Strona 123 z 543
Pokaż wyniki od 1,221 do 1,230 z 5424

Czerwcowe Mamy 2017

Member Awatar NPK
    Mieszka w
    Nowa Sól
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-13 zobacz kalendarz
    Data
    13.06.2017
    Chyba zainwestuję w te papierki

Ja tez byłam dzisiaj w pracy... Ale u mnie niestety zupełnie inaczej niż u was. Najpierw pojechałam do ZUSu i okazało się, że nie mają żadnego mojego zwolnienia. Od razu zadzwoniłam do szefowej. Okazało się, że księgowa wszystko wysłała, ale ona mi przywiezie dokumenty jutro i sobie zaniosę. To ja się pytam, co ona mi przywiezie, skoro wszystko jest wysłane, a ZUS toleruje tylko oryginały? Tak się złożyło, że koleżanka z drugiego punktu też jest w ciąży (2 tygodnie młodszej od naszej), więc też do niej zadzwoniłam i jutro wysyła męża do ZUSu. Sama nie może, bo ma krwiaka i leży. Jutro mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez mrówka17 Zobacz posta
    Reni mmmm zjadłabym takie ja ostatnio mam strasznie wielki apetyt w nocy. Coś strasznego
    To widzę, że mąż Cię rozpieszcza tymi daniami, super.
    Ja wczoraj miałam ochotę na pomidorówkę. Nie było opcji, musiałam zrobić bo tak mnie złapało że zjęść trzeba było i koniec.
    Pocieszę Cię, bo ja jak wracam z pracy to jem a potem idę spać i nagle rzucam hasło:' głodna jestem' ale już nie wstaję jeść. Jak za dziesiątym razem idę siusiu w nocy to zazwyczaj już nie mogę się oprzeć i coś wszamię.
    Co do Męża, to sorki ale znów rzygnę tęczą...Mój Mąż jest Szefem Kuchni i naprawdę bosko gotuje. Szkoda tlyko, że dużo częściej dla gości restauracji niż dla mnie. Ale jak jest w domu to faktycznie mi dogadza A że ja lubię jeść, niekoniecznie dużo ale smacznie, to dobraliśmy się dobrze

Senior Member Awatar Minion87
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-12 zobacz kalendarz
    NPK do ZUS ida bez watpienia oryginały L4 (od 34 dnia "choroby") obite z tyłu pieczątką pracodawcy, jego podpisem i informacją kiedy wpłynęło zwolnienie od Ciebie do nich (w sensie do zakładu pracy). W aktach powinny zostać kserokopie tych zwolnień. Ponadto, jeżeli przebywasz już 33 dni na zwolnieniu i pracujesz w zakładzie pracy zatrudniającym poniżej 20 osób to od 34 zasiłek chorobowy wypłaca Ci już ZUS (na podstawie zwolnień L4 od 34 dnia, wcześniejszych nie potrzebują oraz na podstawie wypełnionego druku Z-3 - powinien go wypełnić pracodawca). Jeśli na zwolnieniu masz kod "B" a zakładam, że tak to z ZUSu także powinnaś dostać 100% wynagrodzenia. Nie mam pojęcia co masz sobie niby sama do ZUS zanieść!. "Mam" wiele dziewczyn na zwolnieniu z powodu ciąży i nie przypominam sobie żeby którakolwiek coś z ZUS musiała załatwiać sama. Pieniądze dostają a konta a L4 trafia najpierw do mnie. Warto zwrócić uwagę na datę jaką Ci wpisują z tyłu...czasem są problemy z tym. Mam nadzieje, że cokolwiek pomogłam

O mnie
    A mnie dziś zaatakował od rana taki bół głowy, że ledwo na oczy widze a tu nic wziąć nie można...Co do nocnego podjadania, to znam to ale z okresów przedciążowych teraz chętnie bym coś zjadła np o 4 jak się budzę, ale strach przed nudnościami mnie powstrzymuje i tylko pije

Senior Member Awatar kasiuszka26
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-07 zobacz kalendarz
    Ja głodna idę do lodówki i nic mi się niechce, nawet apetytu niemam wciskam w siebie bo trzeba. Dziś pieklam ciastka bo jutro jasełka w przedszkolu.

Member Awatar NPK
    Mieszka w
    Nowa Sól
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-13 zobacz kalendarz
    Data
    13.06.2017
    Minionku, ja doskonale wiem, jak to POWINNO wyglądać, ale tak nie jest. Ta nasza księgowa to jest po prostu parodia. Jakoś w sierpniu dostała cynk, że szykują się jakieś kontrole, a ona, łolaboga, nie ma naszych list obecności. Ja podpisywałam półtora roku w jeden dzień, a koleżanka aż 3 lata. Przy tym też wyszło, że ona nie ma mojego dyplomu i "co mi tu pani wypisała, przecież pani nie ma prawa do 26 dni urlopu!". L4 z lutego też nie było. Jak kategorycznie kazałam jej poszukać, ba przykład w teczce firmy, a nie mojej, to nagle cudownie się wszystkie dokumenty znalazły...

A sama zanosić będę te zwolnienia, bo raz, że tak mi babka z ZUSu podpowiedziała, a dwa, ja się nie będę denerwowała, że nie mam pieniędzy i muszę kombinować.

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Oj te Nasze księgowe i zusy... Moja firma mi wypłaca kasa, a rozlicza sie z Zusem, ale ciagle dzwoni z Łodzi i zawraca tyłek, se Np mam zwolnienie od 29 i dlaczego nie do końca miesiąca, ale pózniej zaczęła przepraszam, ze jej chodzi o mnie itd. Natomiast ja zwolnienie do kadr wysyłam od razu tego samego dnia, albo podaje do kiero i wysyła ona od razu...

Co do papierków polecam, wlasnie będę szukać na necie, bo mam resztę ;p przydadzą się z moim panikowaniem, ale ja juz taka jestem. Przezorny zawsze ubezpieczony

Reni! Zazdro marze o takim mężu hehe co prawda moj dobrze, bardzo dobrze gotuje, to ma często lenia i za często mi nie chce kulinarnie dogadadzac
    Ustawiłaś się kobieto

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Zamówiłam dzisiaj ostatni prezent dla chrześnicy. Mamy z mężem do obdarowania uwaga 9 dzieci z moim synem uwierzcie mi jestem bankrutem haha

O mnie
    Kozaczku rozumiem Cię...u nas co prawda tylko 1 dziecko w rodzinie, ale jest tradycja kupowania prezentów każdemu od każdego. Święta spędzamy z moimi dziadkami i moją ciocią to już jest 5 prezentów licząc ich wszystko, plus moj mąż, plus moja mama z mezem, plus tesciowie, plus szwagier, szwagierka i syn....no totalna masakra...jedno, że kasy tyle idzie to dwa co roku problem braku pomysłów...

Co do księgowych...ja sama nią jestem:P ale powiem szczerze, że coraz rzadziej się spotykam z opiniami, że księgowe (zwlaszcza te pracujące w biurach rachunowych) radzą sobie "same". Ja wyznaje zasade, ze jak ktos podpisuje ze mna umowe i mi płaci to wlasnie po to zeby nie musiec (i on i jego pracownicy) borykać się z problemami, za rozwiazanie których ja dostaje pieniadze. Wiem NPK ze Tobie najbardziej zależy na tym, żeby wszystko bezpiecznie trafiło do ZUSu i żebys dostała pieniądze, bo one Ci się należą. Pewnie w Twojej sytuacji sama zdecydowałabym się je zanosic niz zamartwiac się co miesiąc, ale w moim wewnetrzym poczuciu jest to nie do pomyslenia, żebym ja dziewczynie w ciązy, której należy się spokój, kazała biegać po ZUSach....
    Nie chciałam Cię w żaden sposób pouczać jak to powinno wyglądać, po prostu oburzyl mnie sam fakt.

Senior Member
    paolkus89

Mieszka w
    Bełchatów
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-11 zobacz kalendarz
    Data
    27.12.2011
    witam, mi lekarz kaze brac lutein ale nie po co... macicy nie umiem wyczuc :P nie wiem jak wy to robicie... ktoras pisala o tym ze jak kogos stac na prywatnego lekarza to na porod prywatny tez... ja niestety musialam isc prywatnie bo nie bylam nigdzie zarejestrowana, a nie jestem zameldowana w tym miescie, w ktorym mieszkkam wiec UP tez odpada...ale na porod prywatny mnie niestety nie stac... dziewczyny a duzo przytylyscie???

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

czerwcowe mamy 2017

czerwcowe mamusie 2017

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów