Strona 67 z 476
Pokaż wyniki od 661 do 670 z 4757

Majówki 2017

Drogie Przyszłe Mamy!

Jestem studentką ostatniego roku dietetyki, proszę o wypełnienie ankiety, której wyniki posłużą do napisania aż 4 prac magisterskich Ankieta dotyczy sposobu żywienia, który jest bardzo ważny dla zdrowia mamy i dziecka. Na jej wypełnienie potrzeba ok. 20 minut. Dziękuję!

https://www.ankietka.pl/ankieta/2355...-ciezarne.html

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Yelina
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Misia ja cały pierwszy trymestr miałam dopochwowe czyli do 12 tyg. A w 16 jak miałam kolejna wizytę to juz przez brzuszek.

Moj facet ze mną chodził do ginekologa na dopochwowe. Nie trakcie badania tez był zawsze ze mną. Pierwszy raz był w szoku ale jak zobaczył mała istotkę to juz minęło. I w sumie dobrze ze był i widział jak to działa bo moze dlatego poród nie zrobił na nim za dużego wrażenia ;-P jedynie po porodzie jak odeszło łożysko i dostałam krwotoku to trochę spanikował ale nie dał po sobie tego poznać ;-)
    Teraz w czwartek jeszcze ze mną nie idzie bo nie moze sie z pracy wyrwać ale następne postaram sie umówić tak zeby było w trakcie go przerwy obiadowej. Teraz za to musze zabrać synka bo nie ma sie kto nim zajść. Poprosiłam teściowa ale stwierdziła ze z takiego powodu sie zwalniać nie bedzie i ze ona z dziecko tez chodziła do ginekologa. No okay... Wcześniej tez z młodym chodziłam ale teraz sie bije ze cos o dziecku usłyszy i bedzie pytał w chce mu dopiero po 1 trymestrze powiedzieć.

Mi sie mdłości nasiliły w ostatnich dniach niestety. Wiec jest cieżko :-/

Senior Member Awatar Ewcia_N
    O mnie
    Jestem mamą
    Asia kciuki zaciśnięte byle do następnej wizyty!

Madzia zdrowiej szybciutko. Plusem jest tylko to, że zaoszczędziła Ci choroba porannego wstawania i stresów w pracy. Wyśpij się. A na katar polecam inhalację i zwykłą wodę morską.

Koteł podlinkujesz jakąś konkretną herbatkę z malinami i imbirem? Chętnie spróbuję. A co do ziół to ja jakoś mocno się tym nie przejmuję. Przecież nie spożywam ich w dużych ilościach.

Misia no słyszałam, że po badaniu dopochwowym pojawia się krwawienie, szczególnie tym palcapcyjnym na późniejszym etapie ciąży. A USG przez brzuszek to już od 12 tyg. gdzieś jak Dzidzie podrosną to wtedy lepiej widać. Szczególnie jeśli brzuch nie jest obrośnięty tłuszczem Ja z krwią nie mam doświadczenia, gdyby nie nacięcie to pojawiłaby się dopiero po porodzie :P

Yelina ja też miałabym opory z takim dzieckiem iść do ginekologa. Jak ostatnio miałam wizytę u dentysty to zabrałam sąsiadkę (starszą kobietę), żeby mi dzieckiem się zajęła. Wiadomo, w gabinecie chcesz zająć się wyłącznie tym po co przychodzisz a taki 2,5 letni smyk może się bać tego co zobaczy nawet jeśli chodzi o USG... Popytaj jeszcze, może się kogoś uda załatwić.

O mnie
    Ja niestety jestem tutaj sama. Moja rodzina mieszka 1000 km ode mnie a na miejscu jest tylko maz i teściowa. No nic.. Pójdzie ze mną. Na pewno sie nie przestraszy bo od urodzenia ze mną chodzi tam na kontrole. Doktor ma gabinet osobno i pokój rozmów tez osobno wiec on teraz jak jest starszy to zostaje w pokoju rozmów i albo daje mu moja komórkę albo kredki i rysuje a lekarz uchyla drzwi zeby on nas słyszał a my jego. Wiec moj lekarz jest świetny. No ale nie oszukujmy sie to nie jest juz roczne dziecko które nie rozumie o czym sie rozmawia. I moze potem mnie pytać o moja rozmowę z lekarzem a kłamać nie chce wiec najwyżej jak zapyta to mu szybciej powiem.

Junior Member
    Semiramida

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-07 zobacz kalendarz
    Cześć wszystkim przyszłym majowkowym mamusiom! Chciałabym do Was dołączyć, na początku tylko przeglądałam wątek, ale teraz chciałabym w nim czynnie uczestniczyć. Jestem w 11 tc, z partnerem od dłuższego czasu myśleliśmy o dziecku, ale bardziej na zasadzie jak będzie to będzie. I tak minęły prawie trzy lata i kompletnie nic. Myśleliśmy, żeby przebadać sie pod katem płodności, ale tez to były tylko rozmowy i na tym sie kończyło. Ja odpuściłam w pewnym momencie. Zmieniłam styl życia, wprowadziłam zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne codziennie. Nigdy bym nie pomyślała, ze z kanapowca stanę sie fit W sierpniu postanowiłam wrócić na studia, wybrałam kierunek, zapłaciłam i nie mogłam sie doczekać października. We wrześniu wybieraliśmy sie na urlop, a moja miesiączka sie spóźniała i juz możecie sie domyślać, ze okazało sie, ze jestem w ciąży. Dla mnie szok, zrezygnowałam ze szkoły, bo pewnie i tak w drugim semestrze bym nie podołała, skoro termin mam na 7 maja. Nadal jestem zagubiona. Zgodnie z bombardującymi zewsząd informacjami ciąża to stan przeogromnej szczęśliwości, ja czuje ciągły niepokój, przed każdym usg mój stres osiąga apogeum. Teraz czekam na usg w 12tc z testem pappa. Kompletnie nie mogę rzucić palenia, nic mi nie jest, nie mam mdłości, zachcianek, żadnych objawów, gdyby nie to, ze nie mam miesiączki nigdy do głowy by mi nie przyszło, ze jestem w ciąży. Mam pytanie do Was czy będziecie bazować tylko na teście pappa i usg czy może wybieracie inne dostępne testy np. Harmony? Jak wyglada teraz wasza aktywność fizyczna, jakie ćwiczenia i jaka częstotliwość? Z góry dzięki za odpowiedzi i worki, ze tak sie rozpisałam

Junior Member
    Semiramida

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-07 zobacz kalendarz
    Aaaa jeszcze bym zapomniała, czy któraś z Was ma kota? Moja rodzina oszalała na punkcie kota, ze trzeba go oddać, bo kot i dziecko w parze nie idą.

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Ewcia_N Ta herbata malinowa to od znajomej zielarki, która wie że jestem w ciązy i że herbata może być tylko z owoców malin, a nie z liści. Herbata z Herbapolu ,,malina z cytryną" ma całkiem dobry skład, na końcowej pozycji są co prawda liście z jażyn ale w ilości mniejszej niż 2%, więc żadnych szkód nie powinna taka herbata robić. Imbir mam świeży i zawsze dodaję jeden albo dwa plasterki.

Semiramida Witaj w gronie majówkowych mam. Myślę, że każda kobieta która jest w ciąży po raz pierwszy jest lekko zakręcona. Ja robię tylko usg w 12 tygodniu jeżeli lekarz karze robić jeszcze jakieś testy oprócz przezierności karkowej to zrobię, ale jeżeli nie zleci to nie będę naciskać na inne badania. Co do aktywności fizycznej to przed ciążą ćwiczyłam około 20 minut dziennie + rowerem 4 km do pracy w jedną stronę. Teraz w pierwszym trymestrze lekarz kazał się oszczędzać i chodziłam tylko na długie spacery, odkąd popsuła się pogoda i miałam plamienia głównie wypoczywam. Do aktywności wrócę w 2 trymestrze jak już zniknie największe zagrożenie dla fasolki.
    Ja mam w domu dwa koty i bynajmniej nie zamierzam je oddawać - wystarczy trochę poczytać żeby wiedzieć, że bycie w ciąży i oddanie kota to zaściankowe myślenie. Po prostu niech twój mąż czyści kuwetę . Co do dzieci i kota - o ile kot nie będzie reagował agresywnie na niemowlaka, a to już zależy od tego jak wy przeprowadzicie ich pierwsze spotkanie i nastawicie kota do dziecka oraz maluch nie będzie miał alergii nie ma żadnych przeciw wskazań żeby kot i dziecko były w jednym domu. Tu zdecydowanie papierosy uznałabym za dużo bardziej szkodliwe i dla ciąży i dla noworodka .

Może inne forumowiczki są w podobnej sytuacji to się wypowiedzą.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    O mnie
    Semiramida Witaj i nic sie nie martw. To jest normalne. Ja w pierwszej ciąży mimo, że bardzo jej chciałam byłam tez bardzo zakręcona. Dopiero jak zaczęłam kompletować wyprawkę to zaczęłam sobie w głowie układać ze będę mamą. A teraz ? Chyba jest jeszcze gorzej. Z jednej strony jestem bardzo szczęśliwa ze sie udało i bedzie drugi maluszek. A z drugiej mam mase myśli jak sobie dam radę z dwójka? Czy będę w stanie drugie pokochać tak jak mojego Erisia? Jak sie pomieścimy w dosyć małym mieszkaniu ( przeprowadzamy sie dopiero za dobry rok a na razie mamy tylko 2 pokoje ) ale tez myśle ze to normalne.

Co do ćwiczeń to ja przed ciąża trochę zaczęłam biegać i lekkie ćwiczenia bo sie trochę na ciąże obraziłam ze nie moge zajść wiec postanowiłam ze zajmę sie czymś innym i moze uda mi sie schudnąć bo do najszczuplejszych niestety nie należę. No i wtedy niespodzianka i dwie krechy. Lekarz kazał sue oszczędzać w pierwszym trymestrze tym bardziej ze plamiłam wiec raczej teraz odpoczywam. Z reszta nawet nie miałabym sił ćwiczyć przy moich mdlosciach.

Senior Member Awatar Ruda1988
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Misia1221 to przetłuszczanie włosów to pewnie kwestia hormonów. Może spróbuj zmienić szampon?
    Koteł napięte podbrzusze może oznaczać, że masz lekkie skurcze. Może spytaj lekarza dla pewności? Jeśli tak będzie pewnie każe brać Ci nospę.
    Agula2 witaj!
    Asia1998x myślałam o Tobie. Może zrób tą betę dla pewności?
    Madzia_Q89 ja w 6 tygodniu byłam chora, brałam Wit. C, Islę do ssania na gardło i naturalne środki. Na razie Fasolka rośnie zdrowo. Głowa do góry :*

Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    Semiramida, witaj na forum.
    Po pierwsze, koniecznie rzuc palenie! Skutki dla Ciebie i dziecka moga byc katastrofalne, wlacznie z oderwaniem sie lozyska i smiercia dziecka jak i Ciebie (krwotok po oderwaniu sie lozyska)! Mozesz tez urodzic wczesniaka, a to wiaze sie zagrozeniami typu wylew krwi do mozgu (obumarcie czesci mozgu = niedorozwoj dziecka). Czy jstes gotowa wziasc za to odpowiedzialnosc?

Co do aktywnosci fizycznej, ja w poprzedniej ciazy chodzilam na zumbe do 38tc. W tej tez zamierzam + uceszczam na pilates od ponad roku i zamierzam kontynuowac. Od lekarki dostalam zielone swiatlo na wszystkie sporty niekontaktowe.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów