Strona 258 z 476
Pokaż wyniki od 2,571 do 2,580 z 4757

Majówki 2017

Member Awatar Antosia89
    O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2015-02-21 zobacz kalendarz
    Cześć dziewczy robie drugie podejscie do pisania bo juz sie rozpisalam i mi usunelo na tablecie jak dodawalam :/ dawno sie nie odzywalam ale czytam Was w wolnych chwilach zabrałam się już za pranie i prasowanie ubranek bo stwierdziłam że nie popełnie tego samego błędu co w pierwsej ciązy i bede czekac prawie do ostatniej chwili a wtedy to ja juz nie miałam sily sie napłakalam przy tej desce a teraz jakoś szybko poszło wiec chociaz tyle juz mam za reszte wyprawki typu pampersy kosmetyki itp wezme sie juz pod koniec jakos kwiecień do tego szykuje synkowi drugie urodziny bo to juz za dwa tygodnie i w miedzyczasie szyje literki z ktorych beda imiona synka i malej bo remontowalismy mu pokój i trzeba go jakoś ożywić to tego zrobiłam pompony z tiulu na lampe i stwierdziłam ze kojec zamiast kupowac uszyje sama materiał juz mam efekty pracy pokaże jak skoncze i zdjecie brzucha co nie udawalo mi sie wstawic :P no to chyba tyle dziewczyny w szpitalach duzo zdrowka i reszcie tez żeby maluszki nie dawały oznak do niepokoju

2. dzieckozakupy.pl
    Dziewczyny, jezeli chodzi o kosmetyczne rzeczy czy typowo apteczne ja zamawialam online w aptece gemini, rzeczy dla mnie i dla dzieciakow. Paczka chyba z 10 kg pod same drzwi. Proszki, leki, podklady, wszystko co trzeba na start wygodnie i szybko z dostawą do domu. Szkods jezdzic po drogeriach i aptekach, zwlaszcza w takim chorowitym okresie.

Senior Member Awatar Koteł
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Witajcie dziewczyny,

Wszystkim z problemami brzuszkowymi, szyjkowymi i skurczowymi życzę żeby wszystko się jak najszybciej unormowało i żebyśmy wszystkie dotrwały przynajmniej do połowy kwietnia.

U mnie w ciągu ostatnich dwóch dni brzuch się częściej napina i jest taki ciężki, Trochę mnie to martwi, ale póki samo przychodzi to nie wybieram się jeszcze na ip.
    Co do prania i prasowania - położna na szkole rodzenia powiedziała nam że do początku kwietnia wszystko ma być gotowe. W kwietniu mamy odpoczywać i przygotowywać się do porodu a nie latać z żelazkiem i robić zamówienia na pierdółki dla dziecka.
    Zresztą wystarczy że poród weźmie nas z zaskoczenia miesiąc wcześniej i ja bym tak nie mogła żyć ze świadomością że tyle mi do zrobienia zostało.
    Dlatego ja powoli zabieram się za robotę. Na kwiecień zostawie tylko wózek do oczyszczenia i jakieś kocyki do prania.

Też mam zamiar robić zamówienie w aptece gemini - planuję jakoś zakupić większość na początku marca.

Co do porodu - ja od zawsze nie chciałam cesarki. Przeraża mnie to że przecinają z jakiś 10 warstw brzusznych i obiecałam sobie że póki mam taką możliwość to za wszelką cenę postaram się uniknąć.
    Zresztą zawsze marzyłam o tej chwili że wyciągną ze mnie dzieciątko i położą mi na piersiach do tulenia <3
    Mam nadzieję że nic się nie pokomplikuje i będzie mi dane przeżyć tę chwilę ( o ile mały skubaniec w środku nie będzie współpracował i ułoży się dupką do wyjścia)

Puszczałam ostatnio misia szumisia do brzucha i Igi kopał tam gdzie przyłożyłam misia - przez pierwsze dwa razy, później już był spokojny.
    No i mężu napompował mi piłkę taką którą polecała położna - świetna rzecz dla kręgosłupa i macicy. Korzystam jak tylko mogę
    Ale ten czas leci - nie mogę doczekać się 21 i naszego ostatniego usg prenatalnego - mam nadzieję oglądnąć tą małą buźkę w 3d

Member
    SylwiaJ

O mnie
    Jestem mamą, moje dziecko urodziło się 2017-05-04 zobacz kalendarz
    Oj jak ja bym tak chciała leżeć i pachnieć już pod koniec .......a tu się szykuje największy sajgon bo przeprowadzka do nowego domu......już mi słabo jak se pomyśle bo wszystko jeszcze w proszku meble i cała ta wykończeniówka nie wspominając o pakowaniu, przeprowadzce .........................jutro za to czeka mnie uroczy poranek - krzywa cukrowa, odczyn coombsa i Tsh do zrobienia czyli 4 wkłucia bo przeciwciała muszę robić gdzie indziej, gdzie ja po jednym potrafię zasłabnąć

Trzymajcie się dziewczynki i zdrówka dla Was i maluszków

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Ja też już biorę się za pranie i prasowanie, nie chcę wszystkiego zostawiać na ostatnią chwilę, bo potem wiem że nie dam rady. Pokój mam już zrobiony na gotowo i będę już wszystko gospodarować.
    Z tą cesarką to nie jest tak, że chcę ją mieć na siłę, zawsze myślałam o porodzie SN i bardzo tego chciałam, tylko nie chcę się narazić na to, że zaraz po porodzie zamiast zajmować się dzieckiem pojadę do szpitala na operacje kręgosłupa.
    Wózek mamy już wybrany, teraz pozostaje tylko zamówić, większość rzeczy jest z grubsza gotowych.
    Też patrzyłam na gemini i chyba też tam dokonam zakupów
    Chociaż na allegro też mam sporo rzeczy do kupienia, które już trzymam w obserwowanych
    U nas w szpitalu jest taka opcja, że jak mamusia jest po cc, to tata może kangurować dzidziusia

18.04.2016 - 16tc M [*]

Tabela Majówek
    https://docs.google.com/spreadsheets...?usp=drive_web

Senior Member Awatar GiaModern
    Mieszka w
    Racibórz
    O mnie
    Jestem mamą dwóch chłpców
    Wpisów
    1
    Cześć Majoweczki!
    Żyję jeszcze ostatnio taki maraton po lekarzach zaliczyłam, że .... ehh szkoda gadać. Z ciążowym chłopcem wszystko OK, tylko starszy musiał być skontrolowany przez neurologa i laryngologa. Mały uparciuch ma 4 lata ( wczoraj skończył), a póki co malutko gada. Chodzimy do logopedy i ćwiczę z nim w domu, ale efektów jakoś super nie widać. Naprawdę zaczynam myśleć, że nie mówi bo taki uparciuch.

Dziś byłam na krzywej cukrowej. Przeżyłam, wyniki odbieram za 30 min. Po takiej dawce słodkości na pusty żołądek mały szalał jak wariat w brzuszku. Nawet koleżance, która pracuje na laborze udało się poczuć kopnięcie. A dodatkowo pilnowała mnie, gdybym nie za dobrze się poczuła.
    Później z marszu zakupy, obiad i już trzeba starszego odebrać z przedszkola. Jak ten czas zap... / zasuwa

Dziewczyny pisałyście o CC. Ja miałam pierwszą cc. Niestety. Byłam w ogóle nieprzygotowana psychicznie do tego. To nie jest pójście na łatwiznę. Zwłaszcza jak widziałam dziewczyny, które po SN śmigały po korytarzu, a ja ledwo mogłam się dowlec do łazienki. No i dzieciaczki miały od razu przy sobie. Po cc przez 6-8 godzin leży się na pooperacyjnej... ciężko, aby "obsługiwać" maleństwo, kiedy samemu potrzebuje się pomocy :/ Moja cc była wykonywana w trybie pilnym - ratowali malucha. Szczerze, żadnej mamie nie życzę takiego stresu.
    Moja gin chce mi dać skierowanie na kolejną cc, na tydzień przed terminem. Choć tak w głębi serca, chciałabym urodzić naturalnie. Takie moje małe marzenie. Lecz wiem, że jak będzie zbyt duże zagrożenie dla małego lub mnie ( rozejście blizny - to martwi moją gin ) to mówi się trudno i będzie cc. Nie będzie to bajka, ale maluszek będzie bezpieczny. A tylko to się liczy. Poza tym z tego co poczytałam u was, to żadna nie ma tzw. cesarki na życzenie. Co to za wybór poród sn lub uszkodzenie kręgosłupa.

Wszystkim mamusiom w szpitalu życzę powodzenia i powrotu do zdrowia.

Co do wyprawki, to jestem chyba jedyna, która się za to jeszcze nie wzięła. Hahaha ! Ciuchy po starszym ciągle są w piwnicy, podobnie wózek, wanienka.... Z kosmetyków dla młodego będę kupować Ziaję - sprawdziła się. Jedno jest pewne - muszę się zacząć rozglądać, bo może mnie zaskoczyć maj

Pozdrawiam I nie wychodźcie za dużo - podobno panuje pandemia grypy. Mnie, całe szczęście, puki co omija choroba.

Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    GiaModern, a blizne masz w poprzek brzucha czy w zdluz? Obstawiam, ze jak ratowali malucha, to niestety wzdluz i wtedy porod SN odpada. Jednak przy poprzecznej bliznie mozna rodzic SN za pozwoleniem lekarza (nazywa sie to VBAC, vaginal birth after ceasarean).
    Ostatnio edytowane przez himcia ; 09-02-17 o 01:38

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member Awatar Ewcia_N
    O mnie
    Jestem mamą
    Melduje się po wizycie (następna 07.03.2017). Tak jak się spodziewałam, szyjka ponad 43 mm zamknięta lekarz nie mierzył Oskarka, tylko tak zajrzał i sprawdził tętno (153 uderzeń/min.). Udało się zrobić przepiękne ujęcie ze stópkami przy nosie! Ale ten mój Bobas robi wygibasy Na bóle w spojeniu nic nie poradzimy, powiedział, że to wina hormonów. Pozwolił dalej ćwiczyć rozciąganie, jeśli się brzuch nie stawia. Pomacał miednicę i powiedział, że gdyby się spojenie rozchodziło to taki nacisk by mnie bolał. Ogólnie można mi robić więcej niż kobiecie w ciąży. To jego słowa! Wypowiedziane przy moim mężu... No i znowu mnie do roboty zagoni żartuję oczywiście, ale faceci to myślą, że narzekamy bez powodu

Wczoraj Was czytałam i już nie pamiętam która pisała o jajkach. Ja też należę do tych ludzi, którzy sadzone tylko z lejącym żółtkiem akceptują. A że nie za dużo mięsa jem to często sobie takie jajko albo na miękko serwuję. Mam ogromną ochotę, więc sobie nie odmawiam. Niby jajka mam od teściów, więc nie mam powodów do obaw, ale myślę, że gdybym nie miała to też bym tak jadła. Tak jak któraś napisała: bakterie mogą być wszędzie i bardziej boję się supermarketowego mięsa. A kontynuując ten tok rozumowania: czy przez ciąże nie powinnyśmy jeść również majonezu?

Senior Member Awatar Ewcia_N
    O mnie
    Jestem mamą
    Milka875 jak dokładnie Cię przebadali Miło z ich strony. No i co z tym zastojem będzie? Wdrożyli jakieś leki czy kazali dużo pić i czekać aż się samo przefiltruje?

Effciak zgadzam się! Apteka Gemini jest najlepsza

Koteł jak ćwiczysz z piłką? Ja z miesiąc temu kazałam Mężowi spuścić powietrze, bo za dużo miejsca zajmowała. Miałam zamiar napompować w ostatnim miesiącu, żeby ósemki ćwiczyć, ale byłabym wdzięczna jakbyś podesłała jakimś linkiem

GiaModern ale nic nie mówi? Nawet pojedynczych słów? Miałaś najgorszy z możliwych porodów, współczuję... Teraz przynajmniej ominą Cię skurcze. Znaczy godziny skurczy, bo pewnie jakieś tam będziesz miała. Też nie uważam, żeby dziewczyny z problemami neurologicznymi miały cesarkę na życzenie. Nawet jedna z grudniówek miała zaświadczenie od psychologa. Jak któraś ma traumę po pierwszym to nie ma powodów mieć wyrzutów sumienia.

Ja wyprawkę mam już prawie całą pranie i prasowanie planuję na koniec marca.

Senior Member Awatar GiaModern
    Mieszka w
    Racibórz
    O mnie
    Jestem mamą dwóch chłpców
    Wpisów
    1
    Cytat Zamieszczone przez himcia Zobacz posta
    GiaModern, a blizne masz w poprzek brzucha czy w zdluz? Obstawiam, ze jak ratowali malucha, to niestety w poprzek i wtedy porod SN odpada. Jednak przy poprzecznej bliznie mozna rodzic SN za pozwoleniem lekarza (nazywa sie to VBAC, vaginal birth after ceasarean).
    Himcia bliznę mam w poprzek ( od biodra do biodra ) Według mnie wszystko z nią ok. Nie boli ani nie jest zaczerwieniona. W środku teże dobrze wygląda. Porostu moja gin jest ciut przewrażliwiona ale chyba lepiej w tą stronę niż miała by coś zleceważyć.

Mam wyniki z krzywej - wszystko w normie - 78,104,99. Przynajmniej jedno z głowy

Acha wizytę u ginekologa mam 16.02.

Pozdrawiam

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów