Strona 433 z 543
Pokaż wyniki od 4,321 do 4,330 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Member
    ERIS

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-18 zobacz kalendarz
    Witajcie Dziewczyny Dawno tu nie pisałam, owszem czytam Was systematycznie, ale z weną na pisanie już nie tak dobrze.
    Jesteśmy pod stałą kontrolą lekarską głównie usg pod kątem wodonercza. Wodonercze jednej nerki cały czas jest, rośnie wraz z dzieckiem, ale jest to wzrost równomierny a nie gwałtowny. Jak będzie z tą nerką okaże się po porodzie. Liczę na to że jak już Mały będzie z nami jakoś się unormuje. Ostatnia szacowana waga z usg to około 1500 gram. Niestety ułożenie też poprzeczne. Ze straszą dwójką tak nie miałam. Od połówkowego zawsze były główkowo do porodu.
    Niby jestem pod stałą kontrolą ale nikt mi szyjki nie bada jak zwykle. Sama wybrałam się prywatnie w 25 tyg i było oki. A teraz jest już 31. A nie mam szans na leżenie i odpoczynek. Też mieszkam pod Wawą. Mam koleżankę która chodzi prywatnie do gin i za wizytę razem z usg płaci 150 zł.
    Większość dla Malucha już jest. Wózek też. Używany, ale wszystko dokładnie wyczyściłam każdy pokrowiec uprałam. Stelaż wyszorowany. Może tym wózkiem do końca usatysfakcjonowana nie jestem, ale nie jest źle. Fotelik też był z wózkiem ale dokupiliśmy drugi aby był przetestowany i bezpieczniejszy.
    Ubranka poprane i poprasowane, a tyle tego jest że hej. Za dużo.

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    ERIS

O mnie
    Co mi zostało do kupienia to rzeczy z apteki i pieluchy. dla mnie najbardziej pasowały pieluchy z Biedronki. Z Rossmana tez kupowaliśmy ale jak było już tak parno latem to bardzo się te pieluchy mechaciły. Za to oryginalne Pampersy uczulały. Z Hippa były w porządku ale zawsze coś musiało bokiem przeciec. Chusteczek prawie wigóle nie używaliśmy od początku miska z wodą, mydłem i ręcznik.

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    ERIS Jaki model wózka macie?
    Dobre chociaż to, że ten wzrost wodonercza jak pisałaś nie jest gwałtowny. Trzymaj się

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Eris trzymaj się, na pewno będzie wszystko w porządku, wierzę w to dawaj znać co tam u Was co jakiś czas.

U mnie z kolei na odwrót. Do USG sprzed tygodnia było ułożenie główkowe a teraz mamy miednicowe. Ale tak jak pisałam, mam nadzieje, że tak zostanie bo to dla mnie kolejny powód do cc.

Dziewczyny możecie polecić jakieś fajne bajki dla maluchów? Szukam czegoś dla Kacpra i weny mi zaczyna brakować.

Senior Member Awatar gosienak
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-09-29 zobacz kalendarz
    Mrowka,ale bajki w sensie ksiazka czy video? Bo jesli chodzi o ksiazke dla chlopca polecam "Auta,maszyny,pojazy i wszystko do jazdy" Richard'a Scarry'iego,u nas od Bozego narodzenia na topie i sie nie nudzi (ciagle tylko "cytaj mama,no cytaj,jesce raz cytaj" . A jesli chodzi o video to olecam "straznicy miasta"

Member
    ERIS

O mnie
    Dziękuję Wam bardzo za wsparcie. Naprawdę jestem dobrej myśli. To wszystko może się cofnąć po porodzie. Ważne aby nerka w jakimś tam stopniu pracowała, to da się ją uratować. Jakoś tak wyszło że dzięki wujowi mojego męża który jest lekarzem szybko dostaliśmy się pod opiekę szpitala na Starynkiewicza w Wawie. Szpital stary, warunki marne ale opieka dobra. A tak musielibyśmy czekać jeszcze miesiąc na wizytę w Instytucie Matki I Dziecka.

Z tego co pamiętam któraś z Was pisała o powiększonych miedniczkach nerkowych u swojego Malucha, ale niestety nie pamiętam kto o tym pisał.
    Co do wózka nie jest to cudo ale narazie wystarczy.zielono czarny, baby lux viking.
    Co do ułożenia dziecka, chciałabym żeby mój obrócił się główkowo. Ale z tego co czuję jak się rusza to jakoś ta pozycja poprzeczna bardzo mu pasuje. A chciałabym rodzic naturalnie, bo już jedna bliznę z tej ciąży mam po wyrostku. Ale zobaczymy jak będzie.

Member
    ERIS

O mnie
    Pisałyście tez ostatnio o szczepieniach. Z tego co słyszałam od położnej z przychodni jeżeli chodzi o bezpłatną szczepionkę na pneumokoki to ponoć jest to szczepionka chińska. Moje dzieci zostały akurat zaszczepione w ramach akcji bezpłatnych szczepień jeżeli jest się mieszkańcem pewnych gmin. Córka była ogólnie szczepiona 5 w 1, a syn 6 w 1, i wolę jednak te 5. Poza tym córka nie była szczepiona na rota a syn był i niestety to z synem z tego powodu wylądowałam 2 razy w szpitalu z powodu wymiotów. Poza tym co jakieś 2, 3 miesiące ma chwilowe takie napady wymiotów. Budzi się rano i wymiotuje kilkukrotnie. Potem zasypia ze zmęczenia a jak się budzi jest już dobrze. Więc nie jestem przekonana do tej szczepionki na rota.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Mrówka zapomniałam o tych uchach duchach, ja tez wierze w to, ale tez straszna boidupa jestem. Nie cierpię zwierząt w klatkach, terrarium, akwarium. Siostra przywiozła żółwie i Blazej ciagle głaska i wyciąga je, a ja się brzydzę :/ generalnie boje sie wielu rzeczy Haha

Powiem Wam ja tez jaram się nawet prasowaniem uwielbiam prasowac ;D składam, achhh za miesiąc dokupie jeszcze pare drobiazgów, ale artykuły pierwszej potrzeby chyba mamy

Eris ja mówiłam o powiększyć układzie kielichowo moczowym.
    Mam miec kontrole za 2 tyg, mam nadzieje, ze nie wzrosło znowu, staram sie myślec pozytywnie...
    Czyli Nasze dzieciaczki mają to samo i są w tym 1%
    Powiedz mi jaki wymiar ma u Was?

Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Eris na pewno będzie dobrze, trzymamy kciuki!

Dziewczyny a nowe wózki też pierzecie, jakoś o tym wcześniej nie pomyślałam

Eris I Kozaczek córka koleżanki mojej mamy zmagała się w ciąży z takim problem jedna nerka prawie już wogóle nie pracowała I nagle pod koniec ciąży wszystko się unormowało kilka dni temu urodziła synka oczywiście zdrowego. A odbiegając od tematu dzieci, to ja dziś zaczynam wypieki świateczne uwielbiam wielkanoc szkoda że pogoda okropna.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów