Strona 194 z 543
Pokaż wyniki od 1,931 do 1,940 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Ciekawe czy u mnie potwierdzi się dziewczynka... do 30.01 troszkę czasu jest.
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Ewelinko oczywiście, że nie! to było wyliczenie dla pracownika zatrudnionego po prostu na umowe o pracę na pełny etat na minimalną krajową. Kobieta w ciąży na L4 ma po 33 dniach płacone wynagrodzenie z ZUS w wysokości 100% a co za tym idzie pracodawca nie opłaca już za nią żadnych składek. Jednak jeśli pytasz o Twój przypadek, czyli mąż zatrudniłby Cię teraz na umowę o pracę i nawet opłaciłby te składki za 33 dni to raczej ZUS nie wypłaci Ci zasiłku chorobowego. Oczywiście, nie ma przepisu zabraniającego zatrudniania kobiet w ciąży, ponieważ pracodawca nie ma prawa nawet zapytać kobietę przy zatrudnianiu czy jest w ciązy lub czy planuje, ale tu sytuacja jest inna, bo pracodawcą byłby Twój mąż - wiadomo, że wie, że jesteś w ciąży. Mogłabyś powiedzieć, że sama nie wiedziałaś, ale na to już za późno bo chodzisz juz do lekarza no i już połowa ciązy za Tobą w sumie. Poza tym przyjęcie do pracy musi być przyjęciem do pracy, tzn potrzebowałabyś także zaświadczenia od lekarza medycyny pracy o braku przeciwskazań do podjęcia zatrudnienia na jakimś tam stanowisku i musiałabyś chociaż troche przepracować (co za tym idzie okres opłacania składek z 33 dni się wydłuża). Ale nawet w takim wypadku jestem pewna, że ZUS odmówi wypłaty świadczeń uzasadniając to fikcyjnym zatrudnieniem w celu uzyskania zasiłku. Mogłabyś się wtedy odwoływać, ale odwołanie jest już pozwem do Sądu i rozstrzygnięcie jest na sali sądowej, gdzie to Ty musisz udowodnić, że nie było fikcyjne - m.in. musiałabyś powołać świadków, którzy potwiedziliby to, że wykonywałaś tam pracę (np. inni pracownicy firmy zakładając, że Twój mąż zatrudnia jeszcze kogoś). Twój mąż mógłby oczywiście zeznawać, ale jako osoba najbliższa Tobie i w dodatku taka, która także czerpałaby korzyści finansowe z Twojego zasiłku (pewnie nie macie rozdzielności majątkowej i prowadzicie wspólne gospodarstwo) nie byłaby niestety poważnie wzięta pod uwagę jako wiarygodny świadek. Wiem, że to jest niesprawiedliwe i sama ubolewam, że trzeba tak kombinować żeby coś mieć ale wole napisać jak to wygląda wprost. To może nie są inf, które uda się znaleźć na necie, ale sama taki rozpraw i sytuacji przerobiłam z 50 - ostatni raz na rozprawie własnie podobnej byłam 16.12.2016 i chociaż facet wygrał to musiał się nieźle napocić, a w jego wypadku nie było żadnych przesłanek to odmówienia zasiłku (pracował 2 m-ce przed L4, nie był z nikim spokrewniony i było 500 pracowników którzy potwierdzali jego przyjście do pracy przez te 2 m-ce, a on biedka na raka zachorował po tych 2 miesiącach po prostu). Pewnie Ci nie pomogłam za bardzo, ale jakbyś miała jakieś wątpliwości to pytaj śmiało.

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Minion, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :-) tak pytam z ciekawosci bo wiem ze na to juz za pozno...jakbym wiedziala wczesniej ze mnie moja szefowa zwolni to bym sama to ogarnela wczesniej i teraz mialabym lepiej...ale kto wiedzial ze ona tak postapi :-( a swoja droga ja mam na umowie od kilku lat 2000 zl brutto a dostawalam 1200 zl z groszami na l4w ciazy. A pisalas ze to jest 1400 zl z groszami.. wychodzi netto.teraz w lutym mam dostac bo zaczelam od stycznia l4 i ciekawe ile mi wysle.

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    Co do ruchów... Jestem w drugiej ciąży więc teoretycznie powinnam czuć je wcześniej. Położna (rejestratorka mojego gina) już na początku grudnia mówiła, że pewnie wkrótce coś poczuję i żebym zapamiętała ten dzień, żeby w karcie ciąży odnotować. A ja czekam i czekam i nic. Chyba nawet w pierwszej ciąży już na tym etapie coś zaczynałam czuć. Teraz 5go stycznia byłam na kolejnej wizycie i lekarz zapytał czy ruchy już czuję, ja że nie, a on że w przyszłym tygodniu (czyli obecnym) już powinnam czuć. Całkiem przypadkowo pod koniec grudnia byłam na usg jamy brzusznej bo bolało mnie i kłuło w okolicach woreczka żółciowego, przestraszyłam się i poszłam na to badanie.Przy okazji powiedziałam lekarzowi, żeby sprawdził czy dzidzia ok i on powiedział mi tak mimochodem, że mam łożysko na przedniej ścianie.Sama się doszukałam, że przez to później czuć ruchy więc staram się nie panikować. A jak na ostatniej wizycie spytałam mojego gina po 20-sekundowym usg ile ma już dziecko to on "aaa nie patrzyłem", to spytałam na której ścianie mam łożysko, a on "a nie patrzyłem, na następnej wizycie zobaczymy wszystko dokładnie". Załamał mnie tym, bo cały miesiąc czekałam, żeby dowiedzieć się coś nowego, a nawet miałam nadzieję, że wypatrzy płeć, a tu takie coś. No ale poza tym nie mam co narzekać, bo czytając Wasze przeboje z lekarzami i mając w pamięci doświadczenia z pierwszej ciąży, to teraz mam super. Póki co czekam na ruchy. Czasem czuję coś i myślę sobie, że to już to ale później czuję dokładnie to samo dużo wyżej, gdzie wiem, że macicy na pewno nie ma i już wątpię.
    Termin mam 16go czerwca, u mnie w grę wchodzi tylko termin z usg, bo okres miałam mega nieregularny (termin z om wychodziłby mi na pierwszą połowę maja) ale pierwsze usg miałam w 5, a później w 6 i 8 tygodniu więc ryzyko pomyłki jest niewielkie (a pomyłka o cały miesiąc niemożliwa). Połówkowe prywatne mam 30 stycznia, tak jak kilka z Was
    [/url]

Senior Member Awatar Roksana93
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    aspis23 - ja w obu ciążach czułam od ok 19tyg więc nie masz się czym martwić.

Syn w 3trym jak mnie kopał to bolało jak cholera. Kiedyś mężowi tak scislam rękę z tego bólu że myślałam ze sie poplacze

Widzę że wiele z nas ma około 30 połówkowe. Ja po cichu liczę na dziewczynkę ,bo trochę inaczej przechodzę ta ciążę, ale wiadomo że to czasem nie ma znaczenia

Ewelina - też miałam 2000zl na umowie i dostawała 1400zl wypłaty ,na L4 nie pamiętam. Za to na macierzyńskim było to około 1200zl
    Ostatnio edytowane przez Roksana93 ; 12-01-17 o 15:51

O mnie
    Ewelinko już pamiętam Twoją sytuację! Faktycznie szkoda, że wcześniej nie wiedziałaś - nawet w tak trudnych sytuacjach jak się jest poinformowanym to można jeszcze coś wymyśleć Wybacz, że Cię nudziłam teraz nie przydatnymi inf. A dostajesz jakieś odcinki z wypłaty z wyliczeniem skąd to się wziięło? Może byłas objęta jakimś dodatkowym ubezpieczeniem grupowym np z PZU czy WARTY wtedy potrącają to bezpośrednio z wynagrodzenia też.

O mnie
    Aspis nie martw się, na pewno Twoj Dzidziuś niedługo da o sobie znac)

Roksana własnie też tak czytam i chyba wszystkie mamy między 28 a 31.01 USG, więc to będzie okres kiedy się bedziemy chwaliły synusiami lub córciami jedna z Was pisała, że chyba może iść już w przyszłym tygodniu?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Tak, o ile dzidzie się dobrze ułożą a to nie zawsze jest takie proste he he
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

O mnie
    Ja tam jestem dobrej myśli a tak w ogóle Famirabelko dopiero teraz mi coś uświadomiłaś....na stronie kliniki w której robie te prenatalne jest informacja, że na drugim badaniu połówkowym potwierdzają na 100% płeć..i własnie ciekawe co w takiej sytuacji jak piszesz, że dzidzia się ułoży inaczej i juz) beda czekac az zmieni zdanie?

Senior Member
    paolkus89

Mieszka w
    Bełchatów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-11 zobacz kalendarz
    Data
    27.12.2011
    Minion bardzo Ci dziękuję za informacje

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017