Strona 418 z 476
Pokaż wyniki od 4,171 do 4,180 z 4757

Majówki 2017

Senior Member Awatar Ruda1988
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Anabella mam nadzieję, że dzisiejsza noc będzie dla Ciebie lepsza. Daj sobie trochę czasu, wszystko się ułoży :-*

DanCia też miewam takie myśli, liczę jednak na to, że mąż się zmobilizuje i stanie na wysokości zadania. Na temat pogody w ogóle się nie wypowiem. Liczyłam na to, że skoro termin przypada na maj to będzie ciepło i przyjemnie :-(

agucha89 w sumie chętnie ale na razie nic się na to nie zanosi. Aż muszę zerknąć w Madzi tabelkę kto jest następny w kolejce do rozpakowania :-)

Ja już też przechodzę powoli z etapu "boję się" na "jestem gotowa".
    Ostatnio edytowane przez Ruda1988 ; 07-05-17 o 22:26

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Hej Dziewczyny!
    Przepraszam, że tak mało piszę, ale i czasu w ciągu dnia niewiele. Najpierw obchód, potem przywożą Małą i jest ze mną cały dzień. Dlatego nie gniewajcie się jeśli nie nawiąże do wszystkich wypowiedzi

Ja dziś czuję się zdecydowanie lepiej, druga doba, czyli dzień wczorajszy były bólowo najgorsze, ale brałam przeciwbólowe, nie czekałam aż zaboli bardziej no i efekt jest taki, że przekręcałam się dziś w nocy na boki! A i wstałam w dużo lepszej kondycji - ale jeśli jeszcze raz usłyszę że CC to fanaberia kobiety to chyba dostanie w twarz i każę mu rodzić właśnie przez cięcie

Jeśli chodzi o Baby Blues - mój ma się bardzo dobrze... płaczę o wszystko i z każdego powodu, nawet kiedy patrzę na moją córkę, także tego...

Z wypróżnieniem ekstra, przyparło mnie wczoraj bez żadnych środków, poszłam, zawzięłam się i w zasadzie bez bólu brzucha się wypróżniłam fajnie choć łatwo nie było. Dziewczyny po cięciu, też macie takie wzdęcia i gazy? Straszne to, ale chyba układ pokarmowy wraca na swoje śmieci i dlatego tak się dzieje...

Co do kp - walczę dalej, ale jest ciężko, mąż kupił mi kapturki i laktator, będę wyciągać te moje brodawki, ale póki co objawów laktacji brak piję herbatkę, wodę litrami, Malutką przystawiam za każdym razem, żeby pociągnęła, ale i tak kończy się mm, mam poczucie porażki ogromne

Wczoraj neonatolog powiedział, że jeżeli wszystko będzie ok to pójdziemy do domu, nie ma zółtaczki, wszystkie badania prawidłowo. Martwi mnie tylko jedna rzecz... Bąbelek jest alergikiem tak jak ja (niestety). Na całej pupci i trochę na plecach ma zaczerwienione, oni sugerują że od pieluch, ale zmieniłam już na trzecie i efektu brak. Mam wrażenie że to od ich ubranek i tego w czym są wyprane a nie od pieluch! Bo nie tylko moja, ale sporo dzieci ma tutaj uczulenie i wysypkę na buzi wrrr . Już marzę żeby pójść do domu, przebrać w swoje ubranka i wykąpać w swoich rzeczach! Dodatkowo ma suchą skórę, jak mamusia, więc Emolium musi pójść w użytek. Na jutro jestem już umówiona z naszą położną środowiskową, bardzo fajna babeczka i liczę na jej pomoc.

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Madzia moj tez mial takie zaczerwienienia i w srodku biale kropki! Bardzo sie wystraszylam. Ale polozna od razu przyznala ze to od ubranek alergia.
    Za emolienty sie jeszcze nie bierz. W domu jak wykapiesz i nasmarujesz to skórka wroci do normy. Oni tam niczym nie smaruja....
    Wspolczuje problemow z laktacja i brodawek. Trudny czas przed nami i walka o wszystko;(

Walczylam całą noc ze skaczaca temperatura. Moje piersi sa WIELKIE !!! ale mleko nie wycieka...
    Temp. Na razie brak. Ale skutki nocy nadal odczuwam.
    Kapusta na piersiach wyschla mi na wior
    Noc nie przespana. I chyba tylko dlatego funkcjonuje ze w ciazy cierpialam na bezsennosc..

Member Awatar Antosia89
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-02-21 zobacz kalendarz
    Czesc dziewczyny podczytuje jak mam chwile ale co.komu naapisac to sie gubię u nas w miare dobrze chociaz problem z karmienien trwa nadal i mala jest ciagle dokarmiana najpierw ja przystawiam do piersi później dojada butla do tego probuje pobudzic laktacje laktatorek pije herbatki i femaltiker cale opakowanie wypilam i na mnie nic nie dziala malo tego pokarmu jakos ehh...do tego mala czasem ma problem z brzuszkiem i placze boedna mam nadzieje ze to sie kolki nie zaczynaja...milego dnia

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Madzia - współczuje problemów skórnych, ale jak wrócicie do domu to pewnie się wszystko unormuje. Może jak masz małą ze sobą to mąż mógłby Ci dowieść Wasze własne ciuszki ? ja też za emolienty bym się od razu nie brała tak jak Anabella mówi. Spróbujcie może najpierw czegoś lżejszego ? Super że poza tym wszystko ok i perspektywa powrotu do domu już wkrótce.

Anabella - współczuje tej gorączki i problemów z piersiami. Pomaga chociaż trochę ta kapucha ?

Ja już po wizycie. I w sumie tak ni w ki ni w oko :P. Wagowo mały niezbyt urósł bo miał na badaniu tylko 3100. No ale błąd w granicy 0,5 kg. Szyjka skrócona, miękka, ale zamknięta. Gin mówił że już się naprostowała ( cokolwiek to znaczy) i że to dobry znak. Igi ćwiczył ruchy oddechowe a to wg. gina oznacza że nie urodzi się w ciągu najbliższych 2-3 dni.
    Czyli nastawiamy się raczej na termin albo trochę po, pełnia chyba mi nie pomoże :P
    Po badaniu szyjki zauważyłam w domu krew na wkładce. Myślicie że się tym martwić czy po prostu gin był ,,niedelikatny ? Krew taka ciemna nie czerwona. Nic nie boli, żadnych skurczy ani nic.

Trzymam kciuki za kolejne rozpakowujące się majówki !

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Dziewczyny, a ja mam ważne pytanie! Czy po przyjeciu do szpitala na poród robili Wam świeżą morfologię czy brali pod uwagę te ostatnie wpisane w kartę ciąży? Pytam, bo moje były kiepskie, prawie wszystkiego za malo plus trochę leukocytów, a co najgorsze to małopłytkowość co uniemozliwia podanie ewentualnego znieczulenia.
    Biorę leki, pije soki z buraka i staram się to poprawić jak tylko mogę i tak zastanawiam się czy będzie jeszcze czas zeby to sprawdzic czy mam poprosic o skierowanie do laboratorium w srode.

Senior Member
    Kawi

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny!
    Madzia, Antosia nie zazdroszczę problemów z laktacją i czuję, że mnie też to spotka, bo przy pierwszej ciąży też za dużo mleka nie miałam. Madzia ja właśnie też nie wiedziałam, czy nie powinnam mieć narkozy przy moich schorzeniach kręgosłupa, więc skonsultowałam rodzaj znieczulenia jeszcze z moją neurolog. Ta twierdziła, że sama dyskopatia nie jest podobno wskazaniem do narkozy, można zrobić znieczulenie miejscowe, wręcz mi to znieczulenie polecała z własnego doświadczenia, bo podobno szybciej się do siebie dochodzi.
    Kamowata a jak wreszcie będziesz rodzić? Jeśli chodzi o morfologię, to pewnie każdy szpital ma swoje zasady. U nas proszą, żeby zrobić badania na dwa dni przed planowaną cesarką, bo jak nie zdąży się zrobić, to robią w szpitalu przed porodem, ale wtedy z cesarką czekają na wyniki, więc wszystko jeszcze się opóźnia. Dodam, że na cesarkę przyjeżdża się nie dzień wcześniej, tylko w ten sam dzień rano. Zadzwoń najlepiej i zapytaj.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Madzia, tak jak Anabella pisze spróbuj pierwsze bez emolientów, u Nas w szpitalu panie kąpały dzieci w Oillatum, ja jak wróciliśmy do domu wykąpałam Małą w Hippie i super zareagowała, skórka mięciutka i gładziutka (o niebo lepiej niż po szpitalnych kąpaniach..). A jeżeli chodzi o kp bądź silna i dzielna :* Ja też miałam na początku problem, ale po powrocie do domu się zawzięłam i teraz karmimy się pełną piersią

Kamowata u mnie w szpitalu pobrali mi przy przyjęciu morfologie.. ale to tak jak pisze Kawi co szpital to inne zasady.. JA np. na cesarkę miałam być przyjęta dzień wcześnej po to właśnie, żeby porobili dodatkowe badania, dali kroplówki i takie tam.

My dziś po nieprzespanej nocy też.. Zuzia miała okropne wzdęcia, nie mogły Jej gazy wyjść i strasznie się umęczyła całą noc.. Kochane, które mają już dzieci, coś polecacie? Wszystkie takie specyfiki apteczne dopiero od ok. miesiąca są wskazane.. Domyślam się, że formują Jej się jelitka, ale chciałabym Jej jakoś pomóc, masujemy brzuszek, kładziemy na brzuszek, podkulamy nogi, ale o tylko na chwilke pomaga

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Dziewczyny głowa do góry i już niedługo wszystkie problemy z laktacją miną, na pewno Wam się uda! A baby blues chyba czeka na każdą z nas... trzeba go jakoś przetrwać, hormony niestety robią swoje;/ Gratulacje dla wszystkich szczęśliwych i tulących już swoje maluchy!

Kamowata pisałam kilka dni temu, że u mnie do ZZO trzeba przyjść na konsultacje wcześniej i wtedy trzeba mieć wyniki ze sobą, więc ja robiłam sobie prywatnie, ale to tylko morfologia i krzepnięcie krwi, więc majątku nie kosztuje. Także tak jak pisze Kawi, zadzwoń i zapytaj, będzie najpewniej.

Madzia nie wiem czy mi umknęło, czy nie napisałaś, w jakim szpitalu w końcu rodziłaś? O laktację się nie martw, rób to co robisz i czekaj na efekty, a skoro tak bardzo chcesz to na pewno się uda!

Co do facetów, to może to faktycznie ma jakiś związek z tym, jak od początku się czujecie, bo moja ciąża jest zagrożona od 4. miesiąca i na prawdę złego słowa na mojego męża powiedzieć nie mogę, od początku się o nas troszczył, jak tylko był w domu, a od połowy ciąży, odkąd mam pessar to już w ogóle. Ja od początku czułam się dobrze, dalej tak jest, jedynie co to ta nieszczęsna szyjka i napinania brzucha no i mogłabym sobie stopy odrąbać, tak pieką i bolą, ale mój kochany mąż wpadł na pomysł, żeby uruchomić masażer do stóp i mega mi to pomaga. Nie wątpię, że wpadł na to dlatego, że mu się nie chciało masować, ale i tak miło z jego strony;p Ale myślę, że jak zobaczą dzidzię to wszyscy bez wyjątku będą cudownymi ojcami i partnerami. A nasze hormony tu też nie są bez znaczenia i czasami widzimy rzeczy trochę inaczej

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Dziękuje za szybkie odpowiedzi, w srode poprosze o skierowanie, a jak nie da to pojde prywatnie.
    Mam rodzic SN, chyba że dzidziol mi jeszcze znacząco przybrał na wadze. Poki co żadnego skierowania na cc nie mam i watpie, że je dostane :P
    I u nas nie ma tak, że wybierasz sobie szpital do porodu SN, jedziesz i jak są miejsca to zostajesz, a jak nie to oni wysylaja Cię tam gdzie miejsca są. No chyba że akcja już jest mocno nakręcona to muszą Cię zostawić

Wogole mam wrażenie,że Wasze ciąże są dużo lepiej prowadzone, wiecej wiecie, bardziej o Was dbają.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów