Strona 203 z 476
Pokaż wyniki od 2,021 do 2,030 z 4757

Majówki 2017

Member
    kasia_kg2

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-13 zobacz kalendarz
    Dzięki dziewczyny za opinię na temat karuzeli
    milka875 też myślałam o tym bujaczku z fisher price i chyba zamówię go do rodziców. Można powiedzieć, że będę żyła na dwa domu u siebie i u rodziców, ponieważ prowadzę małą restaurację i mały często będzie u nich.

Co do szczepionek pierwszy raz będę mamą, więc nie powinnam się wypowiadać.
    Mogę wam w skrócie napisać jak wyglądało to u znajomych. Kuzynka szczepiła swoje pierwsze dziecko szczepionką 6w1 w 2010 roku i prawdopodobnie młody ma przez to zespół aspergera. Drugiego syna w 2012 roku szczepiła zwykłymi refundowanymi szczepionkami bez żadnych powikłań. Koleżanka, która jest położną w Poznaniu ma synka 3 letniego i szczepiła go również tradycyjnymi szczepionkami.
    I tak jak napisała Anabella wszystkie obowiązkowe żadnych dodatkowych.
    Szczerze chciałabym szczepić małego zwykłymi tradycyjnymi szczepionkami, ale strasznie się boję, że serce mi pęknie jak będzie płakał.
    Trzeba szykować się na spacer słoneczko pięknie świeci zero wiatru i tylko - 5 st za oknem.

Cieplutkiej niedzieli majóweczki

2. dzieckozakupy.pl
    Senior Member
    agucha89

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2015-03-26 zobacz kalendarz
    Ewcia_N Z urlopu wychowawczego przeszłam na L4, a po urodzeniu normalnie macierzyński.

Witam Gosiulek i Majka289

Anabella A ja pomimo tego, że mam już Syna to teraz też liczyłam na "drugie jajka", ale życie lubi nas zaskakiwać i ma być dziewczynka :P Najważniejsze, aby wszystkie nasze dzieciątka były zdrowe. Potwierdzam, że chłopaki to Synusie Mamusi i są bardzo kochani

Koteł To poszalałaś z ilością rzeczy do wyprawki A masz już upatrzoną jakąś konkretną chustę? Jeżeli nie to polecam bloga http://www.chustodzieciaki.pl/ i stronkę z chustami https://www.carrylove.pl/ W pierwszej ciąży nie używałam chusty ale teraz mam zamiar nadrobić braki - wydaje mi sie, że będzie mi dużo łatwiej z dwójką jak córa będzie w chuście, bo zawsze obie ręce wolne.

Jeżeli chodzi o ochraniacz do łóżeczka to my mieliśmy. Nic się nie działo, ale też Mały nie spał dużo w łóżeczku na początku. Lepiej mu było spać ze mną, a mi z Nim. Ale później się przydawał, bo jak się kręcił to strasznie potrafił walić głową o szczebelki.

Madzia_Q89 Szczepionki to taki temat, gdzie ilu lekarzy i rodziców tyle opinii. Każdy z nas niestety musi podjąć decyzję, która wcale prosta nie jest. Poczytajcie sobie artykuł http://babyonline.pl/kalendarz-szcze...1983,r1p1.html bo od stycznia 2017 weszło kilka zmian w szczepieniach obowiązkowych. To co będzie dotyczyło już naszych dzieci to obowiązkowe szczepienie na pneumokoki. Ja Syna szczepiłam skojarzoną szczepionką 5w1 (Infanrix). Pomimo tego, że nie było żadnych powikłań poszczepiennych to mam mieszane uczucia i nie wiem jaki rodzaj szczepionki wybierzemy teraz. Mieliśmy straszny problem z dostępnością - w naszym ośrodku dostaje się receptę i trzeba szukać szczepionki na własną rękę - 10 aptek w 3 miejscowościach a i tak czasami nie były dostępne. Raz nawet przywoziła nam szwagierka szczepionkę kupioną w Zielonej Górze. Z tego co też słyszałam od pielęgniarki mają już nie być dostępne w Polsce szczepionki skojarzone INFANRIX, tylko jakieś zamienniki, ale nie wiem na ile to prawda. Jeżeli już zdecydujemy się na szczepienie skojarzone to nie można później powrócić do szczepień na nfz.

Member
    paulina9521

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-04-30 zobacz kalendarz
    Hej Mamusie my już ostatnio byliśmy na piciu glukozy dla mnie było okropnie.... ten smak i zapach blee.. nigdy więcej hehe. Ogólnie czujemy się dobrze ale wymioty nadal mam Mały już tak kopie że można nagrywać ruszajacy się brzuch <3 dzisiaj zaczęliśmy 26 tydzień. Termin porodu przesunął mi się na 23 kwietnia i coraz bardziej się od WasZych terminów oddalam...

Senior Member
    Karo90

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-19 zobacz kalendarz
    Data
    19.05.2016
    Co do szczepień, to ja osobiście jestem przeciwna skojarzonym, trudno, będę musiała jakoś wytrzymać płacz małej, wolę to niż jakieś powikłania i potem pluć sobie w brodę, że mogłam nie patrzeć na siebie. Co do dziecka to ono płacze bo to jest ukłucie, ale przecież to nic groźnego, a boli dosłownie przez chwilkę, także ja jestem stanowczo przeciwko skojarzonym, ale zobaczymy jaka będę mądra jak przyjdzie moment szczepień
    Ja zaczynam szaleć z ciuszkami ja kupuje małej, a moja teściowa mnie. Z większymi rzeczami na razie czekam, bo musimy zrobić remont naszej sypialni, bo mała będzie z nami w pokoju spała. ale nie mogę się doczekać tych wszystkich komplecików do łóżeczka i chociaż łóżeczko z ochraniaczami wygląda super, to tak jak napisałam wcześniej nie kupię na pewno, a jeżeli się okaże, że później będą potrzebne to kupię takie szczebelkowe, podobno są dużo bezpieczniejsze. owija się nimi po 2 szczebelki, więc co 2 jest przerwa
    A co do mojego małego serduszka z niedomykalnościami zastawek, to zastanawiam się, czy iść do tej lekarki na echo serduszka o której już kiedyś pisałam Agata Włoch. Niby nie duże są te niedomykalności, ale chyba się jednak wybiorę. Porozmawiam jeszcze we wtorek z moja lekarką.

Szczepienia to temat kontrowersyjny w naszym kraju. I rzeczywiście ilu lekarzy tyle opini. Podobno szczepienia mogą wplynąć na przyspieszony rozwój choroby która już jest i ujawniłaby się nieco później.... Ale choroby nie wywołuje.
    Bardzo trudno jest wytrzymać płacz dziecka.... Można sobie tłumaczyć że dZiecko nie wiele czuje... Ze go to nie boli... Ale jak po pierwszym zastrzyku zacznie wyć to serce mamusiom zawsze pęka! I pamiętajmy że powikłania po chorobach są większe jak się dziecka nie zaszczepi niz jak się zaszczepi...

Senior Member Awatar Madzia_Q89
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-21 zobacz kalendarz
    Karo domyślam się że jesteś ze Śląska skoro piszesz o dr Włoch? bo ja też. Mogę zapytać gdzie prowadzisz ciążę?

Ja szczerze mówiąc myślałam o szczepieniach skojarzonych, w mojej miejscowości spotkałam się z pozytywną opinią mam i lekarzy

Trzymajcie kciuki jutro za wizytę

Junior Member
    pulo123

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-12 zobacz kalendarz
    Witam mam termin na 12 maja jestem w 23 tygodniu ciąży bede miała synka mogę sie do was dołączyć ?

9. encyklopedie Encyklopedia zdrowia dziecka Encyklopedia ciąży
    Senior Member
    DanCia1

O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-06 zobacz kalendarz
    kasia_kg2 ja mam taki bujaczek. Znalazłam na olx za niecałe 200 zł. Czytałam dobre opinie. Sprawdzimy na naszych dzieciaczkach
    Madzia_Q89 trzymam kciuki za jutrzejszą wizytę. Ja też mam jutro - połówkowe. Znowu ogromny stres.

Witam. Dziś ide do lekarza. Nowego. 4 lata chodzilam do jednego i się stresuje.

Jak zajęcie rade z apetytem ??
    U mnie problem jest taki ze w każdej ciąży przybieralam na wadze ok 30 kg. Po ostatnim dziecku została mi waga 100 kg. Zrzucilam ja rok temu do 60 kg... Panicznie się boje ze znów przybiore tak dużo. A tu taki apetyt. Ciągle glodna i ciągle jadła bym słodycze! Juz wazę 65 kg a to dopiero 5 miesiąc!
    Może ktoś cos doradzi?

Senior Member Awatar himcia
    O mnie
    Jestem w ciąży, mam termin porodu na 2017-05-14 zobacz kalendarz
    Hej dziewczyny,

bez przesady z tym nie wytrzymaniem placzu dziecka. Tzn i tak sie rozplacze przy pierwszym wkluciu i tak, wiec drugiego, trzeciego czy czwartego nie bedzie czulo, bo i tak bedzie plakalo od pierwszego i zanim sie uspokoi to juz po wszystkim. My robilismy raz jednego dnia 5 wkluc (+ potem bylo badanie krwi, biedna ta moja corcia wtedy byla) i jakos sie dala. Oczywiscie szczepionki nie wywoluja chorob, ale wywoluja nopy i trzeba byc swiadom, bo moze byc po nich gorczka, mniejszy apetyt, drazliwosc itp. Nie sa obojetne dla nas, ale zaszczepienie jest duzo mniejszym zlem niz roznoszenie wirusow i bakteri, ktore do nie dawna byly praktycznie wymarle i wrocily.
    Jest taki komiks po angielsku, ktory strasznie mi sie podoba. Tlumaczy o co biega z tym calym szczepieniem.
    http://deadstate.org/this-comic-stri...rs-everywhere/

Majka, ja ciagle bym jadla, i to jeszcze najlepiej slodkie. Ech.

Newsletter Mjakmama24.pl

Odwiedzający odnaleźli tę stronę dzięki wyszukiwaniu fraz:

Brak wyników do wyświetlenia!

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia umieszczania postów