Strona 178 z 543
Pokaż wyniki od 1,771 do 1,780 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Roksana93
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Hejka!
    Na stres to chyba tylko podwójna melise. Powiedz egzaminatorowi że się bardzo stresujesz i jesteś w ciąży to może spojzy laskawszym okiem

Pamiętam jak zdawałam to jeździłam z kobietą która była w koncowce 8 mięs ,to np nie mogła obracać głowy do tyłu przy manerwach bo na wymioty jej się zbierlo.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Tak przypomniał mi się mój egzamin na prawo jazdy. Jakoś 18 albo 19 grudnia...wieeeele lat temu. Dzień przed egzaminem miałam ostatnie godziny jazdy i tak zasuwał śnieg, że mój instruktor nie nadążał na placyku odśnieżać mi, żebym w ogóle jakieś linie widziała. Potem wyjechaliśmy na miasto. Było tak ślisko, że jak chciałam skręcić na skrzyżowaniu w lewo to obróciliśmy się o przynajmniej 180 stopni wokół własnej osi. Pojechaliśmy dalej i jak dojeżdżaliśmy do świateł, próbowałam delikatnie zahamować, bo przede mną stało już auto na czerwonym. Hamulce w ogóle nie reagowały, odbijałam więc na krawężnik, żeby się jednak gdzieś zatrzymać a nie na dupce auta przede mną. Po tych przejażdżkach każdy mięsień mnie ze spięcia bolał.
    Wcześniej w domu wszystkim naściemniałam, że mam jeszcze trochę godzin do wyjeżdżenia i pewnie na połowę lutego zapisze się na egzamin. Nie chciałam, żeby się zamartwiali. No i wtedy wracałam z tych ostatnich godzin jazdy, w tą paskudną zaśnieżoną pogodę i spotkałam mojego brata pod akademikiem. Mówię, że z jazdy wracam. A on do nie mówi, no Ty to masz szczęście, że dopiero w lutym masz egzamin. Pomyśl sobie co byś zrobiła jak byś teraz w taką pogodę miała zdawać Pomyślałam sobie noooooo.
    Następnego dnia poszłam i zdałam za 1 podejściem Ale ubaw miałam jak zadzwoniłam do rodziców, że mają nowego kierowcę a oni: ale jak to? a ten państwowy egzamin to kiedy? Nie mogli pojąć, że ja im wcześniej tylko kity wciskałam o tym lutym. No a tata to aż się popłakał ze szczęścia

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-06-10 zobacz kalendarz
    A ja od kilku dni czuję ruchy swojego maluszka Zazdroszczę posiadania prawa jazdy... dla mnie to nadal góra nie do zdobycia, zbyt kosztowna inwestycja i przez to bardzo na tym tracę. Może będzie mnie kiedyś na ten luksus stać.

Co do mojej wagi. Mam 158cm i waże obecnie 49,4 kg . A generalnie mogłabym jeść cały czas i to wielkie porcje - ale - jem tylko wtedy kiedy jestem głodna. Ja po prostu nie czuję sytości - zawsze tak miałam. Mam nadzieję że dobrze robię.Nigdy nie ważyłam tak meega dużo.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 09-01-17 o 09:43
    10.06.2017 nasz maluszek już jest z nami
    14.09.2016 OM i pierwsza ciąża

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Kasiuszka tak jak napisały dziewczyny wyżej też nie polecam brać coś na stres. Każdy inaczej reaguje na stresujące sytuacje, ale jestem pewna, że dasz sobie świetnie rade bez wspomagaczy. Jak ja sobie przypomne swój egzamin...i radość nie do opisania jak zdałam) (chyba żaden egzamin wcześniej i później mnie tak nie ucieszył jak to prawo jazdy)

Famirabelka gratuluje! Ja też już od paru dni czuje wyraźne kopniaki a nie bulgotania A tak się martwiłam, że tak długo nic. Co do prawa jazdy, na pewno Ci się kiedyś uda. Znam osoby, którym prawo jazdy w ogóle nie jest potrzebne. Moja przyjaciółka mieszka w Krakowie w centrum i tam też pracuje i chociaż ma prawo jazdy to nawet nie kupuje auta bo tramwajem ma szybciej i nie martwi się o parkowanie. Ja mieszkam na końcu świata, u mnie nawet zwykł spożywczy jest kilometr od domu...niby nie tak dużo, ale teraz ciężko by mi było tak spacerować, nie mówiąc już o mrozach.

Ja mam wizyte dopiero 31.01 na połówkowym - to dopiero masa czekania. Teraz będę oczekiwać waszych relacji z badań

Od wczoraj mam też paskudny bół gardła i kaszel...może macie jakieś sposoby żeby się tego pozbyć? Wiadomo, że nic nie mogę brać, ale mam tendencje do angin i to ropnych i wolałabym coś po domowemu już działać...może uda się ominąć choróbsko.

O mnie
    Minion87 - też mieszkam na końcu świata i do centrum mam daleko. Niestety wszędzie pięta palce albo czekanie na przystankach.

W ten czwartek mam wizytę u kolejnego - nowego lekarza (poprzedni już nie pracuję) - mam nadzieję że będzie ok i będzie mnie chciał prowadzić, bo zwariuję z tą zmianą lekarzy w tej przychodni. Więc liczę że zrobi mi badania, które powinnam mieć zrobione jakieś 2 tyg temu. Ostatnią wizytę miałam 9.12. więc ponad miesiąc temu i troszkę się denerwuję czy wszystko ok. Dzwoniłam na koniec grudnia, ale nie ma wcześniejszego terminu wizyty niż 12.01... a jeszcze załapałam zatrucie 26.12 i nie byłam na wizycie - bo przecież miejsc nie ma wolnych... masakra.

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Famirabelka z maluszkiem na pewno wszystko ok! i obyś też w końcu trafiła na fajnego lekarza, który już będzie z Toba do końca ciąży...Daj znać w czwartek jak poszło i jak wrażenia

O mnie
    Oj Minionku to lipa, że Cię coś łapie. Mnie jakoś na początku ciąży coś brało to kupiłam sobie syrop prenalen i tabletki do ssania na gardło też prenalen. Szybko bardzo zareagowałam i nic się nie rozwinęło na szczęście. Jakoś trzymam się do tej pory bez takich przygód. Jak byłam w święta u teściów to mężaa ciocia przygotowała dla siebie i mojego szwagra takie cudo co podobno bardzo 'kopie' i stawia na nogi. Ale nie wiem jak strawisz smak Mi akurat bardzo smakowało o dziwo Ona ścierała duuużo imbiru surowego na tarce tej chyba najdrobniejszej, wyciskała w to sok z cytryny też nie mało i dodała do tego miodu. Fajne takie słodko - kwaśno - pikantne. Jeśli przełkniesz to spróbuj

A co do egzaminów jeszcze i radości z ich zdania to nie zapomnę jak udało mi się obronić pracę zaliczeniową jakąś z budownictwa na studiach. Po nieprzespanych nocach, czekaniu od 4 rano na wykładowcę pod wydziałem, wykończona...dzwonię do rodziców i mówię:' zdałaaaaam, dostałam trójęęę". Rodzice mówią, ze no spoko, cieszą się. Po czym jak wróciłam do domu, rodzice opowiadają ich rozmowę po moim telefonie. Mama mówi do taty: Ty, Jasiek, ale co ona się tak cieszy, przecież tylko tróję dostała. Na co tata mówi: no tak ale to w takim razie pomyśl sobie ile ona musiała się nad tym napracować, skoro cieszy się z trójki)

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Famirabelka Zobacz posta
    Minion87 - też mieszkam na końcu świata i do centrum mam daleko. Niestety wszędzie pięta palce albo czekanie na przystankach.

W ten czwartek mam wizytę u kolejnego - nowego lekarza (poprzedni już nie pracuję) - mam nadzieję że będzie ok i będzie mnie chciał prowadzić, bo zwariuję z tą zmianą lekarzy w tej przychodni. Więc liczę że zrobi mi badania, które powinnam mieć zrobione jakieś 2 tyg temu. Ostatnią wizytę miałam 9.12. więc ponad miesiąc temu i troszkę się denerwuję czy wszystko ok. Dzwoniłam na koniec grudnia, ale nie ma wcześniejszego terminu wizyty niż 12.01... a jeszcze załapałam zatrucie 26.12 i nie byłam na wizycie - bo przecież miejsc nie ma wolnych... masakra.
    Famirabelko myśl pozytywnie wszystko będzie dobrze... wizyta już za 3 dni. Może los z lekarzami się w końcu dla Ciebie odwróci i trafisz na jakiegoś sensownego, który bedzie Cie prowadził już do końca. Co za badania powinnaś miec zrobione 2 tyg temu i nie miałaś jeszcze?

O mnie
    Badania od 2 trymetstru. Według rozpiski z m jak mama czasopisma powinnam mieć zrobione w
    15-20 tc - morfologia krwi, badanie moczu, badanie czystości pochwy, cytlogia
    18-22tc - połówkowe USG
    21-26tc - badanie ogólne moczu, przeciwciała anty RH- (mnie nie dotyczy), toksoplazmoza
    24- 28tc - badanie obciążenia glukozy

Na razie miałam robione tylko: mocz, cyto, różyczka, grupa krwi, morfologia, HIV, WHR, WHC, więc troszkę mało - tak mi się wydaje - wyszło mi 8 badań. Z dodatkowych miałam już prenatalne I trymestr plus test PAPA. Cytologię miałam 27.09.16 - więc nie będę jej powtarzać, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

obecnie jestem w 17 tc.
    Ostatnio edytowane przez Famirabelka ; 09-01-17 o 10:59

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Famirabelka Zobacz posta
    Badania od 2 trymetstru. Według rozpiski z m jak mama czasopisma powinnam mieć zrobione w
    15-20 tc - morfologia krwi, badanie moczu, badanie czystości pochwy, cytlogia
    18-22tc - połówkowe USG
    21-26tc - badanie ogólne moczu, przeciwciała anty RH- (mnie nie dotyczy), toksoplazmoza
    24- 28tc - badanie obciążenia glukozy

Na razie miałam robione tylko: mocz, cyto, różyczka, grupa krwi, morfologia, HIV, WHR, WHC, więc troszkę mało - tak mi się wydaje - wyszło mi 8 badań. Z dodatkowych miałam już prenatalne I trymestr plus test PAPA. Cytologię miałam 27.09.16 - więc nie będę jej powtarzać, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

obecnie jestem w 17 tc.
    Famirabelko nie ma co się stresować. Jestem jeden dzień za Tobą. Ostatnią wizytę miałam 13 grudnia, więc podobnie do Ciebie. No później byłam tak awaryjnie na chwilę jak miałam z nerkami problem ale to zupełnie inna kwestia.
    Z morfologią i badaniem moczu to chodzi to, żeby właśnie regularnie ok co miesiąc mieć kontrolowane. Mój lekarz nawet morfologię zleca co drugą wizytę bo mam wyniki wzorowe więc twierdzi, że nie ma potrzeby. Przyznam się, że raz jak szłam na badania i zdziwiłam się, że nie ma zaznaczonego, że morfologia też a myślałam, ze po prostu zapomniał postawić obok znaczka to sama dostawiłam
    Według rozpiski powinnaś mieć zrobione badania między 15 a 20 tygodniem ciąży. Jesteś w 17 tygodniu więc nie jesteś z żadnymi badaniami spóźniona.
    Co do tego badania czystości pochwy to ja w wielu miejscach czytałam, że to badanie robią lekarze jakoś pod koniec ciąży. Z tego co pamiętam to ta czystość pochwy jest ważna bardzo przy porodzie. Więc też na spokojnie. Na pewno lekarz zleci Ci badania
    Ja jutro mam odbiór moich wyników. Najbardziej interesuje mnie odczyn Coombsa, bo mamy z mężem konflikt serologiczny. Ale wierzę, że wszystko będzie ok I Ty też się Famirabelko nie stresuj.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów