Strona 211 z 543
Pokaż wyniki od 2,101 do 2,110 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member
    paolkus89

Mieszka w
    Bełchatów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-11 zobacz kalendarz
    Data
    27.12.2011
    ja juz po usg polowkowym bedzie dziewczynka wszystko ok tylko lozysko mam na tylnej sciance, ale to moze sie jeszcze zmienic.
    roksana, pewnie, rower biegowy to super prezent. moja tez dostala na 2 lata i dopoki nie nauczyla sie na zwyklym (dwukolowym z pedalami) smigala tylko na nim.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    megianto

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-27 zobacz kalendarz
    U mnie prócz usg i badania krwi oraz moczu nic więcej nie było. Puls sprawdza tylko chwytając na chwilę rękę i nie trwa to nawet minuty, a na wagę wchodzi się w butach i ubraniu. U siebie na wadze ważyłam 60, a u gin dzień później 57,3 kg - niby wszystkie pacjentki mówią mu, że na tej wadze ważą o wiele mniej, a pierwsza waga podana w karcie ciąży jest z mojej wagi a druga chyba po 2 tyg. z jego i jaki to sens? Dodatkowo dziś dowiedziałam się, że jak kobietki chodzą do niego na NFZ to wszystkie informacje trzeba od niego wyciągać, a na porodówce traktuje jakby pierwszy raz Cię widział. Z lekka mnie to przeraziło

Senior Member Awatar Roksana93
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez paolkus89 Zobacz posta
    ja juz po usg polowkowym bedzie dziewczynka wszystko ok tylko lozysko mam na tylnej sciance, ale to moze sie jeszcze zmienic.
    roksana, pewnie, rower biegowy to super prezent. moja tez dostala na 2 lata i dopoki nie nauczyla sie na zwyklym (dwukolowym z pedalami) smigala tylko na nim.

Gratuluje zdrowiej dziewczynki może łożysko się jeszcze unormuje
    Dzięki, może mój tę będzie śmigał. A jaki miałas ten rowerek?
    Ostatnio edytowane przez Roksana93 ; 17-01-17 o 21:57

Senior Member
    paolkus89

Mieszka w
    Bełchatów
    O mnie
    Data
    27.12.2011
    Cytat Zamieszczone przez Roksana93 Zobacz posta
    Gratuluje zdrowiej dziewczynki może łożysko się jeszcze unormuje
    Dzięki, może mój tę będzie śmigał. A jaki miałas ten rowerek?
    nie mam pojecia jakiej firmy, ja go nie kupowalam

Senior Member Awatar Aniss
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Witajcie dziewczyny!
    Miałam do nadrobienia ponad 30 stron (!), ale dałam radę! Nawet sobie listę spisałam, więc post będzie dłuuugaśny! A więc zaczynamy!
    1. Jeśli chodzi o wagę w ciąży - różnie to bywa. Ja na chwilę obecną mam niewielki bębenek, ale moja mama w tym czasie miała o wiele większy (po 2 ciążach mięśnie wypchnęło dużo szybciej). Powiem Wam, że pod koniec wyglądała jak młoda orka, a nie jadła dużo. Ilość wód płodowych też była w normie, więc nie wpływała na wielkość brzucha.
    2. Teściowe... Widzę, że dla niektórych z Was to temat rzeka. Ja nie znam swojej teściowej i wolałabym Jej nie poznawać, bo może nam zabrać mieszkanie ( a raczej jego część - tą po swojej mamie, a babci mojego M.). Sprzedała już 2 takie duże mieszkania (70m2) i boję się, że połasi się na kolejne Nie mamy z Nią nawet kontaktu. Odkąd dowiedziała się, że zostanie babcią, przestała się odzywać. Tylko pogratulowała synowi i od tamtej pory cisza, jak makiem zasiał. Teść z kolei chodzi bardzo dumny, bo zostanie dziadkiem, a po śmierci jednego z synów - ma do tego prawo. Mój M. jest ostatni, więc chłopina się cieszy. Pytał się ostatnio, czego potrzebujemy, to Oni (On i Jego nowa partnerka) kupią nam, byśmy mieli łatwiej finansowo. Zastanawiam się nad przewijakiem, ale trochę mi głupio, że chcą nam kupić coś droższego niż kilka ciuszków. Czy to nie byłby wyzysk z naszej strony?
    3. WAŻNA INFORMACJA DO MRÓWKI!!! Musisz przedłużyć prawo jazdy, bo gdy minie rok od daty upłynięcia, Twoje prawko przestanie obowiązywać. Moje też wyszło w marcu ubiegłego roku i moja mama mnie nastraszyła, że jeśli nie uaktualnię prawa jazdy przed upływem roku (czyli marzec tego roku), to będę musiała zdawać prawko od nowa!! :O Nie wiem ile w tym prawdy, więc lepiej to załatwić dla świętego spokoju. No i przy dziecku też się przyda, bo będzie trzeba pojechać do lekarza lub na zakupy itp. Ja się cykam, bo zdałam dopiero za 6 razem Stres mnie tak zjadał, że przez 3 egzaminy nie potrafiłam z placu wyjechać. Wiem, wstyd, ale cóż poradzisz... Nawet tabletki uspakajające mi nie pomagały. Ostatni egzamin był łatwiejszy, bo trafiłam na człowieka, który widział moje zdenerwowanie i uspokajał mnie rozmową.
    4. Libido, a seks. Pisałam ostatnio, że czuję dziwną piłkę podczas stosunku. Nic się nie zmieniło. Libido mam podwyższone, ale gdy mamy się kochać, cała się spinam (ot, taka psychiczna schiza...). Nie wiem, czy to, co czuję, jest normalnym objawem w ciąży... Czy penis może aż tak rzucać macicą? :/ (wiem, jestem obleśna z tymi dosadnymi opisami, ale cholera! Boję się, a mój M. mnie namawia i to strasznie). Muszę zapytać gina, bo sama do tego nie dojdę. Jeśli On powie, że droga wolna, to mogę się odprężyć i skupić na M.
    Zastanawiałam się też nad pozycjami i chyba najlepsze będą "na pieska" i od tyłu w pozycji bocznej (leżąc), ale jak już pisałam, boję się próbować, dopóki nie uzyskam zielonego światła od lekarza.
    5. Któraś z Was pisała, że wystąpił u Niej konflikt serologiczny. Mam pytanko: czy to nie jest niebezpieczne dopiero w drugiej i każdej kolejnej ciąży? Z tego co słyszałam, pierwsza jest zawsze bezpieczna. Przynajmniej tak mnie uczono na biologii w liceum
    6. Łożysko na przedniej ścianie, ale nie przodujące. Ja mam na przedniej ścianie i pierwsze prawdziwe kopniaki (nie mylić z przelewaniem, bulgotaniem i innymi dziwnymi odczuciami na początku) poczułam dopiero po nowym roku, a dokładnie 4. 01, więc dość późno. Łożysko na przedniej ścianie faktycznie może troszkę opóźniać odczuwanie ruchów dziecka, ale uważam, że ja poczułam i tak dość szybko, bo moja mama w każdej ciąży czuła dopiero koło 23. tygodnia. Może też dlatego dziwiła się, że czuję i mówiła, że to niemożliwe.
    7. Któraś z Was pisała o zasypianiu na filmie... Znam ten ból! Nawet jeśli film lub serial bardzo mi się podoba - zawsze na nim zasnę. Dodatkowo martwi mnie to, że w ciągu dnia mam 2 drzemki. Pierwsza koło godziny 9-10 rano, a druga popołudniu (mniej więcej między 16 a 17). I teraz moje pytanie: czy może to wynikać z niskiego ciśnienia? Na każdej wizycie mam ciśnienie 100/65-70, a przecież się stresuję! Czy w normalnych warunkach jest ono niższe? Nie wiem, bo nie mam ciśnieniomierza. Chyba pora kupić i sprawdzać regularnie w domu. Co o tym myślicie?
    8. Wrócę jeszcze do ruchów dziecka, ale od strony tatusiów. Ja odczuwam ruchy bardzo silnie, więc chciałam pokazać mojemu M. jak kopie Jego córcia. I wiecie co? Bianka to mały troll! Gdy ja przykładam dłoń do brzucha, to uaktywnia się jak szalona, a gdy robi to M.... No cóż... Cisza! Przestaje się ruszać całkowicie. Czyżby bała się tatusia? Czy może odczuć, ze to nie moja dłoń, tylko Jego? Respekt, strach, zaciekawienie, czy jeszcze coś innego? Jak Wy to widzicie?
    9. Któraś z Was pisała też o wpisach z wizyty u dentysty w karcie ciąży. Z tego, co mi wiadomo, do dentysty idzie się, bo infekcje i próchnica mogą wpływać źle na dzidzię. Bardzo ważna jest też wizyta u okulisty, który ma wpisać do książeczki, że nie ma przeciwwskazań do porodu naturalnego (sn). Jak wiadomo, jest to duży wysiłek dla matki, więc dobrze by było upewnić się, że poród nie wpłynie na wzrok (np. zbyt duże ciśnienie w oku może powodować jego uszkodzenie podczas wysiłku). Te informacje dostałam zarówno od mojej mamy, jak i od ginekologa. Nie wiem na ile to prawda, ale sama muszę iść, bo mam sporą wadę i wysokie ciśnienie w oku. Wolałabym nie utracić wzroku i móc zobaczyć swoją dzidzię po porodzie
    10. I na koniec: wyprawka. Osobiście nic jeszcze nie kompletuję (tak na poważnie), ale jak rzuci mi się coś fajnego w oczy, to kupuję i tłumaczę sobie, że to do wyprawki A to śliczny szlafrok, a to kapcie, a to pidżamka... Dla dziecka już teoretycznie trochę uzbierałam, ale dopiero za miesiąc lub dwa będę przeglądać wszystko jeszcze raz i sprawdzać, czego mi brakuje. Moja mama kupiła mi już sporo rzeczy (np. ręczniki z kapturkami, kocyki, kołderkę i podusię, jakieś śpioszki i sukienusie). W domu rodzinnym czeka jeszcze wanienka, nosidełko, bujaczek i samochodzik-chodzik (dziecko siada i nóżkami się odpycha - nie wiem jak to się fachowo nazywa). Od znajomych M. z pracy też trochę dostaliśmy. Najlepszy jest konik na biegunach. Taki staromodny, ale bardzo fajny!

Uff... Przebrnęłam przez moją listę. Lekko nie było, ale jakoś się udało. Teraz obiecuję, że będę na bieżąco śledzić Wasze posty, bo produkujecie baaardzo dużo
    Jeśli chodzi o moje samopoczucie na dzień dzisiejszy... Wróciły mi mdłości Na szczęście tylko po spaniu, więc ogólnie wciągu dnia jest spokój. Staram się wytrzymać bez drzemki, ale nie idzie mi za dobrze, a nie chcę żłopać kawy, bo potem mi dziecko cancana tańczy. Wiem, że kofeina dość mocno wpływa na dziecko, więc piję już tylko jedną dziennie.

Senior Member Awatar Aniss
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Oj! Wyszło więcej, niż się spodziewałam! :O
    Dziewczyny! Dbajcie o siebie, nie przemęczajcie się, a szczególnie te, które mają problemy ze zdrowiem i ciążą ogólnie. Przykro mi czytać, że coś złego się u Was dzieje

Senior Member Awatar Martussia
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-09 zobacz kalendarz
    Jej Aniss fajnie, że już jesteś Ja tez mam bardzo niskie ciśnienie 105/60 90/50 lekarz mówi że mogę pić kawę... ale ja jakoś nie mam ochoty. Czasem wypiję ale to raz może 2 razy w tygodniu. Więc też usypiam często szczególnie jak leże i oglądam tv hehe.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    paolkus89

Mieszka w
    Bełchatów
    O mnie
    Data
    27.12.2011
    Ja też mam niskie ciśnienie ale to spanie w dzień już mi przeszło. Żelazo biorę i być może dlatego uczucie zmęczenia się zmniejszyło

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Aniss witaj ponownie to się rozpisałaś

Co do prawka to kurka u mnie minęło juz kilka dobrych lat odkąd mi ważność minęła. Dopytywałam w urzędzie i podobno tylko musze donieść badania aktualne ale nastraszyłaś mnie i się dowiem bo różni ludzie pracują w urzędach i może zostałam wprowadzona w błąd.

Paolkus gratuluje córeczki super sprawa.

Minionku zanim się przeprowadziłam to sprawdzalam opinie o lekarzach tu w luxmed kilka pięter niżej i znalazłam ze ta pani gin jest bardzo ok. Moja prowadząca polecala mi innego lekarza ale zaryzykowałam i w sumie dobrze wyszlo. Przejrzala dokladnie całą historię ciąży, wszystkie wyniki (jak dla mnie wow) no i byla sympatyczna co najważniejsze bo nie lubię mruków z których trzeba wszystko wyciągać i zastanawiać się czy przypadkiem nie wyglądam na idiotkę ze tak mnie ktos traktuje hehe

Co do rożka. Mi się w styczniu bardzo przydał wiec teraz tez mam ale bede z niego korzystać jako wkład do wózka bo tym razem zainwestuje w otulaczek. Rożek może być za ciepły w czerwcu.

Ja mam na razie na plusie 1.5kg a widzicie jaki mam juz brzuszek. Ale cieszę się ze ta waga powoli rośnie. Jak porównałam karty ciąży to dokladnie tyle samo miałam na plusie z Kacprem w tym samym tygodniu wiec kurka boje się ze mnie jeszcze wysadzi z tą wagą za kilka tygodni...

Chyba wszystko zapamiętałam jak nie to odniosę się rano. Dobranoc laseczki

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Aniss po pierwsze (chociaz juz nie chce wracac do tematu tesciow)to bardzo serdecznie wspolczuje tesciowej. A po drugie przewijak kosztuje ok 50 zl to nie wydatek niech smialo tesc kupuje :-) co do ruchow u mnie to samo jak mój mąż tylko poloży reke to dziecko nie chce nagle przestaje sie ruszac. To samo moj synek poloży ta swoja mała rączke inagle ciszA....rodzenstwo nie chce go kopac a sekundy wczesniej skakal jak szalony.

Mi rożek bardzo sie przydal, rodzilam w kwietniu i uzywalam dlugo nawet za dlugo bo mu juz nogi z niego wychodzily :-D

Syn dostal na drugie urodziny rowerek biegowy z firmy kinderkraft nie drogi byl i dobrze bo nie szkoda jak co chwile wywrotki zaliczal. Ale nauczyl sie szybko jezdzic a ja potem musialam tylko biegac za nim ...czekam juz z utesknieniem na wiosne :-)

Ja mam cisnienie zawsze ksiazkowe czasem ciut nizsze a pije dwie kawy dziennie! Nie moge sobie niestety na drzemke w ciagu dnia pozwolic...Ide sobie zaraz zrobic wlasnie kawe :-)

Załamujecie mnie dziewczyny z ta waga. Ja juz prawie 4 kg na plusie a wy to prawie nic...nie wchodze narazie na wage :-D

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów