Strona 446 z 543
Pokaż wyniki od 4,451 do 4,460 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar kasiuszka26
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-07 zobacz kalendarz
    No nie nadrobie tyłu stron cuz. Malutka dziś zważona przytyła przez dwa dni 60 g położna powiedziała że dobra ilość. Ogólnie prawie niewiem że mam noworodka w domu, jest spokojna i mało płacze ( oby tak dalej)

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    u mnie narazie rozstępów brak, ale za to mam pajączki kilka takich siniaczków dosłownie, w jednym miejscu- rano ich wogóle nie widać a wieczorem jest masakra, fatalnie to wygląda

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Ja ogolnie tyle pierdół co się nasłuchałam przy noworodku, to teraz już nawet nie zliczę. Blazej wlasnie na 3 miesiące równe ważył 8kg, kiedys ktoś przebąknal, ze powinnam mu ograniczyć jedzenie itd hehe ale naprawdę wlasnie zwłaszcza mojego męża rodzina- mało kto w tym babcia i teściowa maja wspólnego z kp, a najwiecej do powiedzenia!!

Ewelina jesteś hardcorem tyle czasu nie być u lekarza hehe masz dziewczyno zdrowie, ja juz bym panika była hehe
    Martusia dobrze, ze tak bezbolesnie bardzo fajnie, ze masz to za sobą

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Co do rozstępów ja póki Ci ani jednego. Po pierwszym porodzie miałam na udach, tyłku i piersiach. Ale wyszły juz po porodzie. Brzuch o dziwo super, mam nadzieje, ze teraz tez tak zostanie

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Hej Dziewczyny!

Megianto u mnie tez póki co rozstępów brak ale nie ciesze sie jeszcze zbytnio, bo ponoć lubią wyskoczyć zaraz przed albo juz po porodzie (tak jak Kozaczek pisze). Teraz to sie smaruje tak często, ze prawie jakbym sie konserwowala

Co do karmienia i planu porodu to u mnie go dają do wypełnienia przy przyjęciu, chyba ze ma sie swój. Moja położna mówi ze jest odwrotnie z karmieniem i ze nie ma możliwości zeby mi dokarmiali mm dziecko, bo po 1 ono jest i tak przy mnie cały czas a po 2 ponoć szefowa oddziału strasznie na to zwraca uwagę. Co nie zmienia faktu ze ja im nie ufam i bede o tym trąbić na prawo i lewo

Mroweczko my tez kupujemy raczej ta na żółtaczkę tylko receptę musze załatwić.

Martusia podziwiam za odwagę mi rok temu rwali i myslalam ze nie wyjdę z tego żywa;D nie dość ze mi nacinali i miałam szwy pózniej to jeszcze trwało to chyba z godzinę i wcale nie było bezbolesne

Laski dajcie pomysły na śniadanie i obiad

Marchew jak tam u Was? Jak Aruś sobie radzi?

Member
    Marchew

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny, nadrobilam wcześniejsze wpisy i już wiem co się działo u Was i jakie tematy poruszałyscie. Ja niczego nie podpisywałam, nie miałam planu porodu ani nie składalam deklaracji co do żywienia dziecka. Pewnie dlatego, że mimo mojego oporu wszystko szybko się potoczyło, w sensie decyzja o cięciu. Ale jestem pewna że jeśli Arek był karmiony zanim ja się wybudziłam i ściągnęłam pierwsze mililitry, mlekiem z banku mleka. Że nie faszerowali go sztucznym, bo przy wczesniakach mleko kobiece ma jeszcze większe znaczenie. Moj synek jest już w inkubatorze 11 dobę, ale nie ma już podawanego tlenu. Miałam go już 4 razy na kangurowaniu. Cudna sprawa czuć go blisko siebie. Zaczął już ładnie przybierać na wadze, po około 20-25 g na dobę. Waży już 1650g. Dziś zjadł ode mnie przez smoczek 5ml a resztę 30ml ma podawane przez sondę noskiem. Takie porcje wcina co 3godz. Ogólnie odpukać od przedwczoraj mam lepszy nastrój, przestałam ciągle ryczeć. Wcześniej czułam taki głęboki smutek, że co chwilę płakalam. Mam nadzieję że te uczucia już nie wrócą. Myślę że mam się lepiej bo wbilam sobie do głowy, że mam jak w banku, że co by się nie działo to w końcu będę z małym i mężem w domu. Wyobrazilam sobie ten czas i to mi pomaga.

Member
    Marchew

O mnie
    Jeszcze napisze Wam z doświadczenia parę rad, może któraś będzie chciała skorzystac. Jak bierzecie majtki poporodowe to polecam te z siatki z canpola, ja miałam kupione na allegro akuku i okazały się tak beznadziejne, że 2 opakowania wyladowaly w koszu, a ja musiałam włożyć zwykle majtasy. Uprzedzam bo może któraś z Was też je kupiła.
    Położna laktacyjna dała mi próbki kremu do brodawek Maltan. Jest fajny, największa zaleta, że nie trzeba go zmywac. Jest słodki i podobno no zachęca dziecko do ssania. No ale pisalyscie, że jesteście przeciwne podawaniu dziecku glukozy, a tu też słodkie... A ogólnie to 1raz w życiu słyszę o patencie z glukoza.
    Jakby któraś z Was miała problem z laktacja to polecam sposób od położnej którym ja swoją w miarę już rozkręcilam. Produkuje więcej mleka niż zjada mały, zaczelam już mrozic mleko na zapas. W woreczkach z canpolu. Oto sposób: przystąpimy laktator co 3godziny całą dobę, w systemie 7min jedna i druga pierś, 5minut jedna i druga, 3minuty jedna i druga. Można sobie zrobić przerwe np. Między północą a trzecią i wstać dopiero na ściąganie na 6 rano. Gdy już osiągniemy pułap 20ml na jeden raz to można przejść na system 15min jedna pierś i 15min druga. Nie wiem czy potrzebnie o tym piszę, bo może Wasze dzieci będą od razu ładnie ssać pierś. Ten sposób przyda się mamom które będą mieć problemy i zechcą zawalczyć o karmienie. Ja się cieszę, że mimo iż Arek nie miał jeszcze ust koło mojej piersi to mam mleko i muszę tylko poczekać aż wyrobi sobie odruch ssania i nauka życia się i będzie miał na tyle siły aby samemu ciągnąć moje mleko.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Marchew

O mnie
    Jeszcze coś w temacie kosmetyków dla malcow. Na oddziale u małego siostry solidarnie polecają pod pieluszke krem Linomag z różowa nakrętka, Bobo A+E. Ważne żeby nie były to maści na odparzenia.One tylko zwykłe bez np. cynku. Te mocniejsze wprowadzać dopiero gdy dzidzia będzie miała pro leży skórne. Codziennie myja maluchy pod kranem w umywalkach i nie każą używać żadnych oliwek/balsamow/kremów do ciała. Myślę, że warto im zaufać, bo mają ogromne doświadczenie w pielęgnacji wymagających maluszków.

Member
    Marchew

O mnie
    Kurcze piszę z telefonu i dopiero teraz widzę ile błędów mi się wkradło przez słownik. Mam nadzieję, że się polapiecie co miałam na myśli. O widzę, że podałam złą wagę Arka, ma już 1685g. Widać progres

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Aż miło się czyta, że coraz lepiej u Was. Dobrze, że nie poddałaś się i ściągasz mleko dla synka. Wszystkie trzymamy za Was mocno kciuki

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów