Strona 307 z 475
Pokaż wyniki od 3,061 do 3,070 z 4748

Majówki 2017

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-28 zobacz kalendarz
    Anabella, Ruda, Koteł - dzięki dziewczyny za pocieszenie :-) tak jak myślałam, uwaga gina i tak nic mi nie dała, bo skusiłam sie na pyszne ciasteczka morelowe heh ;-) ale powiem Wam, że w pierwszej ciąży nie miałam aż takiej ochoty na słodkie.... i waga też się prezentowała trochę inaczej; na pocieszenie, pamiętam, że w pierwszym tygodniu po porodzie spadły mi prawie wszystkie kilogramy ciązowe :-) pozostały tylko 3-4 kg , aż do momentu ćwiczen, więc i tym razem liczę na szybki spadek heh; pewnie zostanie więcej tłuszczu do spalenia, ale poźniej się będę martwić ;-)

himcia, nam na szkole rodzenia, jak i w szpitalu też mówili, żeby nic z pępkiem nie robić, pozostawiać do wyschnięcia, aż odpadnie; niestety u nas z córeczką był problem, bo sączyła się dość długo ropa/krew (nie wiem sama co to było) i jak położna to zobaczyla, to jednak kazała oczyszczać właśnie octeniseptem, albo czystym spirytusem :-/

Ruda, co do glukozy na czczo, ja miałam chyba 88; a w kwestii pościeli: podobnie jak Koteł i Madzia, pościeli nie planuje dla córci, aż do skończenia roku, a może nawet dłużej – mamy po starszej córeczce śpiworki, które sprawdziły się rewelacyjnie (na lato i cieplejszy na zimę);

Madzia, co do kremu na brodawki, ja miałam właśnie Maltan i umnie sprawdził się rewelacyjnie, przynosił ogromną ulgę w tych pierwszych dniach karmienia, jeszcze nawet w szpitalu go używałam (a sutki miałam poranione aż do krwi przez mojego małego cycoholika ;-) ale nie chciałam używac silikonowych nakładek; słyszałam, że są tylko nośnikiem bakterii .....

słodkich snów Mamusie!

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Himcia ja znalazłam taki, u nas dostępny, nazywa się Lansinoh czy coś takiego, w takiej fioletowej tubce. Może o to chodzi? Cena też w miarę przystępna

Ja dziewczyny miałam dzisiaj strasznie kiepską noc, obudziłam się przed północą cała zlana potem, było mi gorąco jak w piekle, i w dodatku miałam w sobie taki lęk nie do opanowania. Musiałam pospacerować, pooddychać i godzinę później spałam.

Potem nad ranem obudził mnie straszny skurcz w łydce, myślałam że się wydre na cały dom, dobrze że mąż rozmasował, ale noga będzie boleć przez 2 dni

W dodatku całą noc tak mnie bolał brzuch - dostałam strasznej niestrawności i wzdęć, nawet espumisan i mięta nie pomogły i całą noc kręciłam się na łóżku, jak mnie pasowało to Małej znowu nie, uff + jeszcze sikanie co 5 minut.

Jestem dziś nie do życia, zważywszy że nie mogę wypić kawy, bo magnez muszę uzupełnić, to będę jak zombie... Ale Wam życzę Miłego Dnia

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny
    Ruda1988, na czczo miałam 88
    Ja się ciągle zastanawiam co z tą pościelą, narazie mam 3 kocyki, 2 rożki, planuje też kupic otulacz gdyby były problemy ze spaniem to myślę, że warto wypróbować
    Pomyślicie pewnie, że jestem jakąś wariatką ale powiedzcie mi prosze jak przygotowac wozek na spacery? Jakies maty, prześcieradla? Ile tego powinno być? Ja osobiście wole miec wiecej gdyby pielucha przeciekla albo większe ulanie by się zdarzyło tylko też nie chce przesadzać :P Mam tylko bialy materacyk w wózku i nic wiecej - prosze o rady :P

I muszę Wam się pochwalić - wstalam dziś przed 6 00 żeby dokonczyc teorie i metodologie i oddac to wszystko promotorce- 57 stron, uffff. Teraz tylko badania, analiza i poprawki. Jestem z siebie taka dumna, że w końcu to uporządkowalam i dopisalam braki,że humoru to mi chyba nic nie popsuje
    Wczoraj przyszła paczka z allegro od Świat dziecka ze Szczecina - któraś z Was polecala i się skusiłam. Jutro mają dojechać do mnie ostatnie rzeczy w spadku, potem wielkie sprawdzanie czego jeszcze brakuje, zakupy, prasowanie i chyba zostanie tylko oczekiwanie

Kochane Kobietki życzę Wam i Sobie w dniu dzisiejszym i każdym innym: spełnienia marzeń, radości i pociechy z każdego dnia! Wielu przespanych nocy! I jak najmniej trosk!
    Żeby 8 marzec był codziennie

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Witajcie dziewczyny i również wszystkiego dobrego dla Was z okazji dnia kobiet

Ja byłam dzisiaj upuścić sobie trochę krwi przed poniedziałkową wizytą
    Madzia - współczuje nieprzespanej nocy Ja też sypiam gorzej już teraz, pewnie jak na 3 trymestr calkiem nieźle, ale ja śpiochem z natury jestem i wkurzają mnie wczesne pobudki i budzenia.

Karmowata - pytanie nie głupie, też się ostatnio nad tym zastanawiałam chyba po prostu założę na materacyk i pokrowiec dodatkowe prześcieradełko bawełniane i na początku będę podkładać pieluchę jeszcze, jak się obędzie bez incydentów przez jakiś czas to pieluchę wyjmę.

Dziewczyny ile macie zmian prześcieradeł do łóżeczka ? Ja mam 2, a położna na szkole rodzenia mówiła żeby mieć przynajmniej trzy i nie wiem czy jest sens dokupywać jak na początek młody i tak będzie spał w kokonie
    . Rożek mam jeden za ciepłe to mi się to na wiosnę/lato wydaje. 1 otulacz, 2 cieńkie kocyki minky, 1 grubszy, 2 bawełniane takie lżejsze.

Senior Member Awatar Ruda1988
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Ja też mam otulacz i chcę kupić jeszcze śpiworek, ale wiem, że teściowa chce kupić nam pościel do łóżeczka i jak Mała podrośnie to pewnie będzie spała normalnie pod kołderką. I tak się zastanawiam czy ten środek się pierze, czy to już przesada ;-)
    W wózku też mam tylko biały materacyk, chcę kupić prześcieradło bawełniane na gumce i na to kłaść pieluszkę. Ale w sumie teraz tak myślę czy to nie będzie za dużo.
    Dzięki za odpowiedź odnośnie glukozy, za pierwszym razem na czczo wyszła mi na granicy normy więc powtórzyłam i mam 88 czyli nie muszę się martwić.
    Idę do wanny, spróbuję się ogolić na dzisiejszą wizytę :-)
    Miłego dnia, udanych wizyt i oby Was Wasi mężczyźni dziś wyjątkowo rozpieszczali :-)

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-28 zobacz kalendarz
    Witajcie Kobietki! Wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta !!!

Kamowata ja do wózka na początek brałam pieluchę flanelową i zawijałam jak prześcieradełko, a później wpadłam na pomysł, że dobrze sprawdzi się w tej roli prześcieradełko frotte na przewijak ( taki nakładany na łóżeczko) i rzeczywiście sprawdziło się w 100% ! Polecam! ja miałam ok 5 sztuk, ale było stanowczo za dużo: pielucha nie przeciekła ani razu, a i córcia w ogóle nie ulewała.
    Koteł, jesli chodzi o prześcieradełka do łóżeczka to też miałam z 5 szt. - dużo, przynajmniej tak mi się wydaje....ale dzięki temu, pranie mogłam sobie odłożyć na później i tak na początku podścielałam pieluszkę tetrową pod buźkę córci, jak się bałam, że uleje (składałam wzdłuż na pół i podwijałam końcówki pod materac); ale tak jak pisałam wcześniej, nie mieliśmy takiego problemu..

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Do wózka mam 2 przescieradla z gumką ( w tesco za 9 zl) i do lozeczka 2 przescieradla z gumką i jedno takie normalne jeszcze po moim synku. U mnie czasem przechodziły różne rzeczy przez pieluchy i 2-3 prześcieradła to minimum do tego takie prześcieradło z gumką -cerata na materac.

Wlasnie posortowalam swoje ubrania (wielka sterta poszła do kosza) i biorę sie za pranie ubranek dzidziulka. I spakowalam juz do walizki to co mi sie udało kupić
    U mnie Młody wyrabia cykle dzień-noc. I teraz o wiele mniej sie rusza czyli śpi w koncu te 15 h na dobę
    W nocy budzi sie 2 do 3 razy i to wtedy kiedy ja sie energicznie z brzuchem przewalam z boku na bok co raz ciaśniej Aniołek już ma i w taką podkowe się ulożył i pod żebra pomału sunie nogi

Senior Member
    Kawi

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczyny.Ja sobie wczoraj przeczytałam tą historię i jestem w szoku.

http://mamaginekolog.pl/karmienie-pi...oria-rodzinna/

Do tej pory w moim przypadku traktowałam karmienie piersią głównie jako wygodne, szczególnie w nocy, lub jako sposób na szybkie zgubienie zbędnych kilogramów po ciąży ale mimo wszystkich mitów panujących w internecie na temat mleka modyfikowanego, że dzieci się tak samo rozwijają, to nie ma to, jak dziecko na piersi. Wymaga to od mamy trochę wyrzeczeń, szczególnie, jeśli dziecko ma kolki, nie wiadomo wtedy, co jeść, ale poza tym same plusy jak widać. Ja karmiłam syna długo, super sprawa.

Jeśli chodzi o wózek, to ja zawsze kładłam pieluszkę, zresztą syn urodził się zimą, więc leżał w kombinezonie i nie było kontaktu skóry z wózkiem. Teraz też pewnie pieluszkę położę, bo gondolkę mam stosunkowo małą, prześcieradło może być za duże.

Madzia czy ty pytałaś może swojego lekarza, jakie znieczulenie dają, jeśli ma się problemy z kręgosłupem? Bo taki zastrzyk w kręgosłup, to nie wiem, czy w przypadku przepukliny jest też stosowany?

Cytat Zamieszczone przez Ruda1988 Zobacz posta
    Anabella ja jak czytałam mojemu Arkowi ten tekst to się tak chichrałam, że aż mi łzy leciały. Patrzył na mnie jak na wariatkę

Madzia a propos listy jeszcze- gdzieś znalazłam inf. że dobrze jakby koszula do porodu była też przystosowana do karmienia, jakbyś chciała Maluszka od razu przystawić do piersi. Dla mam z długimi włosami opaski, wsuwki, spinki itd. I podobno warto mieć jakieś pastylki odświeżające oddech, bo po kilku godzinach robi się taki niesmak w ustach. Ja mam na liście jeszcze małą gąbkę do naczyń i pojemniczek z płynem. A odnośnie płynu do higieny intymnej to jakaś mama kiedyś pisała, że ona kupiła sobie taką małą buteleczkę ze spryskiwaczem i w niej rozrobiła trochę tego płynu, bo miała tak pokaleczone krocze, że nie byłaby w stanie się normalnie umyć. Kosmetyków nie biorę, bo położne kąpią w szpitalnych. A! I jaśka swojego biorę, bo na tej szpitalnej pościeli nie lubię spać, a koleżanka mi podpowiedziała, że można też do karmienia wykorzystać.

kaaamiii 8 kg na plusie to jest dużo na przełomie 7 i 8 miesiąca? Wydaje mi się, że Twój gin trochę przesadza. Głowa do góry. A wyniki krwi masz ok? Jakbyś się źle odżywiała, to po wynikach byłoby widać.

milka875 co to znaczy łożysko 2 stopnia? To dobrze?

Dziewczyny jaką miałyście glukozę na czczo?
    I jeszcze takie głupie pytanie... pierzecie wkłady pościeli? Czy tylko poszewki?

Jutro o 14 wizyta. Trochę się martwię, bo mi wyszły ketony w moczu i zastanawiam się, co to znaczy. Zaczęłam szukać w internecie, ale po kilku artykułach dałam sobie spokój, bo wszędzie co innego pisali i tylko jeszcze bardziej się wystraszyłam.
    Ketony w moczu oznaczają, ze organizm pobiera energie nie z glukozy tylko z tłuszczy ergo za mało jesz:-) głodzony organizm wykazuje ketony. Co do łożyska to ma 3 fazy tzn stopnie dojrzalosci i na tym etapie 2 to bardzo dobrze, gorzej jak łozysko sie szybko starzeje i np. Przed 32 tc masz 3 stopien. Poza tym jest ok.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów