Strona 413 z 543
Pokaż wyniki od 4,121 do 4,130 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Moja siostra używała cały czas termometru przy pierwszym dziecku - moim zdaniem to żaden koszt 5 zł zapłaciłam więc żadne pieniążki. A warto mieć.Do smarowania pupy mam bepanten - sprawdzony
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Ja już termometr zakupiłam sobie na samym początku ciąży, bo uwielbiałam kąpiel w bardzo ciepłej wodzie, więc wg mnie pieniędzy nie wyrzuciłam w błoto

Famirabelka

Poczytaj na stronie szpitala, bo może piszą do dają a co nie. U mnie tak jest.

O mnie
    Poczytałam, mam instrukcję i sobie ją nawet pobrałam. Dlatego nie kupuję w ciemno. O ile to będzie ten szpital (oby tak) bo mam kwalifikacje do porodu w 36 tc chyba i w sumie tak do końca nie wiem czy będę tam rodzić.

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Fanirabelka to u Ciebie w grę wychodzi jeszcze cc? Czy zle rozumiem.

Laski z tym termometrem to jest jedynie moja opinia ale każda zrobi jak uważa.

Ja dzisiaj tez sobie kilka rzeczy zamowilam dla małego i czekam aż przyjdą.

O mnie
    Mrówka - wszystko jest możliwe. Mogę mieć cc jak każda. Dlatego nie nastawiam się tylko na poród SN. Może i być CC. Moja siostra bliźniaczka miała cc. Druga siostra ale większej budowy urodziła SN. Więc ja jestem z nich wszystkich najdrobniejsza. Zresztą pani na prenatalnych mi to lekko zasugerowała... no i ten mięśniak... ciekawa jestem czy się zmniejszył czy zwiększył u mnie, bo nie wiem. A to już jest wskazanie do cc. Więc naprawdę cudem będzie jak urodzę SN. No i ja wogóle nie mam bioder - więc zobaczymy co powie lekarz na kwalifikacjach.

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Wiadomo każdy sobie radzi lepiej bez jakiegoś gadżetu Dla mnie np zbędna jest poduszka do spania a wiem że większość z Was jej potrzebuje

Famirabelka a czemu masz kwalifikacje do porodu już w 36 tc ?

O mnie
    Bo takie są zasady w moim szpitalu. By w razie co był czas na szukanie innego szpitala - gdyby okazało się że mogą szykować się komplikacje.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Marchew

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Hej Dziewczyny, widzę, że też korzystacie z allegro. Ja już mam chyba wszystko co potrzebne kupione. Łóżeczko kupiłam tanie, zwykłe, z możliwością obniżenia i z wyjmowanymi szczebelkami. Nie ma w nim opcji wyjęcia całego przodu.Resztę rzeczy wzięłam u dwóch różnych sprzedawców z allegro. Oba rachunki były za ponad 200 zł i różnica taka, że jeden sprzedawca sam z siebie dorzucił gratis. Niby nic wielkiego, a jednak pokazuje podejście do klienta.
    Ja jestem "uwięziona" w domu. Mam non stop spuchnięte stopy/ręce. Na tę chwilę nawet nie mam butów, w które bym wcisnęła stopę. Muszę pogrzebać za jakimiś trampkami głęboko w szafie i zobaczyć czy po rozsznurowaniu się wcisnę, bo w piątek muszę dojść do laboratorium. W poniedziałek znowu wizyta, tak szybko, bo lekarz przeanalizuje moje pomiary ciśnienia. Leki chyba dopiero dziś zaczynają działać, bo 1 raz od czwartku mam w normie. Za to zaczął mnie od wczoraj boleć brzuch na dole. Pocieszam się myślą, że to tylko macica ćwiczy skurcze, ale niepokoi mnie fakt, że zaczęła akurat jak mam na głowie mierzenie ciśnienia. W końcu dziś mam dopiero 31 tydz ciąży więc jeszcze dobrych kilka tygodni muszę być w formie.
    Famirabelka właśnie nie pamiętałam która z nas miała mięśniaka a to Tobie się przytrafiło. U mnie też mięśniak jest wskazaniem do cięcia, wszystko zależy od tego jak jest umiejscowiony. Jeśli u Ciebie również jest w okolicy szyjki macicy, gdzieś gdzie będzie przeszkadzał w akcji porodowej, to będą musieli wykonać CC. Nie chcę Cię straszyć, ale u mnie jest on nisko i z tego powodu będę miała prawdopodobnie cięcie pionowe (klasyczne). Kiepsko, bo po takim zostaje nieestetyczna blizna. A co do wielkości, to skoro na kolejnych wizytach lekarz nie informował Cię o wielkości mięśniaka tzn. że może w pewnym momencie przestał się powiększać. Tak właśnie było u mnie, rósł sobie tylko do jakiegoś czasu a potem na szczęście przestał się powiększać. Ciekawe jak będą się te nasze mięśniaki zachowywały po porodzie, czy w trakcie połogu samoistnie zmniejszą się na tyle, że nie będzie trzeba nic z nimi robić, czy też wciąż będą tak duże, że będzie trzeba się nimi zająć. Naczytałam się trochę w tym temacie i wolałabym uniknąć dalszego leczenia. No ale na to wpływu nie mamy, wyjaśni się z czasem.
    Aaa i jeszcze słówko, bo pisałaś o CC w 36 tyg., jednak lekarze mówią, że dla dziecka względnie bezpiecznie jest dopiero od 37 tygodnia. Lepiej tak się nastawiać

Member
    Marchew

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Famirabelka to dziwne z tymi wymogami szpitala, bo mi lekarz mówił, w małym powiatowym szpitalu, że jak jestem przed 37 tygodniem i są jakieś komplikacje i potrzebny pobyt w szpitalu, to mam jechać od razu do większego, z wyższym stopniem referencyjności. No chyba że naprawdę stan będzie bardzo zły i będzie potrzebna natychmiastowa pomoc to wtedy wiadomo jedziesz gdzie bliżej a oni nie mogą odmówić pomocy. No i na logikę ma chyba rację, bo w 36 tydz. to dzidziuś potrzebuje bardziej specjalistycznej opieki i tym bardziej w źle wyposażonym szpitalu planowany zabieg cc powinien być wykonany później.

O mnie
    Tak, tylko że ja ostatnie usg miałam w 20 tc, a teraz czekam na kolejne dopiero w 32tc (na NFZ mam tylko 3). I na wizytach u gina nie mam robionego usg. Dlatego nie wiem co z tym mięśniakiem. Ale nic mnie nie boli, nic mi się nie napisna - więc liczę że jest raczej dobrze.

Może uda nam się załapać na usg szczęśliwa mama w tą sobotę. Ale zobaczymy. Mój mięśniak jest położony nisko. Więc zobaczymy, a był naprawdę niewielki (2x2 cm). Eh. Tak, na pewno będę czekać do 37 tc z moim lekarzem jak nie później - ale kwalifikacje rozpoczynają się od chyba 36tc - więc na to wpływu nie mam.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów