Strona 417 z 476
Pokaż wyniki od 4,161 do 4,170 z 4755

Majówki 2017

Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    marteczkaaaDziękuję za rady U mnie jakoś wczoraj poszło i wcale nie było tak źle, poza tym, że rzeczywiście zajęło to prawie godzinę - ale to chyba naprawde jakaś blokada w głowie....Ale odrazu poczułam się dużo, dużo lepiej - nawet nie wiedziałam, że aż tak mnie to męczyło! A jeżeli chodzi o karmienie bez nakładek to próbuj powoli od czasu do czasu - wydaje mi się, że z czasem będzie coraz lepiej i uda się załapać "samego" cycucha

himcia Ja od kiedy dowiedziałam się, że cesarka w moim przypadku jest pewna to płakałam w nocy - ze strachu, z bezsilności, ze złości, że nie mogę urodzić naturalnie tak jak Syna. Ostatecznie nadal się cholernie bałam, ale wyciszyłam emocje - wszystko ze względu na zdrowie i dobro Małej. Nie wiem czy to zależy od nastawienia czy indywidualnego progu bólu - ale już na 2 dobę po cesarce czułam się dobrze. Najgorsze były pierwsze godziny po i pierwsza noc. Nie udawałam bohaterki - brałam każdą dawkę leku przeciwbólowego, którą mi podawano, szybko wstałam. Ale fakt jest taki, że po porodzie naturalnym szybciej dochodzi się do siebie i szybciej bez większych dolegliwości można zajmować się Maluszkiem - dlatego bardzo podoba mi się Twoje podejście - "rach, ciach i po sprawie"

Veroni Hania prześliczna dziewczynka No i trójka dzieciaczków to moje marzenie - nawet po drugim porodzie nie zmieniłam zdania, że jeszcze mininum jedno dziecko chcę urodzić :P

Kamowata To zupełnie normalne, że na "chwilę" przed porodem zaczynasz się go bać - to zupełnie logiczne, bo nie wiesz co Cię czeka tak naprawde. Wydaje mi się, że gdybyś miała mieć cesarkę to wtedy myślałabyś, że chcesz mieć poród fizjologiczny...Ot taka nasz babska logika. W każdym razie trzymam kciuki za szybki poród

Ewela35Celem opisu naszych cesarek nie było to żeby Cię przestraszyć - chciałyśmy żebyś wiedziała na co być przygotowaną. Mi po podaniu znieczulenia w kręgosłup odrazu zrobiło się słabo, ale jesteśmy wtedy pod opieka specjalistów, którzy bardzo szybko reaguja - dostałam jakiś środek i tlen do nosa i już było wszystko ok. Znajdź sobie jakiś punkt na suficie i myśl o jakiś przyjemnych rzeczach, że za chwilę będziesz tulić swoje dziecko A po znieczuleniu ogólnym chyba dochodzi się dłużej do siebie - prawda Madzia_Q89?

Ruda1988To nic tylko teraz rodzić - piszesz się jako kolejna rozpakowana Majówka?

Anabella, DanCia1 To wina tylko i wyłącznie hormonów, które teraz dają popalić jak szalone - zarówno przed samym porodem, jak i po porodzie...

Madzia_Q89Póki jesteś w szpitalu i dają Ci przeciwbólowe środki to nie czekaj aż wyjdziesz do domu z wypróżnieniem, bo każdy dzień zwłoki działa na niekorzyść - wiem coś o tym!Ja wzięłam się na sposób i do rany przyłożyłam sobie poduszkę - i jakoś o dziwo nie bolało, z tym, że długo trwało. A jeżeli chodzi o karmienie piersią to na spokojnie do tego podejdź - nie denerwuj się, bo to działa i na Ciebie i na Martę. Ja w szpitalu dokarmiałam mm kilka razy, bo nawał pojawił się dzień przed wyjściem dopiero - ale bardzo często przystawiałam córkę do piersi - to sygnał, że mleko ma się zacząć produkować.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    Koteł Bardzo mądrze piszesz o karmieniu piersią - niestety jest tak, że pomimo nastawienia na karmienie naturalne to bardzo dużo położnych odrazu proponuje mleko modyfikowane. Wiem to z własnego doświadczenia i to podwójnego. Ja jestem bardzo mało asertywna w szpitalu, więc tak jak pisałam Madzi - dokarmiałam i syna i córkę mlekiem modyfikowanym, ale od wyjścia ze szpitala jesteśmy tylko na piersi, więc się da Pierwszym razem kupiłam sztuczne mleko w razie czego i wiecie co? Cała puszka poszła do wyrzucenia! Także nie polecam kupowania akurat mm ani butelek na zaś!
    A karmienie naprawde jest w głowie - ze mną na sali leżała dziewczyna, która karmiła tylko cyckiem, ale bardzo, bardzo często i pomimo cesarki miała tyle pokarmu, że jej córce się ulewało!

Koteł o enfamil slyszalam wiele dobrych opinii a o nan juz nie...
    Teraz nie panikuje. Kamil zrobił pieknego kupsztala. Po mleku ładnie spi w dzien,zobaczymy co w nocy bedzie...

Jesli chodzi o dokarmianie to zobaczysz jak bedziesz w szputalu. Trzymam za Was kciuki i zeby Twoja dzidzia najadala sie taka iloscia jaka bedziesz miec.
    Sama sie przekonalam ze to nie takie proste-dziewczyna ktora ze mna leżała po kilku godzinach trzymania córy przy cycu dokarmila ją mm i dziecko w koncu przespalo 2 godziny. A mm zjadala na raz w 3 dobie 35 ml!! +cyc!!

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Agucha89, masz racje, sama nie wiem czego chce. Okropne chwile mnie dziś dopadly, od rana już wyłam 3 razy bez konkretnego powodu - sama nie wiem o co mi chodzi.
    W duchu się smieje, że mam before-baby-blues.
    Dancia, co za zbieg okolicznosci jesli chodzi o rozmyslenia o związkach. Akurat dziś mam wielki zal do swojego o to że wiecznie jestem ze wszystkim sama i nie czuje się rozumiana. Jak teraz jest takim wg mnie beznadziejnym partnerem i wykonuje tylko moje prosby, sam z siebie nic to skad mam wiedziec jakim bedzie ojcem... A tu slub za pasem. Gleboko wierze,że to tylko hormony i sama niepotrzebnie się nakręcam, ale tak mi źle z tymi myślami...
    Koteł, też widze oburzylas się zachowaniem swojego... Co się dzieje z tymi facetami? Normalnie jakby to oni w ciązy byli, a nie my!
    Himcia, to skomplikowane... Ale najbardziej uogólniając i ułatwiając boje się bólu i tego, jak porod bedzie przebiegał w duzej mierze bedzie zalezec ode mnie i mojego zachowania.
    A tak to oddalabym nas w rece lekarzy. No i ta waga mnie przeraża... Niby to tylko maszyna, ale w srode będę miec najświeższe informacje.
    Anabella, Madzia - życzę Wam dużo sił i obyście jak najprędzej doszly do siebie.

Piersi mi nabieraja mlekiem. I chyba z tego mam temperarure..... Najtrudniejsze dni przede mną. Pije szalwie 3-4 razy dziennie. Uciskam piersi biustonoszem. Ale chyba przejde na bandaz elastyczny...

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Kochane ja miałam to samo jeśli chodzi o faceta.. przed samym rozwiązaniem byłam tak wściekła na mojego męża.. też całą ciążę czułąm się świetnie, ale w tych ostatnich tygodniach no wiadoma sprawa ciągle narzekałam, wszystko mnie bolało itp a On tego nie mógł zrozumieć... Myślalam, że go wreszcie udusze! Ale powiem Wam jak się Mała urodziła to zmienił się o 360 stopni, ciągle się Nią opiekuje, czasem się nie mogę dopchać W nocy ciągle to On wstaje do Zuzi, przewija, nosi i jakby miał piersi to i by karmił Także wierze, że Wasi faceci/mężowie całkiem inaczej spojrzą na świat po porodzie

Anabella biedna ja jak wróciłam do domu ze szpitala to dostałam 39 gorączki, po prysznicu miałam takie dreszcze, że nie byłam w stanie się sama ubrać.. także myślę że to stres schodzi i dodatkowo nawał pokarmu.. A okłady z kapusty?

Junior Member
    Danusia38

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-17 zobacz kalendarz
    Gratulacje dla wszystkich mam. A baby blues w końcu przechodzi i pojawia się takie fajne uczucie "DAJĘ RADĘ!"

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Danusia oby ten baby blues szybko minął bo nie wiem jak funkcjonowac
    Kapuste zaraz mi M kupi i bede przykladac. Mleko nie cieknie ale rozsadza mi cycuchy.

Starszy syn jaby mogl to by mnie wyreczyl w opiece nad Kamilem. Ciagle go glaszcze, dotyka,rozmawia z nim....a Kamil tylko spi i spi i spi

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Anabella - nie dziwię się że dziecko przespało po 35 ml mm dwie godziny. Ja jak najem się jak prosiak to też później mam ochotę na drzemkę - jak śpimy lepiej wszystko się trawi. Dlatego dzieci na mm śpią dłużej niż kp. Mleko mamy trawi się szybciej jest lepiej przyswajalne. Jestem nawiedzona na punkcie kp więc narazie idę w zaparte najwyżej mnie życie później zweryfikuje

Karmowata - nie ma co panikować. Poród to na dobrą sprawę kilka godzin bólu- bólu który pozwala przyjść twojemu dziecku na świat w najlepszy dla niego sposób. Zaufaj swojemu dziecku i ciału i nie bój się na zapas. Trochę wiary w siebie

Ja tam uważam że wszystkie silne babki jesteśmy i czy to sn czy cc damy radę, bo czego nie zrobimy dla tych naszych szkrabów ?

Ja już powoli zaczynam czuć się gotowa - mój instynkt wicia gniazda zaspokojony wszystko co się dało błyszczy Odpoczęłam wczoraj i dzisiaj, więc jeszcze te parę dni do soboty i mogę poznać Igiego po drugiej stronie brzucha
    Jutro z samego rana pobudka, wizyta na 8 więc zobaczymy ile ta kulka już waży i czy moja szyjka dalej jest z betonu :P

A te hormony to faktycznie straszna rzecz. Już się boję co będzie po porodzie - teraz cały czas chodzę nabuzowana - albo pozytywnie albo negatywnie i zmienia mi się to z godziny na godzinę.

Madzia - wracacie jutro do domu ?

Madzia jak tam u Was?
    Idziecie jutro do domku?

Ja dziś z kapusta śpię. Temp. Przekroczyla 38.3 st. Wiec apap i kapusciany oklad na noc. Przepocilam juz koszule i koszulkę i lozko i koldre...leje sie ze mnie jak z nieszczelnego kranu!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów