Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Decyzja o dziecku podjęta!

Decyzja o dziecku podjęta!

W momencie podjęcia decyzji, pojawiło się oczywiście milion pytań. Chciałabym skorzystać z Waszych porad. Chodzi mi głównie o przygotowanie do ciąży. Czy jest coś specjalnego co należy jeść, pić. Od lat jestem wegetarianką mam nadzieje, że nie będę musiała jeść mięsa ale czego nie robi się dla spełniania marzeń o dziecku. Zastanawiam się też po jakim czasie od zajścia w ciążę zacząć zakupy, kompletowanie wyprawki. Ile mniej więcej wydamy na to wszystko. Jak to było u was? Wiem już o kwasie foliowym. Nigdy nie przyjmowałam antykoncepcji więc mam nadzieje, że wszystko będzie dobrze. Starania planujemy rozpocząć w grudniu/styczniu. Przez ten czas chciałabym się jeszcze trochę przygotować. Jakieś rady? Pozdrawiam

2. dzieckozakupy.pl
    Też mamy w planach podjęcie decyzji o ciąży, chętnie dowiem się jakichś ciekawostek

Mallena ciężko jest powiedzieć ile kosztuje wyprawka bo zależy co byś chciała kupić i z jakich firm. kiedy zacząć? hmm raczej nie na początku ciąży bo niestety nie wiadomo jak to się potoczy. ja prawie wszystko zamawiałam przez internet więc nie było problemu że z dużym brzuchem będzie mi ciężko chodzić po sklepach. a jeśli do tej pory n ie jadłaś mięsa to wcale nie musisz tego zmieniać, no chyba że będziesz miała takie zachcianki ciążowe

Senior Member Awatar fistaszka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-12 zobacz kalendarz
    Myślę, że warto sprawdzić swoje zdrowie. Z badań warto zrobić morfologię, profil tarczycowy, test na obecność przeciwciał przeciwko toxoplasmozę (czy jak to się tam piszę), cytologię, usg, żeby wykluczyć choroby, które mogą nam przeszkodzić w zajściu w ciążę. Zacząć obserwować swoje ciało czyli kiedy mamy owulację (zawsze po niej 14 dni jest miesiączka). Powodzenia w staraniach.

Dokładnie jak wyżej, zrobić niezbędne badania. Zacząć też najlepiej brać kwas foliowy na 3 miesiące przed podjęciem starań. Poza tym zdrowo się odżywiać. Co do diety jednak lepiej zapytać lekarza. Ja będąc w ciąży wcinałam dużo mięsa Powodzenia

http://www.dobretarasy.com.pl/deska-kompozytowa
    Ostatnio edytowane przez nirin ; 21-11-16 o 10:35

Senior Member Awatar Famirabelka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-06-16 zobacz kalendarz
    Ja się staram już drugi cykl. W pierwszym się nie udało teraz jest wszystkiego pełno w sklepach, więc z zakupem problemu nie będzie - tylko z funduszami czy je posiadasz. Biorę kwas foliowy, Muszę odebrać wyniki z cytologi, bo ta przychodnia w której byłam bardzo mi się nie podoba, choć to salve.

Senior Member Awatar fistaszka
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-07-12 zobacz kalendarz
    Famirabelka też jestem w trakcie starań teraz będzie 3 podejście. Mam nadzieję, że Ci się uda szybko powodzenia

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Junior Member
    Patrycja32

O mnie
    jestem mamą
    Myślę, że kwas foliowy przy próbie zajścia w ciążę, to bardzo dobry pomysł. I nie stresuj się za dużo - to tez powinno pomóc
    Amedu - Pieluchy wielorazowe dla dzieci i niemowląt

Nie tylko kwas foliowy jest ważny, moja endokrynolog uświadomiła mnie, że trzeba brać jeszcze witaminę D.

http://zdrady-rozwody.com.pl/niewierny-maz
    Ostatnio edytowane przez Cyntia ; 05-12-16 o 10:18

Jak już decyzja o posiadaniu dziecka dawno za nami i znamy płeć malucha (a wiemy, ze będzie to dziewczynka), pozostaje teraz tylko poszukać najładniejszych imion dla dziewczynek o różnych znaczeniach - mnie bardzo kusi imię Alicja, co oznacza osobę szlachetną, ale też lubiąca być w centrum uwagi.
    aktywna staraczka

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów