Strona 472 z 543
Pokaż wyniki od 4,711 do 4,720 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Member
    miła12

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Witam Was wszystkie Kobitki

Marchew-jak wyzej super że odciagasz i karmisz, moja przyjaciółka przez 6 tygodni tak robiła żeby nie stracic pokarmu i wiesz że po tak długim czasie dzoeciak urusł i dojrzał do ssania- i karmi do dzic-mały ma 15 miesiecy

wróciłam z wizyty u mojej Pani Gin , z mała wszystko ok, wazy juz 2500 g, w sumie to juz 35 tydzien na leci, jest obrócona tak jak ma byc...i poprosiłam o cos na zgage bo od tygodnia jest masakra jakas, wstaje w nocy po 6 razy, zapomniec o spaniu....

nie wiem jak wy ale ja ma kryzys od kilku dni, chciałabym aby to było juz....a tu jak ma byc siłami natury to ma sama zdecydowac kiedy to bedzie- aja ledwo zyje, ....uffff

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Martussia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-09 zobacz kalendarz
    Miła super, że wszystko ok u Ciebie i malutkiej Chyba nie tylko Ty narzekasz na brak sił. Każda z nas już prawie u kresu wytrzymałości na dźwiganie naszej pociechy w brzuchu. Dziś nie lada wyczynem sportowym było zwykłe obcinanie paznokci u nóg

Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Marchew super, że już się szykujecie do domu. Na pewno łatwo nie było, ale oboje jesteście bardzo dzielni A z karmieniem na pewno się uda. Trzymam kciuki

Co do termometru ja kupiłam ten w Lidlu, zobaczymy czy będzie coś warty.
    Ja rożki mam dwa (dostałam w prezencie) miękkie, jeden taki cieniutki a drugi trochę grubszy.

Miła macie imię wybrane bo nie pamiętam - przepraszam. Wczoraj się minęłyśmy w takim razie u gin. Ja byłam tuż po 17 po zwolnienie Fajnie, że u Was ok a może Mała szybciej się zdecyduje na wyjście niż myślisz. Jeśli Cię to pocieszy, to ja wczoraj jak wyszłam na 3 piętro to stanęłam kilka minut żeby oddech złapać a nie wpaść zdyszana jak lokomotywa po całym dniu "na nogach" to aż mnie paliły wieczorem, więc miło nie było. Ale dziś już się zregenerowały

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Hej.

U mnie wszystko ok, samopoczucie i zdrówko dopisuje. Wczoraj byłam w UP - musiałam się odhaczyć. Niestety po urodzeniu dziecka muszę się tam przytaszczyć osobiście - bo nie uwzględniają upoważnień dla męża, ponieważ jest ochrona danych osobowych i nie ma takiej możliwości. Cóż, może wykorzystam czas jak mąż będzie miał tacierzyńskie to wtedy razem pojedziemy od razu.

Przedwczoraj przyszedł mi rożek z allegro który polecała chyba megiato i jest śliczny, choć jakość nie powala (znam się na materiałach) ale jak na warunki szpitalne to za 11 zł może być Wzór śliczny. Boję się tylko że po praniu to mi nic z niego nie zostanie i ta watolina się zbije.

Co do allegro ja hubbi world nie kupowałam, bo justinex ma dużo tańsze rzeczy i przesyłkę - więc wybrałam opcję tańszego sprzedawcy.

Na innym forum mamy już dwie zamiast czerwcowe to majowe mamusie więc jeszcze troszkę to chyba wytrzymamy.

Termometr z microlife - mam ten termometr, jest fajny bo owulacyjny i ma dwa miejsca po przecinku, bardzo dokładny i jestem z niego zadowolona. Nie ma miękkiej końcówki, ale to jest bez znaczenia, ponieważ jak położna nam mówiła to kiedyś były tylko rtęciowe termometry i nikt nie słyszał o miękkich końcówka, a krzywdy dzieciom to nie zrobiło, więc jak taki jest w domu to można nie kupować kolejnego.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

O mnie
    A i o dziwo wchodzę nadal bez problemu na piąte piętro - nie mam zadyszki a wszyscy mnie straszyli że będzie tak ciężko.

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    Marchew, super że będziecie szli do domu. W końcu zamkniecie ten stresujący i ciężki etap dla Was wszystkich. Trzymam kciuki za udane naturalne karmienie i podziwiam Cię za wytrwałość i siłę.
    megianto ten Twój lekarz średnio Cię chyba uspokaja powtarzając, że będziesz mieć drobne dziecko. Waga ok. 3 kg to normalna waga. Tak jak piszecie też się tym nie przejmuję, bo dzieciaczki przeważnie dopasowują się do naszych możliwości i anatomii więc ważą dokładnie tyle ile mają ważyć (jeśli w grę nie wchodzą żadne choroby - wiadomo). Ja sama mimo że byłam donoszona, a właściwie przenoszona i moja mama zawsze prowadziła zdrowy tryb życia, to ważyłam przy porodzie 2100, czyli byłam naprawdę drobna, no i traktowali mnie w szpitalu jak wcześniaka dopóki nie przyrosłam odpowiednio. Myślę, że teraz to jest mniej sformalizowane i patrzą bardziej jak dziecko sobie radzi, niż ile waży, o czym świadczy też przykład synka Marchew.
    A rozmawiałam ostatnio z koleżanką, drobniutką dziewczyną i jej od razu powiedzieli, że jeśli dziecko w dniu porodu będzie miało na usg więcej niż 2400g, to nie pozwolą jej urodzić naturalnie. Usg wykazało 2450g i zrobili jej cesarkę. Końcowo okazało się, że jej pierwszy synek ważył 2350g, a drugi 2200g - obydwoje silni, donoszeni chłopcy. Zszokowało mnie w ogóle jak powiedziała, że po kilku miesiącach lekarz zabronił jej karmić piersią, bo waga jej leciała w dół i nie umiała tego zatrzymać - jak odstawiała syna od piersi ważyła 34kg.
    ewelina no właśnie te szpitalne koszule więcej odkrywają niż przykrywają więc mam zamiar w taką wskoczyć dopiero jak będzie się zbliżał moment kulminacyjny - tak też zrobiłam przy pierwszym porodzie.
    Co do termometru, to mieliśmy dla syna taki do ucha i do czoła w jednym ale pokazywał takie kosmiczne temperatury, że wariowaliśmy. Lekarka poradziła nam, żebyśmy nie kombinowali i kupili zwykły z miękką końcówką do pupy i tak mierzyli - odejmując zawsze 0,5 stopnia. Wiadomo, średnio to przyjemne ale chyba bardziej traumatyczne było dla mnie, niż dla syna, a jak się kupi taki termometr, który pokazuje temp w ciągu paru sekund, to nie jest źle. Póki co zostajemy przy takiej formie ale jeśli większość z Was będzie zadowolona z jakiegoś konkretnego modelu dousznego, to może się skuszę jeszcze raz.
    O ktg w ogóle jeszcze mowy nie było ze strony mojego dok. Jutro wizyta i będzie 34t6d więc zobaczymy co powie. W poprzedniej ciąży pod koniec chodziłam co drugi dzień na ktg ale to dlatego, że były wątpliwości, co do terminu porodu więc to tak na wszelki wypadek. A jak jest przed terminem i nic się nie dzieje, to u nas chyba nie ma w zwyczaju kierować na ktg.
    Wczoraj w nocy obudziły mnie dwa silne skurcze, naprawdę bolesne. Później zasnęłam i już mnie nic nie wybudzało, ciekawe, czy to były te słynne przepowiadające, bo pomimo, że już rodziłam, to w pierwszej ciąży nie miałam żadnych skurczów przepowiadających więc w tym temacie jestem zestresowaną nowicjuszką
    miła podzielam Twoją chęć przyspieszenia czasu, żeby to było już... Obcinanie paznokci u stóp to już sport wyczynowy, tak jak zakładanie skarpetek i wiązanie butów
    [/url]

O mnie
    Nie wiem dziewczyny jak wy obcinacie te paznokcie czy wiążecie buty. Mi obie siostry mówiły wiele rzeczy i trudności więc chyba obalę te mity.

1. Miałam mieć piękne włosy w ciąży i miały przestać wypadać tak mówiły siostry - do 12 tc włosy leciały mi jak głupie, unormowało się to w II trymestrze.
    2. Miałam mieć problemy z wchodzeniem na piąte piętro (nie mam windy) - jakoś na razie ani nie mam zadyszki, a wchodzę bez problemu.
    3. Miałam mieć problem z obcinaniem paznokci czy wiązaniem butów (ubieranie przez męża) - jakoś sama bez problemu obcinam sobie paznokcie, wiąże buty i robię także depilację co 2 tyg czy zakładam skarpetki - więc nie wiem od czego to zależy .
    4. Rozstępów nie mam - ale stosuję wyłącznie oliwkę HIPP.
    5. Rodzina ciągle mi powtarza że będzie w moim przypadku CC. Kraczą jak wrony.

U mnie w 32 tc dzidzia miała 2049g i już mi powiedzieli że będzie duża. Więc nie nastawiam się na nic. Jedno jest pewne - urodzę na pewno.

Też jutro wizytuję

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Hej dziewczyny,

Ja jestem sama mega ciekawa ile mój Fifi waży, bo ostatnie usg z info o wadze miałam 5 tygodni temu. W sumie jest mi to obojętne, bo i tak będę miała cc, ale jestem po prostu zwyczajnie ciekawa.

Dzisiaj Minionek ma też wizytę, więc czekam na info odnośnie małego przystojniaczka

Hej dziewczyny ja już po wizycie ogólnie ok usg bede miała dopiero za tydzień no nic poczekam. Lekarz pobrał gbs, teraz bede miała wizyty co tydzień, zbadał mnie I mówił że ok szyjka, ale z racji że wypad mi ten czop zdecydowanie za wcześnie to mam leżeć I przez 2 tyg jeszcze ansolutnie nie rodzić takie ma życzenie mój lekarz mial dzis wyjatkowo dobry chumor. I przedewszystkim nadal czekamy co dzidziuś zrobi bo narazie z ułożenia poprzecznego mamy ułożenie pośladkowe.

Senior Member Awatar Martussia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-09 zobacz kalendarz
    Gabi ma jeszcze troszkę czasu na obrócenie się niektóre dzieciaczki obracają się w ostatniej chwili.

Ja dziś tez po wizycie u mnie wszystko dobrze mały główką w dół i nisko, ale wszystko jeszcze zamknięte

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów