Strona 266 z 476
Pokaż wyniki od 2,651 do 2,660 z 4755

Majówki 2017

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Witajcie dziewczyny

Jak zwykle w weekend cisza a poniedziałek i się rozkręcamy

Misia - super że wszystko się na razie uspokoiło i jest perspektywa powrotu do domu
    Ja wanienkę kupiłam ze stelażem używaną za 40 zł, i misia szumisia też na allegro. Muszę wam powiedzieć że ten cry sensor jest strasznie czuły, bo włącza się nawet jak ktoś głośniej mówi albo kot miauczy
    Co do tych płynących 100 to się zgadzam i cieszę się że moja lista rzeczy do kupienia drastycznie się kurczy
    Igi daje dzisiaj o sobie dość mocno znać - ułożył się na samej górze macicy i całą noc budziłam się co jakiś czas i siadałam żeby zjechał niżej Chyba daje znać że od dzisiaj to równe 3 miesiące do terminu ( jakbym mogła zapomnieć)

Madzia - ja kłucia w pochwie czułam jak mały właśnie tak nisko siedział, od 2 dni jak się obrócił to już nie czuje a wcześniej non stop
    Na zatoki polecam parówkę z rumianku mi w zeszłym tygodniu pomogła bardzo - robiłam z 3-4 razy dziennie,a rumianek później wypijałam bo ma właściwości antyseptyczne i bakteriobójcze co przynosi przy okazji ulgę na gardło.

Po szkole rodzenia mam mieszane uczucia - była mowa o porodzie i położna powiedziała że można chodzić, korzystać z piłki ,prysznica wszystkiego co pomaga. Ale ostatnia faza ( parcie) jest już na fotelu ( to chyba taki fotel ginekologiczny ?, nie wiem mamy zwiedzać porodówkę w przyszłym tygodniu) i zawsze na tym fotelu. Co mnie trochę zmartwiło bo liczyłam na to że da się rodzić tak jak mi wygodnie z tym jej całym gadaniem o słuchaniu własnego ciała i robieniem tego co się czuje.
    Teraz nie wiem czy rodzić w tym szpitalu czy szukać innego, ale kurcze ten mam 5 minut od domu a następny to przynajmniej godzina jazdy autem i żadnej gwarancji że w innym szpitalu trafię lepiej i gryzę się z tym od piątku.
    Ehhh chyba poczekam na to zwiedzanie porodówki i zobaczę jak to wygląda.

Ania - super że wszystko fajnie - ale bobas naprawdę duży dobijecie do ponad 4 kg w takim tempie czym ty go karmisz ? :P

Karo - mi brzuch twardnieje dosyć często i też staram się dużo leżeć, ale czasami czuję nawet twardnienie przy leżeniu więc to chyba taki urok tych skurczy przepowiadających

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Makuszka moja Mała też na początku wojowała, że ją wyrzucam z jej miejsca, ale potem wrzuciła na luz i teraz już tak nie reaguje, jak zmienię pozycję to się trochę powierci, ale zaraz ułoży i jest grzeczna, może Twój też się wkrótce przyzwyczai.

Mi jakoś te whisbeary się nie podobają, ni to miś ni ośmiornica, wolałabym prawdziwego szumisia, ale ciągle się zastanawiam, czy warto. trochę drogo wychodzi, a stówki lecą, tak jak napisała effciak.

Muszę sobie kupić już moją wyprawkę do szpitala, bo nie mam kompletnie nic, jakby tak przyszło iść do szpitala to chyba w majtkach i pidżamach sprzed ciąży.
    Dziewczyny jak Wy odczuwacie to twardnienie brzucha? Bo ja już nie wiem nic;/ Od wczoraj za każdym razem jak wstanę mam twardy brzuszek, mniej więcej od pępka w dół, ale bez żadnego bólu czy innego uczucia. Wcześniej tak nie miałam, mam tą luteinę 2 razy dziennie i nie wiem czy się tym martwić czy to po prostu brzuch rośnie i teraz już będzie taki napięty.

No ja juz zakipilam koszule nocne i juz sie przydaly w szpitalu. Na szkole rodzenia mowili, ze tylko i wylacznie koszule, zeby byl doplyw powietrza do ewentualnych ran po cięciach i nacięciach, poza tym wygodniej do badań. Co do szkoly rodzenia ja jestem zadowolona bardzo, wszystko mowia co konkretnie trzeba w danym szpitalu i co jak wygląda. Co do twardnienia to juz taki urok ciazy na tym etapie. Tez mam rano i wieczor, sa niebolesne i nic sie nie dzieje, dzieciaki sie ruszaja wiec do kolejnej wizyty za 2 tyg wytrzymam z pytaniami. Ja juz 95% wyprawki mam, teraz kompletuje troche zabaweczek i przytulanek:-) noi niedlugo czeka mnie to niessczęsne pranie i prasowanie.

Senior Member
    Kamowata

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-16 zobacz kalendarz
    Karo90 ja też nie bardzo ogarniam tego twardnienia brzucha, normalnie nie zauwazylam tego żeby mi się nagle jakos napinal. Przy kopniakach to i owszem ale tak sam z siebie to nie... Tak samo nie odczulam jeszcze żadnego skurczu z tych przepowiadajacych co mają trudną podwójną nazwę :P

Ogolnie też nie mam jakiegos dużego brzucha chociaż synuś ma wszystkie wymiary z 95centyla no i w na poczatku 26tc ważył 925g... Rusza się ale w ciągu dnia wcale nie tak często, powiedzialbym że chyba bardzo dużo śpi, bo pokopie kilka minut i potem mam kilka godzin przerwy. A też nie jestem otyła żebym tego nie czuła chociaz 10kg na plusie już mam. Wiec albo mam leniucha albo ja jestem jakos miało czuła na te wszystkie objawy.
    Jak tak Was czytam to czasem zaczynam się bać, że przeoczę coś ważnego i nie zareaguje jak trzeba...

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Normalnie bym się nie przejmowała tym twardnieniem, ale przy tej mojej skróconej szyjce się trochę tego boję, na szczęście w piątek wizyta to popytam dokładnie.

Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-28 zobacz kalendarz
    Witam się i ja po weekendzie! Witajcie mamusie ! u mnie też spokojnie, choć nie powiem....trochę się napracowałam w weekend ... wiadomo sobotnie porządki, niedzielni goście, ale jakoś dałam radę ..:-) kurczę, muszę się wziąć za kompletowanie wyprawki, bo jak widzę jak już Wasze zakupy są zaawansowane to uświadamiam sobie, że nic jeszcze nie mam ...... muszę tylko zerknąć co mam z poprzedniej wyprawki i zabrać się już konkretnie do rzeczy..tak, takie mam postanowienie ! :-)
    a wanienkę mam z ikei, i jestem bardzo zadowolona. Michasia (moja 1,5 roczna córcia) kąpie się w niej do dnia dzisiejszego....a szumisia nie miałam, ale zdecydowanie chcę go mięć tym razem! ostatnio ratowaliśmy się suszarką - skuteczna, ale trochę niebezpieczne jak się przyśnie ;-) a macie jakiś sprawdzony sklep internetowy, gdzie można kupić tego szumisia? będę wdzieczna za odp :-) pozdrawiam wszystkie Mamusie, zdrówka życzę przede wszystkim tym, które muszą leżeć - 3majcie się ciepło! miłego tygodnia !

Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    Kotel, ja bym nie zmieniala szpitala. Godzina drogi to jednak duzo, a jak dojda korki, to na pewno zdazysz dojechac? Wiecej stresu tylko bedzie, a parcie przeciez trwa ze 30 min czy godzine.

Ja nie mam zadnych skurczy, nawet tych Braxtona Hicksa. Jak cos dzwigne czy ide za szybko to czasami mi sie brzuch spina. Czekam ze zniecierpliwieniem na wizyte w srode. Przy okazji zrobia mi test na glukoze.

Z wyprawki nie mam absolutnie nic poza rzeczami po corci (przewijak, wanna). Ciuszki kupie jak wroce do Stanow, w najgroszym wypadku w necie. Kolezanka ma mi cos oddac oo swojej corci. Co do szumisia, nie mialam i tym razem tez pewnie sobie daruje. Aplikacja w telefonie styknie.

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    kaaamiii

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-28 zobacz kalendarz
    moja córcia aplikacją w telefonie pogardziła :-/ nie był to chyba ten sam szum według niej ;-) ale fakt, wiem od znajomych, że aplikacja się tez sprawdza.

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Koteł właśnie tak mi się wydaje, bo jak podpłynie wyżej to nie kłuje ale dziś w nocy jakoś tak się rozpychała, że bolały mnie i plecy i podbrzusze, przez to nie mogłam zasnąć i urzadzałam nocne spacery po domu ja nie wiem co ona tam wyprawia

Ja tego Szumisia narazie nie kupuję, boję się trochę wyrzucić kasę, zobaczymy potem, może będzie miała sen po tatusiu i nie będzie problemu

Na oku mam dwa szpitale, w których mogłabym rodzić, jeden blisko, tak około 20 minut, a drugi w innym mieście trochę dalej. Ale zakładam że jak będę mieć cc, to nic niespodziewanego się nie wydarzy i pojadę do tego co jest trochę dalej.

Też mi brzuch twardnieje ale bezboleśnie, na ogół jak troszkę więcej się pogimnastykuje w domu albo jak leżę na plecach płasko, u mnie najlepiej sprawdza się pozycja na boku

Moja Miśka też zapowiada się klocek, aż jestem ciekawa ile za tydzień będzie ważyła! Co do ruchów to zależy od dnia. Czasami cały dzień siedzi cicho, a dopiero wieczorem się uruchamia, a czasem w dzień bąbluje a wieczorem siedzi cicho.

Z wyprawką też jestem jeszcze trochę w lesie, głównie mam ubranka, ale też na razie już nie dokupuje bo czekam na ciuszki od znajomej jeszcze. Bardziej muszę te higieniczno-kosmetyczne rzeczy zorganizować dla siebie i bobasa no i wózek zamówić

A poza tym, to na szczęście dopadło mnie tylko zwykłe przeziębienie, osluchowo czysto, muszę wysiedziec w domu i domowe sposoby. Zdroweczka i spokoju na cały tydzień!
    Ależ elaborat mi wyszedł

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member
    marteczkaa

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-04-20 zobacz kalendarz
    Ja też koniecznie chcę misia szumisia, ale już mam uzgodnione z chrzestną- moją siostrą że Mała dostanie w prezencie O tych stówkach lecących to nawet nie mówcie.. niby takie drobiazgi się kupuje czy coś a tu kwoty wychodzą kosmiczne.. Jadę w sobotę do Ikei po komodę i pare innych rzeczy Może macie coś godnego polecenia z ikei? Akurat mamy tam kawałek drogi więc zamierzam zrobić tam większe zakupy

Mi się tylko dwa razy spiął brzuch i też się boję, żebym czasem czegoś nie przeoczyła..

Zdrówka dla wszystkich chorujących brzuchatek! :*

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów