Strona 78 z 476
Pokaż wyniki od 771 do 780 z 4757

Majówki 2017

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    ojeju ja w pierwszej ciąży szybko byłam na chorobowym więc całymi dniami w necie szukałam różnych rzeczy dla dzieciaczka ale zanim kupiłam gust zdążył mi się zmienić, na początku każdym wózkiem się zachwycałam hehe, a później okazało się, że jest taki wybór i idzie tak ładne znaleźć no i dużo rzeczy kupiłam niepotrzebnie bo jednak się nie przydały.

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Ja z wagą bez zmian tzn. było -1 ale odkąd mdłości stały się bardziej do zniesienia to cały czas stoję na wadzę -0,5 kg do wagi sprzed ciąży . Ja też non stop oglądam rzeczy dla niemowlaków na internecie
    Z ciuszkami to nie mam co szaleć bo kiedyś miałam manię kupowania ciuszków dziecięcych więc teraz w szafie w sumie mam wyprawkę na najbliższe pół roku i dla chłopca i dla dziewczynki :P
    Łóżeczko stwierdziliśmy że kupimy używane, ale myślę że poczekamy tak do stycznia i wtedy co miesiąc systematycznie będziemy kupować jakieś droższe rzeczy żeby wydatki rozłożyły się w czasie

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Skoro nawinął się temat badań prenatalnych to się może wypowiem. To jest moja druga ciąża, pierwsza zakończyła się w 16tc - nie sama, ja podjęłam taką decyzję. Moje dziecko miało wadę genetyczną, nie był to ZD, ale coś innego, ono umierało we mnie a ja nie mogłam mu pomóc, nie mogłam go uratować. Ja nie znalazłam w sobie tyle siły, by urodzić (prawdopodobnie i tak umarło by we mnie). Możecie pomyśleć, że jestem słabą matką, może bezwartościową, ale nie ma dnia, żebym o moim dziecku nie myślała. Do tej pory mam pretensje do losu o to co się wydarzyło, bo to straszny cios dla młodych rodziców dowiedzieć się, że ich dziecko jest nieuleczalnie chore, że nic nie da się zrobić słabo pociesza, że to przypadek jeden na ileś tam, że następna ciąża może być w porządku. Nigdy nie pomyślałam, że mnie to spotka, bo przecież jesteśmy młodzi, w naszych rodzinach wszyscy zdrowi...

Do tej ciąży podchodzę z dużym dystansem, boję się o to Maleństwo, które rośnie tam pod moim sercem, już nie umiem się tak cieszyć, każde usg to i radość ale i zarazem strach... ja będę robić badania prenatalne, choćby ze względów opisanych powyżej, jednak staram się być dobrej myśli i głęboko wierzę w to, że los po raz drugi nas tak nie doświadczy. Nie napisałam tego, aby Was straszyć, bron Boże, ani przekonywać o słuszności czy też nie takich badań. Każda z nas jest świadomą i mądrą kobietą i każda podejmuje decyzje zgodne z jej światopoglądem

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member Awatar Ruda1988
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Cześć Mamuśki
    wracając jeszcze do badań prenatalnych- ja zrobię tylko usg, ewentualnie ten podwójny test pappa, ale na przykład na badania inwazyjne bym się nie zdecydowała. Dla mnie to, czy dziecko będzie chore czy zdrowe, niczego nie zmienia, ale wolę wiedzieć. Chociaż przyznaję, że się denerwuję, jak o tym myślę.
    Myślę nad zakupem poduchy ciążowej, coraz częściej mnie coś boli, ostatnio noga, wcześniej kręgosłup, liczę, że z tą poduchą wyśpię się jak człowiek. Tym bardziej, że Wy sobie chwalicie.
    Misia1221 pisałaś kilka dni temu, że wymioty i mdłości nasilają Ci się wieczorem. Ja mam to samo. Wyczytałam, że jak się kładziesz z pełnym żołądkiem (nawet jak tylko wypiłaś więcej napoi) to od tego się wzmagają mdłości. U mnie to się potwierdziło. Nie kładę się bezpośrednio po posiłku nawet na krótką drzemkę, a kolację jem dwie godziny przed spaniem i mam się dużo lepiej.
    Koteł co do objawów mam to samo- jak mam mdłości to się męczę, jak nie mam to się martwię, że może coś jest nie tak. Kilka dni temu bolał mnie brzuch i kłuło mnie w podbrzuszu. Nie cały czas, ale jak się na przykład za szybko ruszyłam. Po którymś razie spanikowałam i napisałam do mojego lekarza. Niby wiem, że kłucie i pobolewanie podbrzusza jest normalne, ale nie chcę przegapić jakiegoś znaku, że coś złego się dzieje z Okruszkiem.
    Semiramida witaj!
    Semiramida moja teściowa cały czas powtarza, że mamy się psa pozbyć i że jak teraz tego nie zrobimy, to na pewno zrobimy to zaraz jak się dziecko urodzi. Ja sobie nie wyobrażam pozbyć się psa, dla mnie to przyjaciel, członek rodziny. To prawda, że gubi sierść, ale mamy przecież odkurzacz, a ja codziennie odkurzam i myję podłogę i nie widzę w tym żadnego problemu. W domu jest czysto mimo, że jest pies. To jak tak mówię, to z kolei mówi, że a co jak pies skoczy na dziecko itd. To fakt, że mój pies to trochę głupol, ale jest jeszcze dużo czasu, żeby pracować nad jego zachowaniem. Poza tym pies nie jest wobec nas agresywny, nie sądzę, żeby miał być agresywny wobec dziecka. Będziemy go przygotowywać na to, że w domu będą nowe zapachy i dźwięki i że będzie musiał być bardziej spokojny. No i przecież nie będę go zostawiała z maluchem samego. Wierzę, że się nam wszystko ułoży i pies będzie najlepszym przyjacielem maluszka.
    Ewela35 Witaj!
    Anla3, Paula01 bardzo mi przykro… Wierzę, że jeszcze wszystko przed Wami i doczekacie się upragnionego Maleństwa.
    Yelina cieszę się z dobrych wieści z wizyty! I jaka już Dzidzia duża! I Misi jaka duża. Wow!
    Asia1988x
    Mamy, które rzadko się odzywają, bądźcie częściej!
    tak jest! Ja czytam w sumie codziennie, tylko z pisaniem kiepsko…
    Marteczkaa Witaj
    Madzia_Q89 też mam i kłucie i ciągnięcie. Mój lekarz kazał brać nospę 3x dziennie przez 2-3 dni.
    Koteł gratuluję dobrych wieści!

Jak się dziś macie Majowe Mamy?

O mnie
    Ooooj jak ja się znów rozpisałam...

Senior Member Awatar Asia1988x
    Mieszka w
    wielkopolska
    O mnie
    Jestem mamą i jestem w ciąży :)
    Madzia, ja Cię bardzo dobrze rozumiem, myślę, że podjęłabym taką samą decyzję. I pocieszę Cię. Mój kuzyn miał z żoną pierwszą zdrową córkę, żołnierz, krótko przed wyjazdem do Afganistanu dowiedzieli się, że ona zaszła znów w ciążę. Badania prenatalne: w 22 tc dowiedziała się, że dziecko ma bardzo silną wadę serca i póki jest w niej żyje, ale jak się urodzi to musi przejść od razu 1 operację z bardzo małymi szansami na przeżycie, potem jeszcze dwie tak samo. Ale było za późno na usunięcie. Nosiła więc w sobie dziecko starając się nie zżywać z nim za bardzo bo wiedziała, że najprawdopodobniej odejdzie... Urodziła, okazało się, że nie było jednej wady, a trzy (serca) plus inne bo mówi, że było po nim widać, że nie jest zdrowe. Przeżyło kilka dni i zmarło, byli przygotowani... ale to było straszne i też uważam, że trzeba robić prenatalne (chociaż to usg!). Ale czym Cię pocieszę: minęły chyba dwa lata i mają zdrowego synka mały miesiąc młodszy on naszego a już zaczyna chodzić i jest wszystko dobrze, także czasami po prostu tak się dzieje! co wcale nie znaczy, że będzie już źle więc głowa do góry! mam nadzieję, że mimo wszystko to było pocieszające

22.10.2016(*)6tc
    tabela październikowych mam
    https://docs.google.com/spreadsheets...N9M/edit#gid=0

Member
    paulina9521

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-30 zobacz kalendarz
    Ja już jakieś body musiałam kupić bo powstrzymać się nie mogłam a za wózkami też się rozglądam hehe to jest silniejsze...
    A Wy się dzisiaj czujecie ?
    Ja od rana bardzo senna , jesień bardzo mnie przygnębia ale nie wymiotowałam. Mam super aplikację w telefonie "himommy" w której codziennie są fajne komentarze jakby pisało je dziecko w brzuszku typu ... " mamo cały czas się ruszam , już możesz poczuć delikatne smyranie w brzuszku jeśli nie , nic nie szkodzi albo coś podobnego
    Jeszcze 3 dni do mojego USG <3

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Ja na razie tylko oglądam, nie kupuję. Mam upatrzone łóżeczko, chociaż mówiłam, że chcę jak najprostsze, to jak to zobaczyłam to się zakochałam. Tylko cena odstrasza I spisałam sobie listę wózków, które mi się podobają i mają wszystkie funkcje, które mnie interesują. Patrzyłam głównie na gondole, a dziś chciałabym je porównać pod kątem spacerówek. Ja jestem trochę pedantka i u mnie musi być jak w księgowości- zestawienie, porównanie itp. Matka wariatka będę, mówię Wam
    Ale jestem dziś seeeeeenna...

Senior Member Awatar Ewcia_N
    O mnie
    Jestem mamą
    Ta senność chyba nas wszystkie dopadła.

Na inwazyjne prenatalne też bym się nie zdecydowała. Madzia Twoją sytuację rozumiem i pocieszam Cię, że u mnie to już trzecia ciąża (pierwsza zakończyła się podobnie - niby wada losowa 1 % przypadków. No i wykryta na zwykłym USG w 17 tyg.), teraz mam zdrowiutkiego Synka i nie wierzę, że los mógłby nas jeszcze raz tak potraktować. Na pewno te nasze Dzieciątka są zdrowe!

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Mnie dziś jeszcze do tego głowa rozbolala, tak że musiałam posilkowac się apapem

Ja z moją ginekolog ustalilam, że jeżeli test pappa i usg genetyczne będą bez zastrzeżeń to nie będę robić badań inwazyjnych.

U nas wada wyszła na zwykłym usg w 11tc (poszerzone NT), później przyspieszone prenatalne i biopsja kosmówki no a później to już wiadomo.

Ewcia dla Ciebie i dla innych dziewczyn, spokojnych ciąż

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów