Strona 330 z 476
Pokaż wyniki od 3,291 do 3,300 z 4757

Majówki 2017

Senior Member
    Kawi

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Witam się po weekendzie!
    Pogoda cudna . Ja pod koniec tygodnia mam podjechać między pacjentkami do lekarza i dowiem się, czy wód płodowych przybyło, czy nie. Torbę już zaczynam pakować, bo jeśli przybędzie, to muszę do szpitala na kontrolę niestety.
    Za tydzień z kolei mam wizytę w szpitalu w Łodzi, dowiem się, kiedy oni proponują cesarkę i wtedy podejmę decyzję czy rodzę tam, czy u nas w mieście.
    Madzia kup sobie inhalator, albo pożycz sobie w aptece, można inhalować się solą fizjologiczną. Później wykorzystasz dla córeczki w trakcie infekcji. My kupiliśmy jakieś 2 lata temu dla syna i ciągle jest w ruchu, jak problemy z katarem lub z kaszlem są. Ja też już inhalowałam się w ciąży, jak mnie przeziębienie dorwało. Super sprawa.

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Witam się dziś i ja

Pogoda faktycznie piękna, chociaż rano jak szłam do gina to mroziło , ale teraz słoneczko, że nawet po wizycie zaliczyłam mały spacer do Lidla i dopadłam w końcu maliny ( od dwóch tygodni nie mogłam uraczyć )

Na wizycie wszystko ok, szyjka się trzyma - no i przekroczyliśmy już też 2 kg - dzisiaj 2150 g jeszcze tylko magiczne 2,5 i można odetchnąć z ulgą

Madziu - następna wizyta 10 kwietnia i 24 kwietnia. A kropli używaj spokojnie Ja na początku też się bałam ale bez sensu - gorzej dostarczyć dziecku mniej tlenu jak się trudniej oddycha niż zakropić nos solą fizjologiczną

U nas fotelik też czeka na pranie a za tą torbę chyba nigdy się nie zabiorę Wyniki moczu wyszły dobre, więc to jakiś jednorazowy incydent z tymi leukocytami był

My nie będziemy nic podkładać pod łóżeczko ani pod główkę, chyba że zaszła by taka potrzeba na ewidentne zalecenie lekarza / położnej/ fizjoterapeuty.
    Dla dziecka im dłużej śpi na płasko tym zdrowiej

Dziewczyny ile kupujecie paczek pampersów tych jedynek - 2- 5 kg ?

Senior Member
    Kawi

O mnie
    Koteł super, że wszystko ok. Ja też nic nie będę podkładać pod główkę, chyba, że będą jakieś problemy z ulewaniem czy refluksem.
    Dziewczyny co kupujecie do kąpieli dla dzieciaczków na początek? Ja przy synu używałam chyba oilatum, ale teraz czytam na blogu sroki, że w zasadzie to skład nie jest idealny i skłaniam się do pianki do mycia atoperalu plus ew. krochmal z tej samej firmy. Niby są opinie, że można myć w samej wodzie, ale jakoś nie jestem przekonana.

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Kawi mam inhalator, kupiłam na początku ciąży, ale mnie sól fizjologiczna w ogóle nie pomaga jak zamuruje mi nos to na amen i najgorsza jest noc, a w tej ciąży to jakieś apogeum, już chyba 4 czy 5 raz mam katar... a już myślałam że mnie nic nie dopadnie. Kupiłam sobie kropelki do odtykania dla dzieci z mniejszą dawką, psiknę tylko do południa i na noc.

Ja mam jedną paczkę Dad do szpitala jedynek. Kupiłam na Gemini paczkę Pampers, chyba 88 sztuk też 1, a na potem kupiłam 2 z Dady

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Justinne pięknie poukładane ubranka! JA się swoimi szufladami dla Zuzy też zachwycam, ale każdy mi mówi, ze o tylko tak na chwile, a potem i tak będzie rozgardiasz hihi, pomysł z karteczkami dobry, muszę chyba podkraść i zastosować u mnie

Madzia, napisz mi na priv swój adres, wyślę Ci tą Luteinę! Bardzo się cieszę, że komuś się przyda

Koteł super, że wizyta udana! Ja kupiłam póki co 1 paczkę Pampers - 43szt. i 1 Dada-28szt (jeżeli chodzi o jedynki) ale tak się zastanawiam czy jeszcze nie dokupić tych z Pampersa z jedną paczkę..? W ogóle nie wiem jak się odnieść do ilości pieluszek

Kawi ja kupiłam płyn do kąpieli Hipp, te z emolietami dopiero jak się okaże, że Mała ma jakieś uczulenie lub podrażnienie, przestudiowałam bloga sroki i zakupiłam właśnie to chociaż moja teściowa twierdzi że odrazu lepiej myć np. w Emolium, Oilatum ale czy ja wiem...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	PL9540-pielegnacyjny-plyn-do-kapieli-350ml_RGB_01.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	16.0 KB
ID:	100545

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    []marteczkaa[/b] ,ja zakupiłam dokładnie ten sam płyn i zastanawiam się jeszcze nad szamponem z tej serii od pierwszych dni życia, myślicie że warto i że trzeba?
    Ja jestem zdania że nie ma co zaczynać od emolientów, wszystko wyjdzie po pierwszych kąpielach. W szpitalu wiadomo, że będą polecać, bo marketing marek kosmetycznych działa, ale po co inwestować powiedzmy sobie szczerze spore pieniążki, skoro wcale nie musi zajść taka potrzeba, a zakupić zawsze się zdąży w razie czego

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Data
    19.05.2016
    Ruda my organizujemy w lokalu i na pewno kolacja też będzie, ale wiem po rodzinie męża, że imprezy szybko się nie kończą, a nie chciałbym, żeby ktoś był głodny;p nasze wesele skończyło się o 6 w pierwszy dzień i o 5 w drugi. No i u nas impreza łączona z rocznicą ślubu teściów. Rodzina mojego męża jest duża więc nie ma sensu robić dwóch imprez, dlatego będziemy chrzcić już w czerwcu. Niestety nie wiem jakie koszty, ale patrząc na to jak organizowaliśmy wesele to rozbieżność między miastami jest ogromna. Mieszkaliśmy z mężem 50 km od siebie i u mnie ceny za jeden dzień potrafiły być takie same jak u niego za dwa dni, a to tylko 50 km, więc nie wiem czy to się da porównać
    Nie pomyślałam o muzyce na porodówkę, a to bardzo dobry pomysł! Na razie kompletuje wszystko do szpitala i układam na jednej półce, żeby w razie czego mieć wszystko gotowe do wrzucenia do torby.

Koteł
    dziadek mojego męża odszedł od nas ponad rok temu, zawsze dopytywał kiedy doczeka się prawnuka i zawsze odpowiadałam mu, że zaraz po ślubie weźmiemy się do roboty. Dziadek zmarł, ślub wzięliśmy, ale ja chciałam poczekać jeszcze z ciążą. Dziadek na górze dopilnował, żebym dotrzymała obietnicy. Ślub wzięliśmy 13. sierpnia, a od 15. liczy się początek naszej ciąży. Twój dziadek Was teraz na pewno też pilnuje.
    Pampersów kupię 2 małe paczki i jedna dużą, a potem zobaczymy.

Kamowata ja nie ma w ogóle problemów z oddychaniem, jedynie jak leżę na plecach i chciałabym przeczytać coś długiego na głos to łapie zadyszkę, ale moja mała jest nisko, więc to pewnie dlatego.

Anabella też czekam na tańsze pajace w tesco, ale chyba się nie doczekam

Madzia tak jak Anabella napisała, zrób sobie inhalacje, tylko nie parówkę, nie nakrywaj niczym głowy, może być nawet kubek gorącej wody z łyżeczką soli morskiej, bez żadnych olejków. Katar powinien zejść i powinno być lepiej, tylko pamiętaj żeby przez pół godziny po nie wychodzić z domu. U mnie też moja alergiczna pora się zaczęła, ale nie biorę tabletek, wytrzymam do maja, nie wiem tylko co potem bo w czerwcu zawsze jest masakra, a pomaga mi tylko jeden lek, zakazany w ciąży i podczas karmienia. A szampon nie potrzebny na początku moim zdaniem.

effciak wygląda na to, że będziesz pierwsza, no ale czeka Cię podwójne szczęście, więc można się było tego spodziewać. Mnie kiedyś gardło trochę bolało to kupiłam tabletki do ssania prenalen i też polecam. Najpierw pani w aptece sprzedała mi jakąś Islę, ale nic mi nie pomagały. Tak trzymaj, mój mąż też mówi do brzuska, że w każdy inny dzień tylko nie 10.kwietnia!

Justinne przekaż znajomej, że trzymamy kciuki, oby dzieciątko miało dużo siły i dzielnie walczyło. Ja pamiętam jak się modliłam, żeby chociaż do 24 tygodnia dotrwać z małą, jak się dowiedziałam, że szyjka już całkowicie gotowa do porodu, więc codziennie dziękuję za każdy dzień w dwupaku. Piękne te Twoje szuflady, ja dopiero pierwszą partię mam wyprana i wyprasowaną, ale przez mojego męża, więc jestem z niego bardzo dumna.
    Z tego co czytałam to na początku nie powinno się nic podkładać pod główkę, więc ja nie planuję, chyba, że zalecenia lekarza będą inne.

Kawi ja nie chcę kupować emolientów jeżeli nie będą potrzebne, kupię jakiś delikatny żel/ płyn z babydream lub Hipp. W razie jakiś wysypek stary, dobry krochmal pójdzie w ruch.

marteczkaa popieram, bez potrzeby nie zamierzam używać emolientów dla mnie to jakaś głupia moda.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Ja tez z hippa albo babydream bede kupowac plyn do kapueli z opcja na wloski. Sa takie 2 w1. Nie ma co noworodkom alergii wmawiać. Pozniej sa wrazliwe do przesady. A i w szpitalu tez kosmetyki z dolnej połki sa uzywane.

Ja sie dowiedzialam ze w szpitalu gdzie mam rodzic remontuja sale operacyjne i ciut mnie to przerazilo.... Jednak sala kolo sali jest i mam uwierzyc w sterylnosc? Zdjecia i skargi personelu na wszechobecny brud też daja do myslenia... Pewnie trzeba bedzie pomyslec o innym szpitalu. Wrrr

I dzis czuje sie koszmarnie. Nie mam czym oddychac. Jakby mi na piersi siedzial goryl. Boli mnie żołądek i piecze w gardle. I jestem cala taka wymieta;( uch

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Kawi, ja Ci życzę żeby tych wód jednak przybyło :P Wtedy co prawda szpital, ale chyba będziesz spokojniejsza?
    U mnie też piękna pogoda, aż chce się żyć! Co do kosmetyków to kupiliśmy Babydream i do kąpieli i kremy. Jestem tego samego zdania co pozostałe Majóweczki, że emolienty lepiej sobie zostawić na później gdyby były naprawdę potrzebne.

Koteł, gratuluje udanej wizyty - super. Jeśli chodzi o pampersy to my kupiliśmy narazie 1 paczkę Pampers Newborn - 43 sztuki i po prostu zobaczymy jak nam podpasują. Jeśli będzie wszystko okej to dokupimy, a jak nie to będziemy szukać czegoś innego. Z tym dzidziusiem po ślubie od razu to rzeczywiście Wam się udało - dziadek czuwał

Ja właśnie zabieram się za listę do szpitala ( muszę odkopać nasze rozmowy :P ) + uzupełnić o wiedzę ze stron szpitali i pewnie dziś już się zapakuje.
    Mój narzeczony mnie goni, pewnie panikuje żeby nie musiał tego robić za mnie

Member Awatar Justinne
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-20 zobacz kalendarz
    Jejku, ja dzisiaj się czuję fa-tal-nie! Boli mnie głowa, nie mam siły ręki podnieść do góry i do tego boli mnie gdzieś w okolicy serca i cała przepona, ze nie mogę tchu złapać Jednak ta końcówka ciąży nie należy do łatwych...

Dziewczyny jutro i pojutrze są dni Lifestyle w SuperPharmie i są promocje z tego co widziałam na Bepanthen -40%, kosmetyki z Nivea dla dzieci jeden+1 za grosz i różne tam inne rzeczy, a szwagierka która jest farmaceutką w tamtejszej aptece mówi że pomimo ogromnych tłumów to kobiety w ciąży zawsze są obsługiwane w specjalnej kasie poza kolejką

Ja kupiłam kosmetyki z Babydream do kąpieli, zwykłe mydełko i jakby taki delikatny żel myjący i skład ma naprawdę fajny a co do emolientów to moja położna mówi, że najlepiej zagotować siemię lniane i wlać do wanienki z wodą - nie ma lepszego emolientu no i jest naturalny!

https://www.superpharm.pl/media/pres...estyle_marzec/

Ostatnio edytowane przez Justinne ; 27-03-17 o 17:11

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów