Strona 108 z 543
Pokaż wyniki od 1,071 do 1,080 z 5429

Czerwcowe Mamy 2017

Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez Famirabelka Zobacz posta
    NPK tylko widzisz, czasem w życiu jest tak, że rodzina obiecuje a potem robi inaczej. Mam nadzieję że u ciebie będzie inaczej i rodzina nie zmieni zdania co do darowanych ubranek i innych rzeczy dla twojego maleństwa. Ja niby też miałam otrzymać wszystko, łącznie z wózkiem, więc jak na razie już wiem że wózka nie dostaniemy.. i innych kilku rzeczy. Więc nie lubię obiecywanek na zaś, zresztą bardzo się zraziłam to czegoś takiego, bo życie nauczyło mnie że faktycznie jak potrzeba to w zasadzie liczysz tylko na siebie i męża.

A i uważam że jeśli kogoś stać na wizyty prywatne to i stać go na badania lekarskie prywatne i na poród prywatny i na wszystkie inne rzeczy. Nas nie stać na wizyty prywatne i lekarzy, więc polegamy na NFZ. Musimy - nie mamy wyjścia.
    Niestety nie zgodzę się z Tobą, że jak kogoś stać na wizyty prywatne to i stać na badania prywatnie o poród prywatny i wszystkie inne rzeczy. 100zł za wizytę raz w miesiącu to chyba co innego żeby zapłacić a co innego robić do tego jeszcze kupę badań, USG o prywatnym porodzie nie wspomnę.
    Weź też pod uwagę, że rodziny są różne. Ja na moją rodzinę akurat mogę liczyć mimo, że mieszkają 500km ode mnie. Wszystko zbierali po dzieciakach u moich rodziców i już się ekscytowali, że jestem w ciąży, że jak przyjadę to mogę sobie poprzebierać co mi się spodoba. Więc to naprawdę różnie bywa.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Reni83
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-22 zobacz kalendarz
    Cytat Zamieszczone przez NPK Zobacz posta
    Reni, nie chce mi się robić gównoburzy. Jako tako też jestem za tym, żeby dochodzić sprawiedliwości, ale w tym przypadku naprawdę nie mam siły. Tym bardziej, że właśnie wróciłam z drugiej przychodni, w której co prawda muszę płacić za wizyty, ale mam w tej cenie WSZYSTKIE badania, łącznie z prenatalnymi, całodobową opiekę położnej, szkołę rodzenia, rzetelne informacje, dobrego lekarza i nikt mi nie powie, że jestem za gruba. Już w poniedziałek idę na badania krwi, wizyta we wtorek i chociaż babka mnie wcisnęła na siłę, to zapytała, czy tatuś będzie mógł przyjść, czy będzie w pracy, bo jeśli coś mu przeszkadza, to ona coś tu pozmienia. Doszliśmy z mężem do wniosku, że choć nie planowaliśmy prywatnych wizyt, to taka kwota jest w naszym zasięgu. Tym bardziej, że w ciągu ostatniego tygodnia dowiedziałam się, że właściwie nic nie będziemy musieli kupować dla dzieciura, bo trzy znajome i dwie kuzynki już naobiecywały wszystkiego po swoich (łącznie z pampersami, bo im pozostawały), wózek kupują na spółkę dziadki, łóżeczko ciocia J, a Misia Szumisia wujek A.

Bo w życiu trzeba się umieć ustawić
    Rozumiem. Uważam, że to właśnie tez kwestia czy akurat ma się w tym momencie siłe na to, żeby podejść do tego z dystansem. Ja na początku bardzo się zdenerwowałam sytuację, ale wzięłam się za nich dopiero jak mi emocje troszkę opadły i czułam, że mogę wytrwac w postanowieniu, że nie będę się tym tak emocjonować. Wiem, że nie zawsze miałabym na to siłę. A czasem po prostu szkoda zdrowia, tym bardziej, że teraz nas dwojga.
    Fajnie, że CI się taka opcja trafiła z tą nową przychodnią Gdzie masz taką fajna przychodnię? Mogę spytać w takim razie jakie to są koszta za taki pakiet? Nie słyszałam jeszcze o takich opcjach.
    Życzę Ci w takim razie przyjemniejszych wizyt niż ta ostatnia

Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Ewelina kurka nie mam od Ciebie żadnej wiadomości... Możesz wyslac jeszcze raz?

Laski spokojnej nocy. Nadrobię Was jutro bo padam na twarz.

Dobranoc

Member
    mamuska_moniuszka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-16 zobacz kalendarz
    Kwas foliowy ponoć należy brać do końca 20 tyg. A jeśli pacjentka ma niedokrwistość jak się nie mylę to do końca ciąży

Co do grubości...fakt czasami usg może być nie wyraźne jeśli kobieta jest grubszą, lekarze to potwierdzają ale skoro potrafił wszystkie inne parametry zmierzyć to według mnie przyziernosc tez powinien. Już trochę wymyślił..ja też mam więcej ciała na brzuchu i mi wszystko lekarka zmierzyła i jest ok. Nic nie komentowala ze jestem za grubą.

Member Awatar NPK
    Mieszka w
    Nowa Sól
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-13 zobacz kalendarz
    Data
    13.06.2017
    Famirabelka, podobnie jak Reni, pomimo że też mam rodzinę dość daleko, to nikt z nich nigdy mnie nie zawiódł. Wiele rzeczy moja mama ma już w domu i jak w przyszłym tygodniu przyjadą, to już nam zwiozą.

Reni, mój pakiet kosztuje 200 zł za wizytę. I jak wspomniałam, są to jedyne koszty. A przychodnię mam taką w Nowej Soli. Gdybym mieszkała w swoim rodzinnym mieście, to wiedziałabym, gdzie iść, a tu muszę się uczyć na błędach. Niestety swoich. Ale czasem i tak bywa

Senior Member
    Kozaczek

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2013-07-18 zobacz kalendarz
    Data
    17.07.2013
    Fanirabelka powiem Ci, ze troche złe myślisz z tym, ze kogoś stać. Fajnie oboje z mężem zarabiamy, ale tez płacimy składki, kolosalne skladki i nie mamy nic z tego... Krzywdzące jest to, że odprowadzamy wysokie składki, a musiałabym czekać na byle jakiego gina u siebie 2 miesiące, a usg robią okropnie pobieżnie i za wiele nie powiedzą, dlatego chodzę prywatnie :/ nie dlatego, ze stać nas na szastanie na prawo i lewo, bo mam jedno dziecko juz w domu, wolałabym odloZyc to na lepsze czasy, bo 500 na pierwsze nie dostajemy- No pracujemy, więc z tych podatków, ktore ciagle rosną wiele osob korzysta.

Co do rodziny mi zostało łóżeczko, ktore dostałam od siostry w 1 ciąży. Materacyk dokupowaliśmy, ale nawet pościel z ochraniaczami pożyczałam, dlatego będziemy musieli kupic pewnie nowe. U mnie z tym pożyczaniem od rodziny było tak, Ze bratowa nie kazała oddawać, bo nie ma gdzie trzymać, pózniej jak była w ciąży co chciała zeby jej dać znaleźć na strychu nie mogłam i panika. Teraz juz nic nie pożyczamy. Zapewne to Nasze ostatnie dziecko, jeśli uda się dziewczynka, bo mimo, że mam 26 lat mam dziwne nawracające stany zapalne i ciagle wychodziła mi 3 z cytologii, ogolnie mam być pod obserwacja zwiekszona. Mam miec w ciagu 4 miesięcy robioną trzeci raz cytologię, bo ciagle wychodzi złe, także nie będziemy żałować na kropeczke.

Member
    ewak

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-17 zobacz kalendarz
    Ja po zastanowieniu tez doszlam do wniosku ze bede chodzic prywatnie, w jednej z moich przychodni lekarza ciagle nie ma i co chwilę jest ktos inny na zastępstwo, a w 2 w ktorej bardzo zalezalo mi na lekarzu, bo slyszalam bardzo dobre opinie, to po pierwsze ma przypisane pscjentki co 5 minut, no to ludzie.. człowiek sie nie wyrobi zeby sie rozebrac i ubrac.. a do tego czeka sie na wizyte ponad 2 miesiace.. a zeby isc do byle jakiego weterynarza to nie chcialabym, tym bardziej ze to moja pierwsza ciaza, wszystko jest dla mnie nowe i zasypuje swojego gina 100 pytan na kazdej wizycie, wiem ze place 150 zl za wizyte, ale chociaz mam poczucie ze wiem na co to wydalam. I nie przeszkadza mu jak sie zasiedze do 40 minut.. Dodatkowo moj prywatny gin skierowal mnie do Matki Polki na piersze badania krwii, dzięki czemu zaoszczedzilam 400 zl za badania w diagnostyce. A i co więcej, na prywatny porod niestety mnie nie stac, wole przemeczyc sie w Matce Polce, bo w zeszłym roku moja bratowa rodzila w "Gamecie" ktora wówczas byla jeszcze dostepna na NFZ, od tego roku natomiast mozliwe sa tylko porody prywatne. I powiem Wam, ze to co sie tam dzialo to jest poprostu dramat... i niby taki renomowany "prywatny" szpital...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar mrówka17
    O mnie
    17-06-2017
    Ewak weterynarz mnie poskadal, domyślam się że to słownik zaszalał

Famirabelka nie moge się z Tobą zgodzić. Ja w pierwszej ciąży chodziłam do lekarza prywatnie. Dlaczego? Otóż jakos na poczatku ciąży bardzo bolalo mnie podbrzusze i miałam plemienia. Bylam wtedy na wakacjach u mamy. Umowila mnie do ponoc świętego ginekologa. Ten mnie przyjął, nie zbadal ale ruszył na mnie z pyskiem po co przyszłam jak do 12tc moge poronic. Z tym trzeba się oswoić tak mi powiedzial. Wyszłam tak zniesmaczona ze ciężko sobie to wyobrazić. Jeszcze tego samego dnia wróciłam do Poznania i poszłam prywatnie do gina którego polecala mi kolezanka. Zbadal dokladnie, przepisał leki, dal zwolnienie do pracy i kazał leżeć. Dodatkowo kazał mi dzwonić z kazda pierdola do siebie. Jako ze miałam pelno przebojów w pierwszej ciąży dzwonilam często i naprawdę z każdym razem odbieral i mi doradzal co mam zrobić. Nie powiem, za badania musiałam płacić ale jednak komfort wizyty nieporównywalny. Wiec nie chodziłam prywatnie tylko dlatego ze miałam taki kaprys i kupę siana ale dlatego ze bałam się o dziecko i te 120-150zl juz nie pamiętam jakos przelykalam.

Teraz mam prywatna opiekę z firmy i to juz w ogóle jest bajka. Jak tylko cos się dzieje dzwonie i mi znajdują termin do 2h. Bardzo jestem z opieki zadowolona. Każdy jest sympatyczny i pomocny bo wiadomo, opinia jest dla nich bardzo wazna. Juz teraz nie wyobrażam sobie chodzić prywatnie indywidualnie ale tylko dlatego ze mam taka możliwość z pracy. Gdybym niemiała znow chodzilabym do poprzedniego gina.

Hej dziewczynki ja was bardzo przepraszam ze ja sie tak nie oddzywałam ale teraz już postaram się regularnie zagladac. nie wiem czy dam rade was nadrobic ale bede sie starała.
    My bylismy wczoraj na badaniach pranatalnych dzieki Bogu dzidzius zdrowy mierzy 5 cm i strasznie sie wiercil u mamusi w brzuszkumoj maz pierwszy raz widzial tak dokladnie nasze malenstwo i byl pod ogromnym wrazeniem jak taki maly szkrab moze tak sie ruszac heh słyszelismy serduszk jestesmy szcześliwi. Pobrali mi jeszcze krew do testu pappa i jesli nie zadzwonia za tydzien w czwartek to znaczy ze wszystko jest w porzadku i oby tak bylo . Płci jeszcze nie poznalismy bo za wczesnie niestety A tu przedstawiam Wam Nasze Maleństwo
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	aa.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	97.0 KB
ID:	99375

Senior Member Awatar kasiuszka26
    Mieszka w
    Poznań
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-07 zobacz kalendarz
    Super że wszystko jest ok paulinka

Newsletter Mjakmama24.pl