Strona 438 z 476
Pokaż wyniki od 4,371 do 4,380 z 4757

Majówki 2017

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Kawi, Gratuluje

2. dzieckozakupy.pl
    Member
    Ania_88

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-20 zobacz kalendarz
    Hej
    Gratuluję świeżo upieczonym mamuska zdrówka dla pociech

My też psikamy octaniseptem raz dziennie po kąpieli.

Ja karmię małego z butelki. Odciagam pokarm i daje najpierw moje potem sztuczne. Z dnia na dzień coraz więcej pokarmu. Pewnie miałabym więcej, ale Filip strasznie ciągnie do piersi i tez pewnie co nieco wypija.

U nas polozna była na drugi dzień jak byliśmy w domu. Bo i tak miałam zaplanowane ktg .

Nie mogę uwierzyć w to, że na dziś mieliśmy termin a moje słonko od tygodnia z nami.

Ania_88 ja miałam tak samo. termin na 17 a od 2 tygodni miałam już Kamila przy sobie Dziwne uczucie. I wielki szok dla każdego jak mówiłam że termin mam na 17 a już młody jest z nami
    Kamil już ustala porządek dnia i nocy. budzi się o 24 o 3 i 5 na jedzonko. niestety od 5 daje popalić bo się spina i jeczy wiec spania nie ma. ale do 5 jest cool Potem od 7 do 10-11 nie spi tylko świat podziwia a potem drzemka i spacerek A wczoraj nawet 2 razy Lubi świeże powietrze i rewelacyjnie potem śpi

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Dziewczyny, melduję się rozpakowana i ja - pisałam już w szpitalu ale posta nie dodało

Piotruś urodził się 16 maja , ważył 3460 g i mierzy 57 cm . Taka moja malutka kruchutka czuprynka . Poród poszedł w miarę gładko, najgorsze były bóle krzyżowe. W sumie obudziłam się o 3:30 z bólem kręgosłupa, przechodziłam do 5:30 i obudziłam męża, który nalał wody do wanny i liczył skurcze - były co 3 minuty. Przed 8 pojechaliśmy do szpitala, gdzie były 4 cm rozwarcia. W sumie większość porodu spędziłam pod prysznicem na krzesełku gdzie mąż polewał mi kręgosłup ciepłą wodą i masował. Po 10 odeszły wody - zielone i zaproponowali oksytocynę ( było 7 cm rozwarcia) nie zgodziłam się na podanie i niecałą godzinę później było już 10 cm. Położna zgodnie z moim życzeniem nie nacięła krocza ( parte trwały 20 minut i odczuwałam je dużo słabej bo nie było już bóli krzyżowych), na samym początku partych położna stwierdziła że ona dawno by nacięła ale jak sobie nie życzę to nie. Urodziłam bez pęknięcia żadnego zewnątrz, tylko wewnątrz małe rozdarcie na dwa szwy.

Przy porodzie była ze mną mama i niezastąpiony mąż.
    W szpitalu oczywiście żadnej pomocy laktacyjnej musieliśmy radzić sobie sami, ale na szczęście karmimy się bez problemu a od wczoraj ( chyba) walczymy z nawałem ( twardniejące piersi, dużo mleka). Mały ssak póki co ładnie wszystko opróżnia
    Jest najcudnowniejszy!

A teraz powiedzcie mi dziewczyny ile razy wasze dzieci dziennie moczą pieluszkę i robią kupkę, szczególnie na piersi ? U nas siku jest z 2 x dziennie ale takie duże, a kupka 3-4 razy.
    I czy Wasze dzieci też tylko śpią i jedzą ? Piotruś płacze tylko przed karmieniem jak się naje to zasypia aż do następnego ( zrobienie kupki go nie budzi) no i płacz jest też jak się go rozbiera, ale oprócz tego to tylko karmienie i sen. Czyli karmimy się średnio co 1,5 - 2,5 h w zależności ile się naje.
    Oczywiście nie uniknęłam babyblusa - wczoraj przepłakałam pół dnia bez powodu. Patrzę na tego mojego ssaka i znów mam łzy w oczach że mam takie wspaniałe słodkie dziecko. Masakra - hormonalna.

Kiedy zaczęłyście przyjmować gości ? Chodzi mi oczywiście o najbliższą rodzinę, a szczególnie teściowe Moja była w szpitalu i niezbyt mi była ta wizyta na rękę - tona dobrych rad + czy mam rozstępy i zeszedł mi już brzuch, żadnej prywatności przy piersi. I chce się teraz pojawić u nas w domu, a ja nie mam zbytnio ochoty na jej wizytę.

Wszystkim rozpakowanym w między czasie mamom gratuluję !
    My jutro wyjdziemy chyba na pierwszy spacer bo dzisiaj pogoda brzydka. Chociaż przeraża mnie fakt że Piotruś zacznie płakać i będę prędko dylać do domu żeby go nakarmić.

Member
    SylwiaJ

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-04 zobacz kalendarz
    Gratulacje dla nowych mamuś

U nas też mała na początku tylko jadła i spała aż się bałam czy nic jej nie jest...to normalne jakby nie było dzieci w tym wieku śpią ok. 20h na dobę , później dadzą popalić
    Goście u nas od początku ta bliska rodzina ale ja się bardzo dobrze czułam po porodzie, potem też mała królewna grzeczna także te życie towarzyskie jakoś szybko wróciło do ,,normalności"...a jak nie chce mi się gadać albo wychodzić do gości to se leżę z małą w sypialni i udaję że karmie hehehe a co tam oni niech se siedzą a ja się dzieckiem muszę zająć......oczywiście to jak mąż jest w domu

Koteł nie przejmuj się ,,mądrymi" tekstami innych...twoje dziecko, twoje życie, twój brzuch zawsze się ktoś z dobrymi radami znajdzie, jednym uchem wpuścić drugim wypuścić

A u nas ten pępek w końcu odpadł wczoraj (16 dnia).....jeszcze w przed dzień znów był cały poprzyklejany krwią podchodził, a na drugi dzień rano jakoś sam z siebie się ususzył i już na włosku wisiał a ja się stresowałam że już się źle goi czy co

Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    Kotel, Kami, gratulacje!!

Kotel, ja mam taka rozpiske ze szpitala w sprawie pieluch.
    4-rodniowe malenstwo powinno miec 4 mokre pieluchy i 3 kupy w ciagu 24h. 5-ciodniowe: 5 mokrych i 3 kupy (w kolorze musztardowym). 6-ciodniowe i starsze: 6 mokrych i 5 kup.

Co do gosci, to u mnie juz byly kolezanki. Ale dzialajacych mi na nerwy gosci nie zapraszam.

GRATULACJE DLA NOWO ROZPAKOWANYCH

A cóż to u nas taka cisza?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Ja mialam juz rodzinkę w gosciach. Młody zle to zniósł. Byc moze wyczuł moje nastawienie i emocje i dlatego w nocy nie spal. A przy odwiedzinach wygladal jak lalka. Zero ruchu. Moja mama spanikowala ze dziecku cos sie stało! Ale jak wszyscy poszli to odzyskal wigor
    A jak mi nie pasowało sluchanie ich paplaniny to z Kamilem poszlam do drugiego pokoju i w sumie nikt nawet nie zwrocil uwagi że nas nie ma.... :/

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Dziewczyny powiedzcie mi, czy Wasze dzieci też zasypiają spowite ? Mój mały śpi tylko ściśle otulony ew. rączki wolne, ale wtedy niespokojnie raczej i wybudza się jak nimi macha i dotyka swojej buzi. Nóżki muszą być koniecznie w otulaczu albo rożku, a nie tylko przykryte kocykiem.
    Kurczę człowiek normalnie głupieje jak dostaje takiego małego człowieka do obsłużenia.

Senior Member Awatar Ewcia_N
    O mnie
    Jestem mamą
    Kami gratulacje

Koteł dla Ciebie również tak jak dziewczyny piszą, pierwsze dni też tylko jadł i spał, a teraz jest dużo bardziej aktywny, nawet na spacerach nie śpi tylko ma otwarte te piękne oczyska! W nocy za to ładnie śpi (z przerwami co 3 h). Mam problem z przystawieniem go do piersi często. Mały rozdarciuch jest za bardzo chaotyczny i nawet jak cyc w usteczkach to dalej szuka i nie może się zczaić, że już można ssać. Czasem chwilę schodzi zanim się zassie. Dlatego ja nie przetrzymuję i jak mi na spacerze zaczyna szukać to od razu ławka i cyca wyciągam. Niech się gapią

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów