Strona 466 z 543
Pokaż wyniki od 4,651 do 4,660 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    miła12 dzięki za informację, a powiedz mi czy tam są tylko same sale porodowe jednoosobowe czy są też te sale porodowe z parawanami wieloosobowe? Czy warunki w pokojach faktycznie takie złe? Jak z łazienkami? Dla mnie ma to drugorzędne znaczenie ale tak z ciekawości pytam.

Ja to się schizowałam teraz że różnie może się skończyć bo od poniedziałku jestem na Ujastku... ale na szczęście się tylko wystraszyłam i mam nadzieję, że jutro albo w piątek wrócę do domu.
    Boję się porodu i trochę panikuję...

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    monikapp

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    monikaim o ile dobrze kojarzę to pytasz o Żeromski... ?
    Są 4 sale porodowe jednoosobowe + sala do cesarek. Nie ma sal wieloosobowych. Podobno małe prawdopodobieństwo żeby wszystkie sale na raz były zajęte
    Na wszystkie te 4 sale porodowe jest jedna łazienka trzeba wyjść na korytarz porodówki i tam jest ta łazienka. Stan łazienki nie powala.... jeden prysznic prysznic o ile dobrze widziałam i wc. Też podobno małe szanse, że dwie rodzące będą chciały skorzystać z prysznica w jednym czasie....

Salę porodową widziałam jedną - nie za duża, ale w zasadzie jest tam wszystko czego potrzeba - łóżko porodowe, akcesoria typu worek sako, piłka, materac, drabinki, w tej akurat były też liny...

Member
    miła12

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Mopnikam, więc wygląda to tak, jakis czas temu lezałam na patologi ciazy w Żeromskim i faktycznie, wczoraj jeszcze byłam, tak to wygląda niestety dalej, łacznie z fatalnymi warunkami sanitarnymi....niestety, bo opieka była fantastyczna

Wczoraj poszłam na noworodki i połozniczy, i to zupełnie inny swiat, sale są jednoosobowe, tylko i wyłacznie , nie ma mozliwosci porodu w wodzie, szkoda, ale cóz, czysto swiezo, wyremontowane te sale sa, łazienki sa ale nie w kazdej sali, tzn sa sale z łazienka i takie że do łazienki trzeba przejsc ja wiem ze 3-4 m, może, fajnie by było gdyby były w kazdej sali ale naprawde mysle ze nie jest to az tak straszne....

na noworodkach cisza spokój sale 2-3 osobowe, łazienki jak wyzej w jednych salach sa w innych na korytarzu , na 2 sale jedna łazienka....

i tak jak pisałam położne wydaja sie byc miłe bardzo, może ja cały czas wspominam ten mój pobyt kilka lat temu i przez ten pryzmat patrze...nie wiem, wczoraj tez poszałm z głupa bo mam babcie w tym szpitalu, nawet sie nie umawiałam....

Wiem że na Ujastku na pewno te warunki na patologi masz lepsze-warunki sanitarne, ale jak z opieka to juz czekam na Twoja relacje-Ciesze sie że juz bedziesz mogła wrócic do domu-pozdrawiam

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    MArtussia zgadzam sie z Toba w 100%, tylko gdyby teściowa spytała czego mi potrzeba to by bylo lepiej. W sumie przywiozła mi dużo ubranek dodatkowo i super, ale mówiłam ze nie chce na 56-62 bo mam pełno i żadnych śpiochów i kaftaników. Dostałam dokladnie to czego nie chciałam wiadomo ze fajnie, ale gdyby posłuchała o co prosiłam to te rzeczy by się bardziej przydały. Moze się czepiam, nie wiem

Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    monikapp tak pytałam o Żeromskiego.
    Miła na Ujastu warunki sanitarne są bardzo ok pielęgniarki też, natomiast co do samej opieki to ciężko mi się wypowiedzieć bo od poniedziałku jest tylko 1 lekarz dyżurny i nie zlecają jakiś badań ani nic specjalnego się nie dzieje. Ja mam raz dziennie ktg i tyle. Jutro podobno ma być pełny skład to może jakoś inaczej to będzie. Tak czy siak rodzić tu nie chcę, a teraz skierowali mnie z Kopernika bo tam nie było miejsca a w razie "w" to tu też wysoki stopień referencyjności jest.
    Dzięki za szczegółowy opis, dla mnie ważniejsza jest opieka niż warunki sanitarne. Ale w poniedziałek mam pierwsze zajęcia w szkole w szpitalu to może pojadę wcześniej to sama się przejdę.

Member
    ERIS

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-18 zobacz kalendarz
    Kozaczek nie powiem Ci niestety jak duze uroslo wodonercze bo ostatnio inny lekarz nas bada i nie mowi tego ani nie okresla tego w opisie usg na pewno powyżej 20 sądzę ze na poziomie teraz 25
    Co do zelaza to i ja mam lekki spadek chociaz juz jest poprawa biorę związek plus szalwie hiszpanska nasiona i widac ze stopniowo pomaga bo ostatnio bylo juz lepiej Co do porodu to bedzie moj 3 poród a i tak mam obawy Staram sie o tym nie myslec bo i tak musimy przez to przejsc i tak Mam tylko nadzieje ze pójdzie sprawnie ale tak naprawdę każdy poród jest inny

Member
    ERIS

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-18 zobacz kalendarz
    Co do samego porodu ja teraz czesciej mysle co bedzie dalej tzn czy maluch bedzie zabrany i na obserwacji czy nie Jak dlugo tez bedziemy w szpitalu Ginekolodzy mówią ze oni nie wiedzą ze z takimi pytaniami to tylko pediatra a chcialabym byc na coś przygotowana Jak urodziłam Adasia to wlasnie jego mi zabrali na obserwacje ze względu na ostatnie usg gdzie niby bylo malogliwie tachykardia i plyn w jamie otrzewnej wszystko wyszło oki po porodzie szczegolnie ze poród nastąpił dzien po tym usg. Ale tak czy siak dla matki ti trudna sprawa kiedy zabierają Ci dziecko na obserwacje na szczescie następnego dnia byl juz ze mna a jak byl na obserwacji to i tak chodziłam cio chwila karmić go

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    cześć Dziewczęta, u nas chodzi się na dwór, a po domu w kapciach, papciach i pantoflach też chociaż wiadomo, że pantofle to też te wyjściowe i eleganckie.

Podczas mojej ostatniej wizyty u gina miałam hemoglobinę w samej dolnej granicy normy i lekarz nic nie mówił o suplementacji żelaza ale parę dni temu miałam robioną morfo u hematologa i już hemoglobina była na poziomie 9 więc leci na łeb na szyję. Ciekawe co gin na to powie, bo teraz nie mam zleconych u niego żadnych badań, a wizyta dopiero za tydzień. Za to jutro idę na prywatny przegląd i już się nie mogę doczekać, tym bardziej, że dzisiaj rano zobaczyłam trochę krwi na wkładce i zupełnie nie wiem z jakiej przyczyny mogła się wziąć. Na szczęście - odpukać - do tej pory nic takiego się nie powtórzyło tylko podbrzusze ciśnie.
    W ogóle w poniedziałek 1 maja skręciłam sobie nogę w kostce i to tak porządnie z rozerwaniem torebki stawowej, aż chrupnęło. Byłam na IP i niestety musieli mi zrobić rentgena ale byłam zabezpieczona dwoma ołowianymi fartuchami więc mam nadzieję, że Małgosia nie dostała żadnej dawki promieniowania. Lekarz powiedział, że gdybym nie była w ciąży, to by mnie w gips od razu wpakował, a tak tylko wypisał skierowanie do ortopedy żeby wypisał receptę na stabilizator z poleceniem przyjęcia mnie już następnego dnia tj. 2 maja, tyle, że w ten dzień w żadnej przychodni nie było ortopedy także jestem zarejestrowana dopiero na jutro. Już jest lepiej na szczęście i mam nadzieję, że do porodu wszystko się tam wygoi. Nie wyobrażam sobie, jakby mnie teraz w gips wsadzili, jakaś tragedia.
    U mnie w szpitalu też tylko gaz rozweselający i dolargan, który jest paskudztwem więc znowu będę rodzić bez żadnego znieczulenia. Może tensy wypróbuję, ponoć przynoszą ulgę w bólach krzyżowych.
    Krocza nie masuję, bo boję się infekcji, a poza tym póki mogę to mam jeszcze pazurki. No i czytałam, że po pierwszym porodzie krocze już jest maksymalnie rozciągnięte i masaż niewiele może dać, za to ma duże znaczenie u pierworódek.
    Dzisiaj właśnie wysmażyłam mój plan porodu i teraz będę go już tylko dopieszczać.
    Współczuję Wam dziewczyny, które musicie się bić o zrobienie podstawowych badań bez płacenia, nie ma to jak spokojne ostatnie tygodnie ciąży.
    Co do przygotowania starszaka na nadejście rodzeństwa, to już jest postęp, bo skończyła się faza wyparcia, że będzie siostra. Wcześniej syn upierał się, że będzie miał brata i nie dało się go przekonać, że będzie inaczej. Prezent od siostry na pewno dostanie ale cudów nie oczekujemy, bo już teraz boi się o swój teren i upewnia się, że jego zabawki dalej będą jego. Może jak się przekona, że jest dla nas tak samo ważny jak wcześniej, to trochę uspokoi swoje lęki. Na pewno będziemy się starać, żeby nie słyszał "nie teraz", "ciszej, bo dziecko śpi" itp.
    [/url]

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Jeszcze co do hemoglobiny to ja mam 12 więc jest ok a mimo to biore żelazo. Dobrze mieć wysoką hemoglobine przed porodem bo podczas porodu tracimy dużoooo krwi i żeby nam nie spadła za nisko. Przez to będzie trzeba siędzieć dłużej w szpitalu ;/ Ja miałam po pierwszym porodzie 12 ponad więc dosłownie tak jakbym wogóle nie rodziła . Byłam tak podekstytowana dzieckiem że nie spałam tylko na jakiejś niewidzialnej adrenalinie leciałam ;D Noworodek śpi a ja zamiast odespać noc w której rodziłam to się na Niego patrzyłam

Eris dlatego współczuje Ci porodu wcześniejszego...zabierają dzidzie a Ty musisz się stresować co z Nią. Bądź silna napewno jest wszystko ok z dzieckiem, tylko niestety swoje musisz przeżyć i się nastresować.

Miałam dziś wizyte u gin. ostatnią - chyba że do 20 maja nie urodze to mam się zgłosić, mimo że termin wg OM na 7.06, teraz wyszedł wg USG NA 15.05...więc lada moment. Lekarz powiedział że 2 tygodnie...i zacznie się czynność skurczowa. Te słowa utkneły mi w pamięci Czas się pakować Synek waży prawie 2800g także jest gotowy żeby na świat przyjść tylko szkoda że ja jestem nie gotowa

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Aspis współczuje. Biedna. Jesteś a hemoglobina na maxa słaba u ciebie!

Eris trzymamy kciuki, zeby było ok wszystko po porodzie...

Co do rożków nie mam żadnego zaraz zamówię z jeden

Poród hmmm u mnie nie ma znieczulenia, warunki strasznie słabe w tych szpitalach. W tym co rodziłam syna to jedna łazienka na całą porodówkę była tragedia z warunkami serio...
    Dla mnie jakiś ciemnogrod...
    Ja się cholernie boję porodu. Niby już rodziłam i wiem co mnie czeka, ale lepiej mi było przed 1 porodem, jak byłam nieświadoma Haha teraz jakoś to będzie mam nadzieje sprawniej, ale okaże się... Generalnie do tego 8maja luteina i koniec ma się dziać co chce. Aż strach pomysleć ja bym chciała tak do 38 tc wytrzymać, wiadomo miałam też dużego dzidziusia, wiec 40tc moze aie okazać powtórką, ale tak naprawdę dziecko wybierze dogodną porę dla siebie...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów