Strona 274 z 476
Pokaż wyniki od 2,731 do 2,740 z 4755

Majówki 2017

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Witajcie Dziewczyny!
    Miałam straszną noc... nie spałam od 2 w nocy. Najpierw złapał mnie straszliwy skurcz w nodze - co z tego że biorę magnez 3 razy dziennie w najwyższej dawce , dobrze że mąż mi rozmasował. potem dostałam takich boleści, że miałam w planach dziś jechać na IP... myślałam że się skończę, ból od kręgosłupa na podbrzusze, wzięłam no spe i nic... i co się okazało pomógł mi espumisan. Chyba pofolgowałam sobie ze spaghetti... ale wystraszyłam się okropnie.

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Madzia witaj w klubie strasznych nocy, chociaż moja jednak skończyła się wizytą na ip.
    Cały dzień wczoraj pobolewał mnie brzuch, ale wieczorem to był już cały czas niemal twardy i pewnie stwierdziłabym że muszę dużo poleżeć i odpocząć, gdyby nie fakt iż jak poszłam do toalety miałam całą mokrą wkładkę. Śluz przeźroczysty, wodnisty - przeraziłam się że to wody się sączą albo coś.
    Lekarz w szpitalu zbadał, ilość wód w normie, młody się ma dobrze, szyjka zamknięta ale skrócona trochę. Przepisał magnez 3x dziennie i no-spe kazał brać jeżeli brzuch będzie często twardniał w ciągu dnia.
    W nocy często się budziłam bo Igi tak się wiercił że nawet mąż pod ręką pierwszy raz poczuł przewracającą się kulę.
    No i ja porządnie najadłam się strachu. Zła jestem tylko że mi nie sprecyzował co to znaczy że trochę skrócona szyjka. Trochę czyli ile ? Eh...

Na następnej wizycie u mojego gina karzę mu dokładnie zmierzyć. A Madziu moje wizyty zmieniły się na 27 i 28 luty bo prenatalne przesunęli o tydzień

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Co do zimowej kurtki to moja też jest już trochę ciasnawa i chciałabym przerzucić się na trochę lżejszą bo ją mam typu oversize i spokojnie mi wystarczy
    Polecam zajrzeć do ciuchlandów - można znaleźć prawdziwe cuda.
    Co do biustonoszy do karmienia to ja już od I trymestru jak mi rozmiar biustonosza podskoczył testowałam i najbardziej pasuje mi model z alles mama - mięciutki dobrze trzyma - http://allegro.pl/bez-biustonosz-do-...656007480.html, chociaż widzę że teraz już robi się na mnie mały.
    Mam z fiszbinami na wyjściai tylko na wyjścia bo jak go założę to mam wrażenie jakbym miała się udusić. Ogólnie przetestowałam już 4 marki i ten biustonosz z alles najbardziej mnie zadowala. Z tyłu ma 4 haftki więc obwód też idzie dopasować jak brzuszek rośnie. Napewno zamówie sobie jeden większy za jakiś czas i po porodzie jak będę znała rozmiar to z 2 sztuki w aktualnym rozmiarze.
    Ja już na szczęście z 2 partiami prania i prasowania się uporałam. Została mi jeszcze jedna partia prania ale to w przyszłym tygodniu. No i kocyki w marcu.

Mam pytanie: Dziewczyny czy staniki swoje i koszule nocne/ koszulki do karmienia i inne też pierzecie w proszku dziecięcym? Bo mi się wydaje że chyba tak ale wolę się upewnić

Madzia - pro po bóli brzucha - mnie rano zawsze boli brzuch zanim pójdę do toalety za potrzebą. Na początku mnie to przerażało, ale mam tak od początku ciąży i skoro z małym nic się nie dzieje to ten ból wynika chyba z męczących się jelit. Nie miałam problemów z zatwardzeniami ani nic, ale jak ten ból mnie dopada to wiem że niedługo czas na wizytę w wc

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-28 zobacz kalendarz
    Witam się z Wami mamusie w ten pochmurny deszczowy dzień :-/ ale dziś ślisko – uważajcie bo naprawdę łatwo wywinąć orła :-/ ale nie ma jak piątek, piąteczek, piatunio....
    Staniki do karmienia to rzeczywiście, jak to himcia napisała, wróżenie z fusów. Kupione nawet na koniec ciąży, okazały się za małe zaraz po, a za duże w późniejszym okresie karmienia. Nasze biusty są nieobliczalne ;-) Co do fiszbin, też się bałam zakładać z fiszbinami w momencie kiedy bardzo mi zależało na karmieniu córci piersią, czyli tak do 6 miesiąca (w ogóle ze wszystkim byłam b. ostrożna przez ten okres, i z ćwiczeniami itp…) Ale jak Michasia skończyła 6 miesięcy, to już sobie na więcej pozwalałam (na zasadzie „będzie co ma być, nic na siłe ”), nawet na ładne staniki z fiszbinami (bo dość już miałam tych bawełnianych ) i na intensywne ćwiczenia z Chodakowską , na którą czekam z utęsknieniem ;-) a Michasię karmiłam piersią przez 14 miesięcy – i dla mnie to wielki sukces ! – odstawiłam za namową lekarza, bo wyniki mi strasznie spadły wraz z drugą ciążą (choć wiem, że sama ciąża nie jest przeszkoda w karmieniu piersią);
    Agucha89 – mnie kuszą nosidła bondolino, bo dużo o nich dobrego słyszałam; bo tak jak Kamowata, chusty się trochę obawiam, że przez moją nieudolność zrobię dziecku krzywdę; choć słyszałam, że dobrze splątana chusta potrafi zrobić wiele dobrego !
    Marteczka – piękne te Twoje łowy – mam te same body (z krótkim rękawem) złowione również w lumpeksie !
    Co do FB, podzielam zdanie Madzi_Q89 i Anabelli ja tu zostaje! jak pozwolicie, oczywiście ;-)
    MadziaQ_89 – współczuje nocki! Odbij ją sobie w dzień i wypoczywaj ile się da ! niestety te skurcze też mnie zaczynają łapać w łydki – pamiętam w ostatniej ciązy, zdażały mi się coraz częściej zwłaszcza pod koniec….:-/
    Koteł – właśnie przeczytałam, że Twoja nocka też nie należała do najprzyjemniejszych współczuje ! dobrze, że wybrałaś się na IP, to trochę się uspokoiłaś. A co do szyjki, to Twój gin będzie wiedział najlepiej!
    Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzidziusie! miłego dnia !

Member
    Ania_88

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-20 zobacz kalendarz
    hej mamuśki

że ślisko to fakt!! można wywinąć i to pod własną chatą!! dobrze, że mam psa 30 kg

dzięki za link do stanika muszę zamówić, a że mam niemały biust jeszcze sprzed ciąży to muszę mieć konkret. A szkoda mi trochę kasy wywalać na stanik z Trumpha które notabene bardzo sobie chwalę

co z tymi misiami? ma któraś sprawdzone linki?

jeśli chodzi o kosmetyki dla małego to czekam na położną, mówiła że sobie porozmawiamy o tym bo odchodzi się od oliwkowania itd. zobaczę co poleci, bo opinie ona me bardzo dobre będę zamawiać z gemini, nie miałam spięcia z ups chociaż nie ukrywam wolałabym dpd bo mam prywatnego kuriera ;p

też macie dziś takie spowolnienie jak ja? chyba przez tą pogodę....

Senior Member
    Kawi

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Ania a ja dzisiaj w pracy właśnie powera dostałam Daj znać, co położna powiedziała, jestem ciekawa co teraz się stosuje.
    No i zamówiłam misia z tej strony: http://www.leo.sklep.pl/zabawki/whis...wh08,p70717198
    i będę przykładać do brzuszka. A mąż niech się denerwuje, że za szybko wszystko zamawiam, nie będę go słuchać
    Współczuję nocnych przeżyć. Mi jedyne, co teraz w nocy przeszkadza, to pęcherz, ale jak padam o 21 na kanapie, to raczej się wysypiam
    Mój brzuch ma dzisiaj czkawkę co chwila
    Kusicie tym lumpexem. Chyba sama się wybiorę, choć u mnie z czasem w ciągu dnia krucho

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Koteł to współczuję, ja już parę razy też lądowałam na IP, ale jak to mówią, lepiej raz za dużo niż za mało, żeby potem sobie nie wyrzucać.
    Wiem też właśnie, że brzuch boli od nadmiaru treści w jelitach, już się trochę do tego przyzwyczaiłam, tak jak teraz, Domi ucisnęła na jelita i gotowe. Z resztą właśnie przyjęłam czopek, bo mam straszne zatwardzenie, jakbym miała kamień, a nie chcę cisnąć na siłę bo wiecie - przepraszam za te szczegóły, no ale wiecie
    Dziś też zakupiłam już co ważniejsze rzeczy z wyprawki, oczywiście przed nami jeszcze sporo, ale po trochu się gromadzi. Kupiłam butelki z Lovi, wzięłam 2 -150ml i 1- 250ml. Chociaż mam wielką nadzieję na karmienie piersią, ale na wodę i w zapasie musi coś być.
    Po 20 kupujemy wózek - już nie mogę się doczekać

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Wróciłam od lekarza, niestety szyjka dalej krótka, ale pessar dobrze siedzi. Co nie zmienia faktu, że brzuch mi się spinać nie może, więc 2x luteina, 2 x Duphaston i 3x magnez. Do tego doraźnie no-spa. Jakby coś się działo to nie czekać tylko jechać na IP. I mnie nie ominie glukoza… mam kupić w aptece i rozmieszać w szklance wody, mogę wcisnąć cytrynę! A i 3 dni wcześniej mam się najeść słodkiego do oporu, też dostałyście takie zalecenie?
    himcia dzięki za rady na pewno zrobię tak jak mówisz, ale chociaż jeden zamówię szybciej bo tej mojej małej się za bardzo spieszy, więc, żebym miała cokolwiek w razie czego.

agucha 89 to jaką chustę kupujesz? też dużo czytałam, ale dalej nie wiem jakiej długości kupić;D

Madzia_Q89 ja również polecam Justinex, nie wiem czego dokładanie potrzebujesz, ale ma dużo rzeczy, ja dzisiaj dostałam paczkę od niej i wszystko jest super, takie jak chciałam i zamawiałam. Mnie rano taki skurcz w łydce złapał, że do teraz go trochę czuję, ale na szczęście też mąż rozmasował;p

LiKo a jaki bujaczek kupujesz? jakoś nic nie porwało moje serca na razie i nie mogę się na nic zdecydować.

Koteł to najadłaś się strachu, skoro się skraca to ja bym się starała na wszelki wypadek więcej odpoczywać. Nie mówię, że leżeć cały czas, ale troszkę więcej i na pewno nie dźwigaj nic ciężkiego chociaż do wizyty. Lepiej dmuchać na zimne.

Ania_88 ja poczytałam o kosmetykach na blogu sroki i chyba zdecyduję się na babydream z rossmanna, oliwki na razie kupować nie będę, tylko to co faktycznie potrzebne dla takiego maluszka, ale też jestem ciekawa opinii położnej, więc napisz.

Nie mam nic przeciwko grupie, zawsze nowe dziewczyny mogą tutaj napisać, żeby je przyjąć do grupy.

Member
    Ania_88

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-20 zobacz kalendarz
    spoko, w przyszłym tygodniu mam się przypomnieć o wizytach od 30 tygodnia, więc jak tylko się u mnie pojawi to podpytam

tyle butelek kupujecie? ja kupiłam tylko 125 ml z Aventa i więcej chyba nie kupuje, w razie W kupię stacjonarnie. smoczki do butelek też są dostosowane "wiekowo" więc kupiłam jedną 0+ i myślałam, że więcej nie trzeba

ja również współczuje nieprzespanych nocy, ja jedynie budzę się na nocne siku raz no czasem dwa razy

mały ostatnio jest tak aktywny, że te jego ćwiczenia robią się bolesne, właszcza jak się wypnie nie wiem czy to pupa czy noga, ale wbija się w skórę i przesuwa mi z lewej na prawą i to już nie jest miłe obawiam się co będzie dalej. Brzuch mi się rusza prawie non stop i faluje jak szalony, myślałam że z racji mojej tuszy nie będę miała takich doświadczeń ale jednak synek ma tyle siły, że widać gołym okiem jak buszuje

szalejecie z wyprawkami to fakt ja też nie patrzę "że za wcześnie" mam to w nosie, bez przesady. Później mogę nie mieć siły na latanie, a może się skończyć tak że będę musiała tylko leżeć. A nie wszystko chce kupować przez internet. A łóżeczka kupujecie w kompletach z pościelą? dajcie linki bo ja to panikara jestem i boję się o jakość ;p

Senior Member Awatar GiaModern
    Mieszka w
    Racibórz
    O mnie
    Jestem mamą dwóch chłpców
    Wpisów
    1
    Witam dziewczyny;

Dziś mam taki dzień lenia, że się to w głowie nie mieści. A do tego jeszcze pada.
    I drapie mnie w gardle, jakieś wirusy latają w powietrzu, bo mężu od trzech dni na Strepsils leci. Eh! Szkoda gadać.
    Współczuję nerwowych nocek....mnie męczy jedynie bezsenność. Zasypiamy z młodym o 21, on śpi, a ja dwie godziny później oczy jak pięć złoty i nic... nawet czytanie książki nie pomaga. Przewracam się z boku na bok i tak do rana.
    Madziu następną wizytę u gin mam na 16 marca. Wczoraj u niej byłam. Wszystko jak najbardziej w porządku, przestrzegała aby nie wychodzić na dwór, kiedy smog opada. Mały ma już ponad kilo. Najzabawniejsza była jego pozycja podczas USG. Ułożył się w poprzek brzucha, Ręce założył za głowę, a jedną nogę oparł o drugą na wysokości kostki. Wyglądał jakby leżał w hamaku. Wakacje w końcu, co nie?!
    Dziewczyny też zastanawiam się nad chustą. Byłoby mi mega wygodniej obsługiwać i jego i starszego. ( wolne ręce!) Szukam jakieś niedrogiej książki z instrukcjami wiązania krok po kroku.
    Co do płaszcza zimowego to nawet nie będę komentować. Okazuje się, że przytyłam tylko w brzuchu i biuście.... Wiosno przychodź!
    Co do biustonoszy do karmienia to jest istna loteria. Przed pierwszą ciążą rozmiar 70C ( nie za dużo , nie za mało ), w czasie ciąży 75D ( jeszcze OK ) , po porodzie 70 K (!) ( tak, jest taki rozmiar heheh ), po unormowaniu się karmienia zeszło do 70J. Aktualnie mam 75 I. Zobaczymy co dalej... Sportowe staniki na początek to bardzo dobry pomysł i najlepiej właśnie taka rozmiarówka m/l.
    OK dziewczyny trzymajcie się , ja idę jakiś obiad wymyślić.

Pozdrawiam

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów