Strona 344 z 543
Pokaż wyniki od 3,431 do 3,440 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Mrówka
    Dobrze podpiec mięso, dużo pieprzu, soli i majeranki. No i dodać cebulę plus czosnek. My akurat nie wspomagamy się żadnymi kostkami do sosów itd.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Aniss
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez ewelina110389 Zobacz posta
    Aniss ja też tak mam często jak wstaje jakby się prul materiał :-D i to w różnych miejscach. A byłam ostatnio u lekarza wszystko ok wiec nie wiem co to jest, może mięśnie ? Bo w końcu jak wstajemy to brzuch się napina jak przy robieniu brzuszków:-) daj znać jak tam po wizycie.

Tez bym sobie poszła do kosmetyczki ale nie bardzo wiem po co.a mikrodermabeazje lub peeling kawitacyjny można robić w ciąży ?

Megianto jutro tłusty czwartek to poszalejesz ze swoimi ulubionymi pączkami :-) Ty możesz bo mało przytyłas a ja nie wiem jak się opre tym smakołyków będę musiała omijać sklepy szerokim łukiem :-D
    Kochana!
    Z tego co wiem, to nie wolno wykonywać żadnych zabiegów z użyciem prądów i bardziej inwazyjnych ultradźwięków. Wynika to z tego, że nikt nie prowadzi badań na kobietach w ciąży, dlatego większość tych zabiegów nie jest wykonywana na ciężarówkach. Prądy mogą zaszkodzić płodowi, więc lepiej się wstrzymać na ten czas Możesz wybrać się na zabieg mechaniczny, bez użycia prądu (są to bezpieczne metody walki ze starą, nagromadzoną warstwą rogową naskórka) - czyli mikrodermabrazja jeszcze by obleciała. Jeśli bardzo chcesz, możesz podejść do kosmetyczki i się zapytać o dokładniejsze informacje Natomiast ciąża jest przeciwwskazaniem do zabiegów z użyciem ultradźwięków m. in. kawitacji, sonoforezy; prądu tj. d’arsonwalizacja, galwanizacja, jonoforeza, elektrostymulacja; falami radiowymi RF no i kwasami owocowymi Polecam też omijać zabiegi z zastosowaniem retinoidów (mogą wywołać poronienie), lasera, o body-wrappingu nie wspominając

Junior Member Awatar Miki89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-06 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny! Nie odzywałam się ostatnio, ale czytam Was regularnie
    Co do zgagi to niestety też mnie dopada to cholerstwo wieczorami i nie mam na to żadnego sposobu. Ostatnio zauważyłam, że mam tak jak niektóre z Was pisały, że przed snem dopada mnie pragnienie i muszę wypić dużą ilość wody. Niestety wiąże się to z kilkukrotnym wstawaniem do ubikacji w nocy. Mąż jak wstaje do pracy to zawsze mi mówi "no idź siku bo później nie będziesz mogła dolecieć". Ma ze mnie ubaw, żę 2-3 razy w nocy muszę wtawać.
    Tak jak piszecie, ja też osatnio zrobiłam się okropnie leniwa! Jak co dzień wstałam o 7 z synem do szkoły, a o 9 już musiałam się zdrzemnąć (dosłłownie oczy same mi się zamknęły). Na nic nie mam siły. Na spacer to max 20 min bo dłużej to mam wrażenie , że mi dziecko zaraz wyleci (może to przez to moje łożysko przodujące?).
    Co do jedzenia to jestem przerażona bo tyle pochłaniam! Ostatnio robię sobie andruta z masą kajmakową pyyychhhha (właśnie się jednym zjadam). Na obiad mam dzisiaj barszczyk zabielany z ziemniaczkami (tzn.jeszcze nie mam , ale zaraz zrobię;p),a na drugie pierogi z serem (niestety kupne bo jak już kiedyś pisałam , mama daleko , a mi się nie chceeee))
    Wczoraj miałam wizytę u położnej. Czekałam na nią 2 miesiące, więc byłam bardzo podekscytowana. Niestety "moja położna" odeszła na emeryturę i miałam z jakąś nową, która pierwsze jak mnie zobaczyła to zaczęła narzekac, że to już jej 10 godzina pracy i na szczęście jestem jej ostatnią pacjentką (?!!!!). Ogólnie to nic mi ciekawego nie powiedziała. Posłuchała bicia serca, zmierzyła ciśnienie i kazała monitorować bo mam niskie (ale żadnych wskazówek nie udzieliła), poweidziała, że wyczuwa łożysko dalej nisko, wypełniła kartę ciąży i... to by było na tyle. No cóż...Następna wizyta za 3 tygodnie.

O mnie
    A co do wyprawki to gdzieś mam całą listę, którą troche zmodyfikowałam opierając się na doświadczeniach z pierwszej ciąży. Zaraz poszukam i wkleje
    Część z tych rzeczy już mam, część po starszym dziecku, a część muszę dokupić . Głównie kosmetyki i rzeczy dla siebie.
    Wózek już wybraliśmy- Silver Cross Surf 2 eton grey special edition. Już przetestowałam w sklepie, mega skrętny, lekki i ma pompowane koła. Biorę bez fotelika bo taki mały się wydaje, a poza tym już kupiłam Maxi Cossi Peble, któy pasuje do ramy. Narazie nie zamawiamy wózka bo nie mamy gdzie trzymać. Na szczęście przysyłają do 4 tygodni, więc jeszcze zdążymy zamówić.

O mnie
    A oto i moja lista dziewczynki :
    Dla Dziecka
    Wózek
    Fotelik
    Krzesełko do karmienia
    Myjka
    Butelka mała (ze dwa smoczki do butelki)
    Smoczek
    Laktator
    Aspirator do odciągania katarku
    Termometr
    Wanienka
    Ręczniki z kapturkiem x2
    Termometr do wody
    Nożyczki do paznokci
    Szczotka do włosków
    Chusteczki nawilżane
    Patyczki do uszu
    Płatki kosmetyczne
    Octanisept - pępek
    Kosmetyki :
    - Oliwka dla niemowląt
    -Płyn/emulsja do kąpieli
    -Krem ochronny do pupy
    -Krem na odparzenia – sudocrem
    -Krem ochronny do buźki
    -Mydełko do kąpieli dla niemowląt
    Proszek do prania
    Huśtawka
    Bujaczek
    Kołyska
    Łóżeczko
    Materac
    Kołderka i płaska poduszka oraz ochraniacz
    Pościel do łóżeczka 2 komplety + 2 prześcieradła z gumką
    Przewijak (twardy) na łóżeczko
    Karuzela nad łóżeczko
    Niania elektroniczna

Do szpitala:
    Ręcznik mały i duży
    Piżama
    Majtki poporodowe
    Podkłady poporodowe (ponoć dobre z Belli (ok. 5 opakowań))
    Biustonosz do karmienia
    Wkładki do biustonosza
    Chusteczki nawilżające
    Pampersy dla dziecka
    Fotelik
    Ubranka dla dziecka
    Maść na podrażnione sutki (Maltan)
    Octanisept

Ubranka pieluchy i inne
    1. Rożek
    2. Kocyki cienkie 2 szt. (jeden do wózka drugi do łóżeczka)
    3. Pieluszki tetrowe ok. 10 szt.
    4. Pieluszki flanelowe
    5. Body ok. 5 sztuk
    6. Śpiochy, kaftaniki ok. 5 szt.
    7. Pajace 4 szt.
    8. Czapeczki cienkie 2 szt.
    9. Skarpetki

Dla mamy
    1. Staniki do karmienia 5 szt.
    2. Piżamy do karmienia 4 szt.
    3. Wkładki laktacyjne
    4. Podkłady poporodowe
    5. Majtki wielorazowe
    6. Maść na podrażnione sutki
    7.Tantum Rosa

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Megianto chyba mam jeszcze dowód robione ze tak powiem po staremu.

Aniss dzięki za info. Nie ma co ryzykować z zabiegami chciałam się tylko zrelaksować bo w sumie z cera u mnie ok ale w domu walne sobie maseczkę i tez będzie dobrze :-)

U mnie na obiad ruskie pierogi. Właśnie skończyłam lepic. 3 h ponad roboty a te 60 pierogów pewnie zniknie w jeden dzień.

Miki a Ty masz w brzuszku chłopczyka czy dziewczynkę ? Bo mi coś umknęło.
    Szkoda ze ja sobie nigdzie nie zostawiłam listy co kupowałam z pierwszym dzieckiem, co było ok a co nie. Byłoby mi o wiele łatwiej a teraz musze liczyć na swoją zawodna pamięć i sobie powoli przypominać.

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    No i opisałam się jak głupia i mi się nie dodało hahaha
    Dla tych, które nie są na fejsiku będziemy mieli CÓRECZKĘ
    Nasza mała księżniczka bezimienna póki co wazy 835g w 26 tyg
    Jestem zauroczona jak się domyślacie i nie mogę uwierzyć w Nasze szczescie, ważne, zeby było zdrowe wiadomo, ale zawsze marzyłam o córeczce
    Tym bardziej, ze wspominałam, ze moze jestem jeszcze przed 30, ale raczej będzie bez względy na płeć ostatnia moja ciąża, bo jednak sprawy kobiece dają mi się we znaki.
    Szyjka ma nadal 3cm, jest twarda wiec zbawienie
    Luteina do 36 tyg :/
    Co do ogólnego samopoczucia to wlasnie mi nisko i kopie jakby miała wyskoczyć, ale mam łożysko z przodu.
    Cukier podwyższony? Ale w granicach normy wg lekarza miałam 94, po godz 147, a po 2h 104

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Lecę wlasnie robic cos Ala rissotto z warzywami i kurczakiem, późno, ale maz w pracy na nockę, wiec spał, młody w przedszkolu cos tam zjadł, zatem dopiero późnym po południem zjemy

O mnie
    Ewelina zazdroszczę cierpliwości co do lepienia pierogów. Chyba bym zwariowała, 60 sztuk?! Co do listy wyprawkowej to ja też swojej nie miałam , ale stworzyłam własną z kilku gdzieś tam przeczytanych i pokasowałam rzeczy, które wiem, że przy pierwszym dziecku mi się nie przydały, a w razie czego zawsze można na szybko dokupić My czekamy na synka, Mikołaja
    Kozaczek gratuluję córeczki Skoro się tak cieszysz to zapewne Twoje pierwsze dziecko to synuś. Duża dziewczynka będzie skoro ma już 835g! Nic tylko się cieszyć.

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Ale narobiłyście mi ochoty na pierogi i nie wiem czy specjalnie nie pojadę do miasta by kupić jakieś.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów