Strona 388 z 543
Pokaż wyniki od 3,871 do 3,880 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Famirabelka
    Ja też nie pracuję, a narzeczony jakoś super dobrej płacy nie ma, ale zaczęliśmy systematycznie odkładać i da się wyżyć i uzbierać na prywatne wizyty (u mnie co wizyta 100 zł idzie).

Gosienak

Zdrowo rośnie a to najważniejsze Ma jeszcze czas na obrócenie U mnie na razie główką w dół jest, ale szkrab malutki więc niewiadomo czy nie fiknie koziołka

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    U mnie np u ginekologa koszt wizyty najtańszej to 150 zł + dodatkowo w zależności co będzie ten gin robił - 100-150 zł. Więc w sumie 1 wizyta to koszt ok 300 zł więc jest różnica. Po prostu nas nie stać. Gdyby cała wizyta kosztowała 100 zł to była by inna kwestia. Odkładać odkładamy ale to na całą wyprawkę dla malucha. Wózek to też nie mały koszt (min 1800 musimy szykować - bo musi przetrwać znoszenie i wnoszenie na 5 piętro bez windy - więc lekki wózek kosztuje).
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member
    megianto

O mnie
    Rozumiem Co miasto to inne koszty. U mnie ten plus, że czy usg czy samolot czy zaświadczenie płacę cały czas 100 zł, chyba że pojawię się np. po 2 tyg., bo coś nie tak to weźmie 50, co mnie nieźle zdziwiło

Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Famirabelka przeczytaj ten artykuł:

http://kobieta.onet.pl/dziecko/ciaza...noscia/wkcpmqq

ustawa za życiem Art. 47c ust. 1: „1. Kobiety w ciąży, świadczeniobiorcy do 18 roku życia, posiadający zaświadczenie, o którym mowa w art. 47 ust. 1a, osoby, o których mowa w art. 43 ust. 1, inwalidzi wojenni i wojskowi oraz kombatanci mają prawo do korzystania poza kolejnością ze świadczeń opieki zdrowotnej oraz z usług farmaceutycznych udzielanych w aptekach."

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Co do porodu u mnie kiepska opieka była i generalnie uważali, ze nic nie zapowiada porodu itd. Dostałam skurczy, a mi położne- nie chciały zbadać, a ja potulna taka, młoda głupia, w ciszy przeżywałam skurcze. Po 4h łaskawie mnie zbadały i niespodzianka, bo mam prawie pełne rozwarcie i juz wymiotowałam z bólu z partymi męczyłam sie długo, bo wlasnie synuś ważył 4150g, 58cm, a dwóch lekarzy sceptycznie podchodzili do tak dużego dziecka u mnie. Gdyby był mniejszy pewnie kilka partych i heja
    Ale nacięły mnie i wycisnęła mi go położna, bo slablam, duzo krwi straciłam, bo miałam potem zastrzyki z żelaza i Młody miał wysokie crp, ale daliśmy radę teraz modlę się, zevy była ciut mniejsza
    Wiadomo, szlaki przetarte będzie lepiej hehe
    Aczkolwiek co do bólu- jak dla mnie ne da sie z niczym porównać, ha ja byłam pewna, ze umieram ;p Haha
    Ale tez biorąc na piersi maleństwo, zapominamy o całym bólu fakt mi pózniej duże nacięcie dało w kość, szybko nie bolało, ale po tygodniu... uchhh myślałam, ze oszaleje...
    co do popękania, pisałam juz moje siostry miały duże dzieci naprawdę. Jedna z nich pierwsze 4kg, drugie 4680g!! I nawet jednego szwa nie miała poród w 3h! Drobniejsza ode mnie o wiele. Naprawdę drobna dziewczyna...

No i jeszcze co do porodu- tez przyjęłam to jako zadanie i podczas samego porodu słuchałam położnych, co pozwoliło mi urodzić syna jak pózniej mówiły.

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Wczoraj byłam na wizycie mam l4 leżące, bo szyjka znowu sie skraca i jest rozpulchniona... :/ wrrrr... od wizyty kiepsko sie czuje, nagle kondycja spadła
    Miałam Usg i niestety tez jedno ukm nerki prawej jest powiększone. Wymiar 6,61, drugiej zaś 3,81 zobavzymy po następnej kontroli....

30tydzień- wazy moja malutka 1500g około. Wymiar główki większy tygodniowo o prawie 2 tyg. Mówił lekarz, że moze być duża wlasnie, ale jestem dobrej mysli !

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    O jejku, staraj się nie denerwować kozaczek. Choć wiem że to trudne. Ja dziś idę wiedzać sklepy, może zajrzę do Rossmana i Empiku, bo chyba są fajne promo do karty rosnę - a zawsze to taniej.

W nocy wogóle nie spałam - dzidzia harcowała, chyba robiła fikołki
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Mój tydzień temu 29 tc. ważył 1400 g i bardzo długii,,,to mnie pociesza. Mam nadzieje że ta waga duża jest z powodu długości. Filipa urodziłam długiego i chudego, więc łatwo wylazł. Tak śmiesznie wyglądała jego stópka chuda taka a długa miał 54 cm i 2950 g, teraz się nastawiam na 56 i 3400...nie wiem jakoś tak mi chodzą te liczby po głowie

Kozaczek ja Ciebie podziwiam za Twój wewnętrzny spokój. Ja po takich przeżyciach bym panikowała i szukała sposobu żeby dostać skierowanie na cesarke, a Ty widzę odważna kobieta i pełna optymizmu

Mam wrażenie że mój mały chłopak w brzuchu w ogóle nie śpi..ja go prawie non stop czuje, tu się wypnie tam nogą kopnie a to znowu czkawka.

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    Kozaczek trzymaj się i odpoczywaj. Twoja córeczka już fajna duża. U mojej koleżanki taka sama historia z nerkami i do porodu się ładnie wyrównało więc staraj się być dobrej myśli, chociaż wiadomo, że łatwo napisać...
    Wizytę mam za tydzień i mam nadzieję, że tym razem gin będzie skory żeby coś pomierzyć i obliczyć wagę. W 25t4d było 731g, teraz będzie już 28t6d więc jestem ciekawa
    muszę wypróbować patent z wciąganymi tenisówkami. Co prawda mam same wiązane ale może sobie sprawię jakieś odpowiednie.
    [/url]

Senior Member
    megianto

O mnie
    Aspis
    Jak byłaś w 25 tyg. u gin to mówił ci coś na temat wagi dziecka? W sensie, że drobniutkie?
    Ja byłam równo w 26 tyg. i wyszło 759-766 g i lekarz non stop mi powtarza, że drobne dziecko.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów