Strona 62 z 476
Pokaż wyniki od 611 do 620 z 4757

Majówki 2017

Senior Member Awatar Yelina
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Mnie raz mdli raz nie mdli. Ale dosyć szybko mnie wzięło bo to jeszcze 6 tydzien nie był. Z synem tak samo. Praktycznie zaraz po terminie miesiączki mnie wzięło. Ale nie jest tak źle bo wymiotowałam tylko 3 razy ale za bardzo jeść nie moge bo mi nie dobrze.
    Teraz jak jestem chora to w ogole tragedia jest. A do tego moj synek taki dosyć absorbujący dzisiaj jest. Teraz wymyślił żebyśmy sie położyli na kanapie i obejrzeli bajkę. W koncu dobry pomysł miał ;-) tylko i tak zaraz musze wstać i posprzątać i obiad zrobić bo dzis wszystko leży odłogiem

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    nataly

O mnie
    Staram się o ciążę
    Więc, może mnie nie dopadnie... Ja 7 tydzień i nic... zero mdłości

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Kasia88 Nie wyobrażam sobie nawet przez co przechodzisz ... wszystkie majówki będą za Ciebie trzymać kciuki

Mnie mdłości dopadły na początku 7 tygodnia albo po skończeniu 6 ? za cholerę nie wiem jak to się liczy jak jest załóżmy 6t1d - czy to 6 tydzień czy 6 skończony i 1 dzień 7 ? bądź co bądź wtedy się wszystko zaczęło.

Ja żadnych zachcianek nie mam tzn. - mieszanych smakowo - raz mi się zdarzyło jeść żelki z serkiem feta, ale tak to mam zachcianki na normalne rzeczy np. serek wiejski z pomidorami albo pierogi ze śliwkami.

Nie wiem jak wy dziewczyny możecie jeść to kwaśne ... mi na samą myśl o ogórkach kiszonych i innych piklach robi się niedobrze
    Dzisiaj fasolka mnie oszczędza bo zero wymiotów - może wreszcie mi się uda nadrobić utracone kilogramy
    Czy u Was też jest taka paskudna depresyjna jesienna pogoda ? Chciałam iść na spacer, ale jak patrzę za okno to tylko leżenie w łóżku pozostaje.

Junior Member
    Laaaura

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    U mnie z zachciankami to ostatnio jedna wielka masakra przed ciąża jadłam bardzo zdrowo, na początku ciazy jeszcze sie udawało a teraz coraz bardziej ciągnie do tych rzeczy mniej zdrowych..... O ogórkach kiszonych marze dosłownie..... A niestety nie mam gdzie kupić i musze czekać aż bede w PL
    A wczoraj np zjadłam na kolacje same parówki z mega ilością musztardy i ketchupu.....
    Co jest dziwne ze mam na coś mega ochotę ale jak juz to zjem to ochota przychodzi na coś zupełnie innego.... Zwariować mozna

Pogoda jest depresyjna i coraz zimniej i ciemniej sie robi.... A ja codziennie pobudka o 7 i powrót o 19, do tego bez kawy jest bardzoooo cieżko no ale wspomagam sie odrobine herbata zielona...
    Ostatnio edytowane przez Laaaura ; 05-10-16 o 17:07

Member
    ola87

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-08 zobacz kalendarz
    Laaaura z zieloną herbatą też nie można przesadzać, bo też zawiera kofeinę. Do tego słyszałam, że osłabia wchłanianie kwasu foliowego (ale nie wiem czy to prawda).

Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Kotel, tsk, 6t1d to skonczony 6 tydzien i 1d 7. tc

Laura, u mnie to samo, tylko konserwowe sprzedaja. Ja przed pierwsza ciaza tak zdrowo jadlam i nagle zwrot o 180 stopni, haha.

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    ola87 - zielona herbata jest jak najbardziej dozwolona w ciąży - oczywiście z umiarem ( do 3 kubków dziennie). Ja od dobrych 8 lat piję codziennie minimum jedną filiżankę zielonej herbaty - nie wyobrażam sobie czymś innym zacząć dnia ( mdłości to zweryfikowały :P zwyczaj przeniesiony na godziny popołudniowe).
    A jeśli chodzi o fakty to 1 kubek zielonej herbaty ma około 25 mg kofeiny, a kawy od 100 do 150 mg ( kobiety w ciąży nie powinny spożywać dziennie więcej niż 200 mg kofeiny), także spokojnie kawę zieloną herbatą można zastąpić
    Oczywiście wszystko zależy czy herbata jest parzona z torebki czy z liści, ta z liści wiadomo będzie silniejsza.
    EDIT: co do wchłanialności to są dwie teorie : jedna że ogranicza wchłanianie kwasu foliowego przez to że szybciej się przez nią oddaje mocz, a kwas foliowy należy do grupy witamin, które rozpuszczają się w wodzie. Druga mówi o tym, że jednocześnie zwiększa jego wchłanialność bo po wypiciu zielonej herbaty żołądek produkuje więcej kwasu, co wspomaga wchłanianie kwasu foliowego.
    Myślę że po prostu nie należy popijać kwasu foliowego zieloną herbatą i będzie ok

Himcia - czyli jak czytam co się dzieje w ósmym tygodniu w brzuszku to dzieje się to od 7t i 1d, a nie 8t i 1d ?
    Ostatnio edytowane przez Koteł ; 05-10-16 o 18:04

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Yelina
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Dziewczyny dobrze was rozumiem z tymi ogórkami. Ja w tej ciąży mam bardziej na słodkie ale jak byłam z synem to mi rodzice z polski wysyłali dwa pudełka ogórków kiszonych bo u nas tez tylko konserwowe a to nie jest to samo oczywiście ;-)
    Mojej fasoli obiad nie smakował chyba bo wlasnie miałam randkę z kibelkiem -.-

Junior Member
    Laaaura

O mnie
    zielonej herbaty pije Max 2-3 szklanki i to jeszcze herbaty z torebki z imbirem tak przy okazji na mdłości dodatkowo pije pokrzywe ale to juz dlatego żeby żelazo zachować na dobrym poziomie

A powiedzcie mi czy któraś z Was farbuje włosy? A jeśli tak to czy zrobicie zabieg w pierwszym trymestrze, poczekajcie do 2 trymestru czy odpuścicie przez cała ciąże? Ja nieświadomie zrobiłam odrosty na samym początku ciazy kiedy jeszcze nie wiedziałam ze nam sie udało z fasolka a teraz myśle ze przeczekam do 2 trymestru.
    Ostatnio edytowane przez Laaaura ; 05-10-16 o 18:18

Member
    ola87

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-08 zobacz kalendarz
    Czyli najważniejsze żeby zachować we wszystkim umiar

Ja przed ciążą specjalnie przyciemniłam trochę odrosty i zrobiłam ombre, żeby nie musieć farbować włosów w ciąży na początku nie bardzo mi się podobało, ale teraz jak się przyzwyczaiłam to nawet jest nieźle Myślę, że najlepiej jak zapytasz fryzjerki, bo to zależy od rodzaju farby (jakie składniki zawiera i czy wydziela opary...) ja bym się wstrzymała do 2 trymestru.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów