Strona 175 z 543
Pokaż wyniki od 1,741 do 1,750 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    O rany Dziewczyny z tymi tesciowymi to na prawde jakas plaga...najpierw myslalam ze tylko ja tak zle trafilam, ale to chyba tak juz jest. Moja mi za kazdym razem wciska obraz z pierwszej komuni swietej mojego meza i tonem nieznoszacym sprzeciwu kaze nam go powiesic na kominku) pomijajac kwestie wiary, bo to kazdego sprawa, ale ona dobrze zna i moje i mojego meza podejscie do tego, ale postanowila byc niezlomna Ona ma taka ceche ze jak cos chce wymusic to podnosi glos bo mysli ze jak zakrzyczy kogos to oznacza ze stanelo na jej...po tylu latach powinna sie nauczyc ze ja i tak zawsze robie po swojemu a na krzyki okropnie zle reaguje. Do tego stopnia ze ostatnio postanowilam nie isc na zadne ustepstwo...najgorzej jest z jedzeniem. Ona wychowala dwoch synów (mojego meza i brata) - obaj to faceci po 1,93cm i mysli ze ja 1,62cm jestem w stanie pochlonac kazda ilosc jedzenia...Za kazdym razem przy obiedzie u niej jest ta sama gadka "mamo ja tyle nie zjem, nie zjem nawet 1/3 z tego" w odpowiedzi slysze "co nie zjesz? MUSISZ!!" oczywiscie nie musze dodawac ze podniesionym głosem...więc efekt jest taki, ze ja nie jem nic (tez umiem byc uparta) a jedzenie stygnie na stole az je zabierze i wyrzuci...Moze to okropne z mojej strony, ale mam prawie 30lat i juz dawno przebylam etap wychowywania ufff tez sie rozpisałam...taki temat rzeka rzeczywiscie

Co do wagi to ja na plusie jakies 2,5kg teraz, ale na poczatku schudlam przez mdlosci wiec ogolnie to jakies chyba 1,5kg...troche za mało chyba

2. dzieckozakupy.pl
    O mnie
    Ewelinka zszokowało mnie to zdanie "jestes gruba"...widzialam Cię na zdjęciu i chucherko z Ciebie) Trzymam jutro kciuki za lekarza i dzidziusia!!w koncu sie doczekałas i go poogladasz))

O mnie
    Kozaczku ja też uwielbiam rozmowy na temat tego "co by było gdyby..." Co by było gdybym stracila prace, gdyby maz stracil, gdyby byll koniec swiata)) I plany na remont domu macie dokładnie jak my)) na poddaszu sypialnia, garderoba i lazienka tylko dla nas))

Senior Member Awatar kasiuszka26
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-07 zobacz kalendarz
    To moja chciała nam wysłać choinkę sztuczną bo wie że my nie urządzamy takich rzeczy to jej powiedziałam że wyrzuce ja, najlepszy był mąż który choć nie słyszał co powiedziałam dokładnie te same słowa. Zresztą mąż bardzo mnie wspiera i moje jest na wierzchu czasem starczy że na mnie spojrzy i wie że musi ustawić mamusie.

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Ojjj dziewczynki, nie zdawałam sobie sprawy jak to wszystko brzmi co piszę. Ja na prawdę ją lubię
    Jakoś jak słyszę takie gadki jak ta jej o tym naszym mieszkaniu to mnie to irytuje ale jako że z mężem żyjemy daleko od wszystkich, tj. rodziców i teściów więc żyjemy swoim życiem. We dwoje decydujemy o naszym życiu, bez kierowania się tym co myśli mama czy teściowa. Może dlatego jednak potrafimy często ignorować jakieś takie gadki. No w święta mężowi się nie udało ale to są takie na prawdę pojedyncze sytuacje.
    Mimo takich dziwnych jej mądrości jestem pozytywnie nastawiona do jej osoby. Od samego początku naszego związku, już prawie 7 lat zawsze podchodziła do mnie z szacunkiem, nie krytykuje wręcz często chwali. No i praktycznie od zawsze rodzice męża mówią, że jestem ich córeczką. Czuję się więc z nimi tak jakby to ująć...ciepło. Sytuacje takie jak opisałam z organizacją mieszkania to tak no...irytują tym bardziej, że jej zdanie jest tak odmienne od naszego a ona z takim przekonaniem o tym mówiła, ale na szczęście jest tak, że jak my już zrobimy po swojemu to ona przyjedzie i będzie jej się podobać.
    No...temat rzeka
    Co do przybierania na wadze to mi jakieś 3-3,5 kg już przybyło w ciąży. Ale dodatkowo przed ciążą przybyło z 6kg bo organizm nie umiał jeszcze braku tarczycy ogarnąć. Po porodzie więc będę miała nad czym pracować.
    Ale z dobrych wieści, w czwartek byłam u endokrynolog na kontroli i na szczęście TSH i FT4 już bardzo ładne. Przy końskiej dawce euthyroxu 137, i ale ponoć zdarzają się przypadki, że biorą 200. Tak się głupio pocieszam
    Za to dziwna sytuacja bo po wycięciu tarczycy brałam Calperos przez jakiś czas, żeby poziom wapnia utrzymjać na prawidłowym poziomie i potem było już ok i leki mi odstawiono a ostatnio coś mnie zaczęły mrowić dłonie. Zbiegiem okoliczności akurat tak profilaktycznie kazano mi zbadać poziom wapnia i miałam za niski. Endo mówi, że to dziwne bardzo bo tyle czasu było ok ale myślę, że albo mi Maluszek 'podjada', albo przez dietę, bo teraz produkty mleczne to w ogóle mnie nie ciągną a wcześniej może mleka nie bardzo piłam ale serki wiejskie czy jakieś jogurty naturalne to często jadałam. Ciekawe czy to mogło aż tak wpłynąć.
    O baloniku do ćwiczenia mięśni kegla nie słyszałam ale chętnie dowiem się czegoś więcej. Ja w ciąży póki co w ogóle nie ćwiczę, ale planuję to zmienić. Chciałabym do porodu być trochę sprawna, żeby dać radę

Senior Member Awatar Roksana93
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-04 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny! Ale mróz ,my dwa razu po godzinie na sankach byli tylko gile do pasa. Haha

Ja przytylam 1kg więc póki co jest okej. Nawet nie mam ochoty na słodkie, i za synem pobiegam trochę więc rośnie tylko brzuch .

My mieszkamy na piętrze a dziadki na dole bo rodzice mają swój dom niedaleko. O ile z teściową nie mam problemu bo mieszka prawie 300km ode mnie to gorzej z dziadkami ,co przez te 3 lata tu przezylam to moje. Na szczęście od niedawna mamy przepisane. Mama też ciągle chce rządzić i wg niej tylko ona ma rację ale ja słucham siebie.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez ewelina110389 Zobacz posta
    Reni wspolczuje Ci tesciowej i podziwiam ze sie z nia nie poklocilas ja bym nie wytrzymala :-D moja tesciowa zdaje sobie sprawe ze mam nie wyparzony jezyk i nie wtraca sie do niczego....
    Ostatnio tylko mnie wkurzyla bo kazala mojemu synkowi powtorzyc zdanie :"mama jest gruba"..... nie wiem czy to mial byc zart czy co ale bez przesady...po pierwsze gruba (jeszcze)nie jestem przy wzroscie 167 cm teraz mam 53 kg a po drugie nawet jakbym miala 10kg wiecej to chyba w ciazy jestem....w pierwszej ciazy tez do mnie czesto gruba mowila. Moj mąż mi pow.ze mam jej odpowiedziec : "a Ty jak wygladasz tlusta swinio...:-D " ale az tak hamska nie jestem :-)
    Ewelinko, tak wydawało mi się, że jestem dość wyrozumiała ale przysięgam. Gdybym usłyszała coś takiego od mojej teściowej to bym po prostu wyszła i tyle by mnie i dziecko widziała. Jak można być tak bezczelnym??? Tym bardziej, że Ty jesteś przecież szczuplutka. Ale nawet gdyby...bez przesady!
    Jeśli chodzi o rozmiary to bardziej już u mnie w domu rodzinnym mogę spodziewać się komentarzy. Pamiętam jak kiedyś przyjechałam na urlop z Irlandii i moja mama mówi do mnie tak:' wiesz córeczko czemu się jeszcze bałam, że tam zostaniesz? bo bałam się, że już w ogóle się roztyjesz'. Nie pomagały prośby, groźby i łzy żeby nie komentować moich rozmiarów. Ja nigdy nie byłam jakaś mega szczupła ale gruba?? też nie. Przy 158cm wzrostu waga utrzymywała mi się mniej więcej na 52-54kg. Czyli nie chudzina ale bez przesady. Moja 15 lat starsza siostra jest odrobinkę niższa a waży 47-48kg to z kolei ciągle gadka, że jest za chuda. Nie wiem o co chodzi z tym komentarzem wagi i rozmiarów każdego. Co komu do tego. A tym bardziej w ciąży...
    Nawet jeśli ktoś robi to niby w dobrej wierze to uważam, że to gruba przesada. Pod koniec listopada jechałam w odwiedziny do siostry właśnie tej chudziutkiej. Mieli tam być moi rodzice no i mój szwagier. Powiem Wam że autentycznie jadąc tam, miałam w głowie, że pewnie usłyszę: 'córeczko, tylko uważaj żebyś się w tej ciąży nie roztyła bo potem ciężko będzie zrzucić" i takie tam. Bo wiecie, to niby w dobrej wierze.. Z kolei mój szwagier ma prawie 2m wzrostu i jest tak nieprzyjemnie chudy, że kiedyś się w żartach przytuliliśmy to się poobijałam o jego kości. No i on też ma tendencję do komentowania rozmiarów i tego ile kto je.
    Autentycznie, miałam w głowie, że jeden taki tekst i pakuję się i wracam do domu ale na szczęście żadne nie rzuciło takiego komentarza. Na to mam akurat straszną alergię

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Minion dziekuje za wsparcie ;-) dam znac jutro mam nadz.ze wyjde zadowolona.

Ja biore za mala dawke eutyroxu mam nadz. Ze ten lekarz nowy wypisze mi wieksza bo mam tsh 3,700 i eutyrox 25 nic nie daje.
    Moja tesciowa ma jutro zostac z dzieckiem jak bede u lekarza. Bedzie ryczal jak zwykle..nie mam sil do tego mojego mamisynka :-D

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Minion87 Zobacz posta
    Kozaczku ja też uwielbiam rozmowy na temat tego "co by było gdyby..." Co by było gdybym stracila prace, gdyby maz stracil, gdyby byll koniec swiata)) I plany na remont domu macie dokładnie jak my)) na poddaszu sypialnia, garderoba i lazienka tylko dla nas))
    Haha no gadki na temat co by było gdyby albo co będzie gdy to też mnie rozwalają. Ja niedawno dowiedziałam się od siostry jakie gadki były prowadzone przez mojego tatę...Żeby ze mną porozmawiać, żebym się rozglądała za pracą w między czasie, bo jakby mój szef chciał się mnie pozbyć (nie wiem czemu miałby chcieć, widać mój tata wie najlepiej jakim jestem pracownikiem). Dodam, że to było zanim dowiedział się o ciąży. No to potem było, czy ja będę miała gdzie wrócić do pracy po ciąży. Co ja zrobię po macierzyńskim no bo roczne dziecko to jednak nie takie hop siup itd. Ale ja pitolę... Byłam 1,5 miesiąca w ciąży a tu takie gadki. Jesteśmy dorośli. Jakoś zawsze sobie dawaliśmy radę. Nie wiem po co ktoś analizuje moje życie i jeszcze mnie przy tym stresuje...:/

Senior Member
    ewelina110389

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-07 zobacz kalendarz
    Reni sama sie dziwie sobie teraz ze nie zareagowalam na ten komentarz chyba wdomu dopiero doszlo to do mnie :-D ona zawsze tak do mnie w ciazy ze gruba, a tak na mnie mowi ze za chuda i tez ida glupie komentarze. Nie dogodzisz....komplement uslyszec od niej to bylby cud swiata.
    Kazdy wyglada jak chce a takie komentowanie jak kto ma wygladac i ile wazyc no to przesada lekka. Musisz puszczac wszystko mimo chodem i spokoj ;-) a w ciazy zeby sie czepiac wagi....jakby to bylo najwazniejsze

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów