Strona 333 z 476
Pokaż wyniki od 3,321 do 3,330 z 4757

Majówki 2017

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Ciesze się dziewczyny, że tak mówicie -,, bedzie co ma być, niech inni się nie interesują'', ale tym postem nie chce chcialam wywolac burzy tylko podzielić się z Wami swoimi wątpliwościami, bo ja ogolnie jestem do tego negatywnie nastawiona i jako przyszła matka już jestem zaopatrzona w butelki, smoczki do nich i mam wybrane mleko modyfikowane chociaz jeszcze nie kupione :P Niby chce spróbować jak to jest, a z drugiej strony najchetniej od razu dalabym butle i nawet nie próbowala przystawiać - taka ze mnie wyrodna matka. Dlatego ważne są dla mnie dzisiejsze zajęcia i może spojrze na to wszystko inaczej, bo ja wiem, że to najzdrowiej, najlepiej i wszystko naj... Tylko jak mi ciotka przynosi silikonowe nakładki, bo,, na pewno bedzie Cię gryzl i będziesz plakac przy karmieniu", herbatki na laktacje,, pij już teraz 2 dziennie" i milion wkladek laktacyjnych, żebyś plam na koszuli nie miała", a ,, laktotor to Ci w ogole nie potrzebny",, mleko jest najdroższe i zobaczysz jak szybko się konczy" to po prostu jeszcze bardziej się przed tym buntuje!
    Doskonale wiem, że wszystko się okaze po samym porodzie, ale zdaje sobie sprawę,że w mojej głowie jest ogolna nie chęć do KP i nie mam pojęcia czemu. Raczej nie znam innych takich ciężarnych albo się po prostu nie przyznają.

Marteczkaa, tak, to już tak niedlugo Właściwie caly miesiac i kilka dni jak zauwazylas, tak samo sobie powtarzam Już się nie mogę doczekać, chociaz tak samo jak jestem podekscytowana jestem przestraszona :P

Madzia, nikt nie bedzie się śmiał, jesli cos Cię niepokoi to nalezy to sprawdzic i tyle. Izba przyjęć w szpitalu po to jest - na szkole rodzenia położna mówiła, że jak ruchów jest malo to jechac i jak dużo to też jechac - i badz tu madry żeby wyczuc odpowiedni moment. Ja jeszcze nie bylam, ale wahać się nie będę jak pomoc czy konsultacja bedzie mi potrzebna.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Dzięki Kawiza podpowiedź, właśnie lekarka odpisała mi żebym przyjechała jutro na po 15, pewnie odsiedzę swoje, ale będę spokojniejsza, a po L4 pojadę za tydzień. Dobrze że zrobiłam dziś krew i mam świeże wyniki, zdążę je odebrać i pojechać po wypis ze szpitala... wolę to mieć ze sobą, chyba że to będzie jakaś ekspresowa sprawa. Pewnie panikuję jak zwykle, ale wolę mieć pewność, w końcu płacę za to nie małe pieniądze.

Madzia, ja tak miałam w 26 tc, okazało sie ze to nic takiego. Dziecko sie tak polozylo stad ucisk, noi bylam po wizycie w toalecie. Tez czulam dziwny napór ale bylo ok. Połóz sie. Mnie ten ucisk przeszedł juz na IP. Fakt byl nieprzyjemny, ale pamiętaj zawsze warto sprawdzić co i jak!

Member
    SylwiaJ

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-04 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny a ja od środy chora, zatoki, gardło, potem kaszel myślałam że się przekręcę ale powoli naturalnymi sposobami jakoś się wykurowałam jeszcze nie do końca ale już dziś o niebo lepiej

W tej ciąży co ciekawe tylko na jednej prawej łydce powychodziły mi pajączki, a w jednym miejscu taka mała wypukłość żylna, nawet nie typowy żylak bo to ani sine ani nie bolało, od wczoraj zaczęło mnie boleć w tym właśnie miejscu jak dotykam i jak zmieniam pozycję np. z leżenia do stania, mam nadzieję że to nic strasznego , może któraś mamusia ma jakieś doświadczenia z takimi ,,żylnymi" sprawami?

Lecę inhalację sobie zrobię...pozdrawiam mamuśki
    ...

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-28 zobacz kalendarz
    Witajcie Mamusie!
    Ja dziś melduje się po wizycie; z Hanią wszystko w porządku, serduszko ślicznie bije; nie wiem ile mała waży, ale 13.04 mamy usg, więc się na pewno poznamy więcej szczegółów.

No właśnie, a propos:, Madzia: 13.04 – mamy usg III trymestru, a 18.04.- mamy następną wizytę.

Poza tym wyniki mi wciąż spadają i mam brać żelazo 2xdziennie, więc pewnie, tak jak niektóre z Was, i ja przywitam się z zaparciami... :-/

Effciak, to już pewnie jesteś w gotowości i już liczysz dni do porodu! :-) przynajmniej znasz konkretną datę! :-) trzymam kciuki !!! a tak swoją drogą, to malutko przytyłaś- przynajmniej po porodzie nie będziesz miała co zrzucać ;-)

Justinne – jestem pod wrażeniem Twojej komody , a przede wszystkim panującego w niej porządku! Karteczki – urocze (też tak zrobię i też tak robiłam w pierwszej ciąży, okazało się, że pajace na 56 były dla córeczki za małe i mąż musiał do szpitala dowieźć większe – tym sposobem przynajmniej wiedział z której półki ma je wziąć); ja chyba też mam same pajace i krótkie body ;-) a co do podkładania czegoś do snu, to ja też tego nie robiłam. Michasia u nas spała całkiem na płasko, dopiero od niedawna śpi na cieniutkiej podusi (z ikei) – sama zaczęła zabierać poduszki z naszego łózka jak już była senna i się na nich układała, więc dostała swoją.
    Ostatnio edytowane przez kaaamiii ; 28-03-17 o 22:50

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Anabella – u nas też okres buntu trwa na całego :-/ mała potrafi się fajnie sama bawić, ale jak coś jej nie wychodzi złości się, piszczy i bije tego, kto jej czegoś zabrania :-/ niby nie jest tak źle, ale zamówiłam sobie książkę o języku dwulatka, żeby jakoś móc poskromić moją złośnicę.....zobaczymy czy czegoś ciekawego się dowiem...rozmowy wystarczą na chwilę, grożenie palcem też na moment ......wciąż szukam innych rozwiązań....

Madzia a jak Twoja rwa kulszowa? już lepiej? A katar? Ja tak jak Kawi, polecam inhalator (niezbędny przy niemowlaku) i inhalacje z soli fizjologicznej; zawsze się tym ratuje i córcię tez, jak tylko zaczyna mieć katar; (a już doczytałam, że masz, ale nie pomaga …. hm.... to już sama nie wiem...biedna....)

Himcia – znam te dylematy z wózkiem i nie wiem dalej jak to u nas będzie! Jeszcze myślę....Fotelik też bierzemy po młodszej, starsza już jeździ w drugim (zmieniliśmy jej jak miała chyba rok i 4 miesiące); ale fotelika nie będę prała, planuję kupić bawełnianą wkładkę i ją na pewno wypiorę;

Kawi- ja planuje kąpać w babydream z rossmanna (tradycyjnie według zaleceń sroki ;-) ) kupiłam też tak jak dziewczyny Hippa – i myślę, że z szamponem nie ma co szaleć – płyn w zupełności wystarczy, one i tak mają b. podobne składy.

Makuszka – ja niczym nie smarowałam po kąpieli pierwszej córci i nie planuję smarować też Hani, no chyba, że będzie miała jakieś problemy skórne; a tak, to tylko płyn do kąpieli;

Ewcia – dzięki za listę! :-) i ja pozwolę sobie skorzystać :-)
    Ostatnio edytowane przez kaaamiii ; 28-03-17 o 22:51

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Sylwia - zdrówka życzę !
    Madzia – a jak u Ciebie? czekasz do jutrzejszej wizyty?

z góry przepraszam dziewczyny za mój spam, ale poszalałyście ostatnio z postami i chciałam się odnieść chociaż do większości :-)

a i jeszcze co do karmienia piersią: nikt mnie do tego nie zmusza, chcę i mam głęboką nadzieję, że się uda (przynajmniej będę o to walczyć jak przy pierwszym dziecku, które początkowo miało problemy ze ssaniem).

Pozdrawiam i spokojnej nocy!

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Nogi mnie bolą i masaż nie pomógł. Zmiana pogody bedzie...znowu!
    Nie wyspana jestem i mega zmęczona! Ciagle obolała... Jeszcze Kamil dzisiaj w prawy bok mnie kopie. Że z bólu podskakuje!

Za to kupilam sobie płaszczyk taki jakby z filcu... Na cieplejsze dni rewelacyjny!
    I paczke pampersów 3-6kg 80szt jeszcze kosmetyki i mleko modyfikowane i chyba jestem gotowa..!
    Może po porodzie się wyspie?

Kurczę nie mam apapu.... No oszaleje przez te moje nogi;(

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    kaaamiii tak, jadę dzisiaj, bo wolę być spokojniejszą, pewnie panikuję jak zwykle, ale wierzcie mi że w ciąży po stracie (zwłaszcza później) każda najdrobniejsza rzecz człowieka niepokoi. Poza tym po prostu będę miała wizytę o tydzień wcześniej i już. Dobrze że mnie coś podkusiło i zrobiłam badania świeże wczoraj. Na szczęście toxo ujemne więc spokój. W ogóle to się dziwię że nie każe mi przychodzić co dwa tygodnie...

Z katarem już lepiej, wczoraj robiłam inhalacje i na szczęście powolutku wszystko wraca do normy. Mam za to jakieś paskudne uczulenie, wszystko mnie swędzi. Robiłam nawet próby wątrobowe ale wszystko w normie.

Anabella biedna moja Dominika w ogóle uparła się na prawą stronę i tam bez przerwy się wypina i coś majdruje, czasem aż boli. Ona chyba w ogóle nie zna pojęcia sen... czy ja chodzę, czy ja leżę to i tak się wierci.
    A ja też kupiłam podobny płaszczyk! Tylko że póki co się w niego nie zapnę - mam nadzieję że Wielkanoc będzie ciepła nie chciałam kupować większego, bo nie będę nosić kotary później

Ja jeszcze muszę kupić maltan (tak w razie w), majtki siateczkowe (XL) bo kupiłam z Canpolu L i będą przymałe no i w sumie to tyle, ale pewnie coś tam jeszcze wyjdzie

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Madzia, wcale Ci się nie dziwię. Ja też wychodzę z założenia, że zawsze lepiej sprawdzić, niż później pluć sobie w brodę, że coś zaniedbałam. Trzymam kciuki!!!! I

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów