Strona 41 z 543
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Miałyśmy tutaj Panią z apteki
    Kochana kolezanka jest w 17 tyg i dostała acard, bo drętwieje jej ręka i promieniuje do tarzy, to bezpieczne dla płodu, w sensie acrd? wczesniej nie miała problemów, żeby musiała brać cokolwiek
    [/url

[/url]

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    carlaaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-02-17 zobacz kalendarz
    hej przegladalam wasz watek, chociaz termin mam na lutego
    ja tez biore acard 75 mg, do 28 tyg mozna brac spokojnie potem w zaleznosci od wskazan
    ja mialam dwa wskazania bol lydk( podejrzenie zakrzepicy)i oraz gestoza w poprzedniej ciaży- z dzidzia wszystko ok jak na razie

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    Cześć Dziewczęta!
    Mój tp wypada na 16 czerwca, chętnie się do Was przyłączę
    Miałam już USG, słuchałam serducha, teraz czekam na wyniki tych wszystkich początkowych badań, kolejną wizytę mam 10.11.
    Jak do tej pory odrzuciło mnie od jogurtów naturalnych, które jadłam w pracy codziennie i odrzuciło mnie od kawy, którą uwielbiałam. Męczą mnie mdłości, ogólna słabość i senność ale do tej pory wymiotowałam tylko raz. Do pracy zamierzam chodzić do stycznia, a jak będzie to zobaczymy. Póki co, o ciąży wie tylko mój mąż, a całej rodzinie zamierzamy powiedzieć w Święta, taki prezent im zrobimy
    Jestem mamą rozbrykanego przedszkolaka, poród trwał 27h ale nie wspominam go źle teraz tak jak poprzednio termin porodu nie ma nic wspólnego z datą ostatniej miesiączki, które mam ekstremalnie nieregularne. Na szczęście zmieniłam gina, bo moja poprzednia doktorka nie ogarniała rzeczywistości i sama musiałam wszystkiego pilnować, a na koniec chciała mnie wysłać do szpitala według terminu z ostatniej miesiączki, czyli prawie miesiąc za wcześnie, chociaż przynosiłam jej usg - też prywatne od samego początku ciąży. Ostatecznie zgodziła się żebym została w domu dłużej ale i tak wysłała mnie do szpitala za wcześnie i już była na mnie mega cięta. Na szczęście leżałam w szpitalu tylko tydzień przed porodem ale i tak to trauma. Nikt nie chciał wywoływać mi porodu, bo sami mówili, że jest przed terminem ale nie chcieli brać odpowiedzialności za ewentualne wypisanie mnie, skoro gin prowadząca mnie tam skierowała. Teraz wydaje się że mam dobrego lekarza, z resztą pracuje w szpitalu, w którym chcę rodzić, a to dodatkowy plus. No i ma własny aparat usg więc mam je co wizytę z tym, że i tak chcę ze dwa razy pojechać na usg 3D prywatnie bo to fajna sprawa.
    Co do leków, to jestem na Euthyroxie i też miałam brać Acard (nadpłytkowość i nieprawidłowe wskaźniki białka C i S) ale ostatecznie mój hematolog zdecydował, że nie będziemy go włączać w czasie ciąży, co mnie cieszy, bo im mniej tym lepiej. Witaminy właśnie zamówiłam będę brała to co w pierwszej ciąży, czyli Pharmaton Matruelle i Prenatal DHA, chociaż tak naprawdę to pewnie wszystko jedno co się bierze. Do tej pory brałam tylko kwas foliowy i magnez. Mój gin stwierdził, że nic nie trzeba brać ale jak chcę to mogę. Za rybami nie przepadam więc DHA pewnie by się przydało, niezależnie czy jestem w ciąży
    Pozdrawiam Was wszystkie!
    [/url]

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Aspis23, mam taką zagowstkę. Ja jestem w 7 tygodniu ciąży i wczoraj byłam na USG. Widzieliśmy zarodek, serduszko ale jak spytałam Panią o posłuchanie serduszka to powiedziała, że dopplera (dzięki któremu słyszymy serduszko) włącza się dopiero po 9 tygodniu ciąży, chyba, że nie można gołym okiem dojrzeć serduszka na obrazie to wtedy szuka się dżwięku dopplerem. Tobie bez problemu włączyła Twoja Pani doktor?

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Hmm, jak widać co lekarz to inne przekonania i zwyczaje. Mnie by nawet nie przyszło do głowy, żeby prosić o dopplera, chciałam tylko zobaczyć bąbla na usg; to lekarz sam włączył podsłuch i serducho pokazał też na ekranie - to był 6t4d. Nie pamiętam jak było ze słuchaniem w poprzedniej ciąży, może rzeczywiście trochę później... No ale jeszcze 2 tygodnie i też posłuchasz
    a i jestem na duphastonie przez te bóle podbrzusza, które ma wiele z Was, z tym że u mnie niektóre były lekkie, a niektóre takie, że zginało mnie wpół. No i w tamtej ciąży po takich bólach miałam plamienie więc lekarz przepisał mi tablety profilaktycznie ale teraz już jest o wiele lepiej i mówił, że będziemy z tego duphastonu powoli schodzić.
    [/url]

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez aspis23 Zobacz posta
    Hmm, jak widać co lekarz to inne przekonania i zwyczaje. Mnie by nawet nie przyszło do głowy, żeby prosić o dopplera, chciałam tylko zobaczyć bąbla na usg; to lekarz sam włączył podsłuch i serducho pokazał też na ekranie - to był 6t4d. Nie pamiętam jak było ze słuchaniem w poprzedniej ciąży, może rzeczywiście trochę później... No ale jeszcze 2 tygodnie i też posłuchasz
    a i jestem na duphastonie przez te bóle podbrzusza, które ma wiele z Was, z tym że u mnie niektóre były lekkie, a niektóre takie, że zginało mnie wpół. No i w tamtej ciąży po takich bólach miałam plamienie więc lekarz przepisał mi tablety profilaktycznie ale teraz już jest o wiele lepiej i mówił, że będziemy z tego duphastonu powoli schodzić.
    No wiesz, ja zawsze słyszałam, jak opowiadały kobietki, że serduszko słyszały. To moja pierwsza ciąża i nie wiem jakie są z tym zasady, dlatego spytałam czy można też usłyszeć. nie mam z tym problemu, że Pani nie chciała włączyć, zastanawiałam się tylko jak to jest. Nie znam się
    W jakim sensie mówisz, że nie przyszłoby Ci do głowy żeby prosić o Dopplera?

Senior Member Awatar gosienak
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-09-29 zobacz kalendarz
    Mój lekarz zarówno w poprzedniej ciązy jak i teraz włączył i słyszałam serduszko na pierwszej wizycie. A może twoja pani dr stwierdziła, że nie ma takiego sensu pod względem diagnostycznym - w sensie, że nic z tego dla niej jako lekarza nie wyniknie - i dlatego nie włączyła...nie wiem w sumie...głośno myślę
    u mnie dziś kończy się 10 tydzień i....pierwszy raz dzis wymiotowałam. W ogóle to chyba pierwszy raz wymiotowałam od 15 lat przybiegł do mnie mój 2-latek i mówi ze strachem w głosie (bo wiadomo jakie dziwne dzwięki towarzyszą wymiotom): "Mamo, nie jub tak, nie jub" na szczęście szybko się skończyło.
    Ogólnie to nie mam na nic ochoty. Co mi się wydaje, że chce coś zjeść, to jak już to zrobie to na sam zapach robi mi się niedobrze - przykład wczorajszy: pomidorowa aż boję się dziś naleśniki robić
    ja na L4 już od początku października zewzględu na te krawienie. W sumie chciałam jeszcze trochę poproacować, ale teraz się cieszę. Może jak jestem w domu to Franek w końcu zalapie o co codzi z nocnikiem bo jak narazie to dla niego bez różnicy czy zrobi w majtki czy na nocnik. W sumie jest to pierwsza rzecz od narodzin Franka, która mnie tak frustruje - że on nie może załapać, żeby wołać.....ech...i pomyśleć że za jakieś 3 lata będzie powtórka z rozrywki :/ . Trzymajcie się ! Pozdrawiam

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Ja bylam pierwszy raz u gin w 6 tyg i 6 dniu i sprawdzal czy serce bije i na ekranie bylo pokazane jak puka tak na tym (nie wiem jak to sie nazywa) " wykresie". A rosna Wam juz brzuchy? Bo u mnie w pierszwej ciazy to w 4 mcu rosnac zaczal i to ledwo bylo widac a teraz juz mam wypukly jak bym sie najadla porzadnie

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Reni83 Zobacz posta
    W jakim sensie mówisz, że nie przyszłoby Ci do głowy żeby prosić o Dopplera?
    Chodziło mi o to, że zapomniałam o takiej możliwości, że można już posłuchać serducha i skupiałam się na tym, żeby jak najwięcej zobaczyć na ekranie. Gdyby nie inicjatywa lekarza z tym dopplerem, to nie przyszłoby mi do głowy, żeby o to prosić, bo o tym zupełnie nie myślałam

Cytat Zamieszczone przez ewelina110389 Zobacz posta
    A rosna Wam juz brzuchy?
    Coś tam urosło bo spodnie ciaśniejsze ale niestety podejrzewam, że to efekt zmiany diety na chlebową. Do tej pory w pracy jadłam mało i moje posiłki opierały się na płatkach owsianych z mlekiem i jogurtach naturalnych. Teraz od tych dań mnie odrzuciło, no i jak czuję lekki głód to mnie mdli więc w pracy wolę nie ryzykować, a że najlepiej wchodził mi chleb, to stał się podstawą żywienia, co dla obwodu mojego brzucha było baardzo zgubne. Niestety jestem z tych, które łatwo tyją i ciężko gubią więc na efekty nie musiałam długo czekać. Pierwszą ciążę zaczynałam z wagą 55 kg przy 164 cm wzrostu, a teraz zaczynam z wagą 66, także przy mojej budowie jestem już niezłą kluską. Wtedy przytyłam 22 kg, z czego większość w 8 i 9 miesiącu, kiedy to wjechały słodycze. Teraz mam nadzieję, że nie będę ważyła końcowo więcej niż wtedy - 77 kg ale wiem że będzie ciężko
    [/url]

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Mysle ze jak juz zaczniesz biegac za dwojka dzieci to waga bedzie szybciej leciala w dol :-) ja teraz startuje z wagi 50 kg przy 166 cm niby ok ale wole duzo nie przytyc bo po wczesniejszej ciazy tak od razu mi waga nie spadla, musialam troche popracowac. A przy okazji mi babka z apteki mowila ze vitaminer ma taki sam sklad co femibion a jest ze dwa razy tanszy :-)

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów