Strona 227 z 543
Pokaż wyniki od 2,261 do 2,270 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar kasiuszka26
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-07 zobacz kalendarz
    Minion byś się zdziwiła ale choć tak ciągle wszędzie promują karm cycem to od położnej usłyszysz że masz za mało pokarmu bo ciągle wisi ci na piersi, od lekarza że przejść na mm bo ma kolki, tu nie wolno karmić i wzrok bazyliszka teściowej że nie dajesz dziecku wody

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Minion czyli jak ja urodze i bede na bezrobotnym (bo jak woadomo moja szefowa mnie wyrzuca) to gdzie mam dziecko ubezpieczyc ? No i co ze mna i synem ktorzy bylismy do tej pory ubezpieczeni w mojej firmie ? Mąż ma dzialanosc gospodarcza czyli najelpiej zeby nasza trojka u niego sie ubezpieczyla ? Dziekuje za odpowiedz :-)

Mrowka to moj syn tez wlasnie prawie metr i 15 kg za dwa miesiace konczy 3 lata taki wysoki po tatusiu bedzie. Byl za niemowlaka lekkim grubaskiem jadl na zadanie a ze żądał co chwile... :-D a teraz szczuplutki.

Senior Member
    paolkus89

Mieszka w
    Bełchatów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-11 zobacz kalendarz
    Data
    27.12.2011
    Córkę karmiłam miesiąc. Zobaczymy jak teraz będzie.

Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Roksana93 Zobacz posta
    Załącznik 99838Załącznik 99839Załącznik 99840

Pokój jeszcze nie jest skonczony bo brakuje np parapetu i jakis dekoracji ale ujdzie
    I troche przy zmniejszaniu zdjeci cos dziwnie powychodziło , i zielony jest ładniejszy na żywo ,taki groszkowy pastelowy
    Śliczny ten pokoik

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Kasiuszka teraz chociaz bede sie mogla przygotować na odparcie "ataków"

Ewelinko najlepiej żeby mąż podszedł do ZUSu i powiedział, że chce Was zgłosić do ubezpieczeń (Ciebie dopiero jak stracisz pracę) a syna może od razu. Dadzą mu od razu odpowiednie druki (powinien to być druk ZCNA) i najlepiej niech wypełni sobie to tam i w razie wątpliwości pyta babek w ZUSie czy dobrze wypełnił, bo

po 1. Ja się już spotkałam z paroma oddziałami ZUS, w których Panie życzyły sobie wypełnione druki w taki a nie inny sposób (to śmieszne, ale szkoda żeby przez jakąś głupotke pisali do niego pisma czy wydzwaniali, że ma się stawić, a tak to od razu mu przybiją pieczątkę, że przyjęli)

po 2. gdyby było coś nie tak (np. wyskoczyłoby im jakieś dodatkowe ubezpieczenie któregoś z Was, które u nich w systemie by blokowało ubezpieczenie Ciebie to będzie mógł to na miejscu wyjaśniac i nie bedziecie się musieli domyslać o co chodzi). Piszę tak, bo czasem się zdarzy, że pomimo ustania tytułu do ubezpieczeń (czyli np jak stracisz juz pracę) to pracodawca zapomni Cię wyrejestrować i w ZUS będziesz nadal widniała jako osoba ubezpieczona chociaz oczywiscie zadne deklaracje a tym bardziej składki nie beda za Ciebie wpływac. Najczesciej jest tak wlasnie w przypadku upadłych/likwidowanych spółek bo oni brzydko mowiac maja już to gdzies - nie grozne im kontrole Robi się tylko wtedy bałagan, który oczywiscie mozna odkrecac, ale szkoda na to czasu i nerwów zwlaszcza teraz dla Ciebie

Jesli syn jest ubezpieczony przez Ciebie w pracy to są dwie opcje: albo poczekasz az Ty stracisz pracę (pracodawca wyrejestrowywujac Ciebie z ubezpieczen ma obowiazek wyrejestrować tez syna) i wtedy mąż zgłosi Was oboje za jednym zamachem lub sama napiszesz prośbe do pracodawcy o wyrejestrowanie z ubezpieczen z jakimś tam dniem syna i wtedy mąż od tego dnia moze iść go zgłosic.

Oczywiście Ty po stracie pracy mozesz sie zarejestrować w PUP i wtedy jestes objęta ubezpieczeniem i w ZUS mozesz zgłosic tez syna. Ja bym jednak była za tym, żeby mąz was ubezpieczył u siebie...ale to Wasza decyzja jak Wam wygodniej

O mnie
    aa Ewelinko i tak, jak urodzi się maluszek to tak samo mąż moze ubezpieczyć go u siebie

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Minionku, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz. Tak zrobimu, poczekam na likwidacje i pojedziemy do Zusu nasza dwojke ubezpieczyc a potem trzecie jak sie urodzi. A Nie wiesz ile po tym bedzie placil skladek co miesiac ? Zebym sie nie przerazila wole sie przygotowac :-) Bo teraz ma cos ok 288 zl i 468zl . Jedno na zdrowotne drugie na spoleczne. Nie pamietam ktore ale wiem ze co miesiAc mu takie kwoty do Zusu place.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Ewelinko nie ma za co naprawde. Nic więcej nie będzie płacił skłądek, wiec spokojnie (Wy będziecie podciągnięci pod jego ubezpieczenie, nie będziecie jego pracownikami). Jedyne co sobie sprawdźcie to nowe składki - od stycznia troszke urosły, albo napisz czy mąż ma nową działalność i ten "mały ZUS" czy normalny i czy opłaca dobrowolne chorobowe to Ci rozpisze jakie kwoty, bo jakoś nie moge dopasować tego 468zł (288 to na pewno zdrowotne było).

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Oj Minion przepraszam pomylilo mi sie. 180 zl z groszami placi jedna skladke i to jest ubez.spoleczne. Ksiegowa mu wysyla info jak sie zwieksza skladka a zazwyczaj sie zwieksza co roku. No.to dobrze juz myslalam ze poplyniemy z kasa za tą skladke zdrowotna...:-)

Przypominam dzis dzien babci jutro dziadka:-) a moj syn chyba z kwiatkiem nie pojdzie bo chory nic nie je tylko lezy ale mnie nie zarazil

O mnie
    Ewelinko no to teraz wszystko się zgadza)zdrówka dla synusia!

Ja dziś o 6 rano byłam u babci i dziadka:P

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów