Strona 45 z 543
Pokaż wyniki od 441 do 450 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Member
    mamuska_moniuszka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-16 zobacz kalendarz
    Violaaa ja tak miałam w pierwszej ciąży. I po prostu za szybko poszłam do lekarza (bo myślałam że jak się jest w ciąży to od razu trzeba) i jeszcze nic nie było widać. Lekarz mnie nastraszył że może to ciąża pozamaciczna i wysłał mnie do szpitala na 3 dni. Stresu co nie miara. Na szczęście każdego dnia było więcej widać, bHcg rosło i mnie wypuścili. I potem już było wszystko w porządku A teraz miałam cykle 45 dniowe więc od razu wolałam chwile później poczekać by takiego samego stresu nie przeżyć. Byłam w 6 tyg i było ładnie widać pęcherzyk/zarodek nie wiem, tego lekarz mi nie powiedział, tylko, że ciąża ładnie w macicy jest

2. dzieckozakupy.pl
    Junior Member Awatar extraBabka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Wpisów
    1
    Cześć,

Czy mogę dołączyć?
    Mam na imię Marysia i jestem po raz pierwszy w ciąży (dokładnie w 10 tygodniu i 2 dniu). Mam 34 lata, mieszkam w Szkocji i przyznam szczerze, że brakuje mi kontaktu i rozmów z kimś, kto tak, jak ja spodziewa się dziecka.
    Widzę, że wiele z Was ma wątpliwości i pytania. Polecam Wam profil facebookowy Mama Ginekolog. Trafiłam na niego, gdy sama szukałam odpowiedzi na różne nurtujące mnie pytania. Prowadzi go młoda ginekolog, która jest też młodą mamą.
    No właśnie pytania i wątpliwości.
    Z tej racji, że mieszkam w Szkocji i korzystam z tutejszej opieki medycznej, pytań rodzi się cała masa, bo niestety nie robi się tu USG co miesiąc lub częściej, a tylko 2 razy przez okres ciąży. Pierwsze badania już mam wszystkie zrobione. Na szczęście wyniki są dobre.
    Ogólnie też czuję się dobrze. objawy mam takie typowe, typu tkliwość piersi, pobolewania w podbrzuszu, jak przed okresem. W przeciwieństwie do większości ja zamiast na senność, cierpię na bezsenność, co jest bardzo uciążliwe, zwłaszcza, gdy trzeba codziennie iść do pracy i jakoś tam funkcjonować.
    Do tej pory nie miałam mdłości, a schudłam 6kg, bo przerzuciłam się na jedzenie mniej a częściej i picie ok 3 litrów wody dziennie. Myślę też, że ta regularność posiłków pomaga w opanowaniu zachcianek, bo nie mam ich jakichś wielkich. Raz tylko chodziła za mną szarlotka, więc się jej poddałam. Zrzucenie na wadze dobrze mi zrobi, bo jestem osobą otyłą, z BMI 34, a szkoda by było zakończyć ciążę z ekstra 30 kg, więc szczególnie muszę się pilnować.
    Niestety męczą mnie nieustające infekcje pochwy. Od blisko 5 tygodni stosuję na zmianę clotrimazolum z gynko-vaginal. tabletki dopochwowe i nic. Teraz czekam na wyniki próbek i zobaczymy czy to ta infekcja czy inna.
    Czy któraś z Was też tak miała?
    Co do witamin, w Szkocji zaleca się coś takiego jak Pregnacare czyli kompleks witamin + magnez + kwas foliowy i mogę to brać do końca II trymestru.

Ponieważ to moja pierwsza ciąża, uczy mnie ona cierpliwości. Już bardzo bym chciała, żeby coś było widać lub zobaczyć maluszka na USG, posłuchać jego serca, a muszę z tym zaczekać do 5 grudnia, więc jeszcze prawie miesiąc.

Ten brak badań bardzo wpływa na poczucie niepewności. Do 8 tygodnia bardzo się stresowałam i psychicznie nakręcałam, czy z maluszkiem będzie wszystko OK. Co przeczytałam o jakiejkolwiek chorobie lub wadzie płodu, bałam się, że mój malec też to będzie miał. Na szczęście mózg zna chyba granice i po prostu rzuciłam w cholerę wszelkie artykuły około medyczne.
    Niestety też nie pomaga atmosfera, która teraz jest w Polsce, a o której w mediach głośno. Mam na myśli czarne marsze, rozmowy o chorobach genetycznych, uszkodzeniach płodu itp.

Fajnie Wam mamy w Polsce, że tak często możecie chodzić i oglądać swoje dziecię na USG. Tu W Szkocji podejście do zdrowej ciąży jest zgoła inne. Choć wcale nie uważam, że mniej opiekuńcze lub gorsze.

To chyba tyle na początek.

Pozdrawiam wszystkie. Miłego wieczoru
    M.
    Ostatnio edytowane przez extraBabka ; 08-11-16 o 18:17

Junior Member
    zielinka06

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny , to i ja się dołączę
    Mam na imię Gosia, to moja pierwsza ciąża, 10 tydzień termin porodu 12.06.
    Szukałam takiej skarbnicy inspiracji jak Wy i cieszę się,że znalazłam.
    Pozdrawiam!

Ostatnio edytowane przez zielinka06 ; 08-11-16 o 18:55

Cześć, byłam na usg i niestety niezawiele się zmieniło :/ Niestety jak to dr powiedział: nie ma ani złych ani dobrych wiadomości, co prawda nie ma jeszcze powodu do rozpaczy, nie można stwierdzić, ze ciąża jest nieprawidłowa, byc moze jest to jednak młodsza ciąża (moje cykle miały do 35-36dni), ale może być tak, że jednak ciąża przestała się rozwijać...Muszę czekać kolejny tydzień, chyba już całkiem oszaleję:///

Senior Member Awatar Martussia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-09 zobacz kalendarz
    Kasiuszka26 fajnie Ci, że już poznasz płeć Ja koniecznie chcę wiedzieć co noszę pod serduszkiem tym bardziej iż w domu mam samych chłopców. Liczę na córeczkę, ale co los da trudno oby było zdrowe Następną wizytę mam 29.11 to już będzie 14 tydzień. Zapewne gin zrobi mi usg Samopoczucie mam coraz lepsze mam nadzieje, że i wam niebawem się poprawi
    Ps. Witam nowe mamusie

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Hej i ja dołączę do was kobietki. To moja pierwsza ciąża, mam 35 lat. Nie mam terminu porodu jeszcze, ale nie zdziwiłabym się jakby był to 23 czerwiec Nie mam jeszcze usg, więc nie wiem, czy wszystko jest ok. Czuję się dobrze i nie mam żadnych dolegliwości poza piersiami jak na razie. Na razie jestem po pierwszych badaniach, czekam na wyniki, a kolejną wizytę mam 18 listopada. Skończyłam 8 tc.

W Polsce również na NFZ są tylko 3 usg. Pierwsze dopiero od 11 tc, więc my też czekamy. Te, które stać na wizytę idą prywatnie i wiedzą wcześniej, ale to sporawy koszt, u mnie ok 150 zł za usg + 100 do 120 za wizytę. Też się boję bardzo, ale co mam za wyjście - muszę czekać. Nie pracuję.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 09-11-16 o 06:49
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar kasiuszka26
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-07 zobacz kalendarz
    No ja płacę za prenatalne 200 plus jak chce płytę 20. Wszystkie ciążę jedne takie badanie robiłam zawsze w szpitalu specjalistycznym by mieć pewność.

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    U mnie koszt badania prenatalnego prywatnie to 440 zł. Nie znalazłam taniej. Zazdroszczę ci, że mieszkasz w normalnym mieście.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

U nas wizyta z USG 160 zł ... w prywatnym gabinecie

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów