Strona 356 z 475
Pokaż wyniki od 3,551 do 3,560 z 4748

Majówki 2017

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-28 zobacz kalendarz
    A co do ktg, to w większości przypadków lekarze kierują nas na nie po terminie, jeśli oczywiście wszystko jest ok; ja niestety w pierwszej ciąży miałam co tydzień chyba już od ok 34 tyg ( nie pamiętam dokładnie) bo mała miała podejrzenie tachykardii; miała bardzo wysokie skoki tętna , nawet do 200, więc musiałysmy być pod kontrolą; po urodzeniu dostalysmy skierowanie do kardiologa, ale na szczęście wszystko było ok; jesteśmy jednak pod opieką do dziś tak na wszelki wypadek ze względu na drobne szmery w serduszku.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    Kamowata, ja prowadze ciaze w Stanach i tez nie mialam badanej szyjki ani razu. Za pewno zbada mi ja w 37 tc. Od 35 tc chodze juz co tydzien na wizyte, gdzie mnie warza i mierza wielkosc macicy. Jak macica jest za mala (powinna miec teraz tyle cm ile tyg ciazy), to dopiero wtedy robia usg. A jak wszystko jest ok, to usg sa tylko 3 na cala ciaze.
    I oczywiscie badanie moczu i sluchanie serduszka jest za kazdym razem.

Co do brzuchow i wagi, to wczoraj przeczytalam, ze w 36 czy 37 tc juz sie brzuch nie zwieksza tak bardzo, ani mama nie tyje. Dzidzius wprawdzie zwieksza objetosc, ale maleje ilosc wod plodowych i to dlatego waga stoi w miejscu.

Milego dnia wszystkim!

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    DanCia1 ja mam zawsze usg, badanie na fotelu, ktg nie miałam jeszcze, na prenatalnych miałam echo serduszka. Badania mi zleca z wizyty na wizytę i chyba już 4 razy miałam morfologie i mocz, także tego bardzo pilnuje. Chyba każdy lekarz podchodzi do tego inaczej…

Kamowata kawał chłopa! może faktycznie jest starszy, tak jak pokazuje USG? A na I prenatalnych też miałaś taką różnice w terminach?

Gosia65322 na początku mówiła, że pod koniec 38 tygodnia, ale jak ostatnio byłam u niej to powiedziała, że na następnej wizycie będzie skończone 36 tygodni odstawimy luteinę i duphaston więc tak myślę, że może pessar wyjmie, ale ja to bym chciała żeby mi go wyciągnęła wtedy. Myślę, że Mała tak od razu nie wyskoczy. A 37 tydzień to już prawie prawie donoszona ciąża, więc chyba nie masz się czego bać! Musiałaś dużo leżeć, jak sobie poradziłaś z drugim szkrabem?

kaamii u mnie tak samo, ja szukam, szperam po Internecie a on tylko pomaga wybrać z tego co ja już wybrałam. Ale wózek mamy z głowy na szczęście! Dobry pomysł z kołyską!

himcia daj Panie Boże, żeby z ta wagą było tak jak mówisz! bo ja teraz 1 kg na tydzień przybieram!

My dopiero zaczęliśmy remont naszej sypialni, trzeba znaleźć miejsce na łóżeczko i komodę. Potrzebuje taką, którą można też używać jako biurko, W Ikei jest taka, ale średnio mi się podoba, nie widziałyście gdzieś w czasie poszukiwań czegoś podobnego?
    Co do objawów to u nas cisza, Mała jakby grzeczniejsza ostatnio, w ogóle to w przeciwieństwie do Waszych dzieciaków moja to śpioch, ma swoje pory kiedy wstaje i trochę baraszkuje, najbardziej przed 23, wtedy brzuch skacze w każdą stronę, a tak to sobie grzecznie śpi, śmiejemy się, że jak jej coś ścierpnie to przewraca się tylko na drugi bok i znowu spokój. Mam nadzieję, że po porodzie też będzie takim śpiochem! Na razie faktycznie co jakieś 3h się budzi, oprócz nocy, którą przesypia od 23 do 9 rano! A jak sobie zaśpi to czasami o 11 wstaje! Czasem jak jej się cos pomyli to o 5, ale to tylko na chwilę i znowu do spania.
    Wczoraj się trochę przestraszyłam bo byliśmy w sklepie i nagle coś ze mnie wypłynęło tak, że aż spodnie mi przemoczyło, nie na dużej powierzchni ale jednak. Na szczęście to chyba taki wypływ luteiny, bo od tej pory spokój. Ale zanim sprawdziłam w ubikacji to trochę stresu się najadła, że to wody zaczynają się sączyć.

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Himcia, to ta moja lekarka taka amerykańska :P Ja nie mam nic przeciwko w sumie, że mi tam nie zagląda tylko nie wiem nic o swojej szyjce: czy się skraca czy zamknięta. Po prostu poród się zacznie w swoim czasie skurczami albo odejściem wód.
    Obyś miała rację z tym tyciem - mi już wystarczy mam +15!!!

Karo90, jest starszy, ale tylko o tydzień Stworzony 8 dnia cyklu co daje mi termin z OM koło 12 maja, ale USG nadal uparcie mi go postarza :P A daty jestem pewna na 100%!
    Nie wiem po kim to taki duży się zapowiada, bo ja 163cm i 55 kg, a Kamil 172 cm i 60 kg (chucherko moje :P). Jedyne co mi przychodzi na myśl to to, że ja ważyłam 3700, a siostra 4300 wiec moja mama duze dzieci rodziła - moze to genetycznie? No i biore pod uwagę błąd USG tylko, że w 30 tyg ważył 1700, wiec też sporo i w 5 tygodni przybrał 1200 wiec to tak optymalnie i książkowo, bo to był okres najwiekszego wzrostu wagi

Też jest grzeczny dużo spi, bólu mi nie sprawia, a tak mnie straszyli, że wątrobę bedzie mi kopać :P I 23 00 to jego ulubiona pora, mogą sobie piątkę przybić z Twoją córeczką :>

A ja kolejnego meteoropate urodzę. Ja jestem bardzo wyczulona na zmianę pogody. W sumie od 12 roku życia bardzo mnie męczą bóle kości na deszcz... mój syn też jest mocno przeczulony na tym tle... nie zliczę ile nocy nie spałam tylko masowałam malutkie nóżki w nocy bo synek płakał A najgorzej jak mocno wiatr wieje. A teraz Kamil reaguje na zmiany pogody. Dzisiaj prawie cały dzień śpi. Anomalia jakaś bo nawet po jedzeniu ani po słodkim sie nie udziela tak jak zawsze....I spacer przespał. A zwykle kopie jakbym go do wrzątku wkładała:P
    Pół godzinki się zdrzemnęłam. Otworzyłam oczy a tu - prawie bezchmurne niebo
    Chlebek upieczony... Biszkopt nie Ale lazania mi dochodzi w piekarniku Będzie uczta na kolacje!!

kamowata bo malutkie kobiety duże dzieci wydają na świat Ja mam tez 163 cm i moja regularna waga to 48 kg.... Pierwszy syn ważył 3640 i 56 cm i urodził się 8 dni przed zapowiadaną datą... A na usg w szpitalu powiedzieli że 4200!!!! Wystraszyłam się bardzo bo wtedy jeszcze miałam w planach poród sn!!

Senior Member Awatar gosia65322
    Mieszka w
    Koszalin
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-05-02 zobacz kalendarz
    Karo90 wielki sukces że się udało Z małym wiadomo łatwo nie było trzeba było czasami odpuścić kąpiel jak mojego Męża nie było A nie kazał mi lekarz leżeć. Mówił tylko żeby nie dźwigać. Na początku bałam się że mi ten pessar wyleci, a po jakimś czasie zapomniałam że go mam . Niby ciąże uważa się za donoszoną od 37tc ale boje się i tak. Dzisiaj coś mnie boli w podbrzuszu ale na szczęsie jutro mam wizyte i się okaże co się dzieje. Na ostatniej wizycie dowiedziałam się ze mały będzie ważył ok 3600g więc nie tak źle jak ze starszakiem (Kuba 4090g)

Ostatnio edytowane przez gosia65322 ; 11-04-17 o 19:37

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Anabella zgadzam się z Twoim stwierdzeniem, do wielkich nie należę - 164cm a waga przy urodzeniu 3 kg, mąż 176cm, waga przy porodzie 3600, a nasza królewna i długa i duża, stawiam, że jutro będzie w okolicach 3 kg!

Córka moja za to nadrabia teraz z całego dnia kopanie, wypychanie i co tylko gdzie tylko się da, szczególnie testując mój pęcherz, wrr... ledwo co dałam radę wziąć prysznic.

Cieszę się że już jutro wizyta, podejrzę sobie Szkraba, przedyskutuję kilka kwestii, które budzą mój niepokój i sprawdzę jak ta moja szyjka, bo mam nadzieję że nadal zamknięta i że nie skróciła się od ostatniej wizyty. Szkoda tylko że muszę czekać tyle czasu do po południa, bo jadę dopiero na 16.40.

Już się nie mogę doczekać, bo po Świętach przygotowujemy już pokój dla Bobasa! Będziemy składać łóżeczko, wózek, ech... Już nie mogę się doczekać

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member
    szprotka

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2016-03-15 zobacz kalendarz
    cześć Dziewczyny, jestem marcówką 2016, mam do sprzedania szumisia, którego nie używaliśmy, bo na synka nie działał, zapraszam na aukcję http://allegro.pl/szumis-3-razy-uzyw...779741937.html. Szczęśliwej ciąży i dobrego rozwiązania.

Senior Member
    DanCia1

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-06 zobacz kalendarz
    Dzięki za odpowiedzi. Myślałam, że każda ma ktg od któregoś tam tygodnia..
    Ja tak ciągle narzekam, że jeszcze tak długo, że tyle tygodni.. Dziś policzyłam dni - 29 No i wydało mi się tak bardzo mało. To praktycznie już za chwilkę..

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów