Strona 348 z 543
Pokaż wyniki od 3,471 do 3,480 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Aniss
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Witajcie mamusie!
    Miła przykro mi, że nie dostaniesz pieniędzy z ubezpieczenia. To zła wiadomość, ale myślę, że możesz spróbować jeszcze to naprawić. Jeżeli kadry w Twojej firmie są takie dupowate, to przecież nie Twoja wina! Nie powinni karać Ciebie za ich niedopatrzenia. Może poczekaj na to, co powie Minion. Może jakoś będzie umiała Ci pomóc, a jest nieoceniona!

Co do porodu z partnerem: wczoraj się zdziwiłam Odwiedziłam mamę po wizycie - wiadomo, kawka i ploteczki. Nagle moja mama pyta o poród rodzinny. Zanim zdążyłam odpowiedzieć, że ja nie naciskam (wiedziałam, że mój M. nie chce "rodzić ze mną", bo się boi i nie jest pewien, czy da radę - tak mówił na początku), a On wypalił: "Poród rodzinny? Oczywiście, że tak!". Wywaliłam oczy, bo wcześniej mówił coś innego. Nie wiem, co wpłynęło na zmianę zdania, ale cieszę się, że będę miała to wsparcie Wzruszyłam się!
    Uważam, że to powinna być męska decyzja, bo my, kobiety, raczej nie mamy wyboru Urodzić musimy, z partnerem lub bez Niego.

Dziękuję za rady odnośnie cyca - dzisiaj polecę do apteki i Rossmanna, obkupię się i zacznę działać, bo już świra dostaję... Chodzę bez stanika, co wkurza jeszcze bardziej, bo cycki ciężkie i ciągną do dołu. Nie chcę mieć zwisów! ;(

Wizyta: wczoraj udało nam się podejrzeć dzieciaczka od dołu, bo się ładnie ułożył i teraz wiemy, że to 100%-towa dziewuszka Moja mama już zapowiedziała nam "potop sukienkowy". Nie dała się przekonać, że nie chcę za dużo różowych ciuszków. Powiedziała, że nie mam wyboru :P Wiadomo, że będę się cieszyć z każdego ubranka-prezentu, ale wolałabym, żeby moja Bianka nie była landrynką :P Mała waży 802g (miesiąc temu ważyła 346g - lekarz mi nie powiedział, ale w karcie było. Pismo ma tak straszne, że do tej pory nie próbowałam go rozczytywać - teraz chyba będę uważniej oglądać Jego kaligrafię). Wczoraj sprawdziliśmy również przepływy w serduszku, pępowinie i łożysku. Wszystko jest w normie, więc się uspokoiłam. Dostałam też nową książeczkę - tym razem do kontrolowania ruchów dziecka metodą Cardiff. Od 29 tygodnia ciąży mam liczyć ruchy bobasa - mam zapisywać w jakich godzinach był bardziej aktywny i czy "wyrobił normę" 10 ruchów wciągu dnia. Jeśli przez 2 dni był bardziej leniwy i tych 10 ruchów nie poczułam, to mam jechać do szpitala i skontrolować, czy nic się złego nie dzieje. Czy któraś z Was już o tym słyszała?

Jedynym minusem tej wizyty było to, iż zostałam zważona i wynik prawie zwalił mnie z nóg. 23 stycznia ważyłam 70.3kg. Wczoraj (23.02) wybiło już 74.7kg! Okłamywałam sama siebie, że nie wiem, skąd te kilogramy, ale dzisiaj (po nocy) doszłam do wniosku, że nie powinnam się dziwić. Zachcianki i opychanie się na noc swoje zrobiły :P Wcześniej jadłam lekkie rzeczy, bo panicznie bałam się powrotu mdłości i sporadycznie powracającej zgagi, która "paliła rurę" niemiłosiernie. Przez ostatni miesiąc żarłam więcej i mam efekt :P Wasze i moje zachcianki to takie combo wombo Nie mogłam się powstrzymać, to teraz mam :P
    Ale doszłam również do wniosku, że przecież kilogramy można zrzucić, a dzidzia w brzuchu też przecież rośnie i swoje waży Więc nie martwię się, bo mój M. już zapowiedział, że po porodzie i połogu będzie ćwiczył ze mną (też się skubany zapuścił - oponka Mu już zwisa znad paska). Wsparcie mam, więc źle nie będzie. A już się martwiłam, że mnie zostawi, bo wyglądam jak arbuz na patyczkach Brzucha mi faktycznie wywaliło przez ten miesiąc. W sylwestra nie było jeszcze aż tak widać (przed ciążą miałam małą oponkę, której nie zdążyłam jeszcze zrzucić), a w połowie stycznia już zauważyłam postępujące zaokrąglanie się. Teraz mam problem z zakładaniem i sznurowaniem butów! :P Szybko ten brzuch rośnie (na szczęście - tylko brzuszek).

Ale się rozpisałam! :O

2. dzieckozakupy.pl
    Hej dziewczynki. Ja też cierpie na straszną bezsenność. Poskładałam wczorajsze pranie ogarnelam dom I leże popijając herbatke. Czekam aż moja krolowa sie obudzi bo obiecalam jej na dzisiejszy bal karnawalowy zrobic loki. Wczoraj byłam na glukozie 3 razy mnie Pani kuła, ale wysadziałam I jest z głowy. Pozatym okropna pogoda to I humor jest beznadziejny. Milego dnia dziewczyny

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Gabi1811 Zobacz posta
    Hej dziewczynki. Ja też cierpie na straszną bezsenność. Poskładałam wczorajsze pranie ogarnelam dom I leże popijając herbatke. Czekam aż moja krolowa sie obudzi bo obiecalam jej na dzisiejszy bal karnawalowy zrobic loki. Wczoraj byłam na glukozie 3 razy mnie Pani kuła, ale wysadziałam I jest z głowy. Pozatym okropna pogoda to I humor jest beznadziejny. Milego dnia dziewczyny
    Na szczęście już nie cierpię na bezsenność, ale pamiętam pierwszy trymestr, gdzie spałam tylko po 3-4 godziny na dobę, więc znam Twój ból. Teraz męczę się w ciągu dnia tak, że padam jak kamień i, nie daj Boże, rusz mnie, to zabiję! :P
    Glukoza przede mną. W przyszłym tygodniu idę na to cudowne i smaczne badanie Mam nadzieję, że się nie porzygam :P
    Co do pogody i złego humoru: polecam kocyk, herbatę i dobrą książkę lub film Jak się zdrzemniesz, to też tragedii nie będzie

Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    miła12 w jakiej firmie masz ubezpieczenie, czy dostałaś z pracy jakieś info, że masz podpisać nową deklarację? Ile czasu minęło od terminu składania deklaracji? coś popytam w pracy co w takiej sytuacji i czy jest opcja żeby się odwołać i przywrócić ciągłość ubezpieczenia.

Aniss ja nie słyszałam o takiej metodzie. Mała ostatnio u mnie jakby mniej się rusza i trochę się boję, a wizyta dopiero za 12 dni... nie wiem jak wytrzymam. w środę widzę się z położną to może ją podpytam. Ja też w przyszłym tyg wybieram się na glukozę

Dziewczyny czy zastanawiałyście się kiedyś nad bankiem krwi pępowinowej? nam się ostatnio pojawiło pytanie i myślimy nad tym.
    My z mężem się jeszcze zastanawiamy czy chcemy rodzić rodzinnie

O mnie
    http://www.bemam.pl/kopniaczki-w-nas...plodu-w-ciazy/
    Polecam Można poczytać o metodach liczenia ruchów bobasa w środku Możesz zacząć liczyć ruchy już teraz, by mieć pewność, że nic złego się w brzuszku nie dzieje Załóż swój własny notesik i zapisuj

Senior Member Awatar monikaim
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Dzięki rzucę okiem po pracy

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Monikaim
    Chcecie ją oddać potrzebującym czy w razie co przechowywać dla siebie? Ja rozmyślam o oddaniu, ale muszę porozmawiać z ginekologiem czy u nas jest w ogóle taka możliwość w mniejszym miasteczku.

Ja za to śpię, ale przerywanie, bo od kilku dni biegam co 2-3 godziny do toalety i śnią mi się pierdoły, a później zestresowana się budzę.
    U nas koło północy lało i błyskało. W tym roku już druga burza - jak nigdy.

Ja mojemu poniekąd narzuciłam poród rodzinny, bo nie miał swojego zdania, ale nie zaprzeczył i chce. Twierdzę, że między nogi mi patrzeć nie musi. Po prostu by był i gdyby potrzebna była pomoc to pomagał. Dla mnie to nowa sytuacja i pewniej z kimś bliskim u boku się będę czuła.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Witam mamusie :*
    Co do porodu ja ju sie nie nastawiam, moj wpadł na porodówkę jak miałam bóle parte, teraz od początku go nie puszczę, a na sam poród jak podejmie decyzje, ze nie chce nie będę mu kazała być, ale to tez jego dziecko i jak marudzi teraz to powiedziałam ostatnio, ze "Spróbuj stchórzyć znowu, to wpisze ojciec nieznany"!!! Haha
    Wiem wredna żmija jestem, moj maz wczoraj stwierdził, ze nagra mnie, bo komediodramat odprawiam i on powie słowo, ja sie doszukuje i zaraz zaczynam dyskusje i monolog ;p Haha
    Wczoraj uwaga powiedział mi, ze mam tluste włosy ;p uraziło mnie to strasznie i zaczęłam sie kłócić hahaha

Ja na razie powiem Wam, ze wiem o metodzie liczenia ruchów, ale moje dziecko, albo szaleje na całego, ze odskakuje brzuch, a następnego dnia spokojne subtelne ruchy po jedzeniu itd
    Poza tym mam łożysko z przodu, wiec do końca pewnie wszystkiego tak nie czuc, z synem to brzuch tańczył jak szalony do końca...

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Ja wlasnie spie az w nadmiarze, normalnie w nocy położę sie spac cos pózniej, bo oglądam jakiś ile, to pózniej jak zacznę spanie to spie na raty nawet 2 razy w ciagu dnia...

O mnie
    Hahaha Kozaczku! Ten Twój mąż to biedny jest

Też mam łożysko z przodu, więc powinnam czuć delikatniej te ruchy, a w rzeczywistości jak Bianka walnie, to mnie zgina albo podskakuję na łóżku razem z brzuchem Nie wiem, czy moje dziecko jest takie silne, czy ja taka delikatna :P Pierwsza ciąża, więc nie wiem, jak to powinno wyglądać i czy te kopniaki nie są aby za silne :P Czytałam też, że dziecko może nam mocą kopniaków mówić, że coś się tam niedobrego dzieje. Czy to prawda?

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów