Strona 125 z 543
Pokaż wyniki od 1,241 do 1,250 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Ahhh trzymajcie kciuki bo dzisiaj mam badania prenatalne. Mega się stresuje. Oby bylo wszystko dobrze.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar kasiuszka26
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-07 zobacz kalendarz
    Mrówka trzymam kciuki

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    Mrówka z tymi premiami przy L4 to jest tak, że najważniejsze co jest wpisane na umowie o pracę/ w regulaminie wynagradzania. Generalnie zasada jest taka, że jeśli coś jest premią stałą przysługującą Ci bez względu na to czy jesteś na chorobowym czy nie jesteś to powinien Ci ją nadal wypłacać pracodawca (skoro nie ma znaczenia, że poszłaś na L4). W takim wypadku nie wlicza się do podstawy L4 - podobnie z tymi dodatkami, o których piszesz. Tak się jednak rzadko zdarza. Najczęściej jest tak, że jak ktoś idzie na L4 to premia jest mu zabierana lub pomniejszana proporcjonalnie - wtedy powinno się ją wliczać do podstawy L4 (jako, że zostala zabrana z tytułu "choroby"). Dużo jednak zależy od wewętrznych przepisów/ regulaminów firmowych - nie ma w ustawie jakiegoś konkretnego uregulowania co do każdej premii i dodatku - i tego jak pracodawca zinterpretuje ten przepis i jakie wynagrodzenie Ci wpisze za poszczególne miesiące (12 wstecz) wypełniając dokumenty do ZUS. Jeśli miałaś jakieś premie jednorazowe to one nie są wliczane do postawy. Mam nadzieję, że coś pomogłam - chociaż temat mozna by ciagnac miesiacami))

Powodzenia na badaniach!!Daj znac jak poszło!))

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mrówka17 Zobacz posta
    Ahhh trzymajcie kciuki bo dzisiaj mam badania prenatalne. Mega się stresuje. Oby bylo wszystko dobrze.
    Trzymamy mocno! Nie stresuj się Mróweczko. Przecież wszystko będzie dobrze Daj znać jak po badaniach.

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez paolkus89 Zobacz posta
    witam, mi lekarz kaze brac lutein ale nie po co... macicy nie umiem wyczuc :P nie wiem jak wy to robicie... ktoras pisala o tym ze jak kogos stac na prywatnego lekarza to na porod prywatny tez... ja niestety musialam isc prywatnie bo nie bylam nigdzie zarejestrowana, a nie jestem zameldowana w tym miescie, w ktorym mieszkkam wiec UP tez odpada...ale na porod prywatny mnie niestety nie stac... dziewczyny a duzo przytylyscie???
    Paolkus89 Rozumiem, że nie jesteś nigdzie zatrudniona, tak? To może warto zameldować się chociaż tymczasowo i iść do urzędu pracy. W ciąży jednak to może Ci się przydać.
    Ja w ciąży przytyłam ok 1,5 kg. Ale w sumie ciężko powiedzieć, bo jak poszłam do endo to raz mnie zważyła bez butów. Następnym razem jak poszłam to jakaś niecierpliwa była pielęgniarka i nie kazała mi absolutnie butów ściągać i sobie coś tam odjęła. U ginekologa jeszcze inna waga. Ja w domu mam jakąś swoją starą, to mi pokazuje właśnie ok 1,5 kg, więc tego się trzymam. Staram się pilnować, żeby nie przytyć za dużo. Krągłości mnie lubią a mam wyciętą tarczycę, więc mogłoby mi być ciężko z powrotem do wagi. Na szczęście nie mam jakichś napadów na jedzenie. W sumie przed ciążą mogłam sobie zjeść większe porcje a teraz bardzo szybko czuję się tak pełna, że choćbym chciała z łakomstwa coś dojeść to nie dam rady. Tak jak tu wczoraj wspominałyśmy, ostatnio zdarza mi się, że w nocy jak idę po raz milionowy siusiu to zbłądzę czasem w kuchni i coś wszamam. Niby coś małego ale jednak Tak więc jedynie tego się trochę obawiam
    A Ty dużo już przybrałaś na wadze?

O mnie
    Cytat Zamieszczone przez Kozaczek Zobacz posta
    Zamówiłam dzisiaj ostatni prezent dla chrześnicy. Mamy z mężem do obdarowania uwaga 9 dzieci z moim synem uwierzcie mi jestem bankrutem haha
    U nas od mojej strony jest 9 dzieciaków i od strony Męża 2. Co roku kupowałam prezenty wszystkim dzieciakom, w tym roku święta spędzamy u Teściów. Kupiłam więc prezenty tylko swoim chrześniakom a mam ich troje i przesłałam już. Teraz kupimy jeszcze dwójce maluchów od strony Męża i jakieś drobiazgi dla Teściów no i coś dla Mężusia
    Jak co roku robiłam prezenty dla wszystkich dzieciaków, to ja byłam bankrutem a dzieciaki nawet nie zauważyły, że coś dostały. W tym roku nie stać nas na takie wydatki bo i tak mamy ogrom innych a nie wyznaję zasady 'zastaw się a postaw się'. Myślę, że jak każdy wujek/ciocia zrobi prezent swoim chrześniakom to i tak dzieciaki będą miały radochę.

Member
    mabr

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-02 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny już dawno nie pisałam, ale jakoś się u mnie ostatnio sporo działo. Dziś już kończę 16 tydzień. +2kg do przodu. Brzuszek już widoczny i to całkiem sporo widoczny Dwa tygodnie temu byłam na usg. Lekarka mówiła, że być może będzie chłopiec, ale musiała się dobrze wpatrywać, bo na początku dzieciątko się tyłeczkiem odwróciło i nic nie chciało pokazać Oczywiście to się jeszcze może zmienić i na razie nie kazała się nastawiać na konkretną płeć. Następne usg mam 9 stycznia. Już nie mogę się doczekać!
    A jak Wy się czujecie?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Ja w tym roku tylko 4 chrzesniaków takie do 150zl zabawki zamawiałam, a reszcie symbolicznie, np Hani brata córce kupiłam super Sówkę z fisher price na Empiku za 36 zł ale jednak...
    a jeszcze, ze mężusiowi chce jakiś sweterek i portfel na święta, albo cos sportowego do pracy nerkę, czy cos i portfel, ale nie wiem co jest fajnego, nie mam kiedy pojechac hehe

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Mabr chwilkę Cie nie było, fajnie, ze juz jesteś i wszystko u Was dobrze
    Ja usg połówkowe dopiero 27 grudnia dowiem się kiedy będę miała...
    Ja dzisiaj cały pobyt młodego w przedszkolu w rozjazdach i powiem Wam w biedronce jakiś małpi gaj, czy to juz tak pod święta? Oszaleli, nienawidzę takich tłumów!!! Wróciłam umęczona i do garów... Brzuch miałam ciężki jakkolwiek to brzmi i ciagle miałam moment, ze czułam, ze pęcherz zaraz mi pęknie :/
    Teraz już póki co spokoj !

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Dziewczyny dzieki za kciukasy
    Hmm powiem Wam ze jestem totalnie zawiedziona tym badaniem. Tak czytałam jakie u Was to byly przeżycia a tu nic... Lekarz mnie zbadal i w zasadzie żadnych informacji mi nie podal. Samo badanie to Maks 3 minuty. Jakbym nie sprawdziła jak przeziernosc karkowa i czy ok to by mi nic nie powiedzial a tak usłyszałam jedynie "Wszystko ok. Proszę pozdrowić panią doktor. Do widzenia." Nosz kur... Myślałam ze czegos wiecej sie dowiem. Jeszcze byłam z mężem i chciałam zeby mu się to badanie jakos wrylo w pamięć ale gdzie tam... Nie ma opcji po takim badaniu.
    Na pocieszenie mąż mnie najpierw zabrał na kawke i ciacho (mmm pycha) a potem na obiad do azjatyckiej knajpy (mm jeszcze bardziej pycha ) wiec chociaż świetnie spędziliśmy dzień.
    Z takich fajnych rzeczy to widziałam na badaniu malucha jak pil plyn owodniowy i czuje juz ruchy tego swojego szkraba

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów