Strona 446 z 476
Pokaż wyniki od 4,451 do 4,460 z 4757

Majówki 2017

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Heja! Też znalazłam troszkę czasu, Mała wyjątkowo śpi, uśpiła się na brzuszku hihi i żal mi Ją było przekładać ale ciągle kontroluje czy się nie dusi.. Ale cisza tutaj u Nas nastała...
    My wczoraj zaliczyłyśmy wizytę u ortopedy - kontrola bioderek, wszystko idealnie Dawajcie często dzieci na brzuszek, żęby ćwiczyły główki i w ten sposób też bioderka takie zalecenia dostaliśmy + żeby nosić Małą coraz częściej pionowo.
    W ogóle Zuza już jet taka kontaktowa, co jakiś czas wyrwie Jej się coś, jeszcze chwile i chyba bedzie gaworzyć główkę już pięknie, długo potrafi trzymać.

A powiedzcie mi dzieci śpią z Wami czy w swoich łóżeczkach?

Madzia, a możę spróbuj herbatki laktacyjne dla kobiet karmiących? Ja swego czasu piłam i miałam tak jakby więcej tego pokarmu..

Danusia gratulacje!

2. dzieckozakupy.pl
    Madzia to tez moze byc skok rozwojowy. My teraz zaliczylismy....koszmar. Noce.nie.przespane. ciągle jakby glodny i nerwowy...a dasz.flache i nie chce jesc. Ale dzis noc juz super. I ladnie je-zdecydowanie teraz juz 90 ml... Chociaz polozna powiedziala ze ciut za szybko przybiera na wadze....

Marteczkaa ja mam niestety klopot , bo moja mama przyzwyczaila Kamila do rąk i spania na łóżku. W.dzien jeszcze pospi w lozeczku ale w nocy jakby tam parzyło! Drze sie w nieboglosy! Poloze na.łóżku i odlot.... No więc na razie śpi w łóżku:/
    Az sie boje bo od piatku zostaje sama z 2 dzieci i jak ja Kamila.od raczek mam oduczyc?

Tez zauwazylam ze od 2 dni Kamil robi sie bardziej kontaktowy. (pomijajac to marudzenie) i coraz silniejszy! Juz ladnie i dlugo glowke trzyma. Tylko ze jego na prawą stronę ściąga....od urodzenia ciagle prawa i prawa... Az uszko sie zagina!

Mam kryzys emocjonalny
    Kamil tak szybko rosnie!
    I wkurzam sie kiedy wszyscy gdaczą- a zeby juz chodził, a zeby juz mial roczek, a zeby to a.żeby tamto! Wrrr ! A ja chce zeby byl malutki a najlepiej niech wróci do brzuszka i tam jeszcze pomieszka! I bedzie TYLKO MÓJ!
    schizuje...i płacze od rana;(

Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny!
    My właśnie wróciłyśmy z kontrolnej wizyty u pediatry - Mała waży już 4760 g wiec od kiedy wyszłysmy ze szpitala przybrala prawie 1,3 kg!
    Madzia_Q89 u nas ostatnimi czasy w dzień karmimy się dużo częściej - to, że nasze Maluchy chcą cycka więcej razy nie znaczy, że się nie najadają, teraz jest gorąco wiec moze potrzebuja sie napić, albo potrzebuja po prostu przy nas pobyc, albo to tez tak jak dziewczyny sugeruja moze byc skok rozwojowy

A zdecydowałyscie juz jakie szczepionki zapodacie dzieciom?

Senior Member Awatar GiaModern
    Mieszka w
    Racibórz
    O mnie
    Jestem mamą dwóch chłpców
    Wpisów
    1
    Cześć dziewczyny,
    Dopiero co ogarnęłam się po szpitalu.

Gratulacje Danusia! Czy któraś z nas jeszcze została nie rozpakowana?

Co na froncie dzieciowym? Starszak chyba dobrze sobie radzi... nie było jakiś wielkich wybuchów zazdrości. uffff.....
    Maleństwo już ma otwarte konto bankowe na które będą wpływać wszystkie jego pieniążki. Ja mam już załatwiony wniosek o urlop rodzicielski - na razie rok, ale już uprzedziłam szefową, że jak nie dostanę żłobka to będę zmuszona wziąć przynajmniej rok url. wychowawczego....

Karmimy się z Michasiem cycem. W drugiej dobie zaczęliśmy ( żałuję jedynie, że nie wzięłam nakładek na piersi do szpitala) - maluch tak się przyssał, że miałam poranione brodawki. Teraz już jest OK, zaleczone - sposób ? wszystko smarować swoim mlekiem.
    Wczoraj mieliśmy pierwszą wizytę położnej. Mały przybiera jak szalony. Jeszcze chwila i osiągnie wagę urodzeniową - teraz przybiera po 40 g dziennie. Śmietana nie mleko

Z lekkich problemów? Mamy katarek ( nawilżamy, odciągamy i zakraplamy mleczkiem - dajemy radę! ) oraz lekko ropiejące oczko - przemywamy mlekiem i solą fizjologiczną. Jest już dużo lepiej. Poza tym moje dziecko to aniołek ( w porównaniu do pierwszego ). Tylko dwie pobudki na karmienie w nocy, w dzień jadamy co ok. 3 godziny - resztę czasu przesypia. Starszak praktycznie budził się co 1,5 godz na jedzenie; dzień i noc....

My matki to jednak wytrzymałe sztuki. Możemy żyć zaliczając jedynie po parę godzin snu na dobę. Korzystajcie z drzemek maluchów i też odsypiajcie nocki.... później już tak lekko nie będzie, jak maluchy będą miały 1-2 drzemki w ciągu dnia.

Co do mnie? Oj druga cesarka jest dużo bardziej bolesna - według mnie. Da się przeżyć, ale lekko nie ma. Boli mnie kręgosłup po znieczuleniu i rana szczypie i piecze. Zwłaszcza jak coś za szybko chce zrobić to jest ała! A przy czterolatku non stop coś mi się wyrwie.
    Zeszło mi już 9 kg od porodu. Jestem zachwycona ... jeszcze drugie tyle W poniedziałek sprawdzałam do których spodni wchodzę i ... sukces. Przynajmniej połowiczny, bo w tyłku wszystkie wlazły, ale brzuchol nie dał się zapiąć. hehe! Jeszcze trochę i będzie dobrze.

pozdrawiam.

Senior Member Awatar GiaModern
    Mieszka w
    Racibórz
    O mnie
    Jestem mamą dwóch chłpców
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez Anabella Zobacz posta
    A zdecydowałyscie juz jakie szczepionki zapodacie dzieciom?
    Ja biorę tak jak ze starszym synem: 6w1, rota i pneumo płatną (13 szczepów).

GiaModern ale ktora 6w1? Bo jest ich 2. Ja zdecydowalam sie na hexacima. I szczepie tylko obowiazkowe.

I zdecydowanie drugie cc jest gorsze. Do przezycia ale dluzej sie dochodzi do formy. I rana dluzej daje o sobie znac. Po 4 tygodniach od zabiegu nadal kwękam czasami z bólu:/ ale podobno najgorzej jest po 3 cc .. Wiec Ci co mowia ze cc to zachcianka kobiet niech sie pukną w głowę!

U mnie dzis burzowo. I zasypiam na stojąco. Próbowałam sie zdrzemnac ale to nie takie latwe.przy mruczacym ciagle dziecku. Czuły ten moj Kamil na pogode bardzo!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    GiaModern pneumokoki są darmowe dla dzieci urodzonych w 2017 roku dzisiaj byłyśmy u pediatry i tak nam powiedziała. Na brodawki faktycznie najlepsze własne mleko, mi położna kazała przemywać brodawkę prze karmieniem właśnie własnym mlekiem. Ta lanolina z Lansinoh faktycznie jest super, mam też z ziai, też daje radę, ale ta z Lansinoh jest lepsza.

Madzia, a mała przybiera na wadze? Może po prostu częściej potrzebuje cyca i już, jak przybiera to nie ma się czym martwić, moja Marysia je czasami co 5h, a czasami co 1h...

Po wizycie u pediatry wiem, że Mała przybrała 550 g przez 2 tygodnie więc jest super! Nie musimy się wybudzać na karmienie, mam jej dawać kiedy chce i jak chce sobie spać to niech śpi, nadrobi sobie w dzień, albo zafunduje dłuższe karmienie wieczorem. Dzisiaj przespała 6h, spała od 21:30 do 3:30 Jak tylko nie boli ją brzuszek to jest śpiącą królewną.

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Hej, hej!
    Ja właśnie prasuję, czytam forum i odpisuję, niedługo będę mistrzem w robieniu dwóch lub więcej rzeczy na raz he he (korzystam póki Mała śpi).

Marta przybiera ładnie na wadze, ale na samym cycu byśmy daleko nie zajechali, po karmieniu jest ciągle głodna, a nie siedzę z nią 5 minut tylko czasami dwie godziny a i tak dopomina się o butlę i wypija najmniej 90. Mam poczucie porażki w tym aspekcie i jest mi z tym bardzo źle

Anabella u nas wczoraj było bardzo duszno i przechodziły burze, Marta spała wczoraj praktycznie cały dzień z niewielkimi przerwami na jedzenie a i noc bardzo ładnie przespała, oprócz tego że obudziła się o 3.30 i nie spała do 10, w związku z czym nie zmrużyłam już oka Co do CC mam takie samo zdanie jak Ty, to żadne ułatwienie i żadna wygoda! Przecież to operacja!

Jeśli chodzi o szczepienia to będziemy szczepić Hexą tą 6w1, do tego Pneumo państwowa i rota (nad tym się jeszcze zastanawiam).

Powiedzcie mi, jak wychodzicie na spacery to stosujecie jakieś filtry? Mnie lekarka mówiła żeby zastosować taki z 50, i ja tak zrobię, z tego też względu że mamy troszkę problematyczną skórkę i nie chcę Małej narażać, ale ciekawi mnie wasza opinia na ten temat

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Ja na razie chronie Kamila przed sloneczkim pelnym zadaszeniem gondoli. I smaruje buzie kremem bez filtru. Ale jak juz bedzie na tyle cieplo zeby mlody spacerowal w ubrankach z krotkim rekawem i nogawkami to koniecznie 50!

A na pneumokoki sa 2 szczepionki -panstwowa z.10 wirusami a platna z 13...i taka to roznica jest...

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów