skierowanie do ginekologa. A tak to do rodzinnego sie chodzi na badania, mierzy ciśnienie itp. No zobaczymy
    Objawy jakieś masz już?

Senior Member Awatar aguska696
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-04-23 zobacz kalendarz
    Uuu fajnie szalejecie dziewczyny
    witaj Kamila
    witaj Noemi

Co do płci to oczywiście marze o chłopcu ale co ma być to bedzie;D
    Byłam dziś na powtorce bety i juz się tak nie martwie
    Beta wzrosła do 867
    A co do prowadzenia ciąży... pod tym wzgledem ciesze się ze jestem w Polsce

Newsletter Mjakmama24.pl