Strona 401 z 543
Pokaż wyniki od 4,001 do 4,010 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Kozaczku kochany lez lez lez i odpoczywaj! Nie chce słyszeć o żadnym napinaniu brzuszka u Ciebie!)) Co do wózka powiem Ci, ze tam gdzie oglądaliśmy Bebetto na żywo było Torino i tez jest mega fajne i super sie prezentowało, a nasi znajomi maja od 1,5 roku chyba i są bardzo zadowoleni Facet na Torino pokazywał nam jak sie go składa itp i myk myk tak szybciutko a jaki kolorek? Widzę ze my wszystkie ogarnelysmy sie Bebetto lub Adamexem i pomyśleć ze jeszcze pare mcy temu nawet nie słyszałam o tych firmach a teraz kodami kolorów z pamięci moge walnąc

Co do tej wagi to to jest naprawdę indywidualna sprawa i nie ma co porównywać. Mi moja gin mi na 1wizycie obliczyła BMI (było 20) i zabroniła tyć więcej niż 14-15kg wiec to by sie zgadzało. Ale moja mama ze mną w ciazy przytyła jedynie 8-9 kg a jest i była mojej postury wiec bez nadwagi itp i tez Ok wiec Famirabelka wszystko jest możliwe i nie ma co sie dziwić. W krytycznych sytuacjach jak mi mama wypomina ze ona tylko tyle przytyła to jej mowię ze za komuny to i tak sie nie miała czym obżerać:P zero fast foodow, słodyczy itp

My dzis wizytę u gin zaliczamy z moim syneczkiem liczę na szczegółowe inf odnośnie wagi i długości i oczywiście ze maluszek zdrowy nie widziałam go od 02.03 wiec juz tesknie.

Kozaczku a kiedy Ty masz kolejna wizytę? Trzymam kciuki za Twoja królewnę maleńka zeby wszystko juz było Ok przy następnym badaniu

Miłego dnia dziewczyny!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Kozaczek jakie kolory wybraliście?

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    Reni jestem z woj. opolskiego, nie kojarzę, żeby ktokolwiek był z tych rejonów. Mieszkam mniej więcej w połowie drogi między Wrocławiem (130km), a Krakowem (150km).
    Zazdroszczę tym mamom, które do tej pory przytyły po kilka kilo. U mnie już 11-12 kg na plusie i praktycznie osiągnęłam wagę, jaką miałam w momencie poprzedniego porodu, a tu jeszcze 2,5 miesiąca przede mną. Nie byłoby źle, gdybym nie startowała z wagą prawie 10kg wyższą, niż poprzednio. Ale staram się tym nie dołować, bo co mi to da teraz, po prostu trzeba będzie mocno docisnąć po połogu
    Minion87 widzę, że idziemy tym samym rozkładem, ja też mam dziś wizytę, a ostatnia była 02.03. Napisz po powrocie czego się dowiedziałaś
    [/url]

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Minionku, dobry tekst: ;; za komuny nie było się czym obżerać'' Prawda , Moja mama przeżywa do dziś że ze mną w ciąży obżerała się jakimiś piankami i urodziłam się z dwoma brodami ;D i ważyłam....3600 g..przecież to normalna waga u nowowrodka , nie wiem o co jej chodzi, teraz duża waga to dopiero od 4 kg się zaczyna.
    To bmi mnie pociesza też bo zaczynałam z 18,5, a co do ćwiczeń to faktycznie nie są to jakieś hardcorowe ćwiczenia tylko tu noge podnieś tam sobie kucnij

Marchew a skąd dokładnie jesteś ? może z mojego miasteczka pod Wrocławiem , skąd pochodze ?

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Kozaczek a propo napinania brzucha to chodzi Ci o taki jakby skurcz macicy i twardy brzuch, lekki dyskomfort ? bo ja mam tak już dosyć często kilkanaście razy na dzień i słyszałam że to ponoć dobrze bo macica się przygotowuje do porodu tymi skurczami, chociaż najczęściej mam wieczorem .

Prima aprilis za dwa dni planuje do mojego mężą dzwonić spanikowana że mi wody odeszły....

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Hej

Kozaczku obczaiłam Torino, mega fajny gdybym nie miała Luca to może bym się skusiła.

Co do wagi to Kozaczek ma rację. Przy prawidłowym BMI powinno się przytyć 14-15 kg, chociaż mój ginekolog przy Kacprze mówił, że prawidłowo powinno się liczyć tak, że kobieta nie powinna przybrać więcej niż 30% masy sprzed ciąży, aczkolwiek jest to dość kontrowersyjne dla mnie. Ja z Kacprem w 37tc miałam przy prawidłowym BMI (21,5) 18kg na plusie a ile by było jakbym się bujała do 40tc. Teraz się cieszę że jest mniej, bo jednak z Kapim zanim to zrzuciłam to trochę trwało i długo czułam się źle sama ze sobą.

Wyobraźcie sobie, że mój szwagier zepsuł mi budkę w gondoli... Tak się wściekłam że szkoda słów. Przez cały pobyt u mamy zastanawiałam się czy jej nie zniszczył, bo zabierał z pomieszczenia gospodarczego, w którym mam wózek już gotowy na czerwiec fotelik samochodowy. No i sprawdziły się moje obawy. Budka jest złamana :/ normalnie zabije gada jak go zobacze...

Ja dzisiaj też mam wizytę, poprzednią też miałam 2.03. Jedynie badanie palpacyjne więc szału nie będzie, ale czekam na 5.04 bo wtedy będę miała usg. Już czekam żeby sprawdzić ilość wód, bo od kilku dni mały o wiele mniej się wierci a mi się to od razu kojarzy z małowodziem u Kapiego.

Miłego dnia dziewczyny

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Kozaczku bardzo ładny ten Torino i masz rację. 200 zł to choćby do nosidełka dorzucić by było dobre.

Dajcie znać dziewczyny jak tam u Was po wizytach
    Ostatnio edytowane przez megianto ; 30-03-17 o 08:40

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Member
    Marchew

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Ewelina jestem z Trzebnicy, do Wrocławia rzut beretem Z tym prima aprilis to jesteś pewna że dobry pomysł? mój mąż by mnie chyba zabił za takie żarty ale on ma specyficzne poczucie humoru, z niego sobie nigdy nie pożartuję. Dystansu mu brak co mnie czasem irytuje. Ale może Twój dobrze zniesie takie żarty, w końcu Ty go znasz najlepiej
    Widzę, że kilku z nas terminy wizyt zbiegły się w tych samych dniach. Ja również 2.03, a teraz 30.03. A czy któraś z Was robi dodatkowo prywatnie to ostatnie duże USG zalecane między 28-32 tygodniem. Ja w sumie miałam USG robione w przychodni na NFZ co miesiąc, ale może z tym ostatnim warto pofatygować się na lepszy sprzęt do prywatnego gabinetu? Zobaczę co dziś lekarz powie, sprawdzi czy łożysko ładnie się podniosło i kiedy zaleci kolejną wizytę, bo im bliżej końca tym wizyty powinny być częstsze. Ach cała chodzę w emocjach ale raczej pozytywnych zawsze dzień wizyty to dzień wyjęty z kalendarza.

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Marchew: a z Trzebnicy na Borowskiej bedziesz miała cc ? ja mam zamiar na Kamieńskiego rodzić bo mam tam 4,5 km więc autem raz dwa i jesteśmy i każda sala jest osobna więc męża biore ze sobą . Ale jakbym miała mieć cc to bym chciała na Borowskiej.
    Ja też zawsze jak mam mieć wizyte to chodze podekstytowana a potem jeszcze do końca dnia taka jestem mimo że już dawno po wizycie
    Powiem Wam że mój lekarz jakiś dziwny troche bo w sumie nie będe miała raczej częściej wizyt tylko do końca ciąży raz w miesiącu czyli zostały mi tylko 2 wizyty!! nieźle...On po prostu ma takie terminy że na miesiąc przed trzeba się zapisywać. W pierwszej ciąży ostatnią wizyte miałam 17.03 TERMIN dopiero na 8.04 i powiedział że jak nie urodzę do terminu to mam przyjść bez kolejki a urodziłam 5.04. Wiem że powinno się monitorować częściej ciąże pod koniec a ja mam jeszcze bardzo nisko brzuch sam tak wspomniał ostatnio...ale co zrobić nie będe się z nim kłócić.

A propo wagi to za max kilka miesięcy każda z Nas będzie się chwalić jaka jest szczupła i że waży mniej niż przed ciążą , jestem tego pewna

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    a co do poczucia humoru to mój mąż wie że moje żarty są takie nie raz nie na miejscu nawet i już się przyzwyczaił więc może nie uwierzyć w te odchodzące wody ;D

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów