Strona 422 z 543
Pokaż wyniki od 4,211 do 4,220 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Megianto zależy tak naprawdę od apteki. Rożne ceny są, warto popytać, ale nie jest to az tak strasznie drogie. Około 200 zł, szczepi się 3 razy chyba? Czwarty to około 5 roku życia ciagle trzeba tymi samymi.
    Pneumokoki odpada Nam wydatek na szczescie. Ale są przeciwnicy ogolnie szczepień. Ja mam konserwatywne podejście do tematu.

Żaby w brzuchu mówisz hehe ja przez te nerki małej staram się wypijać butelkę Primavery dziennie plus inne napoje. Co jest dla mnie mega katuszą momentami Haha

U mnie Moniuszka wlasnie te 2 ciąże kompletnie odmienne. Mała przed chwilą troszkę się porozpychala, usnela chyba juz spowrotem ;D len mały, a kawę matka pije i jem ciastka!!! Swoją drogą mam dzisiaj wene na ciuszki. Moze sobie wstawię pranie i będę miała co prasować na dzisiaj

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Moniuszka co do brzucha i twardnienia. Mi wczesniej wiecej, ale juz spokojniejszy jest odkąd Asmag forte wcinamy
    Ogolnie są momenty, ze mam mocno napiety, ale jak twardniał wczesniej, to wiadomo taki kamień przy brzuszku jakbym miała doklejony... Do tego miałam jakies 1,5 tyg temu 2 dni bóle jak na miesiączkę... I to po całym dniu lenistwa!!! Byłam przerażona, bo lekarz mówił, ze w razie coś szpital, bo ta szyjka krótka. Także... Ale uspokoiła się. Mam nadzieje, ze ten magnez i luteina nie rozleniwią jej sztucznie :/

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    OJEJ...tyle napisałyście nie mogłam się wygrzebać z tego czytania ale udało się ;D i napiszę pewnie tylko co zapamiętałam.

Brzuch mi też twardnieje jak cholera wieczorami to jest tragedia. Boli troche no i bóle jak na miesiączke też są. Ale to chyba już tak ma być w końcu jesteśmy przy końcu nie ? Swoją drogą jak o tym myśle to mi ciarki przechodzą
    Dzidzia rusza się niesamowicie i to mnie cieszy a niech się wyszaleje w brzuchu i może będzie spokojniejsza na świecie

Ja Filipa szczepiłam szczepionkami 5w1 płaciłam jakoś 120 zł i byłam bardzo zadowolona. Zero jakichkolwiek objawów po szczepieniach. No i pneumokoki też , wtedy były płatne teraz są bezpłatne ale jakby nie było zaszczepiłabym na pneumokoki każde dziecko. Wydaje mi się że chyba każde dziecko inaczej reaguje na szczepienia.

Racja święta i niepodważalna : Nie ważne ile jesz dziecko przybierze na wadze ile potrzebuje, mój mały szaleje z wagą a przecież tyle nie jem i w miare zdrowo.

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Kozaczku a gdzie tam ani nie ciążowe dolegliwości, ani nie Kacper. Tak się przyzwyczaiłam przez te 4 tygodnie do spania bez Kamila że mi teraz po prostu przeszkadza no coś strasznego, ile On miejsca zajmuje :P

Megianto ja szczepiłam Infanrixem, to jest szczepionka 5w1 i koszt to 140zł. U mnie z kolei było tak, że nie musiałam kupować na własną rękę, tylko w przychodni pielęgniarka miała w lodówce i tylko jej płaciłam.

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Co do ilości wody to ja przez to że boję się małowodzia to wypijam po 3-3,5l wody. Czasem tego nie odczuwam, ale czasem to dla mnie totalna katorga :/

Mi brzuch też nie twardnieje bo biorę Magne B6. Ale mam od dwóch dni też bóle jak na miesiączkę, a dziś to już w ogóle. Ale już tyle razy miałam te bóle, że się jak na razie nie przejmuję.

Kozaczku ja dzisiaj właśnie zrobiłam pranie ciuszków dla małego i czekam aż wyschnie jaram się jak głupia. Także telepatycznie się zgadałyśmy z tym praniem dzisiaj

Lecę dziewczyny na zakupy bo zachciało mi się i pomidorków i rzodkiewki i szczypiorku mmm mam taką ochotę na takie kanapki że zjadam że tonami

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    My też szczepiliśmy 5w1. Wtedy była akcja ze szczepionką Euvax, to chyba na wzw b, partię całą wycofywali przez jakieś zanieczyszczenia. Nawet lekarka nam mówiła, żebyśmy pilnowali, żeby tego Euvaxu dziecko nie dostało, a właśnie on był wtedy refundowany - nie wiem jak jest teraz. Później jak sprawdziliśmy w książeczce zdrowia to się okazało, że w szpitalu te pierwsze szczepienia, to dostał tę właśnie szczepionkę ale na szczęście było ok, a później już 5w1 kupowaliśmy. Teraz też zamierzamy brać te skojarzone. Zastanawiam się tylko czy szczepić na rotawirusa, z tym się trzeba szybko decydować. Starszak w przedszkolu więc co chwilę może coś przynosić, a dla takiego całkiem malucha te jelitówki niebezpieczne... Z drugiej strony spotkałam się z opiniami samych lekarzy, że z odwodnieniem przez rota tak samo często do szpitala trafiają dzieci szczepione i nieszczepione więc ciężka sprawa.
    Twardnienie i napięcie całego brzucha czuję bardzo rzadko, może przez warstwę tłuszczyku, jaki na brzuchu mam za to skurcze miesiączkowe czuję dosyć często ale tak samo miałam w pierwszej ciąży i nawet przy porodzie czułam tylko mega zwielokrotnione bóle miesiączkowe.
    Któraś z Was pisała o wodzie termalnej w sprayu, możecie polecić jakąś? Bo byłam w ross dzisiaj i znalazłam tylko taką wielką do ciała
    [/url]

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Aspis powiem z własnego doświadczenia... Niestety na Rota nie zaszczepiliśmy. Blazej złapał wirusa jak miał 2,5 roku. Po 3 wymiotach wsiedliśmy do auta i pojechaliśmy do szpitala. Po 25 km pod szpitalem było 6, czy 7 raz jak wyniotowal w ciagu 3h... Dodatkowo rano biegunka. Wszystkie możliwe badania zrobili i rotawirusa nie wykryto w badaniu, wiec lekarz powiedział, ze gdyby miał szczepienie nic by to nie dało. Niestety jest pełno już odłamów tego dziadostwa!

Ewelina nie strasz który tydzien u Ciebie? Czekaj to Ty na fejsie jesteś? W sensie zdjęcie z brzuszkiem nisko to Twoje prawda dobrze kojarzę? Ja Ci mowie, ze Ty do 40 tc nie dotrwasz załatana kobieto ;p

Mroweczko No powiem Ci totalna telepatia powiedz mi na ile stopni pierzesz ciuszki?
    Wiesz co lepsze? Jadłam na śniadanie serek wiejski z pomidorkiem i rzodkiew i szczypiorek ;D ogolnie codziennie prawie takie warzywa jem, bo mięsko mi nie wchodzi hehe

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Kozaczek, tak to mój brzuch na fb ten niski ale wielki też się boję że do do 40 tc nie dotrwam i każdy mi mówi żebym tak nie latała ale nie umiem inaczej..leżeć i pachnieć to nie w moim stylu, ale obiecałam sobie że w maju już będe to robić Zobaczymy która z nas dotrwa dłużej ja mam na 7.06 termin czyli dziś 31+ 5 tc.
    Do przedszkola z Filipem rano już mamy nawyk że biegniemy a ludzie się na mnie patrzą jak na wariatke

Ja też szczepiłam infanrixem...czy jak to się piszę. Na rotawirusy nie szczepiłam bo słyszałam że to nie uchroni do końca. Ale nie wiem ile w tym prawdy nie znam się. Narazie odpukać mój starszak jest zdrowy mało choruje..może to dzięki karmieniu piersią przez rok

Co do jedzenia..to u mnie warzyw może nie być, tylko owoce tonami wyżeram zwłaszcza takie jak kiwi jabłka i pije jakbym wiecznie na kacu była ;D

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Haha Ewelinka przepraszam za określenie ten wielki i nisko nie chciałam po nazwisku wyjechać ;p
    Naprawdę masz nisko, taki do porodu hehe ale ja mam wlasnie taki charakter i dlatego ciezko mi się ogarnąć
    No i ja mam termin na 6.06 z OM, a z pierwszego usg 3.06, bo oczywiscie tetaz jakbym miała brać pod uwagę- a późniejszych sie nie bierze, to przez wagę na maj termin Haha
    Ale wcale nie będzie mi przeszkadzać, zeby moj Malutka była majowa sama mam urodziny 2 maja

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Data
    17.07.2013
    Zjadłabym kiwi! A najlepiej musli takie z jogurtem greckim i do tego maliny, borówki i truskawki i kiwi ale smaki!!! Póki co pójdę zjeść winogrono ;p

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów