Strona 281 z 543
Pokaż wyniki od 2,801 do 2,810 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    U mnie tak jak na profilu 27.06.17 r. i mam nadzieję, że za 2 tyg. dowiem się kto u mnie mieszka

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Też się zastanawiam co do wyprawki. Na razie postawiłam na zakupy w second-handach. Ja u siebie mam ciuszki po 1 zł, góra 2 zł lub na wagę, w zależności od dnia. Na razie z kupionych ciuszków w całości wydałam tylko 132 zł - więc to chyba nie jest dużo. Na pewno będę musiała dokupić coś w rozmiarze 62/68. Bo mam takiej rozmiarówki najmniej. Moja siostra też urodziła w czerwcu i dzidzia była ubrana w same bodziaki bo był taki upał już - więc z pajacyków nie skorzystała za bardzo. Wieczorem wystarczył sam kocyk. Więc jak w tym roku będzie wysoka temperatura to nie wiem - ale chyba nie utrafię.Postaram się jak to wszystko mi wyschnie to pospisywać i poukładać rozmiarami, by było łatwiej dla mnie. Może coś doradzicie. Nie wiem jak duże będzie nasze maleństwo. Jesteśmy niscy. Mąż ważył coś ok 3,5kg a ja tylko 950gram więc nie wiem - licze na niedużą wagę u maleństwa coś ok 2,5kg. Poza tym uważam że 30 zł za zestaw ciuchów to nie duża cena - w sklepie cena za jeden bodziak to 30 zł. Zaglądam do sklepów w centrum handlowym ale tam ciuszki są mega drogie sama nie wiem czy dobrze robię zaczynając kupowanie już teraz.

Mam też kilka rzeczy na październik/listopad - typu rękawiczki, czapeczki.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member
    megianto

O mnie
    Famirabelka
    Fajne macie te sh. U nas został jeden i wyceniany. Dziś kupiłam 5 rzeczy za 30 zł, czyli średnio 6 zł/szt. no ale i tak taniej niż w sklepie.
    Mam jeden zestaw F&F z Tesco za 30 zł (body, śpiochy, półśpiochy, śliniaczek) i 2 czapeczki z nowych rzeczy.

O mnie
    Ja się właśnie zastanawiam czy nie za dużo kupiłam tych malutkich. Ale w takiej niskiej cenie za nowe sztuki z metkami to naprawdę szkoda było nie brać. Siostra mi powiedziała że trzeba też być przygotowanym na wcześniaka. Czyli do końca 7 miesiąca fajnie byłoby mieć skompletowane wszystko już. Poza tym nie wiem czy po 6 miesiącu będę miała tyle samo sił by po sklepach śmigać.

Miałam zajrzeć dziś do tesco ale jak wydałam 30 zł w lumeksie to odpuściłam. Kupiłam nawet rampers jeden. Ale trzeba w ciuchach uważać bo rozmiar niby na metce 0-3 m-ce a dana rzecz jest dużo większa. Te zagraniczne rozmiary są troszkę zawyżone i nie pokrywają się z polskimi.

Na pewno nie kupię poduszki do karmienia i do spania - bo śpi mi się bardzo wygodnie jak na razie. No i rozmiar 68/74 będę kupować po porodzie - bo większa pewność.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 31-01-17 o 17:15

Senior Member
    megianto

O mnie
    W ogóle jak rozmiarowo kupujecie ciuszki?
    Bo ja na razie mam z 2-3 szt. na 56 cm, a reszta 62 cm. Wychodzę z założenia, że na razie lepiej większe niż mniejsze, a później jak będzie wiadomo ile mniej więcej ma maleństwo to się dokupi jeśli nie będę miała czegoś z danego rozmiaru. U nas ostatnio dużo dzieci ma 60 cm albo i więcej. Duże te dzieciaczki się rodzą.

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Mój mąż ważył blisko 4kg, ale ja 2700g a Nasz pierworodny 4150g i 58cm.
    Większość rzeczy na wstępie musiałam wywalić z szafki, bo było za małe. Ja uważam, Zd jak macie fajne sh to Jak cos sie trafi obliczać można ile miesięcy będzie miało dziecko i można kupiwac do roku na zaś ja nawet na zimę fajny kombinezon kupiłam dla syna za 15 zł, a w sklepach mniej niż 100 zł nie ma co szukać pózniej
    Co do ciuszków ja bym mniejszych niż 56cm nie kupowała, bo nawet jak sie urodzi mniejsze, to jednak takie dziecko przybiera mega szybko- 2 tyg i beda na styk pierwsze rozniary ;p
    Ogolnie tych najmniejszych im wiecej tym lepiej jak można tanio dostać, bo jednak co? Wrzucice do pralki kilka bodziakow? a jak mamy wiecej to rzadziej pranie, moze sie zbierać i nie puszczamy pustego bębna taka moja teoria

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Co do inhalatora możecie kupic po urodzeniu na spokojnie

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Ja kupuję jak pisałam w second hand i tam jednej firmy bodziak 56 jest jak ten z drugiej firmy 62, więc z tym różnie. Wybieram na czuja. Niby tak, ale nie chcę by dziecko miało za duże śpiochy, bo jeszcze mi z rąk wyleci przy karmieniu, bo jak a duże to się wszystko ściąga, opuszcza - też nie dobrze. Tak mi się wydaje. Poza tym tak sądzę po porodzie a nie wiem jaki będzie - raczej nie będę miała sił na latanie po sklepach, maż tym bardziej, bo będzie siedział przy mnie. Różnie to jest - a co zrobisz jak okaże się wcześniak? Tego nie przewidzisz.

Ja kupuję 56, 62 i 68. Reszta później. Poza tym im więcej tym rzadziej pranie i pełna pralka jest a nie pusty bębęn, Kozaczek ma rację. Poza tym dziecku może się często ulewać, więc może być tak że cztery razy będziesz przebrać dziecko, a kiedy ci to wyschnie?

A co to ten inhalator i na co? Bo szukam w necie i za bardzo nie pojmuje.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 31-01-17 o 18:11

Member
    mamuska_moniuszka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-16 zobacz kalendarz
    Ja dzisiaj miałam polowkowe u nas prawdopodobnie dziewczynka ale nie na 100% bo dama (prawdopodobnie) miała nozke na nozke rączkę za głową i ziewala. I nie chciała pokazać co tam ma. Więc raczej dziewczynka gadala lekarka (wyglądało to co było widać na wargi sromowe) ale zobaczmy za miesiąc. Może uda mi sie lekarza namówić na usg.

Więc dziewczynka - 16.06

Co do ubranek. Myślę ze lepiej kupować 62 więcej kilka 56 na zaraz po porodzie. Chyba ze juz na usg wyjdzie duży dzidziuś to nie wiadomo czy jest sens inwestować. Ja przed synem miałam ubranka do 68. A resztę potem kupowałam...

O mnie
    Ja kupuję do 68. Reszta potem, choć jak widzę te ciuszki w mym lumpiku to najdrożej jak 30zl za kg to jak tu nie brać. Najtaniej mam w niedziele bo 2,99 zł za kg, ale to już w większości poprzebierane.

Średnio na 1kg wchodzi ok 30 ciuszków.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów