Strona 451 z 476
Pokaż wyniki od 4,501 do 4,510 z 4755

Majówki 2017

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-28 zobacz kalendarz
    Witajcie majoweczki!!!!! Oj rzeczywiście forum troszkę osłabło, ale to pewnie przez zabiegane mamusie ja niestety wciąż mam problem z dodawaniem postów z telefonu, stąd moja mniejsza aktywność... :/ Mam nadzieję, że tym razem post się doda......
    Moja Hania też cycoholik, aż tak bardzo nie wisi na cycu, jak jej starsza siostra, ale domaga się go dość donośnie tragedii nie ma, karmimy się co 3-3,5 h, a w nocy to i co 4-4,5, mam nadzieję, że gorzej nie będzie.... Moja Hania tez prawie cały czas śpi, choć ma takie dni kiedy ma 2aktywnosci tak ok 3 godz. I wtedy robi się problem, bo polezy sama tak kilkanaście minut, a potem włącza się nawoływanie...:/ Więc noszę, odkładam, noszę, odkładam itd na szczęście ten tydzień jest jeszcze mój mąż, potem przyjeżdża moja mama, a jak będzie dalej.....nie mam pojęcia....chodzi mi głównie o opiekę nad 2 coreczkami naraz... dziewczyny jak Wy sobie radzicie ? Trochę mam majowych ma starszaki w podobnym wieku , co moja Michasia (dwulatki) .. zauwazylyscie zmiany w zachowaniu starszakow? Moja niby zaakceptowała siostrzyczkę, non stop by ją całowała, przytulała (oczywiście z naszą asekuracja, bo inaczej aż się boję pomyśleć co by było.... ) Ale stała się tak jakby mniej posłuszna, więcej rzeczy jest na nie, nie wiem czy to bunt dwulatka czy odp na nową sytuację, choć wątpię bo uwagi ma od nas bardzo dużo, zwłaszcza że mąż w domu...... A jak będę sama, nie wiem, nie wyobrażam sobie na ten moment.. ale będę musiała...
    Co do alergii, moja starsza còrcia w drugim tygodniu życia dostała mocnych czerwonych krost w zgięciach rąk i na szyi ....położna stwierdziła że nabiał, który spożywamy ja uczula i kazała mi odstawić, z bólem serca odstawiłam, choć uwielbiam mleko, jogurty itp...ale na wizycie moja mądra pediatra uświadomiła mi, że na alergię jest dużo za wcześnie, że podobno takie niemowlaki nie mogą mieć odczynów alergicznych, kazała wrócić do nabiału bo dieta eliminacyjna może mieć jeszcze gorsze skutki...więc ostrożnie ale wróciłam i wszystko było ok, krosty znikały, pomimo spożywania nabiału, więc związku nie miało to żadnego; u nas najprawdopodobniej były to silne potówki, a że rączki cały czas zgięte do góry , najwrazkiwsze miejsce wysypalo... I do dziś odpukac brak innych reakcji alergicznych - opisalam nasz przypadek, choć wiem że każdy jest inny, ale ja od tej pory z rozwagą podchodzę do wszelkiego typu alergii, choć sama jestem alergikiem -astmatykiem, a może właśnie dlatego....
    A nam kikut pepowinowy odpadł wczoraj ale ranę przemywamy bo wciąż jest niedogojona i sączy się jeszcze krew...
    Mamusiom życzę wytrwałości a dzieciaczkom zdrówka!!!!!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Kawi

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny. U nas pępiszek też już odpadł. Ładnie się goi, jest suchy, także ok. Z tymi alergiami, to też nie wiadomo. Zosia też ma krostki na szyi, jak samo przejdzie, to będzie oznaczać potówki, bo na potówki wyglądają. Położna potwierdza. Ja wprowadziłam z powrotem mleko. Truskawki też jem. Zobaczymy. Ostatnio Zosia wieczorami trochę marudzi, ale to raczej zmęczenie.
    Jeśli chodzi o starszaka, to u nas duża różnica, to zazdrości o młodsze nie ma. Wręcz przeciwnie
    Dziewczyny a w którym tygodniu usg bioderek się robi? Musi być skończony 6 tydzień?

Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    Hejka dziewczyny!
    Jeżeli chodzi o brzuch i wagę to ja mam już nawet 2 kg mniej niż przed ciążą, ale nad cięciem zrobił mi się taki brzydki "wałek" właśnie. Brzuch cały w rozstępach, ale jakoś wcale mi to nie przeszkadza o dziwo! Wczoraj miałam wizytę kontrolną u ginka, wszystko się zagoiło, więc jest zielone światło na wszelkie aktywności

Ja od wczoraj na diecie bezmlecznej, wiec z mnostwa rzeczy musialam zrezygnowac (mleko, masło, majonez, jogurty, sery itp plus jaja), ale nie do końca jestem przekonana czy to aby na bank była skaza białkowa;/ Obstawiam chyba bardziej na trądzik niemowlęcy po przeczytaniu artykułu: http://mamapediatra.blog.pl/acne-neo...to-za-wysypka/ ale niestety różnice między trądzikiem, skazą białkową a łojotokowym zapaleniem skóry są minimalne. Za tydzień w środę mamy szczepienie, więc odrazu skonsultuję wysypkę z lekarzem. Chyba, że sie wcześniej nasili to pojade do dermatologa prywatnie. Jeżeli chodzi o szczepienie to po wielu tygodniach myślenia zdecydowałam się na 6w1 (Infranrix Hexa), a pneumokoki na nfz, mam tylko nadzieję, że Mała je dobrze zniesie.

Ogólnie u nas wieczorami Asia jest średnio spokojna, usypia na noc dopiero ok. 22, w brzuchu też w takich godzinach była najbardziej aktywna. Ostatnio w dzień też słabo śpi, więc na przyszły tydzień umówię chyba spotkanie ze specjalistką od chustonoszenia i chusta w końcu pójdzie w ruch.

Kawi Ja miałam w zaleceniach usg bioderek w 1 miesiącu życia. Z synem byłam prywatnie pod koniec 4 tygodnia życia i lekarz stwierdzil, ze za szybko przyszliśmy, ale oczywiście usg zrobił, kasę wziął i kazał się zgłosić drugi raz za 2 tygodnie. Teraz córka będzie miała na usg 7 tygodni, więc wydaje mi się, że to taki optymalny czas

kaaamiiiMam dzieciaki z bardzo zbliżoną różnicą wiekową jak u Ciebie i wiekszość czasu od poczatku spedzam sama z nimi. Nie będę ukrywać jest różnie, największy problem mam z zaciągnięciem Starszaka z dworu do domu, no i z wieczornym ogarnięciem dwójki, czasami w ciągu dnia Mała musi poleżeć i popłakać, bo akurat robię coś przy Starszym. Miałam chwilę zwątpienia, czy to był dobry moment, bo miałam wrażenie, że dzieci z osobna nie otrzymuja tyle czasu na ile zasługują, ale przecież robimy co w naszej mocy, żadne nie jest odstawione na boczny tor, ale przy większej ilości dzieci niż jedno, jakoś ten czas trzeba podzielić.

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Heeeej, mój za to malo spi za dnia, ale powoli,powoli chyba zaczyna się normować (nie zapeszając). Na noce nie narzekam póki co, zasypia czasem 20 30, czasem po 21 i spi mi aż do 1. Za to potem mamy aż 2 godziny aktywnosci i sen do 6 30.

Dziś wychodze pierwszy raz bez malego załatwic akt urodzenia i pesel. Zrobilam glupote, bo nie odciagnelam mleka... Dziewczyny, czy mozecie mi napisac jak ewentualnie przechowujecie swoje mleko? I co dokladnie robicie przed podaniem? Mój cyckowieszak potrafi mnie ciumkać co 1,5 godziny, nawet częściej a nie jest głodny i czasem tylko 15 min a czasem potrzebuje aż godziny a ja głupia mu na to pozwalam. Nie placze i przybiera, wiec chyba nie potrzebuje dokarmiania, a bliskości.

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Ja póki co jem wszystko to co jadłam, nie ograniczam się w żaden sposób. Na dobrą sprawę jeżeli pediatra powiedziałby mi że mały ma skazę białkową albo nietolerancję laktozy to prosiłabym o skierowanie do alergologa, gastrologa i dietetyka, wprowadzenie diety eliminacyjnej nie pod okiem dietetyka może być niebezpieczne zarówno dla matki jak i dla dziecka.
    U nas narazie pfu pfu nic się z brzuszkiem nie dzieje ale w razie w bede podawać kropelki Biogaia.
    Mały potrafić wisieć na cycku godzinę a później spać 10 minut i znowu cycek, ale pięknie przybiera. Waży już prawie 4300 czyli od urodzenia w 3 tygpodnie przybrał prawie kilogram.
    Jutro przychodzi do nas Pani od chustonoszenia - będziemy się uczyć motać

Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    KotełKarmiąc Syna piersią nie ograniczałam się w ogóle i nic się nie działo. Jadłam dosłownie wszystko, nawet kapustę i grzyby. A teraz sama do końca nie jestem przekonana co do tej diety eliminującej nabiał, ale chcę spróbować chociaż przez tydzień żeby zobaczyć czy Małej schodzi ta wysypka z buźki, bo razem z wysypką Mała zrobiła sie niespokojna ;/ Zobaczymy co powie pediatra, ale raczej do nabiału będę powoli wracać. No i dzisiaj spróbuję kąpieli w krochmalu
    Daj znać koniecznie jak poszła nauka wiązania chusty. Powodzenia! My jesteśmy umówione na poniedziałek, już nie mogę się doczekać!

Senior Member
    Kawi

O mnie
    Agucha dzięki za info. To ja z tym usg jeszcze poczekam, bo też czytałam właśnie o 6 tygodniu.
    Ja niestety jeszcze mam trochę kg do zrzucenia. Przy karmieniu piersią pewnie dojdę do swojej wagi, zobaczymy kiedy. Zaczęłam też zdrowo jeść i co trzy godziny. Już widzę na wadze efekty, ale łatwo nie będzie dojść do wagi sprzed ciàży.
    Ja generalnie dużo bardziej mobilna jestem przy Małej, niż jak syn był noworodkiem. Może dlatego, że ją dokarmiam mm i mogę sobie spokojnie wyjść z domu. Prawie codziennie jak mąż z pracy wraca, to wychodzę sobie chociaż na chwilę. W przyszłym tygodniu będzie moja mama, to nawet pewnie do pracy wyskoczę, chociaż na godzinkę.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Jaja jak berety !!! 2 w nocy a moj Kamil mowi do szafy!!! Obudzil sievtak calkiem i totalnie. Oczy jak zlotowki i wierzga nogami i w szafie zakochany i cos tam do niej po swojemu nawija. M z boku na bok sie kreci... Uch! A tak pieknie wieczorem usnął!
    Koniec spania z lam0ją bo to sie nawykiem jeszcze stanie!
    NO SZOK! TOTALNIE SIE ROZBUDZIĆ W SRODKU NOCY!?!

Senior Member
    Kawi

O mnie
    Anabella zasneliście, czy noc nie przespana?
    My z kolei wczoraj wieczorem mieliśmy 2 godziny płaczu i kilka kupek pod rząd. Brzuszek chyba bolał Zosię. Na szczęście noc przespała.

Senior Member Awatar Ruda1988
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Kawi na problemy z brzuszkiem polecam termofor z pestek wiśni. U nas działa cuda!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów