Strona 386 z 543
Pokaż wyniki od 3,851 do 3,860 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    W końcu u mnie w miasteczku w Rossmannie pojawiły się ubranka, pieluszki itd. dla dzieci No i kupiłam pieluchy. Ile polecacie kupić na początek i jakie?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar kasiuszka26
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-07 zobacz kalendarz
    Pieluszki 1 z jedną paczkę, 2 tak 2 tak mam uszykowane na początek

Senior Member
    megianto

O mnie
    Nie doprecyzowałam. Chodzi mi o pieluchy tetrowe, bambusowe, flanelowe
    U mnie na razie z:
    3 tetrowe
    3 flanelowe
    1 bambusowa
    I tak się zastanawiam czy jeszcze nie dokupić tych tetrowych albo flanelowych.

Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    cześć Gosiulek
    aspis23 super, że diabetolog też Cię uspokoił
    Famirabelka super to komoda wyszła. Co do porodu będzie z Tobą położna, która nie pozwoli, żeby coś Ci się stało. Na pewno wszystko przebiegnie dobrze.
    Co do pieluszek ja kupiłam pampers premium care (te z zielonym napisem) 2 opakowania po 22 szt. Co do pampersów premium care te z białym napisem na zielonym tle kilka osób mi mówiło, że tam jest taka dziwna siateczka, która podrażnia skórę. Te z zielonym napisem na białym podobno tego nie mają i są fajniejsze, a w tej samej cenie. Ale to opinie zasłyszane, jednak ja zaufałam i wzięłam te co polecają mamy. Na początku nie będę innych kupować. Może później jakieś dady albo coś innego. (to też na razie opinia, nie porównywałam sama) Podobno jak się kupi pampersy w dobrej cenie na promocji to wychodzą podobnie do Dady - trzeba kiedyś sprawdzić ceny tych większych rozmiarówek
    A pieluch flanelowych mam 4, tetrowych 6, bambusowe 2 i 3 muślinowe. W sumie to nie wiem czy nie za dużo ale tetrowe po parę złotych kupiłam. Ja np na przewijak nie planuję kupować prześcieradła tylko podkładać właśnie pieluszki. Jakoś tak mi się wydaje, że będzie higienicznej bo zawsze mogę szybko zmienić tą pieluchę.

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    jeśli chodzi o poród to w szpitalu mierzą biodra czy dziecko przejdzie Moja siostra w biodrach z 84 może ma a urodziła 2 razy naturalnie więc spokojnie

Megianto ja bym dokupiła więcej tetrowych, one sie szybko brudzą chociażby przy ulewaniu a są nie drogie, ja mam w domu chyba z 10 jak nie więcej a nie będziesz co chwile prała. Wiemc ze jak dziecko kładłam to zawsze obok leżała ta pieluszka gdyby sobie ulał to na pieluszke a nie na kocyk czy na rożek, to samo jak będzie chciało sobie odbić i je weźmiesz po jedzeniu na pozycje do odbijania że tak powiem to polecam położyć na swoim ramieniu też pieluszke tetrową

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    na pewno na początek, kiedy dziecko odbija i ulewa, najbardziej sprawdzają się tetrowe właśnie dlatego że tanie więc można ich kupić więcej i bardzo szybko schną po praniu. Później lepsze są flanelowe, nam przydają się nawet przy 4-latku, bo zazwyczaj po kąpieli najpierw osuszamy go taką pieluszką a później dopiero wycieramy ręcznikiem. Pieluszka flanelowa jest delikatniejsza, milsza w dotyku i super chłonie wodę więc dobrze sprawdza się w tej roli. myślę, że 5-6 tetrowych na początek wystarczy, a jak maluch będzie dużo ulewał, to można szybko dokupić więcej. Ostatnio rozmawiałam z koleżanką, która kupiła 40 pieluszek tetrowych, a jej córka tak ulewała, że czasem na wieczór wszystkie 40 szło do prania. No ale to totalnie ekstremalna sytuacja

dokładnie tak jak pisze ewelina, w szpitalu mierzą szerokość bioder takimi szczypcami, czy obręczą i jeśli wymiary dziecka z usg są niewspółmierne, to robią cc. Wiadomo, że różne rzeczy się słyszy ale lepiej zaufać lekarzom i personelowi szpitala, bo inaczej zwariować można. No i maluchy zazwyczaj dopasowują się wymiarami do możliwości matek. A co do porodu, to mnie też łapie strach jak zaczynam o nim myśleć, szczególnie o początku i całej tej logistyce z opieką nad starszakiem jeśli byłoby to w środku nocy... więc staram się za dużo o tym nie rozmyślać. Ale jeśli chodzi o wspomnienia z pierwszego porodu, to jak już jest ten moment to przychodzi taki spokój, jakby organizm wchodził na inny poziom świadomości. Boli jak cholera ale jest też uczucie, że ten ból jest jakby z boku i nie dochodzą żadne zbędne bodźce. Jest skurcz i przerwa w skurczu a reszta jest jakby za mgłą. Brzmi jak z filozofii zen, a wierzcie mi, ja nie z tych, co medytują przy kadzidełkach (nie, żebym miała coś do tych co medytują, ja po prostu nie mam odpowiedniego temperamentu ) Boję się bólu i pod tym względem jestem panikarą ale jak widać natura ma na takich sposoby
    [/url]

Senior Member Awatar gosienak
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2014-09-29 zobacz kalendarz
    Aspis, dobrze to ujelas. Rzeczywiscie u mnie bylo podobnie. Nic dookola nie mialo znaczenia. Ostatecznie nawet dobrze nie pamietam jak wygladala sala w ktorej rodzilam ale jest male pocieszenie: w tych krotkich przerwach miedzy skorczami raczej nie odczuwa sie bolu, wiec jest ta chwila kiedy mozna zebrac sily, poprosic o wode, no i za chwile powtorka z rozrywki..ale naprawde, choc ile kobiet tyle opinii, wg mnie porod to jest wspaniale doswiadczenie...chociaz nie powiem, tez jest pewna obawa, jak bedzie tym razem, ale nastawilam sie pozytywnie
    Ja to juz w ogole chcialabym miec maluszka przy sobie. I nie chodzi o to, ze meczy mnie ciaza, bo dobrze sie czuje. Tylko poprostu jakos tak tesknie za tym Szkrabem, jak w ogole mozna tesknic za kims kogo nigdy sie nie widzialo i nie przytulalo

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Dziewczyny - co z tego że mierzą. Mojej siostry koleżanka jest szuplejsza niż ja, drobniutka. Też mierzyli i wyszło że jej córa ma mieć max 2kg - więc rodziła naturalnie. Niestety okazało się że dzidzia ma 4kg - ona cała popękała wszędzie - więc ma ponad 2 lata dochodzenia do siebie. Co do położnych - skąd mam mieć pewność że położna będzie ze mną przez cały czas? Ja nie rodzę prywatnie ani nie chodzę prywatnie do gina więc raczej nie sądzę by owa położna była ze mną cały czas. Jak będzie to raczej będzie cud.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Mnie nigdy nikt nie mierzył wiadomo było że dziecko będzie duże, ale o mierzeniu I cesarce nikt nie wspomniał. Co do położnych były przy mnie we 2 cały czas, ale pewnie dlatego że byłam jedyną rodzącą. Natomiast lekarke, ktora miala wtedy dyzur widziałam 2 razy jak mnie przyjmowała na oddział I jak urodziłam, nigdy jej nie zapomne wredna stara baba, ciągle powtarzam że jak teraz pójde do porodu I ją zobacze to ide do inneg szpitala bo to była koszmarna okrutna I bezczelna kobieta. Bardzo bym chciała rodzić przy swoim gin jest super, ale wątpie, żebym trafiła akurat na jego dyżur.

Senior Member
    megianto

O mnie
    Niestety to loteria na kogo trafimy. Eh...
    Ja już po wizycie i te bóle prawdopodobnie przez zrosty. Uspokoił mnie troszkę lekarz No i ważne, że szyjka ok.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów