Strona 193 z 543
Pokaż wyniki od 1,921 do 1,930 z 5427

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member
    paolkus89

Mieszka w
    Bełchatów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-11 zobacz kalendarz
    Data
    27.12.2011
    Gratuluje nowych kopniakow
    Dziewczyny, któraś jest księgową, nie pamiętam która...Wiesz może ile kosztuje opłacenie pracownika w ZUS na umowę o pracę? Zarobki wg najniższej krajowej

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Paolkus ja jestem

Najniższa krajowa brutto w 2017r. to 2.000,00zł. Zakładając, że dla pracownika to jedyne miejsce zatrudnienia oraz że mieszka w tym samym mieście co zakład pracy to:

Kwota brutto: 2.000,00

Zaliczka na podatek dochodowy od osób fizycznych (tzw. PIT4) wpłacany przez pracodawcę co m-c do Urzędu Skarbowego to: 111,00zł

ZUS (społeczne) pobierany z wynagrodzenia pracownika i wpłacany przez pracodawcę co m-c: 274,20zł
    ZUS (zdrowotne) j.w.: 155,32zł

ZUS (społeczne) opłacany przez pracodawcę i nie pobierany z wynagrodzenia pracownika co m-c: 361,20zł
    ZUS (FP i FGŚP) j.w.: 51,00zł

Wszystkie "oplaty" jakie poniesie pracodawca przy zatrudnieniu kogoś na takich warunkach przy minimalnej krajowej to: 952,72zł + 1.459,48zł (to co da mu na rękę)

Pracownik netto otrzyma (na rękę): 1.459,48zł

Do ZUS społecznego opłacanego przez pracodawcę i nie pobieranego z wynagrodzenia pracownika jest doliczona składka na ubezpieczenie wypadkowe, która w każdym zakładzie pracy jest inna i zależy od działalności i liczby zatrudnionych osób - tutaj policzyłam 1,8% bo z taką się najczęściej spotykam, ale ta kwota (361,20zł) może się odrobinę różnić w różnych zakładach.

Jak coś nie jasne lub potrzebujesz bardziej rozpisane to pisz

Junior Member
    Indianka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-05 zobacz kalendarz
    Witajcie, jak na razie tylko was podczytuję, mam mało czasu na pisanie. Cały czas spędzam na pisaniu dokumentów do pracy i po kilku godzinach przed komputerem wole relaksować się w inny sposób ( ostatnio sen jest ulubionym zajęciem - niestety nadal luksusowym). Ja też czuje wyraźne ruchy dziecka, zazwyczaj kiedy siedzę, może małej jest niewygodnie. Mam pytanie do mam które mają już dzieci ( ja też mam malucha ale zupełnie nie pamiętam jak to było), do którego miesiąca wasze dzieci jeździły w gondoli? Zastanawiam się nad kupnem wózka, z tego co pamiętam mój Maciek bardzo szybko nie mieścił się w gondolce i jeździł w spacerówce ok 6 miesiąca. Jak to było u was?

Member
    mamuska_moniuszka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-16 zobacz kalendarz
    Mój jeździł w gondoli do 6 mies ale dlatego ze jeszcze stabilnie nie siedział ale już nie chciał leżeć w tym czasie i sie denerwowal..

Senior Member Awatar Roksana93
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Indianka Zobacz posta
    Witajcie, jak na razie tylko was podczytuję, mam mało czasu na pisanie. Cały czas spędzam na pisaniu dokumentów do pracy i po kilku godzinach przed komputerem wole relaksować się w inny sposób ( ostatnio sen jest ulubionym zajęciem - niestety nadal luksusowym). Ja też czuje wyraźne ruchy dziecka, zazwyczaj kiedy siedzę, może małej jest niewygodnie. Mam pytanie do mam które mają już dzieci ( ja też mam malucha ale zupełnie nie pamiętam jak to było), do którego miesiąca wasze dzieci jeździły w gondoli? Zastanawiam się nad kupnem wózka, z tego co pamiętam mój Maciek bardzo szybko nie mieścił się w gondolce i jeździł w spacerówce ok 6 miesiąca. Jak to było u was?
    Syn przesiadł się do spacerówki w wieku 3 mies, ale jeżdził na płasko lub z lekkim podniesieniem . Ryczał w gondoli bo wolał oglądać świat i też był duży . Więc teraz mam spacerówke i nie kupuję głębokiego tylko materac do niej i tyle

Member Awatar aspis23
    O mnie
    Jestem mamą dwójki Szkrabów
    Cześć dziewczęta! Wracam jako córa marnotrawna, bo ostatni raz coś pisałam na początku listopada. Miałam do nadrobienia 150 stron i siedziałam nad tym od poniedziałku ale podołałam Wcześniej nie wchodziłam, bo miałam mega stresujący okres w pracy i nie tylko i stwierdziłam, że przyjemność siedzenia na forum będzie musiała poczekać do czasu, kiedy naprawdę będę umiała się tym cieszyć. Do końca grudnia trwałam w niepewności, czy przedłużą mi umowę o pracę, bo przedłużenie do dnia porodu zgodnie z KP to w moim przypadku byłaby porażka. Wyczekaną umowę na czas nieokreślony dostałam więc mogę się na tym polu zrelaksować
    W miarę czytania wyłapałam sobie parę cytatów, do których chciałabym się odnieść więc nie zdziwcie się jak co jakiś czas będę wyjeżdżać z Waszymi wypowiedziami sprzed 2 miesięcy
    A tak na bieżąco, też mam niedoczynność tarczycy i jestem na Euthyroxie. Niedoczynność wyszła mi właśnie w pierwszej ciąży (4 miesiące ciąży chodziłam z podwyższonym TSH nie wiedząc o tym i wszystko w jak najlepszym porządku więc spokojnie - chociaż oczywiście ja też się martwiłam).
    Kubek jeździł gondolą ok. 7 miesięcy, bo u nas spacerówki nie dało się rozłożyć na całkiem płasko więc czekaliśmy, żeby jako tako umiał już siedzieć.
    pozdrawiam Was wszystkie!
    [/url]

Member Awatar Juston
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Dziewczyny ale Wam zazdroszczę kopniaków. U mnie cisza, spokój.. czekam i czekam :-(
    Brzuszek też jeszcze nie jest za duży, ale to chyba dlatego, że macica jest dość głęboko osadzona.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Minion, czyli jak moj mąż ma dzialanosc gospo. I zatrudnilby mnie to musialby ponad te 950 zl placic zusowi co miesiac? Nawet jakbym byla na L4 lub macierzynskim ?

U mnie tez 6miesiecy byl syn w gondoli i bylo ciezko juz pod koniec nie bardzo chcial lezec w niej.

A propo tych badan to ja nie moge sie doszukac tam daty wystawienia woec moze sa bezterminowe :-D

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    Hej, dziś piszę późno, bo czekałam na nowego gina prawie 3 godziny. Tak tyle wyniosło jego spóźnienie, bo chyba miał poród. Cóż, taki przywilej bycia w przychodni w szpitalu. Ale lekarz fantastyczny! Nie zrobił mi usg, miałam badanie ginekologiczne, powiedział że jest wszystko tak jak być powinno i kazał przyjść 2.02. No i 30.01 mam USG tam gdzie robiłam prenatalne - połówkowe się chyba nazywa, mam nadzieję że wynik będzie od razu, bo wizyta 2.02.

Moja dzidzia ruszała się w sobotę 7.01, potem troszkę niedzielę, rano w poniedziałek, troszkę we wtorek i cisza mam nadzieję że to normalne.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 12-01-17 o 13:47
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Ja dzisiaj byłam na zabawie karnawałowej z synem. Masakra ile się nabiegałam i oszarpalam, moje dziecko ma pieprz w dupsku.
    Leżę wlasnie w 2 swetrach i pod kocem i oglądam serial, a syn bawi się pociągami. Załamka tak spać mi się chciało musiałam napić się kawy, aż maleństwo mnie kopnelo.
    Wiecie co jest najlepsze? Ciągle odnoszę się w formie żeńskiej do brzucha, ciekawe czy moje przeczucia się potwoerdzą

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów