Strona 364 z 543
Pokaż wyniki od 3,631 do 3,640 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Member
    Marchew

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Dziewczyny mam głupie pytanie.. jak kondycja Waszych rzęs? czy ciąża na nie wpłynęła? Jestem zdezorientowana i nie wiem co myśleć, zauważyłam kilka dni temu, że moje rzęsy skróciły się chyba nawet o połowę. Jest to dziwne, a w internecie nie znalazłam nic na ten temat. Może ma to związek z odżywką Long4Lashes? Tuz przed ciążą stosowałam ją niecały miesiąc i jak tylko wyszedł pozytywny wynik testu, to odżywka poszła w odstawkę. Mimo, że krótko jej używałam, to moje rzęsy widocznie się wydłużyły. Od tamtej pory minęło praktycznie pół roku i teraz rzęsy to jakaś katastrofa. Nie wiem czy to skutek ciąży czy tej cholernej odżywki. Ona ma w składzie bimatoprost, ale on ma wymienione inne skutki uboczne. Wiem, to tylko rzęsy, ale zawsze miałam ładne i długie i z tą odżywką wyskoczyłam bardziej dla eksperymentu niż z konieczności i teraz się zastanawiam czy nie zrobiłam sobie "krzywdy". Może któraś z Was ma doświadczenia z takimi odżywkami i coś poradzi?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Jak tylko się zdecyduję na jakieś kocyki to pokażę, jakie wybrałam. Kupować będę raczej na allegro. Jeszcze sobie sprawdzę cenę w sklepie gdzie będę wózki zamawiać.

u mnie rzęsy ok, tylko hybrydy mi się nie "trzymają" tak jak przed ciążą, ale to normalne. Innych "dolegliwości" brak

Moje rzęsy są bez zarzutu pomimo, iż w trakcie ciąży je przedlużałam dwa razy to po ściągnieciu były I są ok. Nigdy nie używałam tej odżywki, ale chwala ją. Każdy organizm w ciąży jest inny mi np hybrydy świetnie się trzymaja a paznokcie tak wolna rosna,że po miesiacu nadal nie mam znacznego odrostu. Nie narzekam również na włosku na nogach wystarczy je golic raz na 2 tyg, owszem nigdy duzo ich nie byli, ale teraz to ich praktycznie nie ma.

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    Gabi szczęściara mi włosy rosną bez opamiętania. I na głowie i w innych miejscach niestety. Paznokcie też szybko i właśnie hybrydy odpryskują na potęgę. Ale jutro idę na paznokcie więc mam nadzieję, że przez jakiś czas będą fajne.
    W zeszłym tygodniu miałam glukozę, wcisnęłam sok z całej cytryny, wypiłam duszkiem i jakoś poszło. Później było mi strasznie niedobrze ale przeżyłam. Przychodzę do gin, który miał wyniki i lipa bo badanie trzeba powtórzyć zrobiła się hemoliza w części próbówek i wyniki też przyszły częściowe i jakieś dziwne. Bo na czczo w ogóle nie było przez tę hemolizę, a po godzinie wyszło 74 więc strasznie nisko. Dopiero po 2h było 104 i nie wiadomo czy coś nie pokręcili. W tym tygodniu mam zrobić znowu. Gin polecił mi smakową glukozę, że niby lepiej wchodzi więc zamówiłam w aptece ale aż mnie trzęsie, że znowu to mam pić.

Cytat Zamieszczone przez Minion87 Zobacz posta
    wiem, że juz pytałam, ale czy Wy kupujac/ malując pokoik dla maluszka zwracałyście uwagę na to jaka farba?
    czy warto w ogóle inwestowac w laktator przed porodem?
    co do laktatora to zgadzam się z dziewczynami, że lepiej poczekać, bo nie wiadomo czy się przyda. Mi po porodzie zrobiły kołomyję w szpitalu, bo przyszła jedna pielęgniarka, pogniotła mi piersi i stwierdziła, że rzeka mleka to nie jest ale pokarm jest i że dobrze by było pobudzić laktację laktatorem więc wypożyczyłam na oddziale taki kombajn z jednorazowymi nakładkami i próbowałam coś odciągnąć i wtedy przyszła druga pielęgniarka i mnie opieprzyła, że co ja robię, że w ogóle nie mam pokarmu tylko jakieś kropelki i przez ten laktator pozbawię dziecka tych kropelek. Tragedia. W ogóle poiły mi dziecko glukozą i dokarmiały mlekiem, o czym nie raczyły mnie nawet poinformować, a dowiedziałam się przypadkiem. Teraz już wiem, że trzeba tego pilnować i każdemu trąbić czego się nie chce, a czy posłuchają, to zobaczymy. Później mąż kupił mi w aptece zwykły laktator ręczny ale się nie sprawdził w moim przypadku więc zainwestowaliśmy w elektryczny Swing Medeli. Polecam go bardzo ale wydatek spory więc opłaca się tylko wtedy, kiedy będzie się go dużo używać.

Co do farb, to akurat dzisiaj szukałam na ten temat, bo chcę odnowić kosz mojżesza i pomalować go na biało i znalazłam taki lakier na bazie wody AQUA SPRAY DUPLI- COLOR, którym ponoć można malować nawet zabawki dziecięce. Co prawda to jest akurat farba w sprayu ale może mają jakieś tradycyjne farby o takich samych właściwościach.

Cytat Zamieszczone przez megianto Zobacz posta
    Ile przyjmujecie mg DHA dziennie? I z jakiej marki kupujecie te tabletki?
    Biorę Prenatal DHA, jedną tabletkę dziennie, czyli 300 mg ale mam DHA też w moich witaminach - 150 mg więc łącznie wychodzi 450 dziennie. Zalecają 600 mg więc za parę tygodni może będę brała po dwie tego Prenatalu.

Co do luteiny to zazdroszczę Minion bo ja jak Kozaczek 2 razy dziennie mimo, że moja szyjka ma 49 mm... Czasem mnie brzuch pobolewa, szczególnie podbrzusze, jak Małgosia zaczyna się znęcać nad tymi rejonami ale poza tym - odpukać - nic się nie dzieje więc nie wiem czemu mój gin tak się uparł na tę luteinę.
    A nie podrażniają Was płyny do higieny intymnej? Do tej pory stosowałam z Ziaji z kwasem mlekowym i było ok ale od jakiegoś czasu piecze mnie po umyciu i nie wiem, czy nie lepiej nie zmienić na coś innego. Polecacie coś?
    [/url]

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    U mnie rzęsy bez zmian.
    A hybrydy akurat skończyłam robić i nawet lepiej mi się trzymają niż przed ciążą

Jak u Was z wagą?
    My 23 + 6 i 4,7 kg na plusie.

Member
    Marchew

O mnie
    Ech zachowuję się głupio łącząc długość rzęs z ciążą. Nigdy nie lubiłam ciężarnych, bo właśnie dla nich wszystko się kręci wokół brzucha, a teraz sama mam ten sam syndrom. Po prostu wpadłam w panikę jak zobaczyłam, że są o połowę krótsze. Może to rzeczywiście po odżywce. Tylko raz kilka lat temu robiłam przedłużanie rzęs metodą jedna do jednej i nigdy więcej się nie zdecyduję, bo było mi z nimi bardzo niewygodnie. Staroświecko uważam, że takie rzęsy praktycznie zawsze są "przerysowane" i groteskowo wyglądają. A dziewczyny je noszą, bo to kwestia przyzwyczajenia, czasem nawet uzależnienia, bez nich czuja się już "łyso" nawet jeśli obiektywnie patrząc jest ładnie No ale odbiegłam od tematu naszego forum.
    Co do kocyków na razie nie muszę kupować, bo dostałam jeden nowy od siostry i jeden z lumpeksu od babci. Babcia męża wpadła w szał i wyszukuje piękne ciuszki za grosze. Z odwiedzin niedzielnych wróciłam od niej z wypchaną torbą Jak tak dalej pójdzie, to nic nowego nie będę musiała z synusiowej garderoby kupować, bo mnie tak zaopatruje w używki. Mam do tego luźne podejście i nie spinam się, że muszę mieć nowe.

Member
    Marchew

O mnie
    Aspis współczuję że musisz jeszcze raz pić glukozę. Ja robiłam w zeszłym tygodniu i 5 minut po wypiciu zrobiło mi się tak niedobrze, że myślałam, że fiknę koziołka na poczekalni. No ale może z tą smakową będzie lepiej, niestety nie ma wyjścia i trzeba zrobić to badanie.
    A co do płynu jak miałam infekcje zaopatrzyłam się w aptece w Provag dla ciężarnych. Bardzo łagodny, możesz poczytać o nim w necie i zdecydować czy chciałabyś go wypróbować.
    Megianto u mnie 27+1 i na plusie już 9 kg i z tego co czytałam wiodę w kilogramach prym na forum. Przez dwa tygodnie miałam kiepskie samopoczucie psychiczne, jak sobie uświadomiłam ile mam na plusie, ale jakoś się pozbierałam i już się nie martwię tak bardzo. Tłumaczę sobie, że to nie jest sam "tłuszcz" tylko też większa objętość płynów w organizmie. Czuję, że jestem spuchnięta, ręce i nogi, a najgorzej stopy. Wczoraj wyjęłam buty baletki, to moje stopy są w nich jak pękate serdelki. Dziś na przykład mam opuchnięte od rana. Nie polecam tego uczucia

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Marchew
    No to nie zazdroszczę. Myślałam, że takie opuchlizny to dopiero pod sam koniec.

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Cześc laseczki, trochę się nie odzywałam ale jak zawsze nie miałam kiedy :/

Megianto gratuluję zdanego egzaminu, kamień z serca napewno Ci spadł

Kozaczku bidulko z tą luteiną. Współczuję Ci bardzo. Ja biorę doustnie, więc dla mnie teraz pestka ale też co się namęczyłam przy dowcipnej to moje dużo z Błażejem brałaś tej luteiny, wow.

Minionku Piotruś zdrowo rośnie w brzuszku, bo mu tam dobrze u mamusi fajnie, że te nasze maluchy już zaczynają nabierać tkanki tłuszczowej, bo robią się z nich takie prawdziwe małe człowieczki

Aniss nie dziwię się, że się zestresowałaś Bianką i jej ruchami. Ja mam łożysko na przedniej ścianie i myślalam, że nie będę za bardzo czuc małego a tu niespodzianka. Wali mi takie kopniaki że czasem aż mnie zgina a dodatkowo kopie po kilka godzin bez przerwy. Najczęściej od 5-11 non stop i to samo wieczorem od 18 do północy albo i dłużej. Dla mnie to nowość, bo Kacper tak nie szalał. Fakt faktem nie miał biedak jak bo wód nie miałam, ale nie spodziewałam się że ten mój mały świr będzie tak aktywny. W tamtym tygodniu miałam usg i pierwsze co usłyszałam od lekarza to po raz kolejny "O Boże ale ma pani ruchliwe dziecko" lol. Nie mógł sprawdzić przepływów, brzuszek mierzył kilka dobrych minut. Ja się cieszę, że tak się wierci, mega radość mi to sprawia. Dla takich chwil chcę mieć jeszcze 3 dzieci lool, tylko dawcy brak, bo Kamil mówi że drugie i koniec

Od niedzieli zostaję sama z małym aż do 7.04. Dla mnie kawał czasu. Kamil leci do Paryża i niestety nie wpadnie w międzyczasie bo firma pokrywa koszty przylotu na weekendy tylko w przypadku delegacji powyżej 30 dni a on jednak będzie niecałe 30 dni. Trudno. Licze, że sobie z Kapim poradzimy i obejdzie się bez jakichś moich wyskoków ciążowych. Najbardziej się boję krwawienia, bo co ja wtedy zrobię z młodym. Ale jak na razie odkupać od 4 tygodni nic się nie dzieje, chociaż wczoraj wydawało mi się, że coś jest nie tak bo strasznie bolał mnie brzuch ale na szczęście na obawach się skończyło.

U nas wczoraj niedziela zakupowo wypadła. Musiałam Kacprowi buty wiosenne kupić no i Kamil kupował sobie koszule i nowe marynarki na wyjazd. Jak wracaliśmy o 16:30 do domu to Kacper usnął i z małą pobudką o 21 na kaffkę spał do 7:30 więc poczytałam wczoraj książkę, obejrzałam z Kamilem film - pełen wypas haha.

Jak tak sobie porównuje to w obecnej ciąży lepiej się czuję kondycyjnie. Pewnie w dużej mierze jest to sprawka Kacpra, który zapewnia mi pełno atrakcji, ale z nim w ciązy leżałam jak wymęczony robal i tylko nabierałam masy a tu jednak ciągle biegam i widzę że jest lepiej nawet w głupim nabieraniu kg - dzisiaj się zważyłam i mam 5.6kg na plusie a z nim w tym czasie miałam 8 więc jaram się hehe.

Ja w tamtym tygodniu zrobiłam zakupy przez neta (bo ja tylko przez neta zamawiam wszystko, nie chce mi się łazić po sklepach) i dzisiaj od rana tylko kurierzy przychodzą. Dopiero 11 a już 4 było. Aż Kacper walnął mi tekstem przy ostatnim dzwonku "Pewnie znowu kurier do Ciebie mama, ale Ty dużo wydajesz na swoje przyjemności" hahaha. Odniósł się do tego, że wczoraj nie chciałam mu kupić kolejnej kolejki cholernik

Ale się rozpisałam, ale długo mnie nie było i było co opisywać

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.03.2017 lista.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	20.2 KB
ID:	100292

Uaktualniona lista, jeśli brakuje imienia któregoś dzieciaczka to piszcie proszę

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów