Strona 314 z 476
Pokaż wyniki od 3,131 do 3,140 z 4757

Majówki 2017

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Witajcie dziewczyny
    Dziękuję za wsparcie ;*

effciak - trzymajcie się jak najdłużej - każdy dzień dla takich maluszków w brzuchu mamy jest na wagę złota. Trzymam za Was kciuki !
    Justinne - myślę że każda z nas na tym etapie martwi się/boi się i przejmuje się porodem. Nie łam się, komplikacje przy SN występują naprawdę rzadko, a nawet przy planowanym cc nie ma gwarancji że wszystko pójdzie jak z płatka. Ja wychodzę z założenia że warto jeśli nie ma przeciw wskazań spróbować SN, jeżeli coś pójdzie nie tak to cesarka i tyle.
    Kamowata - rozstępami się nie przejmuj, ja mam piersi całe w białę tygryski bo intensywnie rosły mi jak dorastałam. A co do nastroju to witam w klubie - w jednym momencie jestem zła jak osa, później chce mi się płakać z bezsilności a w następnej chwili przechodzi.

Jestem już po wizycie u gina. Morfologia świetna, ale w moczu kilka leukcytów i za 2 tyg. mam zrobić jeszcze raz. Mały waży 1750 g i doktor sugerował wagę urodzeniową około 3,5 kg ale że jeszcze może się zmienić. Cieszy mnie to bo ja rodziłam się 3800 a mąż 4100 więc bałam się strasznie że przyjdzie mi rodzić małego klocuszka
    I po raz pierwszy dzisiaj pokazał buźkę do usg - takie pucusie śliczne i oczka zamkniete <3 aż się rozczuliłam
    Ja w sumie śpię różnie - najczęściej na pół-placach pół -boku bo jak leżę na boku to Igi się frustruje a na plecach to średnio wygodnie i najczęściej podkładam pod plecy poduszkę ciążową albo opieram się trochę o męża

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Anabella mam to samo, łąpie mnie taki bezdech i koniec..
    Dziś znów moje stopy przypominają bochenki chleba... zakupiłam sobie pokrzywę, ale nie widzę jakoś specjalnie po niej efektów, żeby opuchlizna zeszła.

Dziewczyny a będziecie pić jakieś herbatki laktacyjne, albo coś takiego jak teraz reklamują - Femaltiker? Mam zamiar zrobić jutro zamówienie na Gemini i jakoś tak mi się pokazały te specyfiki i się zastanawiam czy to faktycznie coś daje?

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    No to tabeleczka na ten moment zaktualizowana

Ewcia chyba Ty pisałaś o zaparciach? Nie martw się, mam to samo, dziś już mija 4 dzień, wczoraj wzięłam dwa czopki i nic, dziś muszę powtórzyć bo brzuch jak balon. Ja to mam od początku ciąży niestety, ale teraz doskwiera coraz bardziej, zazwyczaj korkuję się po żelazie, dlatego postanowiłam pić sok z buraka, bo może krew się poprawi i perystaltyka też

Kamowata wczoraj miałam okropny dzień, jeszcze byliśmy z mężem wybierać płytki do kuchni i myślałam że go zabiję tam, darłam się na niego niemalże na pół sklepu, a potem się poryczałam oczywiście. Rozstępami się nie przejmuj, ja mam to w nosie (i tak mam już stare białe na piersiach, kiedy dużo schudłam ). Mam kilka na piersiach i jeden mały w okolicach pachwiny, na brzuchu na razie brak, mimo że bardzo rzadko się smaruję

Na wznak też nie mogę spać, bo podobnie jak Anabella łapię bezdech, w dodatku wtedy Mała zaczyna bardzo szaleć śpię na bokach ale też jest trudno, bo bardzo bolą mnie biodra, także ja się kręcę strasznie

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Madzia - u mnie możesz dodać SN, a termin z usg też 13.05

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Effciak trzymaj się i dawaj znać co z Tobą i Maluszkami, na pewno wszystko będzie dobrze!

Koteł trzymamy kciuki za Dziadka, żeby doczekał się na prawnuczka.

Makuszka daj znać jak wyniki Mamy, ale to na pewno nic poważnego.

Jaronia ja na razie nie będę używać żadnych poduszek, klinów ani niż podobnego.

Justinne poczytaj dokładnie o CC, ja mam wrażenie, że CC sporo odbiera, oczywiście jeżeli nie ma innej możliwości to nie ma co się upierać i biczować, ale dobrowolnie, bez wskazań bym się nie zdecydowała na CC.

kaaamii u mnie torba też jeszcze nie spakowana, na razie gromadzę rzeczy na jednej półce, ale jeszcze sporo rzeczy do kupienia zostało.

Kamowata u mnie tak jak u Koteł, rozstępy pojawiły się jak dojrzewałam bo piersi urosły mi o 3 rozmiary w przeciągu niecałego roku. Po czasie zbledły i w ogóle nie zwracam na nie uwagi a mój mąż je zauważył dopiero jak mu pokazałam, że je mam. Piersi i tak nie opalam, więc rozstępy są w odcieniu skóry, naprawdę bardzo słabo widoczne.

Też najczęściej śpię tak jak Koteł, na pół boku, oparta o poduszkę, albo męża, jak jest w domu. Chociaż mój brzuszek jest nisko, więc mi nie dokuczają duszności, zresztą nie mam problemów ze spaniem. W dzień często leżę na plecach i robię coś na komputerze, a w nocy na bokach lub pół-bokach.

Koteł 3,5 kg to dla mnie taka idealna waga, nie za dużo, ale nie za mało. też bym chciała, żeby Marysia tyle miała.
    marteczkaa na razie nie planuje żadnych herbatek, ale jak będą problemy to pewnie i po nie sięgnę.

Madzia¬_Q89 ja od początku ciąży piję kwas z buraków i do tej pory miałam dobre wyniki, więc to dobry pomysł.
    U mnie SN, termin z OM mam na 22.05, ale trzymam się tego z I USG prenatalnego czyli 19.05 bo tak jak kiedyś pisałam nie staraliśmy się o dzidzię, chciałam trochę poczekać, znaleźć pracę po studiach itd., ale mój mąż tak mi marudził, że raz jeden jedyny kochaliśmy się bez zabezpieczenia, więc wiem dokładnie kiedy w ciąże zaszłam i gdyby to miał być termin na 22.05 to nie miałam wtedy dni płodnych. Następna wizyta jutro (14.03), a prenatalne w środę (15.03). Nie mogę się już doczekać, żeby zobaczyć moje maleństwo, niestety bez męża, bo nie ma opcji, żeby w środku tygodnia jechał 500 km… ale zabieram ze sobą mamę i teściową, obie chcą, a przecież nie wybiorę tylko jednej. Mama nadzieję, że nas nie wyrzucą;D

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Bardzo Wam dziękuje za wsparcie, jakos tak lzej na duszy gdy wiesz, że innym też zdarzaja się gorsze dni i lzy, a z tymi rozstepami to po prostu najlepiej się pogodzic, bo inni z nimi żyją.
    Sama siebie nie poznaje, że uroslo to dla mnie do rangi takiego problemu, że się po prostu popłakalam, ale to dosłownie od wczoraj mam wiecznie mokre oczy... Te niewyspanie, nocne wizyty do łazienki co 1,5 godziny, wieczny bałagan, nieprzygotowana do końca wyprawka już mnie przytloczyly i muszę dać upust swoim negatywnym emocjom.
    Mam nadzieję, że już jutro bedzie lepiej...

Koteł- Gratuluje udanej wizyty i zdjecia! Po ciuchu liczę, że nasz w srode też się pokaże.
    Marteczkaa ja narazie nic pić nie będę, po porodzie zobaczymy jak bedzie. Słyszalam bardzo dobre opinie o tym Femaltikerze, chetnie poczytam Wasze doświadczenia.
    Anabella, Madzia, ja to śpię tylko na plecach, ewentualnie na boku się ulozę jak Młody spi i nie załapie, że coś mu tam nie pasuje, ale dość szybko to ogarnia i kopie mnie po kilku chwilach. Czasem się zdarzy,że leże jak Wy na pol-boku i jest w miare w porządku, ale to naprawde rzadkosc. Nie wiem jakbym spala gdyby jeszcze w tej pozycji problemy z oddychaniem mnie dopadly, na szczęście mnie to omija!

Jeszcze raz dziękuje Wam za wsparcie, jestescie super!

Senior Member Awatar Ewcia_N
    O mnie
    Jestem mamą
    Przytulam zdołowane rozstępami... Mi się ostatnio pojawił JEDEN po porodzie już obok pępka. A teraz aż czekam co się będzie działo, bo wieczorami brzuch mam w sine plamy. Miałam nadzieję, że mnie genetycznie ominą, bo mama nie ma ich szczególnie dużo po 6 ciążach, ale chyba miałam zbyt jędrną skórę Trzeba szukać plusów Rozstępy to takie piękne zmarszczki macierzyństwa

marteczkaa ja sobie zrobiłam zapas Bocianka i z Herbapolu też jest fajna herbatka na laktację. Nie wiem na ile to pomaga, ale pamiętam, że mi bardzo smakowały (same zioła) i zdrowsza alternatywa dla herbaty. W ogóle powiem Wam, że dzięki ciąży bardzo zmieniłam swój styl życia na lepsze i dużo nawyków pozostało.

Madzia tak, ja się męczę z zaparciami. Myślę, że jak do końca ciąży pociągnę na tej Laximamie to może jakoś dam radę. Tobie pewnie jeszcze gorzej na tym żelazie... Już tylko 2 miesiące ;D Brawo za tabelkę! Aż mnie zmotywowałaś do sprawdzenia terminu z USG. Jakoś w ogóle nie brałam go pod uwagę. Wg mojego kółeczka 07.05, wg lekarza kółeczka 10.05. To jest brane pod uwagę nie OM tylko pozytywny test owulacyjny. OM miałam na 2 miesiące przed zajściem w ciążę z pierwszym synkiem. Taki ze mnie ewenement he he Mąż się śmieję, że powinnam mu dziękować za to, że uwolnił mnie od okresu na tak długi czas. Tylko kurde mógłby mnie chociaż od jednego porodu uwolnić
    A wracając do tematu to mam termin z USG na 5.05 i pewnie teraz znowu zacznę się niepotrzebnie nastawiać, że uda mi się urodzić przed czasem Liczę na SN. Dziewczyny bojące się: ja też się boję, to oczywiste. Nigdy nie wiemy jak się potoczy. Ja rodziłam długo, mam nacięcie, ale jeszcze w dzień porodu powiedziałam przyjaciółce, że nie mam jakiejśtam traumy. Natura to tak dla nas zaplanowała, że to jest do przeżycia. Facet by takiego bólu nie wytrzymał a my dla swoich dzieci zrobimy wszystko. Wcale nie uważam, żeby cc było bezpieczniejsze czy mniej bolesne. Myślę, że dłużej się potem wraca do formy. Sama miałam inne niby lekkie zabiegi i potem mi Mąż przez 2 tygodnie pomagał się myć. Ja panicznie boję się cc...

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    Magda_Q89 Mnie też zmotywowałaś do tego, żeby spojrzeć jaki termin porodu wypada z ostatniego USG. I aż się przeraziłam - wychodzi mi 26.04.2017 (wg OM - 08.05), więc prawie 2 tygodnie różnicy

Effciak Również trzymam kciuki za Ciebie i dziewczyny, żeby sobie jeszcze spokojnie posiedziały u Ciebie w brzuszku. Wiadomo, że mając bliźniaki będziesz miała wcześniej rozwiązanie, ale nie musi się Im aż tak spieszyć Dawaj znać co u Was.

Kamowata Ja mam po pierwszej ciąży sporo rozstępów na brzuchu i tak sobie na spokojnie wytłumaczyłam, że przynajmniej widać, że dziecko rodziłam. Łatwiej było je zaakceptować. Bardzo podoba mi sie to co napisała Ewcia_N "Rozstępy to takie piękne zmarszczki macierzyństwa"

Co do sposobu rozwiązania ciąży to ja jestem jak najbardziej za porodem SN, ale wiadomo, że czasami nie da się inaczej niż przez CC. Komplikacje mogą się zdarzyć i tu, i tu. Nie ma się co nakręcać, ani przywoływać czarnych scenariuszy.

Junior Member
    Martiq

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-25 zobacz kalendarz
    Ech cały mój post szlag trafił, bo mi się sesja wylogowała. :/

Trochę się nie odzywałam. Od tygodnia prawie u rodziców bo u nas remont już na dobre. Ani jednego mebla już nie ma nawet. :-)
    Mąż jak po kilku dniach przyjechał wczoraj w odwiedziny, to stwierdził, że brzuch urósł a twarz schudła. Może przynajmniej te moje masakryczne tempo tycia spowolniło

W tym tygodniu planuję w końcu (dopiero) pokupować jakieś ubranka, kosmetyki, wyprawkę, bo z tego jeszcze nic nie mam.

Jeżeli chodzi o rozstępy, to niestety całe piersi są nimi 'ozdobione" ale jakoś się tym za bardzo nie przejmuję. Tak długo czekałam na moją upragnioną dzidzię, że efekty ciąży spadają na drugi jak nie trzeci plan. wszystko warte dla mojej córci

Madzia_Q89 jak będziesz uzupełniała listę to jakbyś mogła u mnie dopisać termin OM 21.05, USG 25.05 i planuję SN.

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Ewcia_N pięknie ujęłaś znaczenie rozstępów, od razu całkiem inaczej się na nie patrzy!

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów