Strona 475 z 476
Pokaż wyniki od 4,741 do 4,750 z 4757

Majówki 2017

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-28 zobacz kalendarz
    No cisza tu straszna....
    Te nasze malenstwa rozwijają się w zastraszającym tempie; przy drugim dziecku jestem w stanie się tym wszystkim cieszyć, na spokojnie obserwować, bo przy pierwszej corci strach, może panika, a moze baby blues zabrał mi pierwsze kilka tygodni i kompletnie ich nie pamiętam, a szkoda bo są cudowne....tak jak Annabella piszesz każda nowa umiejętność budzi ogromną radość
    nasza Hania jest tak rozesmianym dzieckiem, że każdy się dziwi, że tak małe dzieciątko może się non stop śmiać, przeurocze; u nas ostatnio hitem jest balon na hel kupiony starszej còrci; Hania próbuje go złapać a tak się cieszy i macha nogami jak się go do niej zbliży

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    U nas niestety na noc ciężko Hani zasnąć bez otulacza, więc spi w otulaczu i samej pieluszce, jest cieniutki wiec spocona nie jest; no i smok u nas górą, nawet w wózku przy zasypianiu musi mieć, inaczej próbuje rączki wpychać do buzi i się denerwuje jak nie trafia, albo jak się uderzy; trudno, później będziemy się martwić jak oduczyć.... najbardziej mnie martwi otulacz, bo już wydaje się być za mały....chyba trzeba będzie się zaopatrzyć w większy...

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Piszcie dziewczyny jak u Was? Wyjechalyscie na wakacje? Jesteście w domu? Jak sobie radzicie z upałami ?

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Dziewczyny ja skierowanie od okulisty dostałam na wizycie patronażowej. Nam pediatra powiedziała, że to standardowa procedura i WSZYSTKIE dzieci po 3 miesiącu życia musza taką kontrolę przejść, więc może zapytajcie na kolejnej wizycie. Dodatkowo dostałam skierowanie do endokrynologa ze względu na to, że sama mam niedoczynność tarczycy, więc takie dzieciaczki do 3. miesiąca muszą przejść pierwszą kontrolę, następna mam za 4 miesiące, chociaż wszystko jest OK, to do 2. roku życia będziemy musiały na kontrole jeździć.

Agucha u nas mała nie śpi w dzień, ma jedynie drzemki, strasznie ciężko coś przy niej zrobić, a i karmienia nie da się ustalić, bo np. w takie upały je co 2h, normalnie co 2,5 bo nie mogę karmić dłużej niż 20 min ze względu na to ulewanie, także nasz plan dnia leży. Spacerów Mała nie trawi, więc często nawet nie wychodzimy, bo musiałabym ją na rękach nosić cały spacer. już nie wspomnę, że non stop mamy jakąś wizytę lekarską i tak wczoraj spędziłyśmy 5h! w poradni do spraw szczepień! Jedyny stały punkt to kąpiel musi się odbyć przed 20:30, o 20:30 Mała chce cyca i spać.

Macie czasami taką ochotę uciec jak najdalej? Ja ostatnio miewam takie kryzysy, Mała daje tak popalić, że po całym dniu obie z mamą jesteśmy wykończone. Nie lubi spacerów, jazdy samochodem, już zmieniliśmy fotelik i jest ciut lepiej, ale i tak to nie należy do przyjemności. Prawie zrezygnowaliśmy przez to z wakacji nad morzem, ale postanowiliśmy spróbować, jedziemy jutro w nocy, zobaczymy czy się uda;/ Macierzyństwo to chyba jednak nie jest moje przeznaczenie, a zawsze chciałam mieć dużo dzieci, teraz jak myślę, że miałabym znowu przez to przechodzić to jestem przerażona i najprawdopodobniej już nigdy się na to nie zdecyduję, nie wiem czy trafił mi się tak trudny egzemplarz czy ja jestem taką beznadziejną matką, ale nie daję rady. Wiadomo, że nikt nie obiecywał, ze będzie łatwo, ale nikt też nie mówił, że aż tak ciężko.

Karo90 pierwsze dziecko to wyzwanie. A za kilka lat odezwie sie znow natura i zapragniesz kolejnego szkraba
    jak dzis pamietam, kiedy po urodzeniu starszego przysiegalam ze juz wiecej dzieci miec nie będę! A po 4 latach wlosy z glowy darlam tak chcialam miec drugie dziecko-ale nie moglam. Stalam sie klębkiem nerwow. Nic mnie nie cieszyło. Ciagle krzyczalam...koszmar! Az w koncu dostalam zielone swiatlo od lekarza i mam Moj wyczekany cud świata oczko w glowie mamusi!
    Nie mow nie
    Szybko zapomnisz to co zle.... jak bol porodowy!

Senior Member Awatar GiaModern
    Mieszka w
    Racibórz
    O mnie
    Jestem mamą dwóch chłpców
    Wpisów
    1
    cześć
    Karo90 o okuliście dowiedziałam się od Was. Nie dostałam żadnego zalecenia. Ani przy pierwszym ani teraz. Chyba będę musiała sama się upomnieć jeśli to standard. ;/
    Co do endokrynologa- ja mam zalecenia, aby małemu zrobić tylko badania krwi. Raz w pierwszym miesiącu ( wszystko wyszło w normie ) i drugi raz w szóstym miesiącu ( wtedy ja też muszę skontrolować hormony).
    Co do kryzysów.... sto tysięcy na minutę ... hahahaha! Ale to robi wszystko zmęczenie, niewyspanie i upał. Tak myślę. Całe szczęście, że starszak przesypia całe noce. Młodszy teraz budzi się na cyca dwa razy. I tak myślę, że nie jest najgorzej.
    W ciągu dnia to koszmar. Każdy ma już tej pogody dość. Też chciałam zrobić jakieś wakacje nam, ale zrezygnowałam, bo i tak wszystko nadal by było na mojej głowie, ale w innej scenerii. hahaha!
    Trochę nieskładnie piszę, bo śpieszę się. Zaraz maleństwo zaś się przebudzi. Żeby jeszcze tylko sobie poleżał i poobserwował... to nie ... on od razu chce na ręce. Nie lubi nudy. A głęboki wózek już parzy w tyłek - ze starszym było identycznie. Takie ekscesy skutecznie zniechęcają do spacerów. Niestety.
    Kaaamiii u nas rytm już ustalony. Całe szczęście. Najważniejsze, aby dziecko widziało regularność pewnych rzeczy. Dzięki temu mój starszak już (najpóźniej) o 21-ej śpi i nie ma problemu ze wstawaniem do przedszkola. To kwestia przyzwyczajenia. A młodszy idzie spać (na noc) razem ze starszakiem. Starszemu czytam książkę, a młody ciągnie cyca - w ciągu półgodziny mam załatwionych obu. Wieczór dla mnie - patrz. ogarniam mieszkanie i takie tam
    Młody bezsmoczkowy. Ciągle tylko kp. A raczej na śmietance, bo już mały klocek z niego Hehehe!
    Jedynie co mnie martwi to to, że podejrzewam u niego wzmożone napięcie mięśniowe. ;( Wygina mi się w "c". Muszę załatwić skierowanie do neurologa - niech sprawdzi. Tak w ogóle wyczytałam na jakiejś stronie, że każde dziecko po cc powinno mieć kontrolę u neurologa. Wszystkiego trzeba dowiadywać się samej. Jakie to wkurzające...
    Acha! Chrzest mamy teraz w poniedziałek i nie wygłupiamy się z przyjęciem - kawa i tort. Z zaproszonych gości - tylko najbliższa rodzina - babcie, moja siostra i chrzestni( nota bene siostra z mężem ). Ekspresowa akcja.
    pozdrawiam

Member Awatar Justinne
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-20 zobacz kalendarz
    Hej Kobietki!
    U nas też różnie - kryzysy i łzy szczęścia i tak w kółko Adam cały dzień śmieje się non stop, wymachuje rączkami, nóżkami a na brzuchu potrafi przyciągać zabawki pod siebie i coraz bardziej lubi tę pozycję. Niestety wieczory to koszmar... z idealnego dziecka robi się krzykacz ok 19 - 20 i tak przez dwie godziny bez określonej przyczyny płacze, marudzi i nie może zasnąć Mam dość... ale wtedy myślę sobie jakie to szczęście że jest zdrowu=y i że czekaliśmy na niego 4 lata! A przecież kiedyś ten etap minie i będzie tylko lepiej! Macierzyństwo to szkoła przetrwania!

My w środę mamy 2 dawkę szczepienia - już mam dość Stres niesamowity szczególnie że Adaś ciągle kicha i pokaszluje - muszę 3 razy pediatry spytać czy na pewno jest zdrowy... a przez ten ciągły stres moja choroba się nasila i tak się koło zamyka My w ty roku nigdzie się nie wybieramy na wakacje.... Zamontowaliśmy w domu okna i czekamy na ekipę od wylewek, więc na takie bajery idzie kasa :/

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    Karo90Daj znać jak tam podróż minęła i jak tam wakacje lecą? I spokojnie te gorsze dni miną - każdy ma czasami kryzysy mniejsze i większe. A ogólnie jak się opiekujesz Małą to jesteś spokojna czy raczej zestresowana?Pytam, bo czasami dzieci są niespokojne bo wyczuwają emocje rodziców.
    My jesteśmy i po pierwszej dłuższej jeździe samochodem (ponad 300 km w jedną stronę) i już po chrzcinach. Mała krzyczała w Kościele do kazania, a jak przyszło do chrztu to usnęła, więc była jak aniołek A potem przyjęcie na 40 osób razem z dziećmi. I o dziwo córa fajnie zniosła imprezę - chyba będzie towarzyska
    GiaModernA gdzie wyczytałaś o tym, że dzieci po cc powinny mieć kontrol u neurologa? Jestem ciekawa, bo u nas w szpitalu nic nie wspominali, pediatra tez nie, a piersze dziecko rodziłam sn wiec nie wiem jak to jest po cięciu. Jeżeli chodzi o wyłączne kp i brak smoczka to możemy sobie przybić piątkę, bo u nas tak samo
    JustinneDaj znać jak Adaś zniósł szczepienia dzisiaj

Senior Member Awatar GiaModern
    Mieszka w
    Racibórz
    O mnie
    Jestem mamą dwóch chłpców
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez agucha89 Zobacz posta
    GiaModernA gdzie wyczytałaś o tym, że dzieci po cc powinny mieć kontrol u neurologa?
    Na blogu oczekujac. pl. I na kilku forach.

Member Awatar Justinne
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-20 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny!
    My już po 2 dawce szczepienia - noc cała przespana, bez gorączki, jedynie mamy obrzęk i lekkie zaczerwienienie ale to normalne Także znów się udało bez większych niespodzianek. Niestety Adaś ma dosyć mocną asymetrię kręgosłupa i musimy się umówić na rehabilitację Ma 69 cm i waży 7500 Od połowy września na zlecenie pediatry zaczynamy podawać kaszkę Sinlac najpierw samą a po tygodniu dodajemy najpierw śliwkę potem gruszkę i banana Po skończonym 5 miesiącu podajemy zupkę jarzynową z Bobovity Już się nie mogę doczekać tych urozmaiconych posiłków

Piszcie dziewczyny co u Was? Straszna cisza zapanowała na tym forum

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów