Strona 232 z 543
Pokaż wyniki od 2,311 do 2,320 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    To ja na przeziębienie Prenalen syrop i tabletki na bazie naturalnych składników. Na początku ciąży właśnie na przeziębienie przepisała mi to lekarka i tym razem się tym podratowałam. Dodatkowo herbatki z miodem, cytryną i malinami oraz woda morska do nosa.

2. dzieckozakupy.pl
    Famirabelka... na wizycie wyraźnie powiedziałam lekarce że jestem w ciąży dała mi receptę więc w ogóle nie zastanawiając się weszłam i poszłam do apteki i wykupiłam leki i wróciłam do domu. Wtedy dopiero mnie olśniło i zaczęłam analizować co ja tam mam, okazało się, że przepisała mi neonasine forte I jovesto oba te leki w ciąży sa zabronione. Oczywiscie nie biore ich dobrze ze przeczytałam ulotki. U mnie też 3 dzień walki szału nie ma biorę w krytycznych chwilach apap, dodatkowo kupiłam syrop prenalen dla kobiet w ciąży malina plus czosnek, dodatkowo wspieram się sokiem z bzu, mlekiem z masłem miodem, gardlo płukam woda z miodem, robie inhalacje z soli fizjologicznej I jeszcze masc majerankowa na nos, zakrapiam nos woda morska dla niemowlat. Najchetniej podala bym ta lekarke do komisji lekarskiej to że to nie jej ciąża to nie znaczy że można kogoś tak zlekceważyć bez przesady. Famirabelka dlaczego boisz się pić soku malinowego w ciąży.

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Sok malinowy podobno nie jest wskazany bo może prowadzić do poronień. Dlatego się go nie powinno pić w ciąży... ale ile w tym prawdy to nie wiem. Ja piję czarny bez bo można. Gabi masakra z tą lekarką - ja zawsze analizuję recepty właśnie dlatego, bo wiele razy tak trafiałam, a w ciemno to nie będę brać leków. Aż dziwne że pani w aptece ci to sprzedała.
    Mi na razie tempka nie rośnie, więc może dziś będzie przespana noc. Trzeci dzień u mnie i jest różnica, bez żadnych leków na razie. Ale może dlatego że ja nigdy w życiu nie brałam żadnego antybiotyku i szybko zdrowieję, no i bardzo rzadko choruje, ostatnio 4 lata temu.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Ja też odpukać rzadko choruje, ale tym razem I mnie dopadło. Najbardziej boli mnie głowa od kataru, ale też narazie nie mam temp mieszcze się w 36.9 tak na styk, ale nie rośnie. Tym bardziej, że mówiłam tej Pani w aptece, że jestem w ciąży. Dziś jeszcze zaczęłam kaszleć, ale tylko troszke, jestem dobrej myśli.

O mnie
    Ja największą temp miałam piewwszego dnia bo 38.4C. Zbijaliśmy okładami. W niedzielę miałam tylko raz 38.1, gdzie po 2o min spadła do 36.45 - bo chodziłam po mieszkaniu i nie leżałam pod kocami. Też jestem dobrej myśli, mnie bolą zatoki czołowe, nosowe oraz uszy. Dziwne. Więc to na 100% nie jest głowa. A kaszle się bo masz suche gardło. Pic trzeba dużo. Boję się o dzidzi, bo nie ruszało mi się w sobotę, niedzielę może z raz pukneło, dziś troszeczkę... a było bardzo aktywne.

Do tego mogła bym nic nie jeść, zero apetytu, na szczeście w weekend zeszła do nas moja mama I zrobiła kotlety, kopytka a dla mnie taki kapuśniak z domowej kapusty kiszonej podobno wskazany przy przeziębieniu. Mój dzidziuś przeciwnie od kiedy jestem w takim stanie strasznie szaleje, ciągle się rusza jak nigdy.

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Zdrowia dziewczyny.
    Ja nie chce sie wymadrzac? Ale temp do 38 to nie jakas straszna

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Cholera jasna urwało mi. Napisałam, ze lepiej zjeść Apap=paracetamol, bo jest to lepsze dla dziecka niż uporczywe samopoczucie, dwa jeśli trzeba wysokie Crp przy infekcji lepiej zbić antybiotykiem nawet, niż bagatelizować, bo to moze być prawdziwe zagrożenie dla dziecka.
    Ja nie wierze w właściwości malin poronne, ja wczesniej bardzo duzo sie oszczędzałam, powiem szczerze wczoraj i przedwczoraj nie raz podnosilam syna- wazy około 16, moze 17 kg, wiec lekki nie jest, a wszystko ok, dobrze samopoczucie.
    Cieszę się, ze juz 22 tydzien i jakos tak lżej mi na sercu od paru dni, dochodzi do mnie, ze ta ciąża jest fajna, nie biorę leków, witamin, dobrze sie czuje przepraszam dha biorę i co jakiś czas witaminy dla kobiet ciężarnych hehe ale czuje sie naprawdę dobrze i oby tak dalej...

Jeszcze co do malin, ja mam zamiar w zielarskim pic napar z liści malin przed porodem, ponoc pomaga na szybsze skracanie szyjki itd ale muszę doedukowac sie, gdzieś miałam książę z zielarstwa jeszcze ze studiów

O mnie
    Koaczek, to jak masz jakąś książkę z zielarstwa to sprawdź, jak możesz ten sok z malin. Bo jestem ciekawa sama. Ja właśnie wstałam - przespałam się dwie godzinki. Obudziłam się, zero bólu głowy, i myślę... o kurcze nie zdążę z obiadem... dopiero potem do mnie dotarło, że nic nie robię bo jestem chora. Ale przynajmniej się wyspałam, czuję się dużo lepiej.

Temperatura powyżej 38 stopni nie jest niska. Uznawana jest za wysoką.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 23-01-17 o 14:16

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Dziewczyny sok z malin w ciąży można pic. Nie zagraża w żaden sposób. Nie można pic soku z liści malin bo przyspiesza poród i może prowadzić do poronienia.

Tak czytam ile macie tej temperatury i uwierzcie, ze szybko Wam przejdzie i z dzidzia będzie wszystko ok. Ja miałam w święta tak jak Wam pisałam dwa dni 40st z czego jednej nocy doszlo do 41st. Lekarz ginekolog na wizycie mi powiedzial ze taka temperatura nie zagraża dziecku. Bardziej zagraża to ze nie idzie sie do lekarza po leki bo kaszel na przykład moze wywołać skurcze przedwczesne.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów