Strona 2 z 543
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Junior Member
    Sonka91

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-06 zobacz kalendarz
    Basiu no my z mężem 10 miesięcy i dla mnie to było wieki.... Ale zrobiłam badania w wakacje i okazało sie, że mam prolaktynę i TSH za wysokie. Ginekolog dała mi lek na zbicie tej prolaktyny i co zaskakujące tydzień po jeden tabletce a właściwie 1/4 tabletki, bo tyle się przyjmuje, miałam owulację, test owulacyjny pozytywny i jak się okazało był to "szczęśliwy traf" Jestem bardzo szczęśliwa, nastawiłam się jak zawsze na negatywny test (zrobiłam ich naprawdę wiele, myślę, że razem z 50), patrzę a tu 2 krechy! Aż zrobiłam drugi i to samo.. Poszłam obudzić męża a on taki zaspany nie wiedział co powiedzieć

Ja mieszkam teraz w Norwegii, jestem pół norweżką Ale 16 lat mojego życia spędziłam w Gdańsku i gdańszczanką się czuję. Na pewno kiedyś wrócimy już w powiększonym gronie

Dziewczyny może macie jakieś rady na 1 trymestr dla mnie? Czy mam po prostu czekać i tyle? Pracujecie czy brałyście wolne kiedy się dowiedziałyście, że jesteście w ciąży?

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar aguska696
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-04-23 zobacz kalendarz
    W pierwszej ciąży pracowałam do 6 miesiąca. Teraz jestem na wychowawczym i planuje na pierwszej wizycie wziąć l4, przerwać wychowawczy i iść na zwolnienie
    Sonia jakie rady? na co czekać?
    Ostatnio edytowane przez aguska696 ; 28-09-16 o 10:11

Ja w pierwszej ciąży jak już wcześniej pisałam poszłam do lekarza w dzień spodziewanej miesiączki i jak powiedziałam gdzie pracuję ( przetwórstwo tworzyw sztucznych - smród brud ciężary itd... ) od razu wypisał l4 czyli byłam od 5 tygodnia... teraz pracuję w sklepie spożywczym, wizytę mam 12 października ale nie wiem jeszcze czy wezmę l4... jak pisałam podolewa mnie brzuch miednica no i kręgosłup doszedł, zobaczymy co lekarz powie... Sonka rady ? Hmmm spokój tylko to może nas uratować hehehe ja w pierwszej ciąży od razu wariowałam szukałam wózka ciuszków itd czytałam co do wyprawki wszystkie leki na zapas itd byłam tak podniecona, że już już chciałam mieć wszystko przygotowane hehe ale teraz na spokojnie wszystko po malutku do przodu

Junior Member
    Sonka91

O mnie
    Ja podchodzę do tego z rezerwą Może mam złe podejście, ale wiem, że wszystko się może stać więc czekam do 3 miesiąca i potem będę pewnie szaleć Nie chcę na razie się tak nakręcać, bo wiadomo, że różnie to bywa. Nie chcę potem przeżyć jakiegoś rozczarowania w razie czego.
    Chodziło mi raczej o rady czy czegoś unikać np. do jedzenia czy coś podobnego Ale pewnie nie.
    Ja pracuję w domu więc na szczęście nie mam potrzeby brać l4 co mnie bardzo cieszy Całą ciążę mogę spokojnie sobie siedzieć na kanapie i pracować hehe. Nie no, mam nadzieję, że uda mi się być trochę aktywną. A jak to u was było?

O mnie
    Wyprawkę zaczęłam kupować w 7 miesiącu. Pomalutku by nie był to zbyt wielki szok dla portfela ale wszystkie paragony zatrzymałam i później podliczylam. Ręce opadly;D
    A czego nie jeść? No napewno surowego miecha i serów plesniowych. No i na leki uważaj bo prawie niczego nie wolno. No i oczywiście żadnych używek.

O mnie
    Wynik bety 340. W piątek jadę powtórzyć. Mam nadzieje ze fajnie przyrosnie i wszystko będzie ok

Junior Member
    Sonka91

O mnie
    Haha no domyślam się, że dziecko to nie jest tania impreza Lepiej nie mów ile kasy poszło i w sumie nadal idzie na ubranka, zabawki itp... My planujemy przyjechać do Polski na Wielkanoc i wtedy się obkupić, bo wiadomo w Polsce taniej o wiele
    Wiecie co nadal nie dowierzam, że się udało :P Może jak zobaczę na USG, które tutaj jest dopiero w połowie ciąży to uwierzę. W ogóle powiem wam, że szokujące jest jak tutaj mało się chodzi do lekarza w ciąży i że darmowo ma się tylko 1!!! USG. W Polsce słyszałam, że ma się co miesiąc. A tu jedno połówkowe, badania tylko jak kobieta się źle czuje i tyle. Tak to robią tylko badanie krwi na początku ciąży i jak wszystko ok to super. Do lekarza chodzi się tylko na mierzenie ciśnienia właściwie i ogólny wywiad. Można oczywiście prywatnie zrobić badania, na które na pewno pójdę, chociażby prenatalne. Ale niebo a ziemia ogólnie
    Dzięki za radę, używek na szczęście żadnych nie stosowałam nigdy więc cieżko nie będzie. Nawet kawy nie pijam :P Co do leków to też prawda, już odstawiłam cynk i lek na prolaktynę.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    No i kwas foliowy bierz.
    Ja do swego gina chodzę prywatnie bo nie mam cierpliwości na nfz i usg miałam co wizytę. Teraz pewnie też tak bedzie

Za granicą opieka nad Ciężarną mnie przeraża ale za to opieka nad noworodkiem to niebo.... nie wiem jak jest u Ciebie Sinka ale gdzie nie słyszę Włochy, Niemcy to ciężarna zdrowa kobieta pracująca praktycznie do końca podstawowe badania i 3 wizyty na całą ciążę... a o porodzie i dla dzieci leki i wszystko na start prawie za free... ja nie narzekam na moją "woskową" służbę zdrowia, wizyta z badaniem "dowcipnym" i usg co miesiąc a od 30 tygodnia co 2 tygodnie plus KTG... odkąd się dowiedziałam, że jestem w ciąży biorę Falvit mama i kwas foliowy... co do jedzenia... przed poprzednią ciążą ważyłam 62kg przy wzroście 164 w ciąży przytyłam 32 !!!!! KG !!!!! i dobiłam do wagi 94 !!!!! :/ przy porodzie odeszło mi 11 kg i tak trwałam z moimi 83kg... ale co nie wzięłam się za siebie od razu i z powrotem dobiłam do 90 :/ 2 lata po porodzie wzięłam się sama za siebie zdrowe odżywianie i na maxa ćwiczenia w domu i zjechałam do 58 zobaczymy jak będzie teraz

O mnie
    O właśnie. .. z wagą trzeba uważać. Przed pierwszą ciąża 73kg. Przytyłam do 106kg!!!! Ale co prawda przy wzroście 181cm. Po porodzie od razu 15kg spadlo ale i sporo zostało. Teraz zaczynam z wagą 83. Nie jest to moja wymarzona waga ale mam zamiar tyle nie przytyć w tej ciąży i wziąć się za siebie pozniej

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów