Strona 343 z 475
Pokaż wyniki od 3,421 do 3,430 z 4748

Majówki 2017

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Witajcie dziewczyny,

Trochę mnie nie było, bo ledwo człowiek doszedł do siebie po jednym złym wydarzeniu to mu sypnęło kolejne jeszcze gorsze. Nie wiem czy mnie ktoś testuje normalnie, ale przez całe moje życie nie było tylu złych wydarzeń co przez ostatnie trzy tygodnie.

Co do karmienia piersią i terroru laktacyjnego to też jak któraś z Was uważam że jest wręcz odwrotnie - położne w większości szpitali promują kp - ale przynoszą bez pytania mm i karmią nim dziecko. Ja już wydrukowałam kartkę do tego plastikowego łóżeczka że młodego mają nie karmić i nie kąpać bo dowiedziałam się że takie rzeczy praktykują mimo tego że np. rodzice informują wcześniej żeby tego nie robić. Chyba bym zabiła jakby mi jakaś położna dokarmiła dziecko mm bez mojej zgody.

Co do biustonoszy to ja już kiedyś rozpisałam się na ten temat - na po porodzie do szpitala wezmę dwa z medeli o uniwersalnym rozmiarze. A inne do kupie dopiero jak już rozmiar biustu się ustabilizuje.

U nas leci 35 tc a torba dalej nie spakowana - przynajmniej już przynieśliśmy ją z piwnicy do domu.

Co do alergii to się nie wypowiem bo nigdy nie miałam.

Ja skórę całego ciała smaruje rano i wieczorem i praktycznie każdą część czym innym - do biustu używam kremu Nacomi, do brzucha tołpa na rozstępy, do nóg tołpa przeciw cellulitowi, a na dekolt , ręce i nogi taki balsam z alterry z czerwoną nakrętką i moja skóra jest teraz w lepszej kondycji niż przed ciążą, chociaż wtedy też smarowałam. Rozstępów na razie odpukać nie ma ale jeszcze wszystko przed nami.

Co do czkawki to dobrze znane nam zjawisko - młody czka codziennie po 2 albo 3 razy - najczęściej rano, koło 14 i w nocy między 23-24. Nic co by mnie martwiło ale dziwne uczucie. Zazwyczaj koło 10-15 minut w formie właśnie takiego rytmicznego pukania.

Ostatnio daje mi się już we znaki kręgosłup - jak mam się schylić to najpierw sprawdzam czy nie ma nikogo innego kto mógłby to zrobić. No i kość lewa od talerza biodrowego z tyłu w nocy daje mi się we znaki nieznośnie bez względu na to jak śpię.
    Zauważyłam też że mam znacznie mniej energii niż wcześniej i jestem bardziej zmęczona. Staram się codziennie przejść na zakupy w formie 3-4 km spaceru ale coraz gorzej mi to wychodzi.
    I mimo że w tym 3 trymestrze wcześniej za bardzo nie narzekałam tak teraz powoli zaczynam dochodzić do etapu ,,kiedy ten poród ? i byle nie po terminie "

2. dzieckozakupy.pl
    Madzia u mnie najpierw bylo bebetto. Potem camarelo ze wzgledu na dodatkowe amortyzatory. Kocham miękkie zawieszenie w wózku. Ale jednak kupilam bebetto....
    Bylam dzisiaj w sklepie zobaczyc wypinanie w innych wózkach. I niestety wszedzie takie skomplikowane. W milu jest latwiejsze ale trzeba z jednej i drugiej str jednocześnie nacisnąć. A w camarelo to juz w ogóle schowane te guziki jakby noworodek sam miał sie wypiąć.... Wiec zostaję przy moim torino bo juz wyprany i gotowy na przyjecie Kamila w swe objęcia!

Od kilku dni, jak tylko pogoda zaczęła dopisywać ,szukam butów na teraz...lekkie a zamknięte.... Koszmar jakiś! w tych sklepach nic nie ma!!! Ale dziś udalo mi się w takim mini sklepiku upoliwac butki i juz nie bede sie męczyć w jesiennych!

Ja też z trudem pokonuje odległości. Zadyszke łapie po zejściu z 1 pietra... O wejsciu nie wspomne i Kamil na spacerze wcale nie spi tylko nogi w bok pod żebra wypycha. Rewelacyjnie to sie wtedy nie chodzi:/

Koteł co sie stało?

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Ewcia_N, dziękuje za Twoja odpowiedź, chcialam tylko wiedziec czy to mozliwe, jak widać czas,, wypadania" moze być bardzo dlugi chociaz u mnie juz nic nie ma.

Koteł, ja też już wykorzystuje innych jesli mam możliwość, np nie chce mi się wstawac, albo sięgać po pranie do pralki. Wczoraj właśnie miałam takim dzień, że plecy mnie bolaly, dziś też już dają o sobie znać.

Ale wiecie co, naprawde nie mam na co narzekać na tą chwile, bylo dużo dużo gorzej i jeszcze daje radę, zobaczymy do kiedy będę taka w miarę zadowolona :P

Moja torba spakowana, brakuje mi tylko cienkiego szlafroku na koszule żebym miała jak wyjść do tego pokoju odwiedzin, wody, Tantum Rosa i tych wszystkich rzeczy, ktore wklada się na ostatnią chwilę. Uffff, jestem już spokojna

Anabella, super, że jednak zostajesz przy tym wózku i nie musisz teraz szukać innego. Tak Ci stopy napuchły, że nie mieścisz się w te zeszłoroczne czy co pora roku kupujesz nowe? :P

Kamowata ja akurat do zdarcia nosze buty bo nie cierpie ich kupowac:/ i z tamtego roku zostaly mi same odkryte... Jedne tenisowki ktore teraz sa za ciasne. I jedne wyjsciowe ktore tez ledwie wcisnac mogę.... Wiec teraz kupilam z zapasem i noga moze rosnąć bez przeszkód
    Oby juz lato było! Zeby nie kisic sie w rajstopach i tych zamkniętych buciorach. Bo parzy to i meczy;(

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Ewcia, no to mnie pocieszyłam tym co napisałaś do Kamowatej - dziś rano miałam właśnie baaaaardzo dużo takiej galaretki pomarańczowej.. czyli powoli się chyba zaczyna. Poza tym dziś też pierwszy raz odkąd jestem w ciąży miałam przez pewien moment regularne skurcze.

Anabella ale Ci zazdroszcze, że kupiłaś buty! Ja ciągle szukam czegoś dla siebie i nie mogę znaleźć - na prawde nic nie ma w tych sklepach! Wczoraj w przypływie radości założyłam baletki i moja stopa wyglądała jak u słonicy w za małych o 10 rozmiarów butach... także niestety póki co zostaje przy botkach- na szczęście mam wiązane i nie grube, ale zawsze to botki :/ Wierze, że szybko coś znajdę.. co do wózka to dobrze, że jedna zostajesz przy tym co masz - mniej dodatkowej pracy z ponownym szukaniem, kupowaniem i praniem

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Dziewczyny a jaja się trochę zmartwiłam... dziś przy podcieraniu się w toalecie zauważyłam na wkładce odrobinę śluzu podbarwionego lekko krwią, niby na wkładce jest czysto, ale obserwuję... to może być już ten czop? Przecież w środę dopiero 34 tydzień,na wizycie ginka mówiła że ginekologicznie wszystko ok... następna za tydzień. Tak strasznie boję się że coś się zacznie za wcześnie... jakby co to będę obserwować, w razie W pojadę na IP.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Marteczkaa to chyba chodzi nam o to samo, tylko Ty piszesz że jest tego bardzo dużo, a mnie bylo malo i nie ma już wcale. No ale te skurcze Twoje teraz plus właśnie to, to chyba mozesz się powoli, powoli przygotowywac

Madzia, myślę że to właśnie jest to co ja zauwazylam. Też niby mam aktualnie 34 tydzień z OM. Wychodze z założenia, że nawet jesli porod ma być niedlugo to nasze dzidzie są już bezpieczne! Cos tam nam musi się z szyjkami zaczynać dziać i nie ma się czego bać poki nie ma bóli brzucha i są ruchy

Madzia mysle ze nie mamy co liczyc na przedwczesne rozwiazanie.... Raczej na przenoszenie ciąży. A te ktore maja miec cc to w tym wypadku szczesciary

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Jezu, dziewczyny, bo ja tak strasznie przeżywam, strasznie boję się SN, nie wiem czemu mam taką fobię... ostatnio zaglądała mi w szyjkę i mierzyła, wprawdzie skróciła się do 3,3 cm, ale była zamknięta... a Mała nie zeszła jeszcze do kanału. Dobrze, że następna wizyta za tydzień, bo oszaleć można, zwłaszcza teraz na końcu - teraz pewnie będę co chwila do łazienki biegać i sprawdzać

Dobrze że dziś przyszły mi majty siateczkowe i maltan, przynajmniej mam już wszystko do szpitala + spakowana torba Nie wiem czy nie domówię na Allegro jeszcze jednej koszuli żeby mieć już wszystko

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów